Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skrócenie neoprenu - Jaki klej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 18:51

Witam. Posiadam wodery neoprenowe które chciałbym nieco skrócić. Rozmiarowo jeśli chodzi o moja nogę są dobre, podobnie jest jeśli chodzi o rozmiar od pasa w górę. Nogawki mają za długie, myślę że jakieś 10/15 cm, nie sprawdzałem jeszcze z miarka dokładnie. Przejdźmy do rzeczy, czy jest wykonalne skrócenie ich samodzielnie w domu? Jeśli tak to jakiego kleju użyć? Kleiłem już neopren za pomocą kleju stormsure i załatwiał sprawę, tyle że były to nieduże przecięcia. Jak to będzie wyglądało przy takiej powierzchni? Ewentualnie jak się za to zabrać i czym mogę to zrobić? Dodaje dodatkowo zdjęcia jak obecnie wyglądają na łączeniu. Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik Fudo edytował ten post 25 sierpień 2015 - 18:55


#2 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 sierpień 2015 - 19:45

10-15 cm to naprawdę w .... cholerkę!!!

Pewnie kolano wyjdzie ci na ... kaloszu.  :huh:

Ale dobra, Twoja decyzja. 

Możesz zrobić to w dwojaki sposób. 

Pierwszy łatwiejszy ale i mniej pewny, czyli doklejenie skróconych nogawek do tego paska neoprenu który jest przyklejony do gumaka. Z tego paska dobrze gdybyś deliktanie zdarł ten zielony materiał i kleił bezpośrednio do czystego neoprenu. Klej- AquaSure czy Sikaflex do szyb samochodowych, nieważne (Aqua i inne Sure, NAJLEPSZE i jedyne jak dla mnie).

Przy tym sposobie musisz zwrócić uwagę aby dobrze rozeprzeć nogawkę w miejscu klejenia od wewnątrz żeby wszystko ułożyło się i było szczelne, bez żadnych zmarszczeń. Pamiętaj że neopren będzie ci z tego miejsca zawsze próbował zjechać więc to jest niebezpieczne i wymaga staranności i ciągłej kontroli.

 

Drugi sposób, profesjonalny, na 100 PRO szczelny i wytrzymały to obcięcie nogawek, skrócenie tych które są za długie, a następnie zsszycie grubą syntetyczną nicią do skór z jednoczesnym sklejeniem czoła klejem AquaSure.W pierwszej kolejności szyjesz jedną stronę łapiąc tylko materiał którym jest olejony neopren, kleisz czoło i pozostawiasz do wyschnięcia. Kolejnym razem obszywasz drugą stronę materiału żeby wzmocnić połączenie. Żeby mieć 100% pewność co do szczelności możesz zalać od zewnętrznej strony szwy i połączenie i używasz tak jak chcesz.

Druga opcja bardziej pracochłonna ale zrobiona w sposób w jaki każda firma szyje i klei neopreny.

 

Powodzenia i staranności życzę.  ;)

 

P.S.

Jeszcze pyt.: "Czy te neopreny są wklejone w gumak do środka????"

Jakoś na pierwszej fotce tak mi wygląda.

Jeżeli tak to w pierwszym sposobie wklejasz je do wewnątrz!!!

Klej na tych z fotki o nic innego jak zwykły typu Budapren. Większość "lipnych" neoprenów jest nim klejonych.


Użytkownik trout master edytował ten post 25 sierpień 2015 - 19:50

  • norbert-10 lubi to

#3 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:20

Skracać mam zamiar do tych czarnych 'ochraniaczy' na kolana. Tak zgadza się są wklejone od środka i dodatkowo jest pasek materiału na kaloszu od zewnątrz. Jaki klej jest obecnie nie wiem, na początku nie był widoczny, po kilku wypadach nad wodę zmienił kolor na żółty i tak jak na zdjęciach widać go. W takim razie kupie któryś z w/w klei, oraz nici i możne w sobotę się tym zajmę, w każdym razie dziękuje za porady.



#4 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 sierpień 2015 - 21:20

Rób to na spokojnie i bez pośpiechu i na pewno wyjdzie dobrze.  :)



#5 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 25 sierpień 2015 - 21:38

kolega nie dawno przykleił nopreny do tych kaloszy piankowych na SIKAFLEX,wyglądał jak wieśniak ale działało ,łowił w morzu,dodam ze tym samym klejem na beton(ale elastyczny) przykleiłem pawęż w pontonie .



#6 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 sierpień 2015 - 21:45

kolega nie dawno przykleił nopreny do tych kaloszy piankowych na SIKAFLEX,wyglądał jak wieśniak ale działało ,łowił w morzu,dodam ze tym samym klejem na beton(ale elastyczny) przykleiłem pawęż w pontonie .


Klej na beton??? Sikaflex????
Podrzuć linka jak on wyglada. :)

#7 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 25 sierpień 2015 - 22:52

używałem  ten ;) 291 i

http://allegro.pl/li...v2-uni-1-5-0820

 

kleiłem nim spiochy i przyklejałem filc w butach do brodzenia..

Każdy znajdzie coś dla siebie,warto wypróbować w tej cenie