Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zlot Odra Górzyca 13-15 sierpień 2010r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 07:35

Jak na Warcie podczas odprawy: ryb brak


Sławku, przynajmniej szczerze było :D Na Odrze akurat było nieźle pod względem rybnym. Łowiło się szczupaki, okonie, bolenie a Szpiegu nawet brzanę wytargał. Poza tym ... plenery odrzańskie - niezapomniane.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 09 kwiecień 2010 - 08:40

Szpiegu ... a co gwarantujecie w wodzie w tym terminie? Na co się będziemy głównie nastawiać?

Pozdrawiam
Remek

Ekspertem nie jestem ale tyle co znam wode to na pewno bedzie mozna pobiegac za boleniem. Z sandaczem w dzien bedzie ciezko, przynajmniej zeszly sezon byl fatalny. Za to ja nastawiam sie glownie na lowienie po zmroku na dluugie woblery sumow i sandaczy, zabawa jest naprawde przednia i mozna sie mile zaskoczyc :mellow:

#23 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 09 kwiecień 2010 - 09:29

Kurde, daleko troche ale powinienem się pojawić :D

#24 OFFLINE   PiotrK

PiotrK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 09 kwiecień 2010 - 11:33

ja bym chętnie się pojawił i zobaczył Odre.

#25 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 09 kwiecień 2010 - 11:44

Już jestem, to piszę.
Temat zlotu pojawił się już po zlocie nad Wartą w 2009, ale z powiadomieniem cały czas czekaliśmy ze względu na ustalenie sportowego kalendarza okręgu gorzowskiego, tak żeby nikt nikomu nie przeszkadzał i nie powodował niepotrzebnych spięć. Pamiętam zlot robiony przez Szpiega kilka lat temu i komentarze niektórych wędkarzy miejscowych: „O, przyjechali i kłują nam ryby”, „Nie mają innych wód, tylko akurat muszą tutaj łowić” – to jest normalne i chyba na każdej wodzie będzie podobnie, tylko nikt niczego nie może zarzucić, bo j.pl stosuje zasadę C&R.
Jako organizatorzy w porozumieniu (akceptacji) z Remkiem daliśmy dwie opcje, tak żebyśmy to my razem ustalili gdzie chcemy się spotkać. Już widać co przeważa i raczej na to się zdecydujemy. Ta decyzja (cały czas do przedyskutowania) jest wyciągnięta ze zlotów, z tego co właśnie Wy mówicie, że dobrze byłoby spotkać się w terenie. Przecież każdy przyjazd wiąże się z kosztami i to nie małymi, dodatkowo zakwaterowanie- dlatego SA dwie propozycje do przedyskutowania.

Opiszę tak w skrócie:
1.Namioty - miejsce spotkania ustaliliśmy wstępnie na tzw. „świeczce” (świeczka – po niemieckiej stronie jest wydobycie gazu i cały czas palący się ogień z wysokiej rury, tak samo po polskiej stronie). Miejsc na Odrze, jak i innych wodach, nie ma chyba już nieodkrytych, ale jest trochę dzikie (dosłownie to dzikolandia- z ilości tych czworonogów, będzie ciekawiej). Może pokażę to na mapie:

http://img301.imageshack.us/img301/6960/miejscezlotu.jpg

Link dla ciekawskich: http://maps.google.com/maps?t=k&hl=pl&ie=UTF8&ll =52.541833,14.614778&spn=0.012946,0.027595&z=15

2.Akademiki – na szybko, bo to jest najważniejsze informacja - doba 37zł. Jeżeli ktoś był, widział zeszłoroczny „Puchar Słubic” II Liga spinningowa, to może coś powiedzieć o standardzie tego zakwaterowania (był Gracek na zawodach, ale coś nie zagląda na j.pl), będąc jednym z czwórki organizatorów mieliśmy pochwały za jedną z lepszych imprez spinningowych w kraju. Może też szybkie fotki, żeby było wiadomo o co chodzi:
- akademiki mieszczą się w centrum miasta (cholera nie śmiać mi się , wiem że to nie Warszawa :lol: ) - http://www.dsslubice.ugu.pl/index.php

Kilka fotek
a) z zewnątrz:
http://www.dsslubice.../index.php?id=5 oprócz akademików są fotki z klubu Witkacy, gdzie można wypić pifffko i pobawić się (:huh:), ale także w ciągu dnia zjeść obiad .
B) wewnątrz:
kuchnia-
http://img709.imageshack.us/img709/4529/kuchniaakademiki.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/2515/kuchniaakademiki2.jpg
pokoje-
http://img693.imageshack.us/img693/4366/pokjakademiki.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/8799/pokjakademiki2.jpg
Mieszkanko składa się z kilku pokoi 1-2osobowych, wielkiej kuchni, i oddzielnie: WC, prysznic, toaleta.

To tak mniej więcej na temat zakwaterowań w plenerze i w akademikach.

Termin - no właśnie jest to trochę ryzykowna data, bo wyżówka przychodzi pod koniec sierpnia (statystycznie) i może być dziwnie. Taka wyżówka zaskoczyła nas w tamtym roku na wspomnianej II lidze i wysoka woda była pod koniec czerwca.

Rybostan - no co ja mogę napisać o rybostanie... leszcz, płoć, i masa uklejki :lol: poważnie, to wiadomo co może być w połowie sierpnia- komary, upal i bezrybie, a może pogoda będzie w miarę normalna i będzie co robić nad wodą, na pewno coś w Odrze jeszcze pływa :mellow: . Termin mogliśmy ustalić na jesień, trochę rybniejszy, ale przecież spotykamy się na bajerę, posiedzieć nad wodą.

Pływadła - jeżeli ktoś przyjedzie z czymś większym, to nie ma problemu, bo w Górzycy jest droga strategiczna i śmiało można coś zrzucić do wody.

Tak mniej więcej w skrócie opisałem jak to wygląda, jeżeli są pytania to można pytać.


#26 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 09 kwiecień 2010 - 11:52

Kurde, daleko troche ale powinienem się pojawić :D


No masz tych kilometrów, ale razem z @Zulusem wskoczycie na jeden rower będzie szybciej :lol:
Oczywiście, że jesteś, ale tylko z kamerką, żeby coś zostało po tym zlocie, nie tylko super fotki, ale trochę więcej. 3dni to będzie co wybrać :lol: , oczywiście po 20.00 przy ognisku zakaz filmowania :lol: .

#27 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 09 kwiecień 2010 - 12:33

nie głupi pomysł z nagraniem materiału ze zlotu B)

#28 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 09 kwiecień 2010 - 13:26

Ale to miejsce to przyznam takie malo rybne wybraliscie :lol: . Ale dzicz przyznam zdrowa, przynajmniej posluchamy sobie w nocy chrumkania dzikich swin :mellow:.

#29 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 kwiecień 2010 - 18:12

Jacek powiedział już chyba wszystko :D do najbliższego sklepu 8 km :D okres połowy sierpnia to początek fajnego żerowania kleni jazi. Bolenie gryzą już znacznie dłużej niż w pełni lata więc nie trzeba być o 4:15 na wodzie :D do tego sandacze są jakby bardziej cywilizowane i da sie je już połowić o 19 są też niespodzianki w postaci sumów dużych szczupaków a czasami brzany. Woda fajna ale potrafi być kapryśna

#30 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 kwiecień 2010 - 19:39

Czytajac ten watek od poczatku nieźle sie usmiałem. :lol: Będę musiał zabrać na zlot pieluchy bo mogę nie trzymać moczu. :lol: Myślę że namioty to może być niezły survival. :D

#31 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:39

Ponieważ gospodarze tego spotkania przyjęli zaproszenie na ubiegłoroczny zlot nad Wartą ,to nie wypada mi odmówić uczestnictwa w tym spotkaniu B)
ja tradycyjnie wybieram opcje NAMIOT :mellow:

#32 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:57

Czytajac ten watek od poczatku nieźle sie usmiałem. :lol: Będę musiał zabrać na zlot pieluchy bo mogę nie trzymać moczu. :lol: Myślę że namioty to może być niezły survival. :D


Temat dopiero rozwija się wirtualnie, a co to będzie w realu :lol:

Wiecie dlaczego robimy w tym miejscu zlocik, bo jak przypadkowo zgaśnie nam ognisko i nikt nie będzie miał zapalniczki, zapałek, krzesiwa, to trzeba będzie skoczyć do sąsiadów po ogień (jakieś 1,o7km) :lol: :
http://img405.imageshack.us/img405/6232/walkaoogien.jpg

Cel:
http://img511.imageshack.us/img511/1966/wieczka.jpg

Idzie ten, któremu nie będzie cuchnęła ręka rybą :huh: , atraktory do przynęt nie liczą się :lol:

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:58

Ale będzie masakra :D z tymi namiotami. Pierwszy taki zlot w historii ale myślę, że będą niezłe wspomnienia. Ja wezmę standerusowy czajnik ... ten co nad Wartą zrobił niezłą furorę. Otworzę barek z herbatą i kawą .... z prądem :D

#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:02

Pierwszy? Przypominam, że odbyły się już koczowiska tego rodzaju.
Urad, Brody, Klenice. No może nie było tego rozmachu co teraz ale namiotów się trochę widziało ;)

#35 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:10

@Remku o tym twoim czajniku też już myślałem, ale u nas nic takiego nie rośnie, jak u Tofika nad Wartą :lol:

#36 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:13

Pierwszy? Przypominam, że odbyły się już koczowiska tego rodzaju.
Urad, Brody, Klenice. No może nie było tego rozmachu co teraz ale namiotów się trochę widziało ;)

zlot na Uradzie był całkiem liczny jak na namiotowy,nawet stado baranów witało jednego z naszych redaktorów :lol:

#37 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:18

Jacula czy chodzi ci o te krzaczki.... :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  029.JPG   99,24 KB   323 Ilość pobrań


#38 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 09 kwiecień 2010 - 21:35

Dziwne macie (właściwie to ja ziomal to powinno być mamy) te pokrzywy w Pyrlandii :huh: .

Co do fotek miejsca, to będą oczywiście jak woda opadnie i trzciny z pokrzywami urosną (cholera, teraz to mi chodziło o prawdziwe pokrzywy), bo jest trochę dżungla. Przy normalnym stanie wody (ok.180cm-Słubice) można chodzić brzegiem z główki na główkę. Przy wyższym są już niektóre trudno dostępne, nie mające ścieżki na główkę (takie właśnie lubię). Ze @Szpiegiem myślimy też o zabraniu Was nad Wartę w okolicach Kostrzyna (info później).

#39 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 kwiecień 2010 - 22:28

Fajny pomysł. Z braku czasu nie mogę się pojawić, choć bardzo bym chciał. Namioty, grill, krzaki i ogień od Niemców. Zapowiada się ciekawa impreza!

No i przynęt nie powinno Wam zabraknąć :mellow:

Ryby będą! Jerkbaitowe zloty chyba już coraz częściej są rybne co nie?!



#40 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 10 kwiecień 2010 - 07:42

Ryby będą! Jerkbaitowe zloty chyba już coraz częściej są rybne co nie?!



Jak najbardziej, zlotowy śledzik po kaszubsku zasmakował to i gości częściej :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych