Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
450 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 09 październik 2010 - 22:37

Dzieki za ale Ja tylko [pociągnoł ].Troszke ubarwione ,ale to nic nie szkodzi.Mam rumieńce po takim wstepie [żart].Wiem ze mi się należał ,jestem nieskromny dziś ,Polowałem na niego już troszeczkę ,cierpliwość została wynagrodzona i już.Piękna walka była.Emocje niezapomniane.Prosze nie pytac się gdzie mata,czasem tak sie zdarzy ,kilka fotek i do wody, po minucie spędzonej na brzegu popłynął w doskonałej kondycj.Wedeczka black bull hc jerk 1.95cm.do 120 gr.kolowrotek shimano stradic 4000 fc.

#382 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 09 październik 2010 - 22:56

Lądowanie na łodzi.

Załączone pliki



#383 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 październik 2010 - 23:01

Lucioperca zaznaczaj żeby pokazywały sie załączniki w poście i daj je jeszcze raz bo mam problem i nie mogę obejrzeć. lbo niech jakiś Admin to zmienbi, prosze.
Nareszcie prawdziwy duży okaz z Ebro
Jak mówiłem wcześniej przy 2.20 to chylę czoła.
Pozdrawiam

#384 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 09 październik 2010 - 23:26

A jeśli chodzi o okazy to ja uważam że okaz suma to jest pow.2m,a do 2 m to jest sum.

#385 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 09 październik 2010 - 23:34

Niestety u nas przez to że sum trafił tu w latach 70=tych i dawniej był rybą tak jak i w Pl konsumpcyjną a do dziś taką pozostał dla chińczyków i Słowian tak dobrze nie ma.
Nawet w polskich rzekach występują dużo większe okazy ale za to warunki rozwojowe na południu Francji zrekompensowały to całkowicie i tam często i gęsto trafiają się 2m+ i jest go więcej niż w Pl tak że i my tu mamy nasze małe Ebro ( co prawda kilkaset km ale nie kilka tyś tak jak z Pl do ESP)
Nie bądź niepocieszony ale znam naprawdę sporo polaków którzy przekroczyli po jednym wyjeździe nad Ebro 2m ale już dużo mniej takich co wyciągnęli 220 choć nie mniej znam co najmniej jeszcze 2 takich.( tych 2 to nie po jednym wyjeździe ale są to ludzie ze Szczecina cyklicznie tam latający na suma)
Nie obrastaj w piórka i nie popadaj w lenistwo i szykuj jeszcze większe bo na okazy patrzę z przyjemnością a zazdrość ( ta zdrowa jej odmiana) mobilizuje mnie do dalszej upartej pracy w poszukiwaniu okazów.
Pozdrawiam i połamania kija na następnych okazach.


#386 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 09 październik 2010 - 23:45

A ja podam taki przykład że ,spotkałem dzisiaj 4 Polaków z Niemiec i na tydzień spiningowania zero brań.Niech to da do myślenia tym co myślą że na Ebro to sumy same na hak sie pchają.Eldorado to już było ,ale dawno temu.

#387 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 10 październik 2010 - 00:00

A ja podam taki przykład że ,spotkałem dzisiaj 4 Polaków i na tydzień spiningowania zero brań.Niech to da do myślenia tym co myślą że na Ebro to sumy same na hak sie pchają.Eldorado to już było ,ale dawno temu.

I tak bywa.
Sumy się nie łapie sprzętem ale wytrwałością, uporem, poświęceniem a czasami trochę szczęściem.
Wyholowanie 160 czy 180 z łódki to żaden problem ale już takiego 220 to poezja.

#388 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 październik 2010 - 06:16

No to ja nie rozumiem po co ludzie tak łatają do tej Hiszpanii skoro w Polsce jest taniej a w ilości dni bez brania suma, i nie tylko, jesteśmy światową czołówką :lol:

#389 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 10 październik 2010 - 08:25

Robert bo raz jadą i nie maja brań ale za to drugi raz jak pojadą mogą wywalić kilka pięknych w jeden dzień :D

#390 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 październik 2010 - 08:48

Ja tylko chciałem wykazać bezsens licytowania się kto ma trudniej oraz przykładania jednej miary do tego co się łowi w najlepszych rzekach sumowych świata to tego co jest np. w Polsce. Tego co jest tu nie daje się już do niczego porównać. Tylko wczoraj widzieliśmy jak zaszlachtowano 2 sumy po 40 cm i sandacza podobnej wielkości. Odechciewa się jeździć na ryby :angry:

#391 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 10 październik 2010 - 09:03

Tylko wczoraj widzieliśmy jak zaszlachtowano 2 sumy po 40 cm i sandacza podobnej wielkości. Odechciewa się jeździć na ryby :angry:

A u nas Chińczycy masowo do restauracji poławiają małe kijanki do 120cm pomimo całkowitego zakazu jedzenia ryb z Sekwany. Mi sie nie odechciewa. Po prostu teraz nie mam czasu i z lekka nutką zazdrości patrzę na suma 220cm luciopercy ;)


#392 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 październik 2010 - 09:11

[quote]
Tylko wczoraj widzieliśmy jak zaszlachtowano 2 sumy po 40 cm i sandacza podobnej wielkości. Odechciewa się jeździć na ryby :angry:
[/quote] A u nas Chińczycy masowo do restauracji poławiają małe kijanki do 120cm pomimo całkowitego zakazu jedzenia ryb z Sekwany. Mi sie nie odechciewa. Po prostu teraz nie mam czasu i z lekka nutką zazdrości patrzę na suma 220cm luciopercy ;)

[/quote]
Chińczyk wszystko wtrąci,taki naród tam jak dzieciak dostanie psa na mikołaja to go zeżre na gwiazdkę.

#393 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 październik 2010 - 09:25

Sorki za OT ale muszę :D
Chciało się mieć wielokulturowy laicki raj, to się ma :lol: Osobiście życzę Francuzom miłego przełykania tej żaby. Mam nadzieję, że pomimo usilnych starań u nas się to nie uda. Wystarczą nam rodzime problemy :D

#394 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2010 - 10:34

Dzieki za ale Ja tylko [pociągnoł ].Troszke ubarwione ,ale to nic nie szkodzi.Mam rumieńce po takim wstepie [żart].Wiem ze mi się należał ,jestem nieskromny dziś ,Polowałem na niego już troszeczkę ,cierpliwość została wynagrodzona i już.Piękna walka była.Emocje niezapomniane.Prosze nie pytac się gdzie mata,czasem tak sie zdarzy ,kilka fotek i do wody, po minucie spędzonej na brzegu popłynął w doskonałej kondycj.Wedeczka black bull hc jerk 1.95cm.do 120 gr.kolowrotek shimano stradic 4000 fc.


Serdecznie gratuluje okazowego suma.
220 to piekna ryba.

Jesli masz problem w fotkami to podeslij mi - zamieszcze w watku.




#395 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 10 październik 2010 - 10:44

Dzieki @guzu ,nie mama problemu z fotkami ,tylko nie chcę aby moje fotki kojarzyły się z tą ,bezsensowną dyskusją ,jak wyżej :huh:

#396 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 10 październik 2010 - 14:00

Doszły słuchy w zachodniopomorskie ze na wiśle złapano na spining suma ponad 270cm. Może ma ktoś fotkę tego sumka??


Podobno ryba miala 272cm i 90kg.
Jeden z forumowiczow widział foto na tel pogromcy.
Postaram sie pokrecic w tamtej okolicy i spotkac tego człowieka. :D

#397 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2010 - 14:01

Temat zaczyna sie konkretyzowac.

Jestem naprawde pod wrazeniem.

To srodkowa Wisla ? czy gdzie ? Napisz prosze cos wiecej Marcel jak uzyskasz jakies potwierdzone informacje ;)

Dziekuje





#398 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 10 październik 2010 - 16:14

Postaram sie...napewno nie chodzo o M.Sz tym razem :mellow:.
Jesli to ten sam autochton to ma jeszcze powazne inne ryby na koncie, ktore hohoho. Tymczasempozdrawiam, aby nie siac plotek.

#399 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 10 październik 2010 - 18:46

[quote]
Doszły słuchy w zachodniopomorskie ze na wiśle złapano na spining suma ponad 270cm. Może ma ktoś fotkę tego sumka??
[/quote]

Podobno ryba miala 272cm i 90kg.
Jeden z forumowiczow widział foto na tel pogromcy.
Postaram sie pokrecic w tamtej okolicy i spotkac tego człowieka. :D
[/quote]

Dla ostudzenia emocji dodam ,że ważył 18kg...łeb.



#400 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2010 - 18:47

[quote]
Doszły słuchy w zachodniopomorskie ze na wiśle złapano na spining suma ponad 270cm. Może ma ktoś fotkę tego sumka??
[/quote]

Podobno ryba miala 272cm i 90kg.
Jeden z forumowiczow widział foto na tel pogromcy.
Postaram sie pokrecic w tamtej okolicy i spotkac tego człowieka. :D
[/quote]


Dla ostudzenia emocji dodam ,że ważył 18kg...łeb.


[/quote]
:(