Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Francuski Gigant .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 20 kwiecień 2010 - 20:41

Jak wiesc niesie to podobno nie oficjalny rekord swiata.
Sliczny karczek i piekna ryba .
http://www.gulp.nu/Gigant_Gedde.html
pozdrawiam Termos

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2010 - 20:56

W nieznanym niestety języku :( ale ... maszyna (szczupak) wielgachny!

#3 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 kwiecień 2010 - 21:06

Remek to po Duńsku nie znasz ;) , tak na serio to ładna ryba :huh: i dalej rośnie

#4 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2010 - 06:05

Prawdziwy kolos :huh: :huh: :huh:

pzdr
Grzecho

#5 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 21 kwiecień 2010 - 08:51

W nieznanym niestety języku :(

Wystarczy te over 30 kg

#6 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2010 - 10:57

nie jestem pewien ale z tego co rozumiem to over 30kg dotyczy jakiegoś angielskiego rekordu.

Ten ze zdjęcia ma 137cm i chyba 25kg, chociaż ja bym uwierzył i w 40kg :mellow:
Z resztą ktoś już chyba kiedyś wklejał samo zdjęcie tego okazu, może Pitt :unsure: ale nie jestem pewny.

#7 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 21 kwiecień 2010 - 11:03

Szczupak gigant :huh:

A poniżej tłumaczenie za pomocą Google Chrome <_< Może coś tam odbiega od oryginału ale co nieco da się przeczytać :mellow:

Szczupak Giant w Gulp!

Łyk! strzelec francuskiego szczupak potwora

Są szczupaki, i nie ma dużego szczupaka. A potem gigantgedderne ...
Historia Największy na świecie znany szczupak - legendarnego Loch Ken Pike z Anglii - waży 72 funtów (ponad 30 kg) i został zatrzymany w drodze powrotnej w 1772 roku.
Historia Danii największy szczupak był Grarup-szczupak z Jutlandii, który waży 26.5 kg. Została wydana na żywą przynętę na kawałek szczupak i został zastrzelony, zanim udało się na pokład i waży: 26,5 kg. To nie może być uznane za wędkarz rekord, ponieważ nie zostały uwzględnione pręta i linii.
Są bardzo nieliczne szczupaka ponad 20 kg w naszych czasach. Bardzo istotnie. Zapewnia natężenia połowów i zanieczyszczenia. W związku z tym, blokowanie oczy pon dodatkowych oraz, gdy nagle coś podać jeszcze większe od czystego jeziora wody francuski nazwie Lac Annecy. Ryba, że nawet pokrywane ważyć więcej niż, lub w pobliżu 25 kg!
Ale historia jest całkiem prawdziwe - powiedział o czystego wędkowanie doświadczony francuski badania połowów Sylvain Legendre'a:

Słońce, słońce i słońce znów. Ponadto pivende wiatr przez duże Lac Annecy, którego krystalicznie czystej wody jest 15 stopni gorąca, że dzień w połowie maja. Zły kurs, ale jestem w sprawie połowów na test jednego z nowych Pure Fishing superagn - Shad Paddletail.

I wcześniej testowałem to z nawet bardzo duży sukces na walleye, ale teraz musi iść na odległość od morza to duże szczupaki, ale nieśmiała. I dlatego nieustępliwy ryby przez cały dzień - mimo złego losu.

Ja po prostu poprzez dodanie nowego punktu drogi do mojego GPS - na zboczu objętych od 5 do 15 metrów - bo jestem wielką rybę na ekranie mojego echosonda. Dużych prędkości tarczy mój Paddletail Shad i wrzuć to kilkanaście metrów wstecz na miejscu, więc poprawia łodzi płynął z wiatrem.

Kiedy mój Paddletail dolnej ramki Shad, wiem, że musi być w pobliżu ryby. Kostki jeszcze nieobecne. Staram mnie zatem z niektórymi gwałtowne ruchy, że miałem wrzucić Agnete wolne od owsianki. , A wynik nie jest wyświetlana. Nagle pręt klapy razem, z gotówką modhug umieścić hak w pułapkę na duże ryby.

Początkowo Mam nadzieję tylko, że jest to jeden metr ryb. W żadnym momencie, wyobrażam sobie, że jest znacznie większy. Borykałem się z pompy hamulcowe, dlatego ja ryb do powierzchni, i nie jestem szczególnie zaniepokojony sytuacją. Mimo sznurka fluorowęglowe, w czasie utknie w pręt pierścieni ...

Ale gdybym wiedział, co siedział na końcu linii, miałem więc trudno się dość spokojna. Gdy nagle widzi wielkie ryby w czystej wodzie w łodzi, relaks, instynktownie wciśnięty na. I nie bardzo wiem, co robić.

Moje wahania odpowiedział natychmiast koniec krótkie, ale nie będzie gorączkowy stop. Ale po kilku minutach więcej spory, nie mogę się po raz pierwszy, jak ogromną głowę ryby przerwy na powierzchni. Jadaczkę mocno zamknięte, więc nie ma sposobu, aby moje Lip Grip w nim. W tym samym czasie odkrywam, ku memu przerażeniu, że linki haczykowej fluorowęglowe siedzi głęboko, i że moje cienkie 0,30 mm się ślad przyponami prysznice nadciągającej nad rybami zewnętrzne zęby ...

I moje pierwsze próby z gællegreb w szczupaka, ale powoduje błyskawiczne ograniczenia prędkości, gdzie mam pójść z ręką - w prawo w dół do wody - w celu zrekompensowania ogromną presją na linii szycia. Wiem, że to zły rzut z dużą głową i mogą być śmiertelne cięcia cienkich linii 0,30 mm.

Potem zdecydują, że wszystko na jednej planszy. Kciukiem na szpuli zablokować hamulec i wracać dużych ryb na powierzchni. To jest tylko kiwał głową z na wpół otwarte usta jak szybko i trochę szczęścia dostać mój Lip Grip umieszczone w pułapkę na ryby potwora. Ułamku sekundy później mój szczupak życia na dnie łodzi, - paraliżuje jego sytuacji nowych i nieznanych.

Moja radość się skończyła wojna Lac Annecy. Ale błąd przejmie od razu, bo to co mam zrobić? Jestem sam w łodzi i jak mogę uwieczniony na dużego szczupaka przed udaniem się do jeziora woda znowu jasne?

Dużych prędkości wezmę pasek zdjęć z samowyzwalacza w aparacie, po czym umieścić ryb obok mojego środka taśmy. Mój poprzedni rekord życiowy wynosi 114 cm, ale są znacznie większe. Całego pomiaru to 137 cm!

Delikatnie biorę wielkiej ryby i wyciągów powrotem do wody jeziora. W prawej ręce trzymam ogon, a ja kontrola aparatu najlepiej jak potrafię z lewej. Krótkie walki, połączone z nieco ponad dwóch minut w łódź się, że ryby są jeszcze w pełni wigoru. Więc kiedy później wydać swój szeroki ogon, pływak - pozornie bez wpływu na to wszystko - z powrotem w jasny i ciemnoniebieskie wody, skąd przyszedł.

Jestem absolutnie ekstatyczny. Wybranemu przywrócenia leżał sobie na dziobie i jest niemal w stanie śpiączki. Kiedy budzę się znowu, jestem prowadzony pół mil od wiatru. Nie ma wątpliwości, że to spotkanie było najbardziej na mnie!

W miarę Sylvain Legendre. Ryba nie była ważona na wadze zarejestrowany, i nie było żadnych świadków. Ale zdjęcia mówią same za siebie. Szczupak z 137 cm do ważenia opłata w okolicach 25 kg - w zależności od pozycji do karmienia - więc nie jest prawdopodobnie nowy rekord świata. Tylko nieoficjalne.
Sylvain miał sfałszowane swoją laskę z 21-gram Berkley Vertice jighoved wyposażony w wielkości 6 żądła haczyka. Pościel była jednym z Spider Wire Stealth uzbrojone w Berkley 2,5 metra Fluorocarbon Trill linii 0,30 mm i krótki Berkley Big Game Fluorocarbon 0,60 mm pelerynka prądem. Agnes marki Berkley nowego Paddletail Shad 14 cm kolor Molting White - przynęty, można dostać się do o wiele więcej słyszeć! Jak sam to ujął Sylvain:

- Śmierdzący skuteczne hybrydyzacji pomiędzy nieodpartą Gulp! zapach i superlokkende Paddletail wzorzec ruchu!

:mellow:

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 kwiecień 2010 - 22:00

Mocny tekst, szczególnie ostatnie zdanie

#9 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 08:10

Mocny tekst, szczególnie ostatnie zdanie


:huh: :lol: :lol: :lol:


#10 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 04:26

:huh: :huh: Ale monster !!! Tylko pomarzyc :unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych