Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
450 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:13

Ciałem jeszcze zwrócić uwagę, że zostałem tu skrytykowany za to, że z 20 min. jakie sum spędził w niewoli, 16 min. był wodzie i 4 po za nią. Według najnowszej teorii lepsze dla nie było by spędzić te 20 min na piasku. Jak ktoś chce bronić jeszcze tej teorii to proszę się nie krepować, najwyżej przeniosą tą dyskusję do „jerkbait się śmieje” :D

#262 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:15

Robert, czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Przeczytaj jeszcze raz swoje i innych wypowiedzi. Bo jak na razie próbujesz wmówić komuś że trzyma ryby na piasku choć on nic o tym nie wspomniał...

#263 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:24

Jeśli ktoś odrzuca przetrzymywanie ryby w wodzie to pozostaje trzymanie jej po za nią. Jest jakieś inne wyjście kolego czytający ze zrozumieniem?

#264 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:26

@Robert

Prosta rada:

Jesteś sam na łowisku, łapiesz mega rybę, spędzasz z nią dużo czasu w wodzie, natleniasz, ryba nabiera sił, sama odpływa, a ty po prostu nie robisz zdjęcia.

Pozdrawiam,

Mat

#265 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:31

Czekałem na to zdanie :D Teraz już wiadomo o co chodzi :mellow:

#266 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:37

Może bez przesady, mając aparat warto zrobić zdjęcie.
Tylko zamiast przez kilkanaście minut odprawiać jakieś ceremonie z przygotowaniami do zdjęcia, pomyśleć wcześniej w końcówce holu o ustawieniu aparatu na brzegu. Na prawdę warto poznać swój sprzęt fotograficzny przed wyjściem z domu, a przed zarzuceniem wędki ustawić wszystko w aparacie tak żeby później jedną ręką go wyjąć, włączyć ustawić i nacisnąć spust.
Testowałem to nie raz i na prawdę da się zrobić wszystko przed zakończeniem holu, tak żeby potem rybę wyjąć z wody na kilka sekund i wypiąć z przynęty po zrobieniu zdjęcia.

#267 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:58

@Robert

Prosta rada:

Jesteś sam na łowisku, łapiesz mega rybę, spędzasz z nią dużo czasu w wodzie, natleniasz, ryba nabiera sił, sama odpływa, a ty po prostu nie robisz zdjęcia.

Pozdrawiam,

Mat


Po twojej stronie i filmach widać jak wypuszczasz rybę bez fotografii.

A skoro spędzasz tyle czasu nad wodą to nie myślałeś ile już ryb pokułeś i ile zrobiłeś szkody ?

Nigdy nie zrozumiem dlaczego tak atakujecie ludzi na forach powiedz mi czy bardziej interesuje Cię zdjęcie dobrze wykonane czy zdjęcie łowcy i ryby bo jak dla mnie lepiej że @Robert zrobił zdjęcie tego typu i sum popłynoł niż miałbygo odpiąć z liny i zrobić fotę jednak to zajmuje wiecej czasu.

Wykonanie dobrego zdjęcia aparatem podczas gdy andrenalina bije do głowy zajmuje sporo czasu, chcemy wybrać ładne tło pokazać rybkę i uzyskać dobrą ostrość zdjęcia a @Robert zrobił zwykłą fote trzymając rybę w wodzie na linie i wątpie że wyrządził mu krzywdę.

Jedna rzecz skoro wszystkim tak zależy na rybostanie w Polsce może wkońcu zróbmy coś z PZW bo tam dzieje się źle...

#268 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 wrzesień 2010 - 14:04

Akurat w tym przypadku zależało mi na jakości zdjęcia więc bez „ceremoni” się nie obeszło. Bez ceremoni trwało by to dłużej bo pewnie sporo zdjęć było by do wyrzucenia. Dzięki ceremonii zrobiłem tylko 2. Gdybym nie próbował unieść ryby wyżej to skończyło by się na jednym. Najzabawniejsze jest to, że człowiek który robi sporo zdjęć małych ryb nie wiadomo po kiego ..., każe mi wypuści życiówkę bez fotografowania. Radzę sobie już odpuścić.

#269 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 wrzesień 2010 - 16:19

Znam jednego boleniarza który niestety zabiera ryby i po złowieniu uwiązuje je właśnie do linki na agrafkach. Ryby po kilku godzinach łowienia są w doskonałej formie. Widziałem również bolenie przechowywane w zwykłych siatkach, zdychały po kilku minutach. D.Dusza w swojej ksiażce opisuje szczupaka z Oravy którego przetrzymał do fotki na lince całą noc, ryba również była w doskonałej formie i cała i zdrowa odpłynęła. Zdjęcie tego ponad 90cm szczupaka jest na tytuowej stronie książki Właśnie wróciłem z ryb. Gdyby sam chciał przetrzymać rybę pewnie zrobiłbym to samo co Robert. Uważam że nie ma co się czepiać, najważniejsze że ryba poszła do wody w dobrej formie.
pozdrawiam
wujek

#270 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 20:28

@Singor_ths jezeli niewiesz lub nie umiesz zawiązac na smycz tak suma zeby musie nic nie stało to masz tu filmik
r_embedded
wiekszosc sumiarzy wiąze sumy na smyczy zeby zrobic sobie efektowne foty i wypuscic rybe w dobrej kondycji.Agrafka jest jednak troche za mało delikatna.A jak trafisz sumaw pazdzierniku to zycze ci przyjemnego brodzenia razem z nim tylko pózniej hydraulika do remontu.Ech co za ludzie.
P.S po przejrzeniu juz wiem o co chodzi @singor_ths Roberta to jest kawał suma a jego to raptem kijanka a on zdaje sie na temat wymiaru ma jakies kompleksy moze cos w tym jest.
GDZIE JEST KRZYŻ :lol: :lol: :lol:

#271 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 wrzesień 2010 - 12:54

PS. Filmu. Uważam, że pętla musi być luźna, nie może się sama zaciskać. I jeszcze jedno, sum po dłuższym czasie takiego przetrzymywania jest bardzo mocny. Widziałem jak omal nie wciągnął do wody gościa który się chciał pochwalić ojcu. Dlatego lepiej nie przeciągać tego na kilka godzin.

#272 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 wrzesień 2010 - 14:05

Witam
Podobna dyskusja była kiedyś na znanym portalu karpiowym i dotyczyła przetrzymywania złowionych karpi w workach karpiowych. Powiem szczerze, że sam takowego nie używam od wielu lat, ponieważ karp wyciągnięty z worka po kilku godzinach jest tak wypoczęty i silny, ze zrobienie w miarę dobrego zdjęcia wymaga dużego wysiłku. Uważam, że z sumami czy szczupakami trzymanymi na sznurku jest podobnie. Żadna krzywda im się na pewno nie dzieje i nie ma co histeryzować, ale trzeba pamiętać, że później często po paru godz. kiedy chcemy zrobić fotkę następuje nie potrzeby (po raz 2) stres i męczenie ryby.


#273 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 wrzesień 2010 - 15:10

Worki karpiowe nie nadają się do przetrzymywania ryb nurtowych. Po za tym sprawdzałem jak się ma trzymanie ryby na gumie do worka i guma wypadła bez porównania lepiej. Większy przepływ i więcej swobody daje lepsze rezultaty.

#274 OFFLINE   marcin k

marcin k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2010 - 19:33

Witam, dzisiejszy wypad na godzinkę nad Wisłę, zaowocował sumkiem 117 cm. Miejsce dość płytkie, blat 1.50 metra z wolnym uciągiem, dno piaskowo-żwirowe, połakomił się na kopyto, z piętnasto gramową główką. Moze nie jest zbyt wielki, ale bardzo mnie ucieszył :D. Rybka oczywiście wróciła do swojego domu. Fotka z samowyzwalacza.
Pozdrawiam.


http://img138.imageshack.us/img138/4340/dscn7392l.jpg

#275 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 wrzesień 2010 - 19:41

Przebiłeś Marcin demonicznym wyglądem tego suma :D Congratulación.

#276 OFFLINE   arturo

arturo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 21 wrzesień 2010 - 19:42

Piekny. Brawo.

#277 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 21 wrzesień 2010 - 19:43

Ładny duet. Gratuluje

#278 OFFLINE   marcin k

marcin k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2010 - 20:00

Tak, ten sumek wyszedł ładniej niż ja, hahaha :lol:
Dzięki panowie :D

#279 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2010 - 20:20

Tak, ten sumek wyszedł ładniej niż ja, hahaha :lol:
Dzięki panowie :D



:lol:

Skromny chłopak z Ciebie! Gratulacje.

#280 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2010 - 21:13

Gratki widze że woda już pozwala połowić!