Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
450 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 06 czerwiec 2010 - 20:41

Ata fotka jest z tamtego tygodnia ,okolice Maqunienzy ,jeden sumik i karpik na wobka. :D

Załączone pliki



#62 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 czerwiec 2010 - 20:57

Gratuluje @luciperca

Super wyniki i bardzo ladne ryby.

Z trollingu czy z rzutu lapaliscie?

Bo karp to widze z trolla :huh:


Guzu

#63 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 06 czerwiec 2010 - 21:50

Panowie super zdjecia prezentujecie powyzej , Guzu ładne potwory , niedlugo zaczniesz z nimi polywac

#64 OFFLINE   lucioperca

lucioperca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaHiszpania ,MADRID

Napisano 06 czerwiec 2010 - 23:36

Gratuluje @luciperca

Super wyniki i bardzo ladne ryby.

Z trollingu czy z rzutu lapaliscie?

Bo karp to widze z trolla :huh:


Guzu

A,wiec tak,ten sumik wiekszy ,złapany byl na trola ,nie jestem zwolennikiem trolingowania,ale glębokość do tego zmusiła,a reszta sumików z rzutu,i to jest właśnie piękne .

#65 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 00:07

poszukuje wszelkich informacji pomocnych w organizacji wyprawy na hiszpańskie sumy na jesień tego roku. bardzo dobrze się złożyło, że ktoś zapoczątkował taki temat. Może będzie łatwiej o konkretne informacje. Mam dobrego kolegę z Hiszpanii który zaprasza mnie od jakiegoś czasu na Caspe. dogadałem się w końcu, że coś zrobimy na jesień. rzecz w tym że postanowiliśmy ominąć zbiornik i spróbować polatać na samej rzece. wiem, że na tym forum znajduje się kilku zawodowców w tym temacie. pozostaje tylko kwestia tego czy ktokolwiek będzie chciał podzielić się informacjami pomocnymi w organizacji wyprawy. termin wyprawy to październik 2010. jedzie nas dwóch czyli ja i mój znajomy. spotykamy się na miejscu z następnym koleżką który mieszka w Madrycie(łowił trochę na Caspe ale nigdy na samej rzece). dlatego ważne jest teraz dla mnie zebranie wszystkich potrzebnych informacji. jedziemy z własnym sprzętem pływającym. będzie to jakieś 5 dni łowienia i kampowania gdzie się da. sprzętowo jesteśmy przygotowani wiec pozostaje kwestia Gdzie i Jak łowić. jeżeli ktoś ma ochotę na taka wyprawę to zapraszam. potrzebne auto, i sensowny ponton. temat otwarty.
na koniec gratuluje potworów. zdjęcia super. niesamowite jest to jak zmieniają się normy. odrzańska 20ka to jak hiszpańskie 50.
pozdrawiam!

#66 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 11:09

Ata fotka jest z tamtego tygodnia ,okolice Mequinenza ,

Lodka wyglada znajomo...

#67 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2010 - 13:07

poszukuje wszelkich informacji pomocnych w organizacji wyprawy na hiszpańskie sumy na jesień tego roku. bardzo dobrze się złożyło, że ktoś zapoczątkował taki temat. Może będzie łatwiej o konkretne informacje. Mam dobrego kolegę z Hiszpanii który zaprasza mnie od jakiegoś czasu na Caspe. dogadałem się w końcu, że coś zrobimy na jesień. rzecz w tym że postanowiliśmy ominąć zbiornik i spróbować polatać na samej rzece. wiem, że na tym forum znajduje się kilku zawodowców w tym temacie. pozostaje tylko kwestia tego czy ktokolwiek będzie chciał podzielić się informacjami pomocnymi w organizacji wyprawy. termin wyprawy to październik 2010. jedzie nas dwóch czyli ja i mój znajomy. spotykamy się na miejscu z następnym koleżką który mieszka w Madrycie(łowił trochę na Caspe ale nigdy na samej rzece). dlatego ważne jest teraz dla mnie zebranie wszystkich potrzebnych informacji. jedziemy z własnym sprzętem pływającym. będzie to jakieś 5 dni łowienia i kampowania gdzie się da. sprzętowo jesteśmy przygotowani wiec pozostaje kwestia Gdzie i Jak łowić. jeżeli ktoś ma ochotę na taka wyprawę to zapraszam. potrzebne auto, i sensowny ponton. temat otwarty.
na koniec gratuluje potworów. zdjęcia super. niesamowite jest to jak zmieniają się normy. odrzańska 20ka to jak hiszpańskie 50.
pozdrawiam!


Nie jestem tam zawodowcem. ale chetnie pomoge.
Sprobuj zestawic pytania konkretne, ulatwi to przekazanie konkretnych informacji.

Guzu

#68 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 21 czerwiec 2010 - 23:11

hej!
piękne ryby! w ogóle zdjęcia fantastyczne! w tym roku odpuściłem sobie Szwecję i mam zamiar zawitać na ebro. decyzja zapadła, przygotowania finansowe w toku.
przedstawię pokrótce ja się sprawy mają. jedziew nas dwóch, bus i czterometrowy ponton z piętnastka wiec jakoś to będzie. myślę że jak będziemy ostrożni to nie będzie przykrych incydentów z tymi drzewami co wystają z wody(widziałem na zdjęciach, masakra!)
nie ma pojęcia jednak na jaką miejscowość się kierować, jaki odcinek rzeki i gdzie można by postawić namiot i busa. interesuje mnie wyłącznie spinning wiec możemy się przemieszczać nawet codziennie. wybrałem Ebro zamiast zbiornika bo mam nadzieje że nie będzie zbyt dużo wywózek i tego typu historii. zależy mi na tym żeby było bezpiecznie. czy są dostępne jakieś mapy tej wody? jak wygląda łowienie w takiej wodzie? na co zwracać uwagę najbardziej przy szukaniu ryb?. czy październik jest dobrym okresem na taki wypad? czy taka hardkorowa wyprawa ma sens w oczach doświadczonego łowcy? podoba mi się wstęp z artykułu o niekomercyjnym wyjeździe. właśnie na takim mi zależy. z dala od zabieganego świata. pozdrawiam!

#69 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 czerwiec 2010 - 09:54

Po pierwsze to musisz miec swiadomosc, ze bedziesz uzywal pontonu w 100 % nielegalnie - a wiec kontrol policyjna skonczy sie mandatem.

Ze wzgledu na proby walki z populacja malzy tygrysich, ktore sa plaga w wodach Hiszpanii reguluje sie bardzo scisle przemieszczanie jednostek plywajacych miedzy poszczegolnymi zbiornikami wodnymi.

Na Ebro stoja znaki ostrzegawcze o tym problemie, sa postawione sondy (takie zolte duze pilki na powierzchni).

Na poziomie administracyjnym przeklada sie to na koniecznosc wyrabiania pozwolenia na kazdy zbiornik ODDZIELNIE. Jest to bardzo uciazliwe i trwa (kilka miesiecy). Do tego do jednostki plywajacej z silnikiem potrzebne jest ubezpieczenie (hiszpanskie).

Zatem polski ponton z silnikiem to 2 mandaty : brak pozwolenia + brak ubezpieczenia.
Od razu zaznaczam : kontrole jednostek plywajacych nie sa czeste - wiekszosc czasu policja spedza na kontrolowaniu wedkuajcych z brzegu...

Guzu

p.s. nie zniechecaj sie do wyjazdu, tylko moze warto pojsc bardziej wydeptana sciezka ?


#70 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 23:11

spodziewałem się że nie będzie łatwo ale nie że aż tak. co rozumiesz przez wydeptane ścieżki? wiesz może jak wygląda sprawa we Włoszech? musi być jakaś opcja żeby nie jechać przez biuro.

#71 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 czerwiec 2010 - 10:32

we Wloszech jest b dobre jedzenie :D

na ryby sie tam nigdy nie wybieralem i nie wybieram.

Guzu

#72 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 24 czerwiec 2010 - 00:03

no wiadomo, że tu nie o jedzenie chodzi. jakie inne opcje można wykorzystać? jakie są ceny wypożyczenia sprzętu i czy jest dostępny? może warto polecieć samolotem i sobie wszystko na miejscu zorganizować. a tak w ogóle to jesień sprzyja sumkom na Ebro?

#73 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 24 czerwiec 2010 - 08:39

@GUZU odpowiedz koledze!Jak nie to Ja odpowiem nie pytaj @Guzu o to czy na jesien biora czy nie bo on tam jest prawie zawsze i Mu zawsze biora bo go juz znaja! :mellow: Pozdro.

#74 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 24 czerwiec 2010 - 14:51

i Mu zawsze biora ...

:unsure:

#75 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 czerwiec 2010 - 23:32

Pora jesienna nie jest zla.
Kluczem jest (jak zawsze) znalezienie ryby i sprowokowanie ryby do brania.
Jakkolwiek by to nie zabrzmialo, to poza wyjatkowymi zimami, sumy w Ebro nie zapadaja w sen zimowy - tak jak te w PL. Sa mniej lub bardziej aktywne caly rok.


Guzu

#76 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2010 - 18:36

Wracajac do tematu watku.

Ryba z wczoraj. 150 cm. Zlapana z trolingu. Glebokosc okolo 9 metrow, wobler prowadzony na 4 metrach.

Z gory dziekuje za wyrozumialosc jak chodzi o jakosc fotki.
Pierwsze sliwki - robaczywki
To pierwsza taka ryba fotografowana z samowyzwalacza ze statywu, a jegomosc nie byl z tych wspolpracujacych Embarassed

.


Pozdrawiam


Guzu

Załączone pliki



#77 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 26 czerwiec 2010 - 20:11

Dlugo nie bylo, co? :mellow:

#78 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2010 - 20:14

3 tygodnie przerwy bez ryb to dlugo. fakt B)


Guzu

#79 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 27 czerwiec 2010 - 12:23

Ale jakosc FOTKI to....... :twisted:Pozdro swietna rybka.

#80 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 27 czerwiec 2010 - 14:10

mnie sie bardzo podoba fachowy pod-kolannik




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych