Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt Kuying - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   emrys

emrys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 23 styczeń 2023 - 21:53

To są 2 drastycznie różne kije tak poniekąd, wolałbym pojedynek Superlite kontra jakaś euro wklejka do 5-7g za 500zł. Azura Safina-X do 5 (wklejka) lub 7g (tubular)wydaje się ciekawym konkurentem.

 

Nie mam tego SuperLite do 10g, ale mam do 15g i to super kijek. Ale jesli już jesteśmy w temacie Ali, to w tym CW rozważyłbym jeszcze kije PureLure. Świetne wykonanie i w chwili obecnej bardzo dobre ceny. Nie az tak dobre jak na 11.11, ale spoko..


  • Matss87 lubi to

#222 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 23 styczeń 2023 - 22:14

O Purelure myślę i to poważnie. Blank jest szybki i potrafi pracować na przyzwoitej długości. Tylko ten dolnik... mając teraz min. Dragony MSX, dłuższe dolniki mi nie leżą.
Superlite do 15g jest ciekawy, ale dla mnie stanowczo za długi.

Pisałem na grupie ali, czy ktoś ze stolicy ma te kije. Chętnie bym się spotkał nad wodą i sam sprawdził. Post nie został zaakceptowany. Mimo wszystko kupując kij z Ali chciałbym o nim dużo wiedzieć a jeszcze samem sprawdzić to już w ogóle. O ile w Pl mogę się bawić w zwroty tak z ali jakoś mi się to średnio widzi, ale kto wie.

Użytkownik Matss87 edytował ten post 23 styczeń 2023 - 22:16


#223 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2023 - 00:15

O Purelure myślę i to poważnie. Blank jest szybki i potrafi pracować na przyzwoitej długości. Tylko ten dolnik... mając teraz min. Dragony MSX, dłuższe dolniki mi nie leżą.
Superlite do 15g jest ciekawy, ale dla mnie stanowczo za długi.

Pisałem na grupie ali, czy ktoś ze stolicy ma te kije. Chętnie bym się spotkał nad wodą i sam sprawdził. Post nie został zaakceptowany. Mimo wszystko kupując kij z Ali chciałbym o nim dużo wiedzieć a jeszcze samem sprawdzić to już w ogóle. O ile w Pl mogę się bawić w zwroty tak z ali jakoś mi się to średnio widzi, ale kto wie.

Ja z tej grupy wyleciałem i nie wiem nawet dlaczego :D Nic z Ali nie szkalowałem, ale widocznie komuś podpadłem. Trochę mi takie praktyki śmierdzą. Ja z kolei we Wrocławiu chętnie spotkałbym kogoś z Tetonem do 3g, bo chciałbym zobaczyć, czy to serio taka super opcja, czy jednak po prostu porządny kij, ale to tyle.

Użytkownik Andżej edytował ten post 24 styczeń 2023 - 00:15

  • Matss87 lubi to

#224 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 styczeń 2023 - 07:46

Ja z tej grupy wyleciałem i nie wiem nawet dlaczego :D Nic z Ali nie szkalowałem, ale widocznie komuś podpadłem. Trochę mi takie praktyki śmierdzą. Ja z kolei we Wrocławiu chętnie spotkałbym kogoś z Tetonem do 3g, bo chciałbym zobaczyć, czy to serio taka super opcja, czy jednak po prostu porządny kij, ale to tyle.

Mam identyczne odczucie. Specjalnie przed wklejeniem tam posta przeczytałem regulamin czy go nie naruszy. Jak widać, albo to celowe działanie, albo ktoś nie chce zaśmiecać strony. Gdybym ja był we Wrocku chętnie sam bym zobaczył Twojego PJ, ale kto wie może uda mi się w Warszawie ogarnąć Tetona o którym piszesz, mogę wtedy dać znać. Nie mniej jednak, w chwili obecnej produkty z Ali są dla mnie znakiem zapytania. Nie twierdze, że to złe kije, ale chciałbym sam nimi porzucać by się przekonać i wtedy ewentualnie nabyć kij. Z Mikado Sky dream nie ma problemu, i za jakiś czas dzięki uprzejmości jednego z kolegów będę miał możliwość porzucać tym kijaszkiem. Jeśli to będzie strzał w 10, porzucam "pomysł z ali". 


Użytkownik Matss87 edytował ten post 24 styczeń 2023 - 07:47


#225 OFFLINE   SzczupakRzeczny

SzczupakRzeczny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 24 styczeń 2023 - 09:27

Wczoraj przyszedł do mnie multik i plecionka. Może nie od Kuying, ale z Alie...
Nad wodą z nią nie byłem, ale za 20 zł cena okej.

Od jakiegoś czasu już zauważyłem, że nie ma jak kiedyś szukania "perełek" w fajnej cenie.

Na grupie przewala się milion postów z sprzętami tych samych marek. I to jest okej. Jeśli produkty są godne polecenia.

Tylko jak ktoś poleca " kijki" i pisze że zjadają jakością itp. Produkty dostępne u nas w kraju. Bez chociażby jakiegoś porównania, dla mnie to bezsens...


Np. Kiedyś pytałem o Purelure Torrent 3-12g 1,98cm Casting , dostałem odpowiedź że lepszy od Shimano Zodiasa o klasę albo i dwie tylko bez wytłumaczenia dlaczego Bo co podobnie wyglądają? A Shimano droższe, bo renomowana firma która buduje to latami???


O ile można jeszcze trafić fajne produkty w fajnych cenach to moje zdanie jest takie że grupa zrobiła się już sponsorowana. O tyle ile przy droższych kijach pewnie nie dostają ich za za darmo to podejrzewam jakieś dobre kody rabatowe " dla wybranych"

To przy tańszych przedmiotach myślę, że są po prostu podsyłane próbki do zrobienia reklamy i zachwalania :) No i oczywiście negowania sprzętu z Europy czy też z Chin, ale już pod "Polskimi" banderami.

Ponizej fotka z przykładem plecionki która już jest sygnowana logiem grupy.
Grupa liczna, a więc ktoś na pewno kupi :) e6d885114f3a881c595151f76da9b171.jpgc36eb88eb56ec10a6987199f3d0d0b18.jpg

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka



PS.

Teraz pewnie jak zapytasz o kuying to dostaniesz odpowiedź, że to gówno bleee...

Lepszy będzie kijek Purelure Cendan czy inne :P

Użytkownik SzczupakRzeczny edytował ten post 24 styczeń 2023 - 09:38

  • GroPerch, Andżej i Matss87 lubią to

#226 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 styczeń 2023 - 09:52

Ta grupa Ali na fejsie prowadzona przez niejakiego Kam Kana to chyba jakaś zbieranina 15 letnich fanboy's. Wszystkie recenzje są "MEGA" pozytywne, kije biją te z europejskiej dystrybucji. Owszem zdarzają się perełki czy przydatne informacje ale większość opinii to bełkot...

 

P.S. Jak czytam, że zajeb... kij 10-22g jest "trochę" źle opisany i spokojnie miota 45 gramowymi jerkami to śmiech mnie ogarnia...


Użytkownik zeralda edytował ten post 24 styczeń 2023 - 10:35


#227 OFFLINE   SzczupakRzeczny

SzczupakRzeczny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 24 styczeń 2023 - 10:02

Ta grupa Ali na fejsie prowadzona przez niejakiego Kam Kana to chyba jakaś zbieranina 15 letnich fanboy's. Wszystkie recenzje są "MEGA" pozytywne, kije biją te z europejskiej dystrybucji. Owszem zdarzają się perełki czy przydatne informacje ale większość opinii to bełkot...

P.S. Jak czytam, że kij zajeb... kij 10-22g jest "trochę" źle opisany i spokojnie miota 45 gramowymi jerkami to śmiech mnie ogarnia...



No widać nawet po postach na grupie, że jest kółko wzajemnej adoracji :P
Akceptowane są posty głównie tych samych osób :) A pod zaakceptowanymi postami, dziesiątki komentarzy czy ktoś może zaakceptować i dodać post z pytaniem... :P


O tyle ile rozumiem weryfikację postów i nie dodawanie wszystkiego żeby nie zaśmiecać to nie rozumiem dodawania "pojedynczych" postów z pytaniami o sprzęt... Nikt z nas nie lubi kupować kota w worku, dużo sprzętu jest już przetestowanego przez ludzi i bez sensu dodawać takie posty które się powielają, jest lupka można wyszukać sobie... Ale także jest dużo nowego sprzętu który już mają może pojedyncze osoby i nie wiadomo o nim nic, bo firma z tym sprzętem "nie daje nic od Siebie dla grupy" ... Ja podchodzę do tego z dużym dystansem, nie szukam już opinii od zaprzyjaźnionych użytkowników, bo są po prostu moim zdaniem nie rzetelne.
Wolę wejść w gotowy link, przeszukać YouTube czy inne stronki i tam zaczerpnąć opini :P
Nie satysfakcjonuje mnie opinia, że sprzęt wygląda super, jakoś wykonania top, a w Polsce można i tym tylko pomarzyć 😅😅

#228 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 24 styczeń 2023 - 10:14

Kolega @Szczupakrzeczny napisał 100% w punkt.

Lubiłem te grupę i nadal całkiem lubię, ale to co się tam teraz wyprawia to jest przesada. Kiedyś faktycznie trafiało się kijki (np Kuying czy Tsurinoya) naprawdę tanio i na świetnych komponentach, gdzie w PL było raczej ciężko o to w takiej cenie. Natomiast z tego co widzę to teraz polecane są tam zazwyczaj kije za 5-6 stów i jak opisują to admini „absolutna perełka”, „u nas 2x więcej za takiego kija”, „kij robi piorunujące wrażenie” - a kija trzymali tylko na sucho w ręce. Co realnie można po takich oględzinach powiedzieć? Przewaliłem już kilkadziesiąt wędek spinningowych, nie uważam, że to dużo, ale na sucho umiem jedynie powiedzieć, że kij sprawia fajne wrażenie, a tu spece oceniają, po paru wymachach w powietrze, że kij petarda i sam będzie łowił ryby.
Oprócz tego ja osobiście nie widzę żadnej przewagi jakości wykonania i komponentów jesli chodzi o kije z Ali a nasz rynek. Powiem więcej, kije Purelure za 6-7 stów są robione na niższym module węgla i tańszych komponentach niż wędki z naszego rynku. Dla przykładu Purelure nawet te wysokie modele są robione na Fuji Sic i węglu bodajże 36T. Podczas gdy SkyDream od Mikado które jest rzekomo według adminów grupy takim „gównem” jest robione na Torzitach i module 40T, a dodatkowo waży sporo mniej. Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie widzę absolutnie żadnej przewagi Kuyinga/DMX/Tsurinoyi a wędkami z naszego rynku za 150-200zł. Nawet jakieś pierścienie w Tetonie musiałem przyklejać, bo mi się odklejały po jednym wypadzie. A mieszanie z gównem Zodiasa i wychwalanie Purelure, biorąc pod uwagę, że Purelure zwyczajnie skopiowało te serię od Shimano jest wyjątkowo śmieszne.

Nie wspominając o tym, że wszystkie te azjatyckie marki robią wędki pod nieco inne gatunki ryb niż nasze europejskie, wiec użytkowo będą one często trochę inne niż wędki z Europy. Na Ali na przykład znaczna większość wędek jest naprawdę szybka i raczej krótka niżeli długa. Nie ma szans znaleźć tam typowej boleniówki lub długiej kleniówki.

#229 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 24 styczeń 2023 - 10:15

P.S miło widzieć, że są tu osoby z własnym rozumem i racjonalnie podchodzące do rzeczywistości, a nie kupujące wszystko co im ktoś próbuje sprzedać :)
  • Przemek_M, Matss87 i Darek_W lubią to

#230 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 24 styczeń 2023 - 10:22

Wczoraj przyszedł do mnie multik i plecionka. Może nie od Kuying, ale z Alie...
Nad wodą z nią nie byłem, ale za 20 zł cena okej.

Od jakiegoś czasu już zauważyłem, że nie ma jak kiedyś szukania "perełek" w fajnej cenie.

Na grupie przewala się milion postów z sprzętami tych samych marek. I to jest okej. Jeśli produkty są godne polecenia.

Tylko jak ktoś poleca " kijki" i pisze że zjadają jakością itp. Produkty dostępne u nas w kraju. Bez chociażby jakiegoś porównania, dla mnie to bezsens...


Np. Kiedyś pytałem o Purelure Torrent 3-12g 1,98cm Casting , dostałem odpowiedź że lepszy od Shimano Zodiasa o klasę albo i dwie tylko bez wytłumaczenia dlaczego Bo co podobnie wyglądają? A Shimano droższe, bo renomowana firma która buduje to latami???


O ile można jeszcze trafić fajne produkty w fajnych cenach to moje zdanie jest takie że grupa zrobiła się już sponsorowana. O tyle ile przy droższych kijach pewnie nie dostają ich za za darmo to podejrzewam jakieś dobre kody rabatowe " dla wybranych"

To przy tańszych przedmiotach myślę, że są po prostu podsyłane próbki do zrobienia reklamy i zachwalania :) No i oczywiście negowania sprzętu z Europy czy też z Chin, ale już pod "Polskimi" banderami.

Ponizej fotka z przykładem plecionki która już jest sygnowana logiem grupy.
Grupa liczna, a więc ktoś na pewno kupi :) e6d885114f3a881c595151f76da9b171.jpgc36eb88eb56ec10a6987199f3d0d0b18.jpg

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka



PS.

Teraz pewnie jak zapytasz o kuying to dostaniesz odpowiedź, że to gówno bleee...

Lepszy będzie kijek Purelure Cendan czy inne :P

Kupiłem te plećkę na próbę, tania i całkiem mocna, ale PE 0.4 była jak coś między Japońskim PE 0.6-0.8



#231 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 styczeń 2023 - 10:39

@SzczupakRzeczny kupiłem tą samą pletkę do swojego kijka do 4g :) zobaczymy jak się sprawdzi. Była mega tania :)

 

Panowie, cieszę się, że dyskusja na ten temat się ożywiła. Jestem tego samego zdania. "Wmawianie", że kij kosztujący normalnie 700 pln i nagle sprzedawany jest za 500 pln na promce to petarda i np. Zodias się chowa bo raz jest droższy a wynika to z utrzymania marketingu, działu R&D itp. jest co najmniej śmieszne. Ostatnio właśnie na tej grupie widziałem posty admina jak mieszał z błotem użytkownika, który założył wyższość Zodiasa nad Purlelure. Argumentacja była mega słaba. 

 

Teksy typu "w tej cenie na rynku rodzinnym nie znajdziesz absolutnie żadnej konkurencji" przypomina mi swojego rodzaju hypowanie Microflexa jaki to mega kij a jak się okazuje już w jego budżecie są lepsze blanki. Najbardziej rozśmieszyło mnie, kiedy zapytałem o tego Seabeda, dodając wtrącenie o Perfect Jigu 2-10. Padła odpowiedz nie poparta niczym "Seabed" to kij kilka klas wyżej jak PJ". Na logikę, rynek rosyjski jest dużym odbiorca kijów z ali a poszukajmy samych recenzji wspomnianego wyżek Superlite czy CF. Odpowiedź też powinna coś zasugerować. 
Absolutnie nie zakładam, że nie da się wyciągnąć z ALI perełek, tylko podobne kije kupi się i u nas, ba mamy normalną gwarancję itp. Zachwyty nad krzyżowym oplotem w Seabed, że u nas w tej cenie nie kupisz takiego kija. Ktoś kto trochę ogarnia temat, wie, ze czasami można użyć tańszego moduł do produkcji i np. poprzez zastosowanie oplotu krzyżowego wzmocnić kij co wiązać się będzie z lepszą transmisją. Wywołany do tablicy Sky posiada wysoko modułowy węgiel i nie potrzebuje po całości oplotu, by być kijem szybkim, sztywny, amortyzującym rybę i do tego elektrycznym. Tego też nie potrzebowały serie Sicario czy też Black Crystal a nie były (i są) jakimiś mega drogimi kijami. 


Użytkownik Matss87 edytował ten post 24 styczeń 2023 - 11:09

  • szczupak1 lubi to

#232 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 styczeń 2023 - 18:03

Znam człowieka, który przyjmuje każda opinie Kam Kana jakby to była prawda absolutna.. Co ciekawe Admin z tej grupy wydał opinie na podstawie marki, o multiku którym nie lowil. Można?
Dobrze, że jest jerkbait :)

#233 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 24 styczeń 2023 - 18:13

Znam człowieka, który przyjmuje każda opinie Kam Kana jakby to była prawda absolutna.. Co ciekawe Admin z tej grupy wydał opinie na podstawie marki, o multiku którym nie lowil. Można?
Dobrze, że jest jerkbait :)


Np. Kastking Valiant Eagle, miał być petarda a rzuca 2g 15m i każdy musi lecieć na smarowanie bo „jakoś ciężko chodzi” 😁
  • Andżej lubi to

#234 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2023 - 18:21

Kupiłem te plećkę na próbę, tania i całkiem mocna, ale PE 0.4 była jak coś między Japońskim PE 0.6-0.8

No bo u nich jest zawsze PE podane + 0.2
Kupiłem 0.2 - to 0.4
Kupiłem 0.4 - to 0.6

Kupiłem 0.8 - to 1.0

Ale wiedziałem, na co się piszę. Linka ma tyle wytrzymałości, ile powinna i do zaczepowego łowienia mi bardzo odpowiada - zerwę 10m? No to straciłem 1,5zł :)

 

 

Znam człowieka, który przyjmuje każda opinie Kam Kana jakby to była prawda absolutna.. Co ciekawe Admin z tej grupy wydał opinie na podstawie marki, o multiku którym nie lowil. Można?
Dobrze, że jest jerkbait :)


No, choć też sądzę, że pewne firmy mają tu swoich płatnych naganiaczy.
Jak mi Mikado zrobi numer (mam nadzieję, że nie - zależy od decyzji w sprawie pewnej, racjonalnie uzasadnionej reklamacji), to zobaczymy, czy ktoś od nich tu siedzi.

 

 

No widać nawet po postach na grupie, że jest kółko wzajemnej adoracji :P
Akceptowane są posty głównie tych samych osób :) A pod zaakceptowanymi postami, dziesiątki komentarzy czy ktoś może zaakceptować i dodać post z pytaniem... :P

 

Mi ta grupa zniknęła. Nie widzę, nie mogę wejść, żeby ją zobaczyć, muszę się... wylogować z Facebooka. Może jakiś spec od fejsa powie mi, o co do cholery chodzi.
Bo od tego, jaka jest przyczyna, zależy jednak moja opinia na pewne tematy. Jak tak wygląda ban, to ja podziękuję, skoro nawet nie wiem za co i kiedy :D


Użytkownik Andżej edytował ten post 24 styczeń 2023 - 18:29


#235 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 styczeń 2023 - 18:48

Andrzej zapewne dali Ci ograniczony dostęp:) można tak zrobić. Jak chcesz napisz mi na priv z jakiego konta coś komentowałeś to sprawdzę czy chociaż komentarze zostawili;). Nie wiem czy dobrze kojarzę ale chyba nawet na fb rozmawialismy na temat PJ. Jeśli Twój post na grupie był min. o tym, że jakaś nowa seria kijka z Ali wygląda podobnie jak CF ale będzie miała bardziej spolegliwy dolnik to już wiem, że rozmawialismy na fb :)

#236 OFFLINE   emrys

emrys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 24 styczeń 2023 - 21:47

Kolega @Szczupakrzeczny napisał 100% w punkt.

Lubiłem te grupę i nadal całkiem lubię, ale to co się tam teraz wyprawia to jest przesada. Kiedyś faktycznie trafiało się kijki (np Kuying czy Tsurinoya) naprawdę tanio i na świetnych komponentach, gdzie w PL było raczej ciężko o to w takiej cenie. Natomiast z tego co widzę to teraz polecane są tam zazwyczaj kije za 5-6 stów i jak opisują to admini „absolutna perełka”, „u nas 2x więcej za takiego kija”, „kij robi piorunujące wrażenie” - a kija trzymali tylko na sucho w ręce. Co realnie można po takich oględzinach powiedzieć? Przewaliłem już kilkadziesiąt wędek spinningowych, nie uważam, że to dużo, ale na sucho umiem jedynie powiedzieć, że kij sprawia fajne wrażenie, a tu spece oceniają, po paru wymachach w powietrze, że kij petarda i sam będzie łowił ryby.
Oprócz tego ja osobiście nie widzę żadnej przewagi jakości wykonania i komponentów jesli chodzi o kije z Ali a nasz rynek. Powiem więcej, kije Purelure za 6-7 stów są robione na niższym module węgla i tańszych komponentach niż wędki z naszego rynku. Dla przykładu Purelure nawet te wysokie modele są robione na Fuji Sic i węglu bodajże 36T. Podczas gdy SkyDream od Mikado które jest rzekomo według adminów grupy takim „gównem” jest robione na Torzitach i module 40T, a dodatkowo waży sporo mniej. Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie widzę absolutnie żadnej przewagi Kuyinga/DMX/Tsurinoyi a wędkami z naszego rynku za 150-200zł. Nawet jakieś pierścienie w Tetonie musiałem przyklejać, bo mi się odklejały po jednym wypadzie. A mieszanie z gównem Zodiasa i wychwalanie Purelure, biorąc pod uwagę, że Purelure zwyczajnie skopiowało te serię od Shimano jest wyjątkowo śmieszne.

Nie wspominając o tym, że wszystkie te azjatyckie marki robią wędki pod nieco inne gatunki ryb niż nasze europejskie, wiec użytkowo będą one często trochę inne niż wędki z Europy. Na Ali na przykład znaczna większość wędek jest naprawdę szybka i raczej krótka niżeli długa. Nie ma szans znaleźć tam typowej boleniówki lub długiej kleniówki.

SkyDream to perelka robiona na weglu 46T, nie na 40T jak pisze przedmowca. Wiec jeszcze lepiej. Podobnie wedki Favorite w podobnej cenie. Wszystkie kosztuja pare stowek. Wedki z Ali oplaca sie TYLKO kupowac na dobrej promocji. W "normalnej" cenie maja juz DUZA konkurencje na europejskim rynku. Ale np. kupujac mojego malezyjskiego (nie chinskiego!) Superlite do 15g (46t tez sie gdzies przewija w opisie) za okolo 400pln uwazam ze dobrze trafilem, bo trudno o podobna dobra elektryczna wedke o dlugosci 259cm i wadze 100g. Naprawde fajny blank ubrany w Alconite. Dobrze opisana, rzut 18g to juz "z dusza na ramieniu". A wyjmowalem nim szczupaki po 90cm bez wiekszych problemow, okonie i lipienie daja duzo frajdy. W "normalnej cenie" ma juz konkurencje wsrod wpomnianych kijow. Ale porownywanie tych Kuyingow do wedek za 200pln to juz lekka przesada. Kuying ma swoja renome, i nie szaleje tak z cenami jak Chinczyk Purelure, ktory chce wejsc na rynek i robi promocje za promocja. Ostatnio Kuyingi mozna go kupic w lepszej cenie tylko kupujac dwa kije i z okazji 11.11. Purelure choc klon Shimano (nie tylko Zodiasa) oferuje wiekszy wybor blankow i CW. Zodiasem nie ma sie co podniecac, Poison Adrena czy Lunamis to jest Shimano (tak, mialem i mam jeszcze cos z tej trojcy, choc nie wiem jak dlugo bo nie specjalnie mi lezy) :) Kiedys do 7g z Ali polecilbym tubulara Tsurinoya Elf. Waga piorkowa, ale tez juz ciezko wyrwac je w dobrej cenie. Super blank, ale trzyma cene teraz. 


  • Andżej i Matss87 lubią to

#237 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 25 styczeń 2023 - 06:44

Nie zrozum mnie zle, tez mam i miałem kilka Kuyingow. To są świetne Blanki, lepsze niż większość wędek z naszego rynku, ale nie są lepiej wykonane. Wedka robinsona czy dragona za 200zł jest równie dobrze wykonana.
  • szczupak1 i Matss87 lubią to

#238 OFFLINE   emrys

emrys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 25 styczeń 2023 - 09:23

Nie zrozum mnie zle, tez mam i miałem kilka Kuyingow. To są świetne Blanki, lepsze niż większość wędek z naszego rynku, ale nie są lepiej wykonane. Wedka robinsona czy dragona za 200zł jest równie dobrze wykonana.

Nie umniejszam jakosci wykonania kijom z polskiego rynku. Mam Robinsona Toshido 2.90m do 8g. Fajny kijek i fajnie wykonany, ale nie ma na nim grama osprzetu Fuji. Mam Jaxona w pelnym weglu. Tez fajny...

Kupilem niedawno Mikado Progressive 3.0m (za niewiele mniej niz Superlite), tez w Fuji i troszke sie nawybieralem w sklepie zeby dostac prosteo przyklejone przelotki. 

A np. porownywalny z Superlite Robinson Diaflex z Alconitem to juz ponad 600zl, i wazy 50g wiecej niz SuperLite 259cm. I te 50g roznicy juz naprawde czuc. Superlite chce mi "zabrac" moja 11-letnia corka, bo to takie lekkie piorko. Bede musial czekac na promocje w listopadzie i sprawic sobie nastepny. Albo jak mnie przycisnie to w obecnej cenie pojde pewnie w cos od Favorite lub CrazyFish.



#239 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 styczeń 2023 - 09:26

Ale np. kupujac mojego malezyjskiego (nie chinskiego!) Superlite do 15g (46t tez sie gdzies przewija w opisie) za okolo 400pln uwazam ze dobrze trafilem, bo trudno o podobna dobra elektryczna wedke o dlugosci 259cm i wadze 100g. Naprawde fajny blank ubrany w Alconite.\

Mógłby ktoś z całą pewnością potwierdzić, że to są FUJI guides, czy może FUJI guide rings?  ;)



#240 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2023 - 09:45

Nie umniejszam jakosci wykonania kijom z polskiego rynku. Mam Robinsona Toshido 2.90m do 8g. Fajny kijek i fajnie wykonany, ale nie ma na nim grama osprzetu Fuji. Mam Jaxona w pelnym weglu. Tez fajny...

Kupilem niedawno Mikado Progressive 3.0m (za niewiele mniej niz Superlite), tez w Fuji i troszke sie nawybieralem w sklepie zeby dostac prosteo przyklejone przelotki. 

A np. porownywalny z Superlite Robinson Diaflex z Alconitem to juz ponad 600zl, i wazy 50g wiecej niz SuperLite 259cm. I te 50g roznicy juz naprawde czuc. Superlite chce mi "zabrac" moja 11-letnia corka, bo to takie lekkie piorko. Bede musial czekac na promocje w listopadzie i sprawic sobie nastepny. Albo jak mnie przycisnie to w obecnej cenie pojde pewnie w cos od Favorite lub CrazyFish.

Jeśli będziesz zainteresowany można będzie skorzystać z promki na zakup dwóch kijków. Ja zabiorę jeden Ty drugi, cena wyjdzie nawet sensowna. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych