Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu C3- Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 maj 2010 - 13:42

Witam.
Od jesieni jestem posiadaczem ww multika. Na pierwszej wyprawie miałem miałem już z nim pewien kłopot, mianowicie, żyłka klinowała się na szpuli, nie wiem jak to dokładnie ująć, po prostu zwoje wchodziły pod siebie. Myśląc, że to wina żyłki nawinąłem PP, było dobrze, dużo lepiej niż poprzednio, jednak to samo miało miejsce, rzut i odstrzał, z powodu zaklinowanych zwojów. Dziś byłem pierwszy raz w tym roku z castem na rybach i nową plecionką, połowiłem godzinę, wszystko ładnie pięknie super lata, aż tu nagle to samo zjawisko. Na szczęście obyło się bez odstrzelenia. Odnoszę wrażenie, że kołowrotek źle układa linkę na szpuli gdy jest ona trochę luźniejsza (kasowanie luzu itp). Ma ktoś jakiś pomysł aby temu zaradzić ?
Pozdrawiam Filip :D

#2 OFFLINE   Sea_Dog

Sea_Dog

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 03 maj 2010 - 14:03

podobne zjawisko wystepuje u mnie w starym curado 200b :D napisz nam cos o rozmiarach plecionki, ile jej nawijasz i ciezar twoich przynet?

#3 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 maj 2010 - 14:10

Plecionki mam 150 jardów+trochę podkładu z żyłki, 30LBS, spektrum przynęt dośc szerokie, dziś zaczynałem od Wanderka 7, kończąc na +- 50g. Zaradziłeś temu w jakiś sposób?

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 maj 2010 - 14:27

a moze to tylko objawiajacy sie raz na jakis czas blad w technice rzutu???

zeby to wykluczyc proponuje zabawe z ustawieniem hamulca. Ciekaw jestem czy pomoże...

#5 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 03 maj 2010 - 14:37

Nie wiem mogę się mylić ale z tego co pamiętam Abu Roundy mają wodzik zsynchronizowany i jest on w ruchu również przy rzucie.Jeżeli zwiniesz cała linkę na multi po zakończonym łowieniu{cała linka na szpuli},a potem wiadomo czasem się zakręci na sucho,synchronizacje diabli biorą i bywa tak że jak przełożysz z powrotem i uzbroisz cały zestaw do łowienia wodzik przy żucie idzie np. w lewo a linka na szpuli w prawo tworzy się duży kąt pomiędzy wodzikiem a nawojem na szpuli i w ty jest kłopot.Jedyna rada to odwinąć całość linki na polu i nawinąć z powrotem.Potem po zakończonym łowieniu nigdy nie zwijać całości na szpulę,zawsze zostawiać linkę przeciągniętą przez wodzik.

#6 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 maj 2010 - 14:39

@Mifek, całkiem możliwe ponieważ casta się dopiero uczę i jest to mój pierwszy zestaw.
Będę próbował nad wodą pomajstrować przy bloczkach, jednak nie wiem kiedy to nastąpi bo w przeciągu 2 tygodni na pewno wody nie uświadczę.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 maj 2010 - 08:29

Na 99% to problem z kontrolą szpulki podczas rzutu kciukiem. Dokręć trochę szpulkę pokrętłem docisku szpuli i spróbuj kontrolować kciukiem od samego początku.

#8 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 maj 2010 - 13:50

Wielkie dzięki jeszcze raz panowie, zastosuję się do waszych rad i dam znać co z tego wynikło :D
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych