Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Shimano Speedmaster


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#41 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 posts
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Posted 05 July 2017 - 10:50

A co byście doradzili do trola za sumem na Odrze i czasem z ręki porzucać.
Ten do150g da radę.

#42 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 posts
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Posted 02 March 2018 - 19:37

Witam  ( Wiem, tak sie nie powinno zaczynac :))

 

Mam mozliwosc kupic kij ,  (stara seria) Nowka nie uzywana, SSMBX30MH  CW 14-40g

 

 

 

Bede lowil na wzglednie duzej rzece, kanalach portowych, jeziorze (znaczy uniwersal) B)

Czy ktos, cos moze powiedziec cos o tym kiju? Nada sie na sandala (i co sie trafi po drodze), gumka, glowka do 25g, obrotowka , woblerek? :huh:

Cena , ca 440zl ,Oplaca sie??

Pozdrawiam Adam


Edited by adam 13, 02 March 2018 - 19:39.


#43 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,574 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 02 March 2018 - 19:56

Poszukać się nie chciało ... :P shimano-speedmaster


  • Piotrek Milupa likes this

#44 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 posts
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Posted 02 March 2018 - 20:37

Slawek, dlaczego mam wrazenie ze znasz sie na wszystkim, spining, cast,gdzie co szukac :D .

Moze cos kiedys napiszesz z autopsi , zamiast nabijac posty .Nie kazdy ma czas siedzec jak ty w kompie

Widze Cie czesto na forum ,nie uwazam Cie niestety  Experta. Ja, jak zaczynalem z castem, to, mam takie wrazenie,ze wtedy , mialem do czynienia z fachowcami . Teraz (przepraszam) wypowiadaja sie ci co powielaja wiedze innych, bez swojego doswiadzenia

Slawek, naprawde widze ze zabierasz glos w kazdym temacie, (tak jak kolega A...)

Troche umiaru

Po paru piwach, ;) Pozdrawiam Adam

Bez obrazy B)


Edited by adam 13, 02 March 2018 - 20:39.

  • Negra and Rebel64 like this

#45 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,581 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 02 March 2018 - 20:52

SpeedMastery nie są złe , ale wcale nie są znowu takie szybkie jak to nazwa może wskazywać . Raczej uniwersalny kij . Kiedyś skusiłem się na jednego , ale cena była atrakcyjniejsza - czy warto ? Kij nie śni mi się po nocach , nie jest to szał. Nie połowisz to nie ocenisz :)

Dodam tylko , że dłuższe modele mają długie dolniki .


Edited by Szymon82, 02 March 2018 - 20:58.

  • adam 13 likes this

#46 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 02 March 2018 - 21:43

Dzisiaj oglądałem 2.40 14-42, w sumie tylko taki mieli na stanie. Dość uniwersalny kij, szybki, dobrze będzie się ladowal. spokojnie obskoczy sandacze, szczupaki, bolenie.
Ps to był chyba cx

Edited by Negra, 02 March 2018 - 21:43.

  • adam 13 likes this

#47 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,574 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 02 March 2018 - 22:11

Slawek, dlaczego mam wrazenie ze znasz sie na wszystkim, spining, cast,gdzie co szukac :D .

Moze cos kiedys napiszesz z autopsi , zamiast nabijac posty .Nie kazdy ma czas siedzec jak ty w kompie

Widze Cie czesto na forum ,nie uwazam Cie niestety  Experta. Ja, jak zaczynalem z castem, to, mam takie wrazenie,ze wtedy , mialem do czynienia z fachowcami . Teraz (przepraszam) wypowiadaja sie ci co powielaja wiedze innych, bez swojego doswiadzenia

Slawek, naprawde widze ze zabierasz glos w kazdym temacie, (tak jak kolega A...)

Troche umiaru

Po paru piwach, ;) Pozdrawiam Adam

Bez obrazy

 

Umiar kolego to trzeba mieć w pisaniu ... nabijanie postów mam tam gdzie zeszłoroczny śnieg, ale za to bardzo lubię porządek bo nie muszę czytać wątków takich jak twój, w których nic nie ma i nie mam problemu aby poświęcić kilka sekund wpisując w wyszukiwarkę szukaną frazę ... Ponadto jak już sobie tak miło gawędzimy to pozwól, że zadam ci pytanie. W swoim kompie też wszystko powielasz ... ? Na pewno nie bo w swoim to się dba ... Nie musisz odpowiadać bo doskonale znam odpowiedź. Bez urazy.

 

Edit. Już wszystko na swoim miejscu :)


Edited by SlawekNikt, 02 March 2018 - 22:44.


#48 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 02 March 2018 - 23:01

Skąd Ci ludzie się biorą? Sławek to nie twoje forum, jesteś tu gościem jak tysiące innych, nie musisz w każdym wątku upominac innych, od tego są inni. A jak ci ten " nielad " nie odpowiada to wyłącz kompa i przejdź się do lasu kopnac szyszke.
  • bogdan333, Czoper, adam 13 and 2 others like this

#49 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,574 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 03 March 2018 - 08:58

Skąd Ci ludzie się biorą? Sławek to nie twoje forum, jesteś tu gościem jak tysiące innych, nie musisz w każdym wątku upominac innych, od tego są inni. A jak ci ten " nielad " nie odpowiada to wyłącz kompa i przejdź się do lasu kopnac szyszke.

 

Tak zrobię, a Wy sobie pokopiujcie wszystko co macie w kompach, lapkach i smarkach co najmniej razy 4 i potem szukajcie i pewien jestem, że duble pousuwacie, a na forum to hulaj dusza ... nich się martwi ten co szuka ... Bez odbioru w tym temacie bo racji nie macie  :angry:  Może w innym poklikamy :)


Edited by SlawekNikt, 03 March 2018 - 09:04.


#50 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Posted 05 March 2018 - 08:53

Witam  ( Wiem, tak sie nie powinno zaczynac :))

 

Mam mozliwosc kupic kij ,  (stara seria) Nowka nie uzywana, SSMBX30MH  CW 14-40g

 

 

 

Bede lowil na wzglednie duzej rzece, kanalach portowych, jeziorze (znaczy uniwersal) B)

Czy ktos, cos moze powiedziec cos o tym kiju? Nada sie na sandala (i co sie trafi po drodze), gumka, glowka do 25g, obrotowka , woblerek? :huh:

Cena , ca 440zl ,Oplaca sie??

Pozdrawiam Adam

 

Mam kilka Speedmasterów.

Co prawda wszystkie to pierwsze serie ale...

Speedmastera nigdy nie traktowałbym jako kij pod sandacza.

14-40gr to uniwersalny kij, szczupak, sandacz, boleń, nawet sumka się nie boi.

Lubię te kije, są wystarczająca czułe, mają moc i trzeba się postarać aby je złamać.

Jedyna ich wada to korek, który po kilku latach się po prostu rozsypuje.

Miałem tak w wersji do 12gr., do 40gr. i 100gr. więc raczej 100% prawdy piszę :(

Czy cena 440zł. to okazja?

Zależy od kupującego :)

Dla mnie to normalna cena.

Ja ostatnio Ax 270 14-40 w idealnym stanie sprzedałem za 350zł.

Był kilka razy na rybach.



#51 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Posted 12 December 2018 - 11:08

Dzień dobry!

 

Czy ktoś miał możliwość łowienia którymś z tych kijków i chciałby podzielić się opinią na ich temat. Zastosowanie jakie dla nich widzę to uniwersał na Wisłę.

 

SPEEDMASTER CX 270ML 7-21g

SPEEDMASTER CX 300 M 7-28g



#52 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 posts

Posted 12 December 2018 - 14:20

Mam ten lżejszy kij, ale wersję AX. Używam go na pstrągi. Fajny patyk. Nie wiem jak w nowszych wersjach, ale mam 2 kije z AX i w obu pękł korek przy dokrecaniu kołowrotka. Dodam, że nie robiłem tego na siłę.

#53 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 12 December 2018 - 15:20

Mam wersję 300 10-30g, to uniwersalna wędka na dużą rzekę, jest dosyć czuła i poradzi sobie też z mniejszymi przynętami o wyraźnej pracy i nie boi się większych przyłowów. Ja swoja dałem do przeróbki, dolnik został skrócony i zamiast korka jest porządna EVA z uchwytem 18. U mnie ma dożywocie, chętnie kupiłbym wersję do 100g . 



#54 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Posted 12 December 2018 - 15:28

Mam wersję 300 10-30g, to uniwersalna wędka na dużą rzekę, jest dosyć czuła i poradzi sobie też z mniejszymi przynętami o wyraźnej pracy i nie boi się większych przyłowów. Ja swoja dałem do przeróbki, dolnik został skrócony i zamiast korka jest porządna EVA z uchwytem 18. U mnie ma dożywocie, chętnie kupiłbym wersję do 100g . 

Coś zmieniałeś w zbrojeniu, mam na myśli przelotki. Ile przyciąłeś dolnik i czy pamiętasz jai była długość początkowa?

Dzięki za opinię


Edited by MatB, 12 December 2018 - 15:28.


#55 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 12 December 2018 - 15:38

@MatB, dolnik został przebudowany i skrócony ok. 5 cm ale dokładnie nie pamiętam, ilość przelotek się nie zmieniła. Wędkę robił kolega @Filser, którego usługi polecam. 

 

Tutaj masz fotki mojej wędki. 



#56 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Posted 20 March 2019 - 08:49

Czy ktos wie gdzie w Warszawie lub Łodzi mogę pomacać Speedmastera DX 270 7-28? Objechałem większość sklepow i akurat w ten model nie trafiłem



#57 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 20 March 2019 - 11:46

Sławek jeszcze około rok temu nie wiedział co to oznacza MHF, ile to jest 8'6.
Złościł się że ludzie na jerku nie piszą po polsku tyko po hebrajsku😉 ale dziś jest już alfą i omegą👍
  • Wojtek B., tom3 and Rebel64 like this

#58 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,825 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 17 July 2020 - 20:58

Cześć,

czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nową serią Speedmasteròw :)? Mam kilka wędzisk z poprzednich wypustòw, ale zastanawiam się jak seria DX wypada względem np. pierwszej serii przed AX czy samej serii AX.

Czy ich dynamika i wytrzymałość jest podobna? Blank jest robiony w tej samej technologii? Jak wygląda jakość rękojeści (względna czy do przeróbki)?


Pozdrawiam :)

#59 OFFLINE   Sportfiskare

Sportfiskare

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 posts

Posted 26 August 2020 - 09:10

Cześć,

czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nową serią Speedmasteròw :)? Mam kilka wędzisk z poprzednich wypustòw, ale zastanawiam się jak seria DX wypada względem np. pierwszej serii przed AX czy samej serii AX.

Czy ich dynamika i wytrzymałość jest podobna? Blank jest robiony w tej samej technologii? Jak wygląda jakość rękojeści (względna czy do przeróbki)?


Pozdrawiam :)

Posiadam spinning shimano speedmaster dx. Jeżeli masz jakieś pytania, to mogę na nie odpowiedzieć.


  • jarekś67 likes this

#60 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 05 December 2020 - 14:04

Posiada ktoś może Speedmastera DX 2.40 28-70?