Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kto Pomoże ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 02 kwiecień 2010 - 13:23

Witam
Mam zamiar sobie kupić sprzęt (wędka i multiplikator) do trolowania ale za bardzo nie znam się na tym sprzęcie. Będę łowił na jeziorze Białokosz (Wlkp.) może ktoś kojarzy. Jest tam dość głęboko, a mam zamiar wyciągnąć ładnego suma i szczuble. Na innym forum polecili mi ten sprzęt multik : Daiwa Millionaire Preteus 300L i wędkę : Dragon Thytan Jerk Cast. Niewiem czy dobry sprzęt i czy będzie pasował do siebie:D. Łączna kwota 700 zł. ;)

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:53

Nie wiem, kto ci to polecił i na jakiej podstawie, ale jak na mój gust ten sprzęt nadaje się do trolowania na śródlądziu jak pięść do nosa… Po pierwsze nie uważam, żeby wędki typu jerk były odpowiednie do trola. Są krótkie i - w tej gramaturze – prawdopodobnie dość sztywne. Osobiście wolę dłuższe kije. Proponuję ukręcić/zamówić wędkę w długości 2,40 – 2,60 np. z RX6 albo kupić gotowego Rozemeijera Cast&Troll.

Daiwa, którą Ci zaproponowano nadaje się raczej na Bałtyk… :lol: Jeśli nie chcesz przepłacać kup Abu Ambassadeur 5601 C4 – w zupełności wystarczy do Twoich celów.


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 07:39

witaj na forum :D

wedka do trolla nie powinna byc zbyt twarda, bo ryby beda sie odbijac, droga i krotka tez byc nie musi, natomiast powinna miec odpowiednia akcje i byc 'krzepka' i bezawaryjna konstrukcja
ja preferuje lekkie wedki morskie, gotowce, ktorych w sklepach jest skolko godna ... kolega krzysiek ma w pelni racje
sam od kilku lat uzywam bruno meyrat selection, ten lekki kij jest dwuczesciowy, 2.3 m cw. 100 gr i tak dlugo jak sie nie rozpadnie, nie bede szukal innej wedki ...
koszt kija byl brutalny ... okolo 40 euro :mellow:

kolowrotek, jak porada pietro wyzej, ABU 5000 poradzi sobie z ryba, przyneta, linka i bedzie, za male pieniadze, sluszyl lata ...
jezeli nie abu (bo np. nie ma licznika), to shimano tekota albo okuma magda

#4 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 03 kwiecień 2010 - 15:20

A tak po ile stoją te multiki : Abu Garcia Ambassadeur C4 5601 Paczyłem na allegro.pl to był za 360 tyle że na aukcji, a nie wiem ile w sklepach Bo jak będę coś kupował to na pewno w sklepie, a nie przez internet :mellow:

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 20:32

do trola na wieksze ryby na srodladziu zdecydowanie kije ponad 7 stop z podstawowego grafitu. Nie jestem jakims specjalista od trolingowania, szczegolnie w PL :mellow: ale uwazam, ze zdecydowanie lepsze beda kije o akcji sredniej niz szybkie, sztywne i krotkie kije jerkowe. Multik to w trolingu kwestia drugorzedna. Wazne, aby mial mocny hamulec, niskie przelozenie i duza pojemnosc szpuli..

Zupelnie inne zalozenia stawia sie multiplikatorowi, ktory ma sluzyc do rzucania.. Jesli chcesz pogodzic obie te kwestie (troling i rzuty) to C4 5601, przy zalozeniu, ze beda stosowane tylko duze i ciezkie przynety jest wlasciwym wyborem..

pozd JW :D

#6 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 03 kwiecień 2010 - 20:58

Po ile stają te ABU C4 5601 w sklepach? Bo na cały sprzęt mam zamiar wydać max. 700zł więc musi mi troche zostać na kij ;/

#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 kwiecień 2010 - 21:01

Zwijasz linkę lewą, czy prawą ręką? Jeżeli lewą, to powinieneś znaleźć przyzwoity multik w cenie ok. 300PLN. Jeżeli prawą to nawet jakieś 100PLN taniej...

#8 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 03 kwiecień 2010 - 21:46

Ja zwijam lewom. Szukałem na różnych forach i opiniach. Zainteresował mnie ten ABU 5601 C4 ale nie wiem ile kosztuje w sklepach i z jakim kijem go mieć :mellow:
Pozdrawiam :o

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 kwiecień 2010 - 22:02

Nówka Abu:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=13295&am p;start=0&

Nieco inna używka:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12800&am p;start=0&



#10 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 03 kwiecień 2010 - 22:34

A wędzisko do abu 5601 c4 ?

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2010 - 09:55

Przeczytaj uważnie co napisał Pitt, obejrzyj sobie tego Rozemeijera, pomacaj kilka wędek...



#12 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 05 kwiecień 2010 - 22:51

Witam
Mam zamiar sobie kupić sprzęt (wędka i multiplikator) do trolowania ale za bardzo nie znam się na tym sprzęcie. Będę łowił na jeziorze Białokosz (Wlkp.) może ktoś kojarzy. Jest tam dość głęboko, a mam zamiar wyciągnąć ładnego suma i szczuble. Na innym forum polecili mi ten sprzęt multik : Daiwa Millionaire Preteus 300L i wędkę : Dragon Thytan Jerk Cast. Niewiem czy dobry sprzęt i czy będzie pasował do siebie:D. Łączna kwota 700 zł. ;)


Kolego Bilon z tej serii dobry jest Thytan Trolling Cast a nie Jerk Cast. 2.60m, akcja medium, dedykowany do trollingu.

Dobrze jest jesli multik do trollingu ma alarm wysnuwania linki. Wyzsze okraglaki Daiwy np.: Ryoga tak maja. Czy ma to Preteus to nie wiem.

#13 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 06 kwiecień 2010 - 12:44

Ja za bardzo nie rozumiem o co chodzi w tym alarmie. Na innym forum jak napisałem co sądzą o tym preteusie to koleś napisał że ten multik ma ten alarm i jest przydatny w trolu. Widocznie on ma ten alarm.:mellow: A tak ogółem to dobry jest ten preteus na wody słodkie.??? ;)

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 kwiecień 2010 - 12:55

Nie wiem o jaki alarm chodzi, ale ja w niektórych moich młynkach miałem terkotkę. Czy jest przydatna? Średnio. Czasem faktycznie zdarza się, że jak pakuję wędkę do uchwytu i zajmuje się np. manewrowaniem łodzią (albo piciem, jedzeniem, skręcaniem papierosa, drapaniem się po tyłku, etc.), to mam branie i dopiero po chwili dociera do mnie, że ten gwizd/szum plecionki oznacza, że ryba siadła. Jak mam terkotkę, to dociera trochę szybciej. Ot i cała różnica. :D Przy wyborze kołowrotka zdecydowanie nie kierowałbym się jego zdolnością do sygnalizacji brania. Dla mnie główne kryteria to wielkość (waga i pojemność szpuli), trwałość, przełożenie (nie za duże, bo zwijanie dużych wobków będzie irytujące) i możliwość płynnej regulacji hamulca przy dużej sile hamowania.


#15 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 06 kwiecień 2010 - 16:31

Nie wiem o jaki alarm chodzi, ale ja w niektórych moich młynkach miałem terkotkę. Czy jest przydatna? Średnio. Czasem faktycznie zdarza się, że jak pakuję wędkę do uchwytu i zajmuje się np. manewrowaniem łodzią (albo piciem, jedzeniem, skręcaniem papierosa, drapaniem się po tyłku, etc.), to mam branie i dopiero po chwili dociera do mnie, że ten gwizd/szum plecionki oznacza, że ryba siadła.

Wlasnie dlatego jest to przydatna funkcja. Rowniez przydaje sie jak lapiesz zaczep. No i jak trafisz wieksza sztuke to czasami podczas holu multikiem nie wiesz czy skracasz dystans czy ryba wyciaga linke. Jesli masz terkotke to wiesz od razu i mozesz zaczac kombinowac z hamulcem walki. Bez alarmu moze zdarzyc sie ze np.: duzy duza ryba wejdzie w zawady zanim dokrecisz hamulec walki.


#16 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 06 kwiecień 2010 - 21:18

A jak np. weźmie mi ryba to przy oporze ten alarm będzie? i jak ?( czy będzie jakiś dźwięk czy co? )

#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 kwiecień 2010 - 07:04

Andrew,
Niby to wszystko prawda, ale... jak dla mnie to nie są powody, aby szukać akurat kołowrotka z terkotką B) Kiedy ryba wyciąga plecionkę, to tak szoruje nią po szpuli i przelotkach, że trudno tego nie zauważyć. Nie wspomnę nawet o tym, że w naszych warunkach większość „troli” łowi z ręki, a już tym bardziej w zaczepowych miejscach. A jak nie wyciąga linki, to i terkotka nie pomoże.

Łowiłem przez jeden sezon trollingowy kołowrotkiem z terkotką (kilkaset godzin) i kilka sezonów młynkami bez terkotki – więc mam porównanie. Sprzedałem wyżej wymieniony, bo kiepsko rzucał, a to go dyskwalifikowało na krótkich przelotach – i nie żałuję.

BTW - z wymienionych przez Ciebie powodów nigdy nie straciłem ani przynęty, ani ryby.


#18 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 08 kwiecień 2010 - 14:45

Dałem do takiego większego sklepu wędkarskiego modele multików i wędek. Ma napisać mi ceny i czy będzie mógł zamówić.:mellow: Jak pojadę do sklepu to wezmę to i wam napisze jakie ceny.;)
Pozdrawiam Bartek

#19 OFFLINE   bilon97

bilon97

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaPniewy

Napisano 20 kwiecień 2010 - 22:02

Sorki za to że tak długo ale nie było czasu jechać ;/. W tym sklepie co zamierzam kupić sprzęcik są takie ceny :
Abu ... C4 5601 - 369zł
Dragon Thytan Trolling CAST - 150zł
Tą wędkę co mi podaliście ( Rozemeijer Qualifier Power Jerk ) nie mógł znaleźć :( tak samo tego multika daiwy milio... 300l nie mógł znaleźć :(. Koleś który sprzedaje w tym sklepie polecił mi multika tylko że ja nie byłem w tym sklepie tylko ojciec i tak zapisał że sam nie może przeczytać :mellow: Ale zapisał coś takiego OKUMA Mik... i dalej on nie może się doczytać i ja. Wiem że to śmiesznie wygląda :mellow:. Wiecie może jaki to mógł być multik ??
Pozdrawiam Bartek ;)

#20 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 21 kwiecień 2010 - 22:28

Ale zapisał coś takiego OKUMA Mik...
Pozdrawiam Bartek ;)

A może to:
http://www.striper.net/tackle_reels_baitcasting_okuma_nitryx .htm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych