Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki filtr paliwa na linię paliwową?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:15

Witam wszystkich. Od niedawna posiadam używany silnik Yamaha 8 hp i sprzedawca polecił mi zastosowanie dodatkowego filtru paliwa na linii paliwowej. Pierwsze testowe pływanie odbyło się bez dodatkowego filtra. Na kolejnym przed gruszką umieściłem taki filtr:

http://allegro.pl/fi...5565029887.html

i pojawił się problem, bo paliwo było słabo pobierane i silnik gasł. Po ściągnięciu filtra, praca silnika bez zarzutu. Nie chcę rezygnować z dodatkowego zabezpieczenia, bo chcę aby silniczek długo służył. Czy możecie poradzić jaki dodatkowy filterek zamontować na linii paliwowej?



#2 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:19

A po co?



#3 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:23

Zapewne do dodatkowej ochrony. Sprzedawca mi to doradził, a dwa to widziałem na zdjęciach takie rozwiązania, więc chyba warto. Pytanie tylko jaki dobrać filtr, żeby wszystko dobrze działało.



#4 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:23

Po pierwsze możliwe że odwrotnie założyłeś i dla tego nie dostaje paliwa i gaśnie. Jeśli twój silnik to 2-sów to jest to zły filterek, ponieważ papierowe zatrzymują olej z benzyny i silnik może nie mieć smarowania albo osłabione. Załóż filtr siatkowy. Taki jak do starych diesli mercedesa. W intercarsie kosztuje 6.50. Sam taki założyłem zgodnie zresztą z sugestią fabrycznego serwisu Evinruda. Jeśli nie masz działalności gospodarczej to idź do sklepu automoto i kupisz pewnie też poniżej 10zł zapłacisz. Ważny jest kierunek montażu, są strzałki ;-)


Użytkownik Sołtys edytował ten post 05 sierpień 2015 - 20:28


#5 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:25

Filterek był dobrze założony, były na nim strzałki. Silnik to 4-suw.



#6 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:31

Filterek był dobrze założony, były na nim strzałki. Silnik to 4-suw.

Więc prawdopodobnie wadliwy filtr. Jak pisałem kup w sklepie moto. Jeśłi 4-sów to poproś o filterk paliwowy do malucha czy polonoza, zapłacisz na pewno mniej niż 10 zł. Ja taki miałem założony do swojego 4-sówa i się doskonale sprawdzał. Pilnuj żeby opaski były dobrze dobrane i zaciśnięte żeby lewego powietrza nie brał.



#7 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:33

siemka Ja leję tylko paliwo z shella i nie potrzeba filtra.Jak bym montował to zwykły filtr paliwa...http://allegro.pl/fi...5005313290.html



#8 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:37

siemka Ja leję tylko paliwo z shella i nie potrzeba filtra.Jak bym montował to zwykły filtr paliwa...http://allegro.pl/fi...5005313290.html

Dokładnie o takim pisałem :) :). W sklepie mówi się że się chce filterek do malucha i Pan za ladą wie co podać ;-) ;-) ;-)



#9 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3433 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:37

ja bym nie dodawal zbednych dupereli na lini paliwowej. To troche jak zakladanie pokrowca na samochod - lakier i bardziej rysuje od pokrowca na wietrze jak jest chroniony od czegokolwiek...


  • spy lubi to

#10 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:43

Gooral, polemizowałbym z tym. Wbrew pozorom, nie jest to zbędny duperel. Sam to obadałam, gdy zmieniałem kiedyś filterek na linni do 4-suwa. Ile syfu ze starego popłynęło że hoho a na nowym chodził silnik jak złoto, to były czasy kiedy naprawdę dużo pływałem.



#11 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:05

Ale faryczny filtr nie wyrabia czy jak?



#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3433 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:06

Gooral, polemizowałbym z tym. Wbrew pozorom, nie jest to zbędny duperel. Sam to obadałam, gdy zmieniałem kiedyś filterek na linni do 4-suwa. Ile syfu ze starego popłynęło że hoho a na nowym chodził silnik jak złoto, to były czasy kiedy naprawdę dużo pływałem.

No donrze ale zalozyles nowy czy folozyles kolejny? Kolega chce dac 2. A to troche po mojemu jsk zakladanie 2 kondomow....

Gooral, polemizowałbym z tym. Wbrew pozorom, nie jest to zbędny duperel. Sam to obadałam, gdy zmieniałem kiedyś filterek na linni do 4-suwa. Ile syfu ze starego popłynęło że hoho a na nowym chodził silnik jak złoto, to były czasy kiedy naprawdę dużo pływałem.



Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  • godski lubi to

#13 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:10

Skoro producent zaprojektował jeden więc tylko trzmaj się instrukcji co ile wymieniać chyba że masz za dużo hajsu to ja bym jeszcze dodał magnetyzer.



#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:23

Skoro producent zaprojektował jeden więc tylko trzmaj się instrukcji co ile wymieniać chyba że masz za dużo hajsu to ja bym jeszcze dodał magnetyzer.

Intercooler i większe dysze w gażniku tez by się przydały... . 



#15 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 05 sierpień 2015 - 22:36

Gooral, był dołożony na linię jeden a przy silniku był swoją drogą. Ten przy silniku był taki maluśki bym powiedział, średnicą coś pomiędzy 0,50gr a złotówką. Skoro zapchało duży dość szybko, to ten mały byłby zapchany jeszcze prędzej.



#16 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 05 sierpień 2015 - 23:02

Same spece i znawcy (bez urazy) jedyny sołtys ma pojecie, oczywiscie ze warto, jest to dodatkowe zabezpieczenie przed zaciągnięciem ze zbiornika syfu, nigdy nie wypływam całego zbiornika i dolewam do pełnego, to tak jak z dozbrojką na przynęcie, mozesz założyć nie musisz, wolna wola i nikt nikogo nie zmusza,ale warto.

#17 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 06 sierpień 2015 - 14:22

Dzięki Panowie :) spróbuję z tym filterkiem do maluszka, popływam i napisze czy działa, ale to najszybciej za 2-3 tygodnie. Przyglądając się dyskusji nikogo nie namawiam do takiego rozwiązania, każdy sam decyduje co jest lepsze. Nawet jeśli ktoś dużo pływa w celach wędkarskich to i tak nie robi przebiegów takich jak autem, więc może i można się obejść bez tego dodatkowego filtra. Z drugiej strony, zakup takiego filterka to żaden koszt, więc chyba lepiej go mieć.

 

Pozdrawiam

Waldek



#18 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 06 sierpień 2015 - 21:02

Ja wiem jedno, nie miałem na linii filtra, podczas pierwszego pływania zatkało mi dyszę wolnych obrotów, mimo filterka przy silniku. Od kiedy założyłem filterek, mam spokój. Tym bardziej że stosunek efekt/koszt jest więcej niż dobry.



#19 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 06 sierpień 2015 - 21:06

Z tego co wiem yamaha moze odmowic gwarancji gdy niemasz separatora ale to mowa o silnikach z wtryskiem elektronicznym

#20 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 23 sierpień 2015 - 19:41

W końcu zwodowałem pływadełko. Na lini zamontowałem filterek do maluszka PS 842 i dodatkowo nową złączkę paliwa, którą linię wpinałem do zbiornika. Wszystko działa idealnie, silnik pracuje równo i nie gaśnie bez różnicy, czy płynie się na max czy minimum. Jednak mam wątpliwości czy winien był tu filtr. W starej złączce była nieszczelna uszczelka i czasem delikatnie uciekało paliwo, mogło się tam dostawać "lewe" powietrze co w efekcie prowadziło do kłopotów z poborem paliwa. Jednak po zdjęciu filtra silnik dobrze pracował, więc albo filtr albo złączka. Filterek kosztował 3,50 zł więc warto.

 

Pozdrawiam

Waldek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych