Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Majowy szczupak z Wisły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 kwiecień 2010 - 12:05

Witam
Wybieram się na majowy weekend do rodziny, a tak naprawdę nad Wisłę powyżej Grudziądza :mellow: Łowiłem już tam wiele razy, ale nigdy specjalnych efektów nie miałem, w zasadzie to tylko czasem, ale też rzadko złowiłem szczupaka, przeważnie nie wymiarowego albo 45-50 cm pistoleta. Mam problem ze znalezieniem stanowisk szczupaków. Ponieważ jest to odcinek uregulowany kamiennymi i betonowymi ostrogami zawsze łowie według takiego schematu:
1. Rzuty z nasady ostrogi gumą i ściąganie wzdłuż główki w połowie wody
2. Rzuty ze szczytu ostrogi z prądem gumą i ściąganie podskokami po dnie w okolicy warkocza
3. Rzuty ze szczytu ostrogi pod prąd gumą i ściąganie w połowie wody do siebie. Tu nie skacze po dnie bo łatwo o zaczep.

Niby wszystko robię podręcznikowo, a jednak efekty mizerne. Co byście drodzy forumowicze poradzili? Gdzie szukać szczupaka na początku maja i czy lepiej się sprawdza guma (duża, mała) czy może wobler?

#2 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 26 kwiecień 2010 - 22:47

Z mojego niewielkiego doświadczenia wiślanego sądzę, że bardziej bliżej czerwca esox się budzi :D
A po drugie trzeba szukać i szukać dobrego miejsca

#3 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2010 - 23:03

Z mojego niewielkiego doświadczenia wiślanego sądzę, że bardziej bliżej czerwca esox się budzi

Myślę, że masz sporo racji. U szczupaka temperatura wody ma bardzo duże znaczenie. Jeśli jest zbyt zimno, jest on ospały i nie żeruje. Ale jeśli tylko woda przekroczy pewien poziom, ryba ta nagle dostaje energii i żre na potęgę. Będąc nad Wisłą w sobotę, włożyłem rękę do wody i powiem krótko....ziąb jak diabli !!

#4 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2010 - 01:15

ja byłem dziś nad woda wypróbować nowy kijaszek i przyczepił mi się szczupaczek 60cm. Oczywiście cięcie-->winda--> woda. Uwazam ze w ten pierwszy majowy weekend można popróbować poszukać ich w zatoczkach i odnogach gdzie woda nagrzewa się szybciej

#5 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 27 kwiecień 2010 - 06:41

Nie wiem, czy tam są, ale jak są, tobym tam próbował... Mowa oczywiście o starorzeczach, szczególnie połączonych stale lub przez długi okres z rzeką. Do tego jakieś klatki, jakieś rozlewiska...

#6 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 kwiecień 2010 - 07:09

Tam nie ma starorzeczy ani rozlewisk. Jest tam ogólnie głęboko bo to zewnętrzny zakręt Wisły. Z tego co piszecie to nie powinienem raczej szukać ryb u szczytu główek bo tam za głęboka zimna woda. Więc lepsze są teraz zastoiska między ostrogami?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych