Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt Kuying - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2020 - 10:17

Filmik pokazuje  wygląd kijków Kuyinga z serii Leadership

https://www.youtube....h?v=4Mp0OmHGzL4



#162 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 luty 2020 - 10:59

Mocny sprężysty kij dobrze opisany, ja używam go do pstrąga na mniejsze rzeki rzuca wszystkim od małych 1 g jigów do wahadełek 7-8 g obrotówki do rozm 3 , woblery pstragowe też ogarnia tak do 7cm, super jakość wykonania, osprzęt fuji wyglada extra przebija wiele kijów z pracowni. Sprawia wrazenie wędki nie do złamania! Polecam!

Wysłane z mojego Active przy użyciu Tapatalka

Cieszymy się razem z Tobą tym szczęściem :)

Pozostanę jednak przy łowieniu tymi przebitymi i gorszymi kijami z pracowni.


Użytkownik nyny edytował ten post 04 luty 2020 - 11:03

  • PETEREK, fiskebo i gumowy lubią to

#163 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2020 - 11:14

Też sie kolego cieszę że stać cie na kijki z pracowni, mnie też, w tym wątku jednak dyskutujemy chyba i przekazujemy opinie i informacje o sprzęcie malezyjskiego Kuyinga a nie o tym na co łowi i lubi kolega Przemek, pzdrw



#164 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 04 luty 2020 - 11:23

Wygląda obłędnie ,..i coś mnie kusi.........w mordę ;)  :unsure:



#165 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 04 luty 2020 - 11:45

Mam 3 kije Kuyinga, już po ilośći można wywnioskować że jestem mega zadowolony. Posiadam:Superlite 2,58 w wersji spin SAS 862 i 2 Leadershipy też w spinach : LSS 732L 2,19m 1,8-7g   i LSS 762ML 2,28m 3,5-10,5g. Mogę udzielić info odnośnie tych zacnych patyków. pzdrw

Czy mógłbym prosić kolegę o kilka słów komentarza n/t modelu LSS 762ML 2,28m 3,5-10,5g



#166 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 04 luty 2020 - 11:53


Mam tetona. Chętnie poczytam też o innych

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#167 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2020 - 12:04

Czy mógłbym prosić kolegę o kilka słów komentarza n/t modelu LSS 762ML 2,28m 3,5-10,5g

Ten kij jest dużo mocniejszy od 1-7, wędka ma  mocny dolnik tak do 2/3 długości i bardziej uginającą się szczytową część (tak jak w delikatniejszym modelu zreszą też) . Całość jest jednak dość sprężysta rezonansowa. Moim zdaniem niedoszacowany. Moim  zdaniem powinien byc opisany 5-20. Ja kupiłem go z myślą o pstrągach jednak okazał się przymocny na moje delikatne pstragowanie małymi przynętami (jigi, gumki) Używam go na sandacze i szczupaki z łódki na lekko tzn rzucam główkami w zakresie 3,5-15 g. Najczęściej Bardzo dobre czucie brań i ładnie się gnie przy dużych rybach. Wyholował 2 szczupy ok 90 bez zaająknięcia. Bardzo przyjemny w łowieniu, dobrze leci z niego plecionka ma fajne przelotki,  skleiłem go z Daiwą 2500. Po doświadczeniach na łódce sprzedałem dotychczasowy droższy kij znanej i cenionej marki. Polecam szybko przychodzi z Ali koszt to chyba coś około 400 zł, mi nic niedoliczyli za żaden z kijków które kupiłem.


  • K.Kalisz lubi to

#168 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 04 luty 2020 - 12:44

Ten kij jest dużo mocniejszy od 1-7, wędka ma  mocny dolnik tak do 2/3 długości i bardziej uginającą się szczytową część (tak jak w delikatniejszym modelu zreszą też) . Całość jest jednak dość sprężysta rezonansowa. Moim zdaniem niedoszacowany. Moim  zdaniem powinien byc opisany 5-20. Ja kupiłem go z myślą o pstrągach jednak okazał się przymocny na moje delikatne pstragowanie małymi przynętami (jigi, gumki) Używam go na sandacze i szczupaki z łódki na lekko tzn rzucam główkami w zakresie 3,5-15 g. Najczęściej Bardzo dobre czucie brań i ładnie się gnie przy dużych rybach. Wyholował 2 szczupy ok 90 bez zaająknięcia. Bardzo przyjemny w łowieniu, dobrze leci z niego plecionka ma fajne przelotki,  skleiłem go z Daiwą 2500. Po doświadczeniach na łódce sprzedałem dotychczasowy droższy kij znanej i cenionej marki. Polecam szybko przychodzi z Ali koszt to chyba coś około 400 zł, mi nic niedoliczyli za żaden z kijków które kupiłem.

Dziękuję za rzeczowy opis !.

Liczyłem jednak że będzie to patyk bardziej subtelny, obsługujący maksymalnie właśnie owe 10-12g.

Zapas mocy o którym piszesz (20g) to już inna liga w stosunku do oczekiwań.  



#169 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2020 - 12:54

No właśnie ja najczęściej łowię główkami o masie 8-12 ale jeśli dodasz do tego wagę gumy to podejdzie razem pod te 15-20 gram, pzdrw

Wysłane z mojego Active przy użyciu Tapatalka

#170 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 04 luty 2020 - 13:42

ktoś to ściąga do kraju bo nigdy nie zamawiałem przez ali....?

#171 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 luty 2020 - 14:07

Też sie kolego cieszę że stać cie na kijki z pracowni, mnie też, w tym wątku jednak dyskutujemy chyba i przekazujemy opinie i informacje o sprzęcie malezyjskiego Kuyinga a nie o tym na co łowi i lubi kolega Przemek, pzdrw

Kwestii co na kogo stać nikt nie poruszał poza Tobą.

Tak samo jak niepotrzebne było wtrącenie o kijach z pracowni przez Ciebie, a tylko przytoczone przeze mnie. Opinii w tym żadnej nie było, bo jakby taka miała być to byłoby inaczej napisane, niż w zacytowanym przeze mnie poście.

 

To na co ja łowię to już kompletnie nie ma znaczenia.


  • fiskebo lubi to

#172 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 04 luty 2020 - 17:02

Mam 3 kije Kuyinga, już po ilośći można wywnioskować że jestem mega zadowolony. Posiadam:Superlite 2,58 w wersji spin SAS 862 i 2 Leadershipy też w spinach : LSS 732L 2,19m 1,8-7g i LSS 762ML 2,28m 3,5-10,5g. Mogę udzielić info odnośnie tych zacnych patyków. pzdrw

O tym superlite jeszcze coś napisz jak chwilę znajdziesz.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#173 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 luty 2020 - 17:17

To są naprawdę dobre kije, ale kwota około 400 zł. pozwala na zakup nie gorszego kija w kraju i z gwarancją ... I dlatego popularnością cieszą się raczej budżetowe wersje. Osobiście posiadam casta i jestem zadowolony.

#174 OFFLINE   mkordeusz

mkordeusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 04 luty 2020 - 17:59

Sprawdź pod światło czy największe nie mają czasem granatowego odcienia coś jak alconite a pozostałe są wyraźnie brązowe.


Obejrzałem dokładnie z każdej strony ze światłem i pod światło. 2 pierwsze przelotki niczym się nie różnią(poza rozmiarem ;) ) od pozostalych.

#175 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 luty 2020 - 08:51

O tym superlite jeszcze coś napisz jak chwilę znajdziesz.

 

Wędka superlite jest dobrze opisana jeśli chodzi o moc i ciężąr wyrzutu. Niewiem co miałyby tylko oznaczać litery MH w opisie napewno nie medium heavy, to wędka L lub ML. Jest to lekka wędka na sucho sztywnawa (wysoki moduł), lecz pod małymi nawet przynętami ślicznie się ładuje. Moim zdaniem to super wędeczka na jazie i klenie( choć dla niektórych preferujących długie kije może być przykrótka). Pięknie rzuca małymi woblerkami ,jigami ,mniejszymi wahadełkami czy wirówkami. Próbowałem ją także na pstrągach, sprawdza się extra na średnich i większych rzekach( z racji na długość, choć niektórzy i w krzakach też łowią dłuższymi kijkami).  Wykonanie nie jest już takie wow jak w leadershipach choć też jest to ładna wędka.uchwyt kołowrotka zwykły Fuji a nie specjalny custom robiony dla kujinga .Ja mam wersję starszą z oliwkowo złotymi akcentami i pasiastą szorstkawą rękojeścią jak w niektórych tetonach. Nowsza wersja (widziana u kolegi na żywo) z różowymi ringami i czarną piankową rękojeścią wygląda moim zdaniem lepiej. pzdrw polecam



#176 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 luty 2020 - 20:24

Kuying teton TTS-662L, co o tym myślicie?

Załączony plik  teton 1.jpg   43,18 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  teton 2.jpg   37,7 KB   30 Ilość pobrań



#177 OFFLINE   Elarek1

Elarek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Arek

Napisano 19 luty 2020 - 13:26

Witam posiada ktoś może? Chętnie posłucham recenzji :)
spin - Super Lite 2,28 - 10g

#178 OFFLINE   rakso147

rakso147

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 21 luty 2020 - 16:31

ktoś to ściąga do kraju bo nigdy nie zamawiałem przez ali....?

Zamówisz raz to bedziesz zamawiał ciągle jakies duperele :D 

Ja sie całkowicie przestawiłem na sprzet z Aliexpress, wedka, multik, przynety, przypony :D 

Samo zamawianie to nic trudnego, strona jest dośc intiucyjna, ja zamawiałem niedawno tetona i przyszedł po 3 tygodniach bez dodatkowych opłat.



#179 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 28 październik 2020 - 15:06

Panowie, odkopuje. Przymierzam się do kupna TTS622SUL, czyli kijaszka do 3g, w związku z tym kilka pytań do użytkowników; jak wygląda górna granica CW, czułość przy jigowaniu najmniejszymi gumkami na czeburaszkach 1-2g, obrotówki 00? Moze UL będzie bardziej "uniwersalny" jeśli chodzi o małe/mikro przynęty?

Z góry dzięki,
Bartek 



#180 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 październik 2020 - 15:11

A nie lepiej kupić sobie na krajowym rynku np. Parabellum od SG? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych