Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

daiwa sol ver daiwa fuego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   human

human

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 13 maj 2010 - 19:51

witam
nie widziałem żadnego z nich na oczy więc trudno mi dokonać wyboru.
c.w wędki 12-25gr i po kilku wyskokach z okumą 200 stwierdziłem że nawet wahadła z górnego zakresu latają tak sobie pomijając już lżejsze przynęty.
do czego ma służyć: ~18gr wahadła i obrotówki, woblery ~12gr i może coś z jerków do 25gr jak np 'drunk' dorado (gumy pomijam bo i tak będą latać). docelowo lekki szczupak ale ostatnio mi się trafia na takie przynęty zarówno pstrąg jak i okoń.
może w trakcie przestawiania się z cięższego castingu na średni spróbuję lekkiego więc IMHO tu opcja wskazywałaby na td sol.
głównie zależy mi na 'niezarżnięciu' multika zbyt szybko gdyby się okazało że jednak skończy się na łowieniu na np obrotówy i woblery.
byłem już bliko kupienia sol'a ale trafiłem TUTAJ i wychodzi na to że ten multik może być dla mnie za lekki.
mógłby ktoś mi pomóc się zdecydować?


#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 maj 2010 - 20:05

do kija 12-25 lbs lepszym wyborem bylaby TD-Fuego. jak bardzo zalezy ci na dolnym zakresie c/w kija to bierz TD-Sol. Bedzie lepsza przy tych nastogramowych woblerach.. :D

Jesli jednak nie kupiles jeszcze zadnego z nich to zastanow sie nad Scorpionem XT 1501 lub Daiwa Zillion. Ta druga to w zasadzie Fuego jedynie w porzadniejszej obudowie. Fuego jest z magnezu, w zwiazku z tym uzycie w slonej wodzie odpada..

Jest jeszcze opcja wypas :D


Daiwa Zillion PE Special, przejrzyj forum jest opis. To jeden z najlepszych multikow Daiwy jakie kiedykolwiem mialem w rekach

EDIT: :huh: :D

Sorry dopiero teraz zauwarzylem, ze potrzebujesz multik do kija 12-25 g. Przepraszam, ale Fuego i Zillion raczej odpadaja. Ciezkie i pojemne szpule. Na polu walki pozostaja tylko TD Sol, jak najbardziej wlasciwy wybor do tej gramatury kija, I PE Special. Poszukaj takze Shimano Metanium XT 2005. Swietny multik na lzejsze lowienie szczupakow...



#3 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 13 maj 2010 - 20:30

miałem obydwa modele. Jest tak jak pisze @jerzy, sol nieco subtelniejszy, ale wcale nie mniej solidny (w sensie wytrzymałości). Na korzyść fuego przemawia cena. Na wyprzedaży można trafić o prawie 100$ taniej niż sol.

#4 OFFLINE   human

human

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 13 maj 2010 - 22:03

@jerzy
poczytałem wcześniej co radziłeś w kilku wątkach o lekkim castingu i stąd nakierowałem się na fuego i sol'a. a obydwa mają dobre opinie więc nawet jak mi nie będzie szło to nie będzie ich wina tylko kija
opcje wypas zostawiam na później. jak już nabiorę umiejętności bo na okumie się przekonałem że nie mam ich za wiele przy tak nagłej przesiadce na lżejszego kija. chociaż to nie jest multik dla niego.
@artmaniac
znalazłem na necie obydwa i są raczej w tej samej cenie. stąd miałem wrażenie że to 'cięższy' brat sol'a.

chyba to jednak sol będzie.

dzięki chłopaki

#5 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 maj 2010 - 14:30

Uderz do kolegi @tofik, urzeduje teraz nad woda z takim mlynkiem (TD sol) :D Ja tam nim robilem same brody przy rzutach ale co ja sie moge wypowiadac majac pierwszy raz casta w reku :lol: . Z tego co widzialem to na poczatku nie bylo mu prosto przyzwyczaic sie do chamulca magnetycznego ale na ostatniej wyprawie juz widzialem, ze ogarnal ten system :mellow:. Pozdrawiam, Zulus




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych