Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozemeijer qualifier power jerk 190 c.w 50-100


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 kwiecień 2010 - 13:46

witam kolegów.czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o tym kiju???

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 kwiecień 2010 - 10:22

bardzo fajne wedki, tanie ale warte swojej ceny, prawidlowo uzbrojone, dobre komponenty, malo urazowe i lekkie, ugiecie jest klasyczne dla rozemeijerow, czyli regular wpadajace w mod-fast, mocno przeszytwnione ze wzgledu na technike polowu i twarde jerki szczupakowe, mozna rzeczywiscie rzucac nawet 100 gram, co wcale nie jest takie normalne wsrod wedkarskiego eutotrashu ...
trudno znalezc cos adekwatnego za te pieniadze

#3 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 kwiecień 2010 - 17:14

dzieki wielkie.a dolna granica wyrzutu to faktycznie 50g czy w rzeczywistosci wyglada to inaczej?

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 06:59

dolna granica wyrzutu bedzie oscylowac w granicach 30 gram ... mam na mysli granice, przy ktorej mozna swobodnie lowic, bez uskuteczniania szamanizmu przy kazdorazowym wyrzucie przyynety

#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 sierpień 2010 - 16:29

Sorry za odświeżanie tematu, ale może komuś się to info przyda.
Zakupiłem tytułowego Rozemeijera, po bardzo dobrych doświadczeniach z modelem 1,9m 30-60g.
Z tym że zakupiłem jednoskład, a nie kijek w dwóch kawałkach jak w tym modelu o niższym cw.
Kij zespoliłem z Abu C3 5501 i do kompletu P-line 30lb.
Mocno, ale tak miało być. Na największe wabiki i ryby(w planach).
Kij pozwala jednak łowić też lżejszymi wabikami(poniżej dolnej granicy cw) co jak widzę, jest normą w Rozemeijerach(na tym 30-60- Slider 7f lub 6S leci też dobrze ). Pięknie się ładuje i pozwala machnąć nieco lżejszy wabik, a z drugiej strony górna granica cw zostaje zachowana. Taki np Freesytler od Prologica w wersji 17cm(jakieś 97-100g) leci z niego pięknie i prowadzi się też super A lżejsze przynęty? Też można, choć od tego tak naprawdę jest ten 30-60 :mellow:
Wytrzymałość? Kij sprawdził się podczas kilku holi bez zarzutu, charakteryzując się jeszcze zapasem mocy, aczkolwiek nie jest przesztywnionym kołkiem bez życia

Wady? Nie wyjął jeszcze żadnego odrzańskiego suma(bo nie miał okazji :mellow: ) Ale to też mam nadzieje ulegnie kiedyś zmianie.


Ogólnie kij bardzo polecam, jak i inne wędziska z serii Qualifire. Aż dziw bierze, że brak już przedstawiciela na nasz kraj tej firmy i zakupić teraz taki nowy sprzęt graniczy niemal z cudem :(

Pozdrawiam
Kamil

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 20:10

@kamil
tej firmy juz nie ma pisalem juz w tamtym roku, ze ultimate poszlo z torbami ... jest wprawdzie nowy team rozemeijer ale ... bez bertusa http://www.rozemeijer.com :unsure:
bertus stara sie teraz cos nowego zbudowac, firma nazywa sie Yaris-Sports I.T.T. a jego nowy wspolnik to Henk Bruins ... choc to wlasnie ten pan spuscil juz ultimate w kibel ...

#7 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2951 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 sierpień 2010 - 20:17

Sporo kijów ITT jest w nowo otwartym raven fishing. Całkiem fajnie zrobione patyki, szeroki wybór modeli. Niestety ceny głównie 350-500zł :( co przy Rozemeijerze jest znacznie wyższą kwotą do wyłożenia.

#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 sierpień 2010 - 20:18

@kamil
jest wprawdzie nowy team rozemeijer ale ... bez bertusa http://www.rozemeijer.com :unsure:

Bertus bez Bertusa?? :unsure:
Nieźle....Biznes to biznes...
Dla mnie te kije mogą się nawet nazywać super patyk, jak będą takie, jak poprzednie modele

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 20:28

rozemeijerow z fabryk ultimate nie ma na rynku od ponad roku, wiec porownanie troche inflacyjne
a kije itt to tez nie to samo co ultimate ;)

[quote]
@kamil
jest wprawdzie nowy team rozemeijer ale ... bez bertusa http://www.rozemeijer.com :unsure:

[/quote]
Bertus bez Bertusa?? :unsure:
Nieźle....Biznes to biznes...
Dla mnie te kije mogą się nawet nazywać super patyk, jak będą takie, jak poprzednie modele
[/quote]
nie sa i nie beda :D

a tu, dla upartych, krotki statement bertusa:
Even een reactie van degene die het echt weet. Als eerste: Ik heb mijn naam nooit verkocht. Die is gewoon gebruikt om een product te verkopen waarbij als tegendienst een vaste aanstelling in het bedrijf mijn enige voorwaarde was. Testen heb ik al die tijd niet gedaan. Veel kunstaas, zoals de Twinler, Mega en Giga grub, snoekbaarsaasjes etc. maak of teken ik in eerste instantie zelf. Veel Salmo kunstaas test ik wel en schaaf het bij naar mijn eigen inzicht. Vaak wordt dit daarna ook zo gemaakt. Ik ben nauw betrokken bij het maken van de hengels. Actie, aantallen ogen, werpvermogen etc. zijn daarin mijn taak. De “cosmetics” doet de verkoop. Tijdens de afwikkeling van het bankroet zat ik met Moniek in Zweden. Voor ik terug was, was de merknaam Rozemeijer al verkocht. Ik heb dit als zeer onplezierig ervaren. Immers: je legt tien jaar lang ziel en zaligheid in dit merk. In de gesprekken met de nieuwe eigenaar kreeg ik niet duidelijk wat de doelstellingen waren, en hoe het plan eruit zag. Tegelijk werd het me duidelijk dat het aankomend bankroet van Ultimate binnen de nieuwe organisatie al bekend was. Het loonvoorstel, € 2200 bruto, was genoeg om niet verder met het derde Ultimate verder te gaan. Daarnaast voel ik me verantwoordelijk voor Salmo en kon gevoelsmatig en aan de hand van vele negatieve reacties van winkeliers, het merk in het nieuwe Ultimate niet veilig onderbrengen.
In het kort. Ik ben nooit eigenaar van het merk Rozemeijer geweest. Wel heb ik, met veel plezier en vaak samen met Marcel Ulje, hengels ontwikkelt voor het merk Rozemeijer. Dat doe ik nu bij Yaris onder de naam I.T.T. Nog steeds voor een gewoon salaris maar wel in een bedrijf met een plan.
Bertus Rozemeijer.

#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 sierpień 2010 - 21:22

@Pitt, skoro masz porównanie. Są wg Ciebie(subiektywnie) lepsze czy gorsze od starych Roze? Jak różnią się blanki? Jak pracują itd?

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 sierpień 2010 - 19:19

sa 'inne' i troche lzejsze, w ugieciu podobne ... wiecej nie powiem, bo bym musial wymyslac a nie lubie ... macalem tylko na sucho :D

#12 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 sierpień 2010 - 20:21

Zawsze coś.
Dzięki.
W razie czego, chętnie bym opinie o nich poczytał, może się kiedyś przyda..

Pozdawiam
Kamil

#13 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 grudzień 2014 - 14:00

Kamil odświeżyłes i bardzo za to dziękuję.

A jak się sprawdzi taki kijek długości 210cm do gum?

Pod jerki pewnie rewelka....



#14 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 grudzień 2014 - 14:36

Niestety nie wiem.

Nadal posługuję się tymi dwoma modelami po 1,9m, z tym, że oba jednoskładowe. 30-60 i 50-100g. Taki jerkowy full service ;)



#15 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 grudzień 2014 - 15:01

A tymi wędkami rzucałeś gumami - jakies SG real eel czy inne gumy?

 

Ten 210 też jednoskład :)

Więc jedyne różnice to 20cm dłuższy, cw 120g.... gumy powinny latać jak trzeba a i z prowadzeniem nie powinno być dużych problemów. Mam nadzieję.

Coś mi się wydaje, że koło czerwca dam znać jak to wygląda z gumami i ogólnie z dłuższą wersją rozemeijera.

W domu prawie wszystko już mam w 1-składzie :D


Użytkownik Drac edytował ten post 09 grudzień 2014 - 16:22


#16 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 grudzień 2014 - 17:31

Miałem Gentle Jerka 30 - 60 g w jednym kawałku. Mimo, że gentle to jednak do gum słabo... Zbyt kołkowata szczytówka do miękkich przynęt jak na mój gust, chyba, że go jerkowania gumami - wtedy tak.


  • Kamil Z. lubi to

#17 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 grudzień 2014 - 17:52

Z gum to latał Alien Eel itp. inne duże gumisie. Coś tam wyjechało, ale bez szaleństwa. Chyba głównie dlatego, że zdecydowanie wolę hardbaity :)

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:41

jerkowki roze nie nadaja sie zbytnio do gum, to nie ten design ale do duzych gum prowadzonych w pol wody, czyli 'swimbaitow', to juz inna bajka



#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 grudzień 2014 - 21:20

Opadu absolutnie nie miałem na myśli... co nie zmienia faktu, że ten kij to dla mnie armata pod najcięższy mój kaliber, czyli Jack S, Freestyler 17, Fatso 14, czy Sweeper 17. A i Skinnerem 20 próbowałem, ale skubaniec już opór stawia konkretny...

#20 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2014 - 18:28

Dzięki za pomoc.

Kijek już zamówiony więc narazie będę obsługiwać jerki, a gumy - kupię 2 różne na próbę.

Zobaczę co i jak.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych