Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Domaniów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 październik 2014 - 20:44

Daj se spokój z tym zbiornikiem!sandacze to może i kiedyś tam były!trzy lata tam jeździłem z rzędu i w tym dałem se spokój!koledzy są twardzi i nadal próbują coś złowić!stan wody niski,najgłębiej 100metrów przed zaporą 5,5m i na przeciwko plaży dołki do 5m i naprzeciwko przepompowni około 4m,dno dość ciekawe z pionowymi uskokami i dość twardym dnem(koryto Radomki)zaczepów też sporo!Szkoda Twojej cierpliwości!i czasu ale jak jesteś uparty to jedź i się przekonaj!

W zeszłym roku początek Listopada widzieliśmy jak PZW zarybiało szczupaczkiem takim 35-40cm i pojechaliśmy tam za dwa dni i po tym co tam zobaczyłem:na wodzie kilkanaście łódek nikt nie łowił na spinning tylko wszyscy na małe żywczyki- a dwóch to nawet miało sześć!!!!!!!!żywcówek zarzucone i się domyślcie co się działo!po ch...j  było puszczać te ryby do wody? anusz jeszcze jakaś przeżyje!mogli kartkę puścić po wsi że będą zarybiać i ryba jest do rozdania!dzwoniliśmy na Policję i Ch...j to dało!.

WIĘCEJ TAM NIE POJADĘ!chociaż mam tam nie całe 40km. 

Nie będę dolewał oliwy do ognia!a chociaż  niech się pali!na własne oczy widziałem jak na zawodach klubu ,,sandacz,,znany wędkarz i producent woblerów przytaszczył do brzegu na agrafce dwa duże okonie i jednego suma może z 65cm i kozikiem 5cm próbował(w końcu mu się udało)go zadźgać a później debatowali nad tym że w zbiorniku jest mało okonia i sandacza bo go sum zeżarł!a okonie inaczej nie skończyły!a ja głupi miałem się do nich zapisać!a ch,,,j z NIMI!!!!!!!  

JADĘ NA 100%


  • Guzu lubi to

#22 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 21 październik 2014 - 21:01

JADĘ NA 100%

I nie pomogło :doh: !ja myślałem że jak to napiszę to nikt tam nie pojedzie i wszystkie metrowe sandacze,okonie po 50cm i 120cm szczupaki będę sobie łowił w spokoju


  • womaly23 lubi to

#23 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 21 październik 2014 - 21:04

 

W zeszłym roku początek Listopada widzieliśmy jak PZW zarybiało szczupaczkiem takim 35-40cm i pojechaliśmy tam za dwa dni i po tym co tam zobaczyłem:na wodzie kilkanaście łódek nikt nie łowił na spinning tylko wszyscy na małe żywczyki- a dwóch to nawet miało sześć!!!!!!!!żywcówek zarzucone i się domyślcie co się działo!po ch...j  było puszczać te ryby do wody? anusz jeszcze jakaś przeżyje!mogli kartkę puścić po wsi że będą zarybiać i ryba jest do rozdania!dzwoniliśmy na Policję i Ch...j to dało!.

A to Polska właśnie.... :blink:



#24 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 październik 2014 - 21:28

I nie pomogło :doh: !ja myślałem że jak to napiszę to nikt tam nie pojedzie i wszystkie metrowe sandacze,okonie po 50cm i 120cm szczupaki będę sobie łowił w spokoju

JAK SAM NIE SPRAWDZĘ TO NIE UWIERZĘ .Z TEGO CO NAPISAEŚ WYNIKA ŻE ZE ZNALEZIENIEM  ZANDERÓW NIE BĘDZIE PROBLEMU ABY TYLKO CHCIAŁY ŻEROWAĆ



#25 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 22 październik 2014 - 05:29

Zanderów tam nie znajdziesz co najwyżej zanderki 35-50cm które też są nagminnie walone w beret. Takie realia tego zbiornika. Ale przekonać możesz się sam powodzenia i połamania.

#26 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 22 październik 2014 - 15:02

Cześć, w Warszawie chodzą słuchy ,że w maju złapano i wypuszczono sandacza 130 cm
  • Guzu lubi to

#27 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 październik 2014 - 15:19

Cześć, w Warszawie chodzą słuchy ,że w maju złapano i wypuszczono sandacza 130 cm

 

I na sluchach sie pewnie skonczy  :lol:  U mnie klenia ponad 4 kilo zlapali na rzeczce 2m szerokiej, tez sluchy byly, ale jakos nikt na wlasne oczy nie widzial  B)



#28 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 październik 2014 - 15:20

Cześć, w Warszawie chodzą słuchy ,że w maju złapano i wypuszczono sandacza 130 cm

 

Ja nie wiem co w tej Warszawie biorą, ale co jeden news to lepszy  :D  :lol:


  • Del Toro lubi to

#29 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 22 październik 2014 - 16:49

Ja nie wiem co w tej Warszawie biorą, ale co jeden news to lepszy  :D  :lol:


Oj tam ,oj tam

#30 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 październik 2014 - 19:07

Podoba mi się ten temat :D

Ja bym się nastawił na bolenia na duże szczupakowe jerki.

Takiego koło 70cm można przy trawach przed ujściem złowić na oczojebnego jerka 15cm, jeśli koledze z forum się udało to znaczy, że można się nastawiać na takie łowienie na domaniowie :rolleyes:



#31 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2014 - 19:54

Podoba mi się ten temat :D

Ja bym się nastawił na bolenia na duże szczupakowe jerki.

Takiego koło 70cm można przy trawach przed ujściem złowić na oczojebnego jerka 15cm, jeśli koledze z forum się udało to znaczy, że można się nastawiać na takie łowienie na domaniowie :rolleyes:

To pewnie ja. Ale Slider miał 10 cm a bolek niecałe 60. Wszystko rosnie... :P 



#32 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 październik 2014 - 20:03

To pewnie ja. Ale Slider miał 10 cm a bolek niecałe 60. Wszystko rosnie... :P

Oj tam, oj tam przynajmniej nie zarzucisz, że umniejszam twoje trofea :D . Zresztą 60 jest koło 70 mierzony też nie był a jerk wyglądał conajmniej okazale na tle bolka robiąc sobie w makówce retrospekcje czym rzucam na owe bolki B)



#33 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 22 październik 2014 - 20:06

Tak się składa, że mieszkam około 20 km od tego zbiornika i przez ostatnie kilka lat byłem tam częstym bywalcem a w tym roku byłem zaledwie kilka razy bo słabo gryzą ;) Z roku na rok każdy bardziej narzeka i muszę przyznać, że Domaniowskie morze to nie jest już to eldorado co kilka lat temu ale byczki do tej pory tam pływają. Tak jak ktoś wyżej napisał przeważnie łowi się sandacze nie wymiarowe, takie psiaczki po 30-40 cm, lepiej za szczupakiem porzucać ;) Nie będę się rozpisywać za bardzo ale jeśli chodzi o kłusownictwo na tym zbiorniku to rzeczywiście głowa mała co tam się dzieje :( Wszystko leci do wora a najgorsze jest to, że nawet w okresie ochronnym trafiają się już ludzie którzy łowią sumy i sandacze bo wtedy najlepiej biorą, oczywiście okresy ochronne tych Panów nie obowiązują. Jeśli dobrze pamiętam to przez ostatnie 5 lat na tym zbiorniku miałem może, hmm 6 kontroli :mellow: Bardzo mało :( Kiedyś jeszcze dawno dawno temu jak zaczynałem przygodę z wędką na tym zbiorniku to jako tako kontrolowali, w nocy pływali łódką po zalewie i po cichu podpływali do brzegu i nagle zapalali lampę i świecili po brzegu, to mi się podobało bo nie jeden pewnie tak wpadł przez takie zaskoczenie ;) Były też kontrole w nocy a teraz jest tego znacznie mniej, są na tym zbiorniku oczywiście wędkarze którzy szanują rybki ale tych można rzadziej spotkać. Jeśli chodzi o plan batymetryczny to w Rdm w sklepie wędkarskim można kupić sobie mapkę zbiornika na której są zaznaczone oczywiście głębokości itp. Nie jest bardzo dokładna ale zawsze coś można się z niej dowiedzieć. Jeśli ktoś wybiera się na spina to najlepiej z echosondą. Z tego co wiem to sandacz ostatnio słabo gryzie, ale ruszył się troszeczkę szczupak podobno ;)



#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2014 - 20:15

Jak ktoś ma skan takiej mapki to proszę na priv.



#35 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 październik 2014 - 20:19

Moją największa ryba jaką tam złowiłem na spining to był karp 90cm-złowiłem nie podczepiłem!bo całą gumę miał w pysku a wziął na gumę lunker city grubster w kolorze fioletowym o reszcie nie wspominam bo nie ma o czym! chociaż mój kolega(Irek ze spinrodu) dwa lata temu 1-go Czerwca złowił tam sandała 91cm



#36 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 październik 2014 - 20:37

Moją największa ryba jaką tam złowiłem na spining to był karp 90cm-złowiłem nie podczepiłem!bo całą gumę miał w pysku a wziął na gumę lunker city grubster w kolorze fioletowym o reszcie nie wspominam bo nie ma o czym! chociaż mój kolega(Irek ze spinrodu) dwa lata temu 1-go Czerwca złowił tam sandała 91cm

Kolejna zmora!wywózki ponoć zakazane a łódki tylko kursują w te i we wte!stajesz dwieście lub trzysta  metrów od brzegu a tu ch...j się drze bo ma tam zestaw!-można się kłócić ale odpłyniesz dalej to Ci  ch...e opony poprzecinają!.



#37 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 22 październik 2014 - 20:45

Jak ktoś ma skan takiej mapki to proszę na priv.

 Mapka jest spora więc wątpię ale w necie są jakieś urywki tej mapki więc zachęcam do poszukania a z tego co pamiętam to w sklepach kosztuje ona chyba 10 zł ;)



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2014 - 20:49

Tylko do sklepu daleko. Jak ktoś ma możliwość to poproszę o zakup i przesłanie pocztą. Można też na wymiankę. Trochę różnych mapek zgromadziłem przez lata.



#39 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 22 październik 2014 - 21:15

Domaniów, od 2 lat nie opłacam chociaż to najbliższy duży zbiornik, tak jak kolega pisał brak jakichkolwiek kontroli, wywózki nęcenie, sieci TO NIC w porównaniu z notorycznym wybijaniem wszystkiego przez blisko mieszkających "chłopo-rolników" psełdo wędkarzy. Za zwrócenie uwagi na wymiar ochronny szczupaka mało nie zostałem zlinczowany, po tel. na policję przez 2 godz nikt się nie pojawił. PZW też zero reakcji. Nie wiem jak obecnie z rybą , ale totalnie zaniedbany akwen pod względem ochrony rybostanu.

A na sandacza wolę pojechać do pobliskich województw Sulejów i np. Brody. Ale i tam już od dwóch lat brak nadzoru i kontroli władz, które mają to w swoim statucie.



#40 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2014 - 22:39

Nie przesadzałbym z tym sandaczem na sulejowie. Jak 2012 był tłusty, poprzedni juz zdecydowanie słabszy, tak ten rok jest do bani. Ryba zjedzona, jakieś niedobitki czasem się komuś trafią i to na prawdę, raz na kilka wypadów...
Co do kontroli, pełna zgoda...