Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

miejsca dla poppera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 kwiecień 2010 - 15:43

historia Falubaza tfuuuuuuu :D ołówków liczy już sobie trochę lat od Smaczka dostałem 3 takie ołówki na pierwszym zlocie na Górzycy, przyznam dla mnie przynęta jakoś na Odrze nie miała swojego miejsca zastosowania miałem może na nią jednego bolenia, co innego Warta tutaj w tamtym roku na zmianę z łamańcem Roberta przez parę dni robił furorę do tego jest piekielnie łowny z plaży Bałtyku na belonach podczas flauty wtedy zamiast obydwu kotwic zakładam jedną wypuszczoną na przywieszce z fluorocarbonu albo drutu

wygląda to mniej więcej tak


lata to bardzo dobrze ponieważ ołów jest bardzo mocno przesunięty na dupkę

Załączone pliki

  • Załączony plik  wg.jpg   62,24 KB   499 Ilość pobrań
  • Załączony plik  os.jpg   50,39 KB   497 Ilość pobrań


#22 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:47

16-18 g

#23 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 15 kwiecień 2010 - 18:35

A ile jeden taki mógłby u Ciebie kosztować? :mellow:

#24 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2010 - 06:19

Jeden ołówek @Smaczka mam w pudełku dzięki uprzejmości @jajakuba.
Chętnie bym jeszcze wypróbował na swoich łowiskach Twoją wersję @Robert, więc dopiszę się do listy zainteresowanych nabyciem tej przynęty B)

pzdr
Grzecho

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2010 - 08:17

Kiedy były jeszcze inne smużaki Smaczka, a te to chyba ołówki :D

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2010 - 08:17

To moja podkręcona wersja. Prowadzę go tak, że druga kotwiczka z przodu jest zbędna. Oryginał Smaczka dokładnie odwrotnie potrzebuje kotwiczki z przodu a tylna jest zbędna, chyba, że się łowi na płyciznach.


Robert,
Widzę, że główka cały czas pracuje i szukasz nowych sposobów :D Super!

Pozdrawiam
Remek

#27 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 kwiecień 2010 - 08:53

Bardzo lubię łowić na powierzchniowe i muszę wiedzieć jak przynęta działa i co ryby w niej widzą. Wyjazd do chłopaków z Zielonej ... dał mi do myślenia. Szuwarek mi powiedział, że fajnie by było gdyby można łowić ołówkiem wolniej. Wiedział doskonale co mówi a ja zrobiłem taki, na dodatek wykombinowałem technikę prowadzenia która spowalnia prowadzenie a na dodatek chodzi jeszcze agresywniej. Naciąłem tym patentem boleni jak wiśni :D Teraz tylko sprawdzić to na wiadomym łowisku :D Ale to nie koniec tematu powierzchniowców bo mam w głowie kolejny wobler. Coś pomiędzy ołówkiem a moim łamańcem. Jak tylko znajdę chwilę wystrugam prototyp. Czuje, że będzie kolejna super zabawka :D

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2010 - 12:09

Robert,
Super wieści! To co opisujesz to fakt i fajnie, że udało się to jakoś rozwiązać. Zamierzasz komercjalizować ten wynalazek?

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 kwiecień 2010 - 16:01

Wszystko mam gotowe ale się przeliczyłem z możliwościami. Odlałem na próbę kila sztuk i na tym koniec. Jak znajdę czas to na pewno zrobię trochę. Mam też fajny woblerek do tradycyjnego łowienia ale na razie są małe problemy. Muszę dojść jak go odlewać bez skazy.

#30 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 17 kwiecień 2010 - 16:13

W jakich miejscach na rzece warto stosować poppera do skuszenia bolenia? Czy tylko w tych głośnych? Czy może też w klatkach miedzy ostrogami, spowolnieniach nurtowych, opaskach?


W sumie to nie o rzekę chodzi, bo moje doświadczenia z bolkami i popperami są z zaporówki, ale może na coś się przyda.
Na jeziorze jest tak, że w maju bolki biją praktycznie na wszystkie powierzchniowe przynęty i nie zauważyłem różnicy między tymi głośnymi, a tymi których nie widać. Potwierdzam to co przedmówcy, że często brania są nietrafione. Czym pózniejsza pora roku, tym bolki bardziej wybredne. Wiąże się to z tym, że w lecie kiedy są upały i nic nie gryzie(sandacz, szczupak etc) wszyscy próbują łowić bolenie. Najczęściej oczywiście lecą za nimi przynęty popularne znanych firm, bo te są najłatwiej dostępne. Bolki opatrzą się tego wszystkiego i póżniej mają w głębokim poważaniu.
I nie ważne miejsce i jaki bolek. Ważne jaką masz przynętę. Im bardziej nietypowa, najlepiej robiona chałupniczo i taka której na jeziorze jeszcze nie było.
W zeszłym roku sprawdziło się to zarówno z powierzchniowcami, jak i z innymi typami wobów.

#31 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 kwiecień 2010 - 18:45

Łowisz na stojącej bolenie takim poperami firmowymi pod np. bassy co plusja ostro wodą? Z tego co napisałeś wynika, że moje pierwsze sukcesy zawdzięczam oryginalnym przynętom których na pewno rożnowskie bolki nie widziały. Może i tak być, w sumie mi to ganc egal dlaczego biorą aby tylko brały :D A co powiesz na opinię naszego forumowego kolegi który napisał w artykule, że rzeczne przynęty można sobie schować na stojącej wodzie? Mnie się to nie zgadza i na razie znajomi łowiący regularnie na zaporówkach też tego nie potwierdzają.

#32 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 17 kwiecień 2010 - 18:56

Akurat w moich rejonach to nawet większa cześć wędkarzy nie słyszała o jerku czy popperze, a co dopiero że na takie coś można łowić i to z powierzchni. Mówie zupełnie serio :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych