Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

malowanie


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 post贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 04 pa藕dziernik 2016 - 21:35

Dokadnie tak jak piszesz. Mia艂em kilka wcze艣niej zalakierowanych tym classic silver i po 3 dniach pow艂owa by艂a lepka i gumowa, jakbym impregnowa艂 w kisielu :o , dlatego szuka艂em innego. Pora偶ka. 20 wobler贸w zamiast i艣膰 nad wod臋 nadaje si臋 do 艣mietnika :wub: . Uczymy si臋 na b艂臋dach. Jutro zamawiam hertzlack. A mo偶esz wstawi膰 fotk臋 z etykiet膮 herzlack ? Mo偶e to 艣miesznie brzmi ale naprawd臋 chc臋 ju偶 mie膰 pewno艣膰 偶e kolejny tydzie艅 pracy nie sko艅czy w koszu :) Pozdrawiam.

 

Co艣 tu mi nie pasuje. 

Najpierw kolega pyta o potwierdzenie, co za Domalux reszta u偶ywa, bo on ma Alkilak, co popsu艂 parti臋 wobk贸w. 

Potem narzeka, 偶e silver po 3 dniach by艂 lepki i gumowy ( raczej chyba niemo偶liwe ).

Nie ogarniam. 

 

Ka偶dy, zar贸wno Domalux jak i Hartzlack ma swoje wady i zalety. Kwestia jakie ilo艣ci lakierujemy, jaki kszta艂t korpusu itd. 


U偶ytkownik tymon edytowa艂 ten post 04 pa藕dziernik 2016 - 21:38


#22 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 05:49

Pierwsze woblery kt贸re zrobi艂em pokry艂em silver classic i by艂 gumowy nawet po 3 dniach suszenia. Poszed艂em do sklepu i sprzedawca polecil alkilak a ten zareagowa艂 z farbami akrylowymi. Nic skomplikowanego tu nie ma. Po prostu pyta艂em bo my艣la艂em 偶e jest kilka rodzaj贸w tego silver classic. Pisz臋 jak jest, mam problem z lakierem wi臋c pytam. Ot taki dylemat pocz膮tkuj膮cego.

U偶ytkownik Tomek1984 edytowa艂 ten post 05 pa藕dziernik 2016 - 05:50


#23 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 post贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 06:24

Teraz to wyja艣ni艂e艣 jak nale偶y, bo z wcze艣niejszych wypowiedzi ci臋偶ko si臋 po艂apa膰 dok艂adnie w czym problem. 

 

Pami臋taj, 偶eby tylko przed k艂adzeniem lakieru akryle Ci dobrze wysch艂y, bo te偶 mo偶e by膰 niemi艂a niespodzianka. 



#24 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 06:31

W艂a艣nie 偶e woblerki lakierowa艂em po kilku dniach. Mo偶e ten silver by艂 jaki艣 wadliwy a mo偶e to ja co艣 zrobi艂em 藕le. No nic dzi艣 kupi臋 hertzlack i sprawdzimy. Dzi臋ki za pomoc. Pozdrawiam.

#25 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 post贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 06:37

Hartzlack nie hertzlack. 



#26 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 post贸w
  • LokalizacjaKrosno/Rzesz贸w

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 07:33

Dokadnie tak jak piszesz. Mia艂em kilka wcze艣niej zalakierowanych tym classic silver i po 3 dniach pow艂owa by艂a lepka i gumowa, jakbym impregnowa艂 w kisielu :o , dlatego szuka艂em innego. Pora偶ka. 20 wobler贸w zamiast i艣膰 nad wod臋 nadaje si臋 do 艣mietnika :wub: . Uczymy si臋 na b艂臋dach. Jutro zamawiam hertzlack. A mo偶esz wstawi膰 fotk臋 z etykiet膮 herzlack ? Mo偶e to 艣miesznie brzmi ale naprawd臋 chc臋 ju偶 mie膰 pewno艣膰 偶e kolejny tydzie艅 pracy nie sko艅czy w koszu :) Pozdrawiam.

http://sklep-sklejka...etow-polysk.jpg  



#27 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 08:36

W艂a艣nie 偶e woblerki lakierowa艂em po kilku dniach. Mo偶e ten silver by艂 jaki艣 wadliwy a mo偶e to ja co艣 zrobi艂em 藕le. No nic dzi艣 kupi臋 hertzlack i sprawdzimy. Dzi臋ki za pomoc. Pozdrawiam.

Przy woblerach po艣piech zawsze jest szkodliwy. Wszystko, ka偶dy etap wymaga czasu. Szpachla za ma艂o wyschni臋ta zepsuje woblera. Nawet kilka tygodni po jego wykonaniu. Capon, farba podk艂adowa - r贸wnie偶 wymagaj膮 czasu na ca艂kowite wyschni臋cie. Za wcze艣nie po艂o偶one farby na takim podk艂adzie b臋d膮 z wierzchu suche, lecz lakier zweryfikuje wszystko i mo偶e nawet ca艂o艣膰 rozpu艣ci膰. Farb臋 i podk艂ad. Podobnie za wcze艣nie po艂o偶ona warstwa lakieru, je艣li poprzednia nie jest w艂a艣ciwie wyschni臋ta, b臋dzie du偶o d艂u偶ej si臋 utwardza膰. W skrajnych przypadkach mo偶e uszkodzi膰 farb臋 i w艂a艣ciwie nigdy nie uzyska膰 deklarowanej przez producenta twardo艣ci.

Warto zwolni膰 tempo :)

Lakiery typu Domalux Silver, czy Hartzlack, do utwardzenia potrzebuj膮 wilgoci w powietrzu. Bez odpowiedniej wilgotno艣ci 偶elowanie przebiega bardzo d艂ugo i mo偶e da膰 lekko plastyczn膮 pow艂ok臋. Zbyt du偶a ilo艣膰 wilgoci (par贸wka) doprowadzi do zm臋tnienia lakieru. 


  • *Hektor* lubi to

#28 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 08:38

Super. Teraz nie b臋dzie szans na pomy艂k臋. Mam jeszcze jedno pytanie, lakier nak艂adacie p臋dzlem czy zanurzacie wobka w puszce z lakierem i wieszacie do wysuszenia?

#29 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 1456 post贸w
  • LokalizacjaBasonia
  • Imi臋:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 09:08

Super. Teraz nie b臋dzie szans na pomy艂k臋. Mam jeszcze jedno pytanie, lakier nak艂adacie p臋dzlem czy zanurzacie wobka w puszce z lakierem i wieszacie do wysuszenia?

Zanurzeniowo, lakier rozlej do s艂oik贸w i jako uszczelk臋 daj pod zakr臋tk臋 kawa艂ek folii. Oczywi艣cie s艂oiki mo偶esz dobiera膰 w zale偶no艣ci od wielko艣ci woblera, ja przewa偶nie przelewam w s艂oiczki ok 300ml najlepiej jak s艂oiczek jest w miar臋 wysoki i w膮ski.


U偶ytkownik Tomek1988 edytowa艂 ten post 05 pa藕dziernik 2016 - 09:10

  • *Hektor* i Kajtelek2 lubi膮 to

#30 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 pa藕dziernik 2016 - 10:14

Bardzo mi pomogli艣cie. Dzi臋kuj臋.

#31 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 post贸w
  • LokalizacjaDom na wi艣lanym brzegu...

Napisano 07 pa藕dziernik 2016 - 18:01

Polec臋 s艂oiczki po oliwkach,w膮skie d艂ugie na uklejo podobne wobki idealne.



#32 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 07 pa藕dziernik 2016 - 18:13

W艂a艣nie wczoraj 偶ona zastanawia艂a si臋 po jak膮 choler臋 kupi艂em 8 s艂oik贸w oliwek  :rolleyes:


  • *Hektor* i Fred A lubi膮 to

#33 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 07 pa藕dziernik 2016 - 19:44

W艂a艣nie wczoraj 偶ona zastanawia艂a si臋 po jak膮 choler臋 kupi艂em 8 s艂oik贸w oliwek  :rolleyes:

8?

Mniam mniam mniam mniam mniam mniam mniam mniam :P



#34 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 1456 post贸w
  • LokalizacjaBasonia
  • Imi臋:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 07 pa藕dziernik 2016 - 21:11

Dobre s膮 po oliwkach ale do mniejszych serii, jak robi臋 seryjk臋 200 sztuk to za szybko ubywa z takiego s艂oiczka :D



#35 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imi臋:Artur

Napisano 07 pa藕dziernik 2016 - 21:33

Po chrzanie z lidla czy biedronki jest taki wy偶szy troch臋 i do wobk贸w do 8-9 cm jest fajny



#36 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 08 pa藕dziernik 2016 - 06:12

Ja dopasowa艂em zakup do swoich potrzeb bo strugam jerki 8-12 cm i akurat takie s艂oiki mi wpad艂y w r臋ce 400ml o idealnej wysoko艣ci. Ja robi臋 20 sztuk jednorazowo tak 偶e powinno wystarczy膰. Je偶eli nie to w zapasie b臋dzie lakier rozlany do kilku s艂oik贸w. Dzi臋ki panowie za podpowiedzi. Na 偶adnym forum jeszcze nie spotka艂em si臋 z tak du偶膮 pomoc膮. Pozdrawiam.

#37 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 post贸w
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 08 pa藕dziernik 2016 - 10:00

Jeszcze taka jedna wskaz贸wka. Jak rozlewasz do s艂oik贸w to pod zakr臋tk臋 daj reklam贸wk臋 albo r臋kawiczk臋 lateksow膮 i po zakr臋ceniu po艂贸偶 s艂oik na zakr臋tce. Nie dostaje si臋 wtedy powietrze i lakier nie g臋stnieje :) Jak co to Ci mog臋 zdj na priv wys艂a膰.



#38 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 08 pa藕dziernik 2016 - 12:35

Dzi臋ki za podpowied藕 bo lakier do tanich nie nale偶y  :angry: My艣la艂em jeszcze o s艂oikach weck, to s膮 te s艂oiki z gumk膮 i spr臋偶yn膮 ale mam w domu du偶e pojemno艣ciowo tak 偶e dam sobie spok贸j i zastosuj臋 trik z r臋kawiczk膮 lateksow膮 lub foli膮.


U偶ytkownik Tomek1984 edytowa艂 ten post 08 pa藕dziernik 2016 - 12:38


#39 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 post贸w
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imi臋:Piotr

Napisano 08 pa藕dziernik 2016 - 14:29

Ju偶 nie raz to pisa艂em w r贸偶nych tematach, ale i tu od艣wie偶臋 ;)

Rant s艂oika owijam ta艣m膮 izolacyjn膮. Nawet je艣li przyschnie i trzeba podwa偶a膰 (zdeformowa膰 dekielek) 偶eby otworzy膰, to po zamkni臋ciu ta艣ma uszczelni . Zdarzy艂o si臋 偶e po 2 latach, stary Domalux ze s艂oiczka, by艂 lepszy od nowego zakupu; ale tu i jako艣膰 tego nowego p贸艂matu si臋 pogorszy艂a...

Je艣li poziom lakieru spada nie przykrywaj膮c woblera, to albo dolewka (uwaga na spienienie), a najlepiej wrzuci膰 co艣 (co jest pod r臋k膮, stary bezpiecznik topikowy, kawa艂ek listewki itp.) do s艂oiczka co podniesie poziom lakieru.


U偶ytkownik *Hektor* edytowa艂 ten post 08 pa藕dziernik 2016 - 14:55

  • tymon, Night_Walker, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubi膮 to

#40 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 post贸w
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 28 listopad 2016 - 08:55

Mam pytanie mocz臋 korpus w caponie a p贸zniej bia艂a farba tylko jaka?
U偶ywam caponu domalux,spraye motip,lakier domalux.