Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon Invisible Braid 0.10mm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Leszczu

Leszczu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podl.

Napisano 03 kwiecień 2010 - 13:23

Mam pytanie. Czy wymieniona w temacie plecionka jest napięta podczas opadu gumy na główce 10g, a gdy guma dotknie dna plecionka się luzuje? Pytanie trochę dziwne ale prosiłbym o udzielenie odpowiedzi Embarassed

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 14:08

nikt tego nie wie, bo jest niewidzialna B)

#3 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 kwiecień 2010 - 14:31

Szczególnie przy tej średnicy <_<

#4 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 kwiecień 2010 - 14:38

jesli jest to łowienie w nurcie a ty stoisz tak ze sciagasz góme pod prąd ,to plecka nie bedzie sie luzowac z powodu naporu nurtu,jesli woda stała to troche się poluzuje,wiadomo jasli głowka juz nie opada to nic plećki ni ciagnie wiec jesli nie masz napietej linki lub nie kontrolijesz jej napiecia,bo sie zluzuje

pytanie faktycznie troche dziwne,i myśle oczywiste jest luzowanie się plecki,wszak ona sztywna niczym drut nie jest :lol:

staraj sie utrzymac napiecie poprzez wybieranie luzu kolowrotkiem.

aż się dziwie ze pisze takie oczywistosci :lol: no chyba ze sobie ktos jaja robi i sie złapałem
a ta plecka dragona to co ma do rzeczy??? kazda plecka tak działa,i widoczna i nie widoczna,ważne by czuć wabik :D


#5 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 04 kwiecień 2010 - 12:53

Według mnie to ta plecionka jest beznadziejna obojętne czy opada na niej guma, czy leży w szafie. Jeśli jeszcze jej nie kupiłeś to tego nie rób. Skorzystaj z rady głupiego co kupił w zeszłym roku.

#6 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 05 kwiecień 2010 - 14:13

Według mnie to ta plecionka jest beznadziejna...


Można prosić o jakieś argumenty na potwierdzenie Twojej opinii o tej plecionce.
To forum jest dość opiniotwórcze, sam szukałem tu swego czasu informacji chociażby o tym na jaką plecionkę się zdecydować do swoich zastosowań. Można znaleźć tu opinie merytoryczne ale by do nich dotrzeć trzeba przekopać się przez setki takich postów nic konkretnego nie wnoszących.
Co do tematu, to mój kolega łowi tą plecionką ( chyba ciut mocniejszą ) trocie w morzu, regularnie wyciąga sztuki 70+ i nie ma zamiaru jej zmieniać. Jego zdaniem nie jest beznadziejna <_< .



#7 OFFLINE   _iVo_

_iVo_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaLubuski-Land

Napisano 05 kwiecień 2010 - 17:43

Moja opinia jest również negatywna.
Użytkowałem Invisible bardzo krótko, ponieważ po trzech wyjazdach tytułowa linka wylądowała w koszu.. powód;
szumi na przelotkach głośniej niż rzeka, na zaczepach pęka w różnych dziwnych miejscach, na szpuli kiepsko się układa, przy stosowaniu przynęt 4-8g daje uczucie łowienia sznurkiem..
jedyna zaleta- dobrze widoczna :o

Z oferty Dragona zdecydowanie lepiej prezentuje się Team Dragon Techno (nie/widoczność podobna do Invisible)


#8 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 kwiecień 2010 - 16:35

W sumie @Ivo napisał to co ja myślę. Jej podstawowa wada to duża sztywność. Jak się łowi sandacze na 20gr główki to nie ma to większego znaczenia. Ale przy lekkich wabikach się po prostu nie sprawdza. Moim zdaniem jej moc jest bardzo naciągana. A ten który nazwał ją invisible braid to chyba miał nie po kolei w głowie. Jedyna chyba jej zaleta o której mogę pomyśleć to w miarę gęsty splot. Słabo nasiąka i da się nią łowić nawet na lekkim minusie.
Równolegle z tą plecionką kupiłem drugą z Dragona wspomnianą w poście wyżej. I ta jest dużo przyjemniejsza w użytkowaniu.

#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 kwiecień 2010 - 05:02

Spróbuj czarnego techrona 0,10 0,12.Dość dobra plecionka w miarę mocna trochę szybko się wyciera bo ja dość intensywnie łowię.teraz testuję 0,06mm na paproszkach i 2-3g główkach.Nieźle się sprawdza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych