Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Pracownia,, Pstrągman''

pracownia autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1158 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:48

Panowie, bez przesady :)
Nie ujmując absolutnie nic pięknym pracom Pana Wojtka,
jest kilku budowniczych, na forum, którzy również na miano bezbłędnych zasługują;

Mr White, Skalek, Dąbek, Yglo, Cpt Lego, Del toro i na pewno jeszcze nie jednego pominąłem. Patrząc na ich wykonanie nie ma się czego czepić.
Nie zapominajmy też, że 90 % to wędki wykonywane są wedle gustu zamawiającego. No i najważniejsze - zdjęcie. Dobra ekspozycja to przynajmniej 50 % sukcesu :)



#442 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:26

Czy nr 3 to oby na pewno Xzoga BBX? Nie widziałem nigdy tych blanków w dwóch kawałkach... Coś mnie ominęło? :)



#443 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:50

Nacukrzone że aż cieknie ;)

Musze dołożyć swoją łyżkę miodu.

Chcę zwrócić uwagę tylko na jeden szczegół. Oczko do zaczepiania przynęt jest w odpowiednim miejscu. Chyba wszystkie wędki seryjne i większość z pracowni posiadają (jeżeli w ogóle mają) zaczepy na przynęty w najgorszym możliwym miejscu, zaraz za uchwytem w miejscu wyważenia wędki. Czyli tam gdzie się ją najwygodniej nosi.



#444 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:03

Nacukrzone że aż cieknie ;)
Musze dołożyć swoją łyżkę miodu.
Chcę zwrócić uwagę tylko na jeden szczegół. Oczko do zaczepiania przynęt jest w odpowiednim miejscu. Chyba wszystkie wędki seryjne i większość z pracowni posiadają (jeżeli w ogóle mają) zaczepy na przynęty w najgorszym możliwym miejscu, zaraz za uchwytem w miejscu wyważenia wędki. Czyli tam gdzie się ją najwygodniej nosi.

Jedna z pierwszych rzeczy o których wspominam przy budowie wędki

#445 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:36

Czy nr 3 to oby na pewno Xzoga BBX? Nie widziałem nigdy tych blanków w dwóch kawałkach... Coś mnie ominęło? :)

Faktycznie :o :o :o ,pewnie że to to nie Xzoga tylko Matagi TR 76 Super Shore L.

Niedawno zrobiłem identyczne 2 wędki na tych blankach i stąd pomyłka.


  • Pumba lubi to

#446 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:45

Nacukrzone że aż cieknie ;)

Musze dołożyć swoją łyżkę miodu.

Chcę zwrócić uwagę tylko na jeden szczegół. Oczko do zaczepiania przynęt jest w odpowiednim miejscu. Chyba wszystkie wędki seryjne i większość z pracowni posiadają (jeżeli w ogóle mają) zaczepy na przynęty w najgorszym możliwym miejscu, zaraz za uchwytem w miejscu wyważenia wędki. Czyli tam gdzie się ją najwygodniej nosi.

Zaczep haczyka przesunięty do góry z oczywistego powodu. Tak zamontowany nie przeszkadza podczas  łowienia szczególnie ryb typu okoń,sandacz gdzie często trzyma się palec na blanku .Przy dłuższym foregripie i lub innym jego kształcie( typu tulipan) ma to już mniejsze znaczenie .


  • skalek-77 lubi to

#447 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 16 grudzień 2016 - 10:40

Czy nr 3 to oby na pewno Xzoga BBX? Nie widziałem nigdy tych blanków w dwóch kawałkach... Coś mnie ominęło? :)

 

Też mi się wydaje, że nastapiła pomyłka w podpisie. BBX ma inny oplot (wzór maty), no i jest w jednym kawałku.


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 16 grudzień 2016 - 10:41


#448 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Napisano 19 grudzień 2016 - 18:48

Moja karabelka ma zaczep do przynęt na dzielonej rękojeści i też się sprawdza ;)



#449 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:13

Specjalistyczna wędka na blanku muchowym Daiwa Whistek 335cm. Przeznaczenie boleń,kleń pstrąg.Uzbrojenie klasyczne: aluminiowe zaciskowe pierścienie kołowrotka i tytanowe przelotki REC.

Załączone pliki



#450 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:16

"Whistek"?



#451 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:24

Ładne... wszystko. Zwłaszcza rękojeść. 

Powiedz (lub nie ;))  Wojtek, jak ty to robisz że pod stopką przelotki, przy jej zagięciu nie robi ci się naciek lakieru czyli tzw. menisk (podciąganie kapilarne).

Jakoś ładnie te przelotki i lakier na nich się prezentują, a 3 fotka to potwierdza. Z wcześniejszymi kijami z tą prezentacją może trochę uciekłeś.   ;)  :lol:

Kwestia lakieru? Techniki? Sposobu nakładania?


Użytkownik trout master edytował ten post 21 grudzień 2016 - 23:26


#452 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 grudzień 2016 - 06:55

Ładne... wszystko. Zwłaszcza rękojeść. 

Powiedz (lub nie ;))  Wojtek, jak ty to robisz że pod stopką przelotki, przy jej zagięciu nie robi ci się naciek lakieru czyli tzw. menisk (podciąganie kapilarne).

Jakoś ładnie te przelotki i lakier na nich się prezentują, a 3 fotka to potwierdza. Z wcześniejszymi kijami z tą prezentacją może trochę uciekłeś.   ;)  :lol:

Kwestia lakieru? Techniki? Sposobu nakładania?

Raczej kwestia wytarcia już naciekłego lakieru ,najlepiej się to robi na wraperze jak blank się obraca .Raz wycierałem lakier bo kolega sobie tak zażyczył ale tego nie robię , mam pewność że lakier + przelotka tworzą jeden odlew i w tym miejscu są całością i blank pracuje razem z lakierem , dodatkowo jest pewność że nie zostało puste miejsce między stopką a omotką . 



#453 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 grudzień 2016 - 15:42

Próbowałem wycierać (nicią), brzydko to wychodzi. Mozna popaprać wszystko. 😕
Nadlewki te wcale nie są dobre bo przy ostatnim spinningu do ktorego wsadziłem Fuji Alconite, po wyschnięciu omotek i stwardnieniu lakieru, spróbowałem pomachać kijem i ... zaczęło coś stukać. Wlasnie te nadlewki oderwały sie od stopki i przy ruszaniu ręką przelotki słychać wyraźne "klik". :(
Moze to kwestia za twardego lakieru, choć nie sądzę. Pierwszy raz cos takiego mnie zaskoczyło, wlasnie z nową żywicą.
Wolałbym żeby ich (podciągania lakieru) jednak nie było.

#454 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 22 grudzień 2016 - 17:21

Próbowałem wycierać (nicią), brzydko to wychodzi. Mozna popaprać wszystko. 😕
.


zamiast nitki do wytarcia użyj krawędzi grubego papieru lub tekturki i temat załatwiony :-)

Użytkownik rybak109 edytował ten post 22 grudzień 2016 - 17:21


#455 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 grudzień 2016 - 18:11

Sprawdzę przy najbliższej okazji.
Lubię omotki (lakier) w kształcie "rugby" i nawet po sciagnieciu nadmiaru lakieru sciekajacego na stopkę, kolejny z tej "piłki" ścieka i zostaje. :)
Chyba muszę zacząć robić omotki typu "flat" a te mi sie nie zawsze podobają. Wszystko zależy od ich dlugosci i przy większych przelotkach wejściowych znowu bede kombinował i przesadzał z żywicą. ;)

#456 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:15

"Whistek"?

Whisker miało być :) ,chyba byłem pijany :lol: .



#457 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 grudzień 2016 - 23:25

Ładne... wszystko. Zwłaszcza rękojeść. 

Powiedz (lub nie ;))  Wojtek, jak ty to robisz że pod stopką przelotki, przy jej zagięciu nie robi ci się naciek lakieru czyli tzw. menisk (podciąganie kapilarne).

Jakoś ładnie te przelotki i lakier na nich się prezentują, a 3 fotka to potwierdza. Z wcześniejszymi kijami z tą prezentacją może trochę uciekłeś.   ;)  :lol:

Kwestia lakieru? Techniki? Sposobu nakładania?

Są 2 sposoby( a może i więcej?). Pierwszy to zebranie lakieru,drugi to lakierowanie na 2x.Pierwsza warstwa przesącza tylko omotkę i w tym newralgicznym  miejscu lakier nie wycieka na blank .Druga warstwa przykrywa całość ale zywica trzyma się już wstępnie polakierowanej omotce i powoduje że nie wylewa się dalej na blank.Ważne żeby za bardzo nie wyjeżdzać za krawędz omotki.


  • Tomasz eS lubi to

#458 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 grudzień 2016 - 01:21

Whisker miało być :) ,chyba byłem pijany :lol: .

 

A jednak człowiek  ;)  :lol:


  • trout master lubi to

#459 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 23 grudzień 2016 - 09:13

Tak tez robię (na dwa razy).
Przy pierwszym razie wyjeżdżać na blank poza krawędź omotki aby ją "odciąć"? Czy zostawić suchy?
Gdy "odznaczam" krawędź to wlasnie przy stopce podciąganie kapilarne wciąga lakier aż do zgięcia. Nie wiem czy nie robić krótszych omotek, ale brzydko to wyglada gdy nie dojedziesz tam gdzie fabryka "by chciała". :)
Muszę dalej kombinować bo to mi nie wychodzi tak jakbym chciał. Gęstość lakieru i szybkość jego wiązania niewiele mają tu do rzeczy.

#460 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 23 grudzień 2016 - 09:42

Ja lakieruje na dwa razy, w pierwszym rzucie jade od poczatku omotki na 3/4 jej dlugosci i tak kolejne. Jak koncze przy szczytowej wracam do wejsciowej i bez dodawania lakieru a po lekkim podgrzaniu " zawrambiam" omotke przy wyjsciu stopki. Nadlewka wtedy jest minimalna, taka akuratna a ze nie jestem maszyna wiec gdy jednak jest jej (nadlewki) zbyt duzo to zieram ja w trakcie krecenia paskiem twardej folii.
  • Guzu lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, pracownia, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych