Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okolice Nidzicy szczupak + Jezioro Omulew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Brenducha

Brenducha

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Sieradzki

Napisano 08 wrzesień 2015 - 09:21

Witam,

gdzie połowić szczupaka w okolicach Nidzicy? Co myślicie o jeziorze Omulew. Wiem, że to gospodarstwo Szwaderki, ale będę miał kwaterę nad tym jeziorem.

 

pozdrawiam

 

ARTS



#2 OFFLINE   Brenducha

Brenducha

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Sieradzki

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:49

Czy już nikt nie łowi na łowiskach w okolicy Nidzicy? Podobno na wiele na jeziorze Omulew nie mam co liczyć, ale nadzieja umiera ostatnia;)



#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 wrzesień 2015 - 21:20

No bo co tu dużo mówić, lepiej pozostań przy nadziei :D

Już wiele lat temu Omulew uznawany był z mocno przełowioną wodę (ale nie koniecznie przez wędkarzy). Znajomy miał tam działkę i relacjonował wyniki. A ja jak słyszę, że jakaś woda jest pod jurysdykcją PGR Szwaderki ... to znaczy że jest martwa.

Ale mam nadzieją i życzę Ci tego...zaskocz mnie wynikami. Trzymam kciuki :)



#4 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:40

Dokładnie jak Robert napisał ... cała  parafia PGR Szwaderki jest bardzo skuteczna w odłowach :)



#5 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2329 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:18

Jak łowisz sandacze, to masz większą szansę, niż na szczupaka...

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • BOB lubi to

#6 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 09 wrzesień 2015 - 13:46

Niezbędna będzie jednostka pływająca i echo. Mogę polecić Ci kilka miejsc:
- górka, mniej więcej na wysokości wypożyczalni sprzętu "Frajda", łatwa do zlokalizowana dzięki innym łódkom ;) (sandacz, okoń) ,
- wschodnie, strome i kamieniste stoki na wysokości Wikna (jw.),
- cypel na wschodnim brzegu między Wiknem a Jabłonką, na wysokości plaży i zatoki położonych na zachodnim brzegu (okoń),
- w Nataci Małej okolice wyspy - sandaczowa miejscówka,
- rynna wschodnia jeziora słabiej mi znana, ale mogę polecić wpływ rzeki Omulew mniej więcej na wysokości starej strażnicy - dobre miejsce okoniowe i na szczupaka,
- połączenie dwóch rynien jeziora, czyli tzw. szyja - miejsce migracji białorybu,
- warto obłowić płytsze zatoczki, z myślą o szczupaku.

#7 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2015 - 18:59

Jak łowisz sandacze, to masz większą szansę, niż na szczupaka...

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

To fakt. A jeśli łowisz nie tylko na spin to masz szansę na niedobitki węgorza. Ale jak już weźmie to na prawdę gruba pyta.



#8 OFFLINE   Brenducha

Brenducha

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Sieradzki

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:45

Niezbędna będzie jednostka pływająca i echo. Mogę polecić Ci kilka miejsc:
- górka, mniej więcej na wysokości wypożyczalni sprzętu "Frajda", łatwa do zlokalizowana dzięki innym łódkom ;) (sandacz, okoń) ,
- wschodnie, strome i kamieniste stoki na wysokości Wikna (jw.),
- cypel na wschodnim brzegu między Wiknem a Jabłonką, na wysokości plaży i zatoki położonych na zachodnim brzegu (okoń),
- w Nataci Małej okolice wyspy - sandaczowa miejscówka,
- rynna wschodnia jeziora słabiej mi znana, ale mogę polecić wpływ rzeki Omulew mniej więcej na wysokości starej strażnicy - dobre miejsce okoniowe i na szczupaka,
- połączenie dwóch rynien jeziora, czyli tzw. szyja - miejsce migracji białorybu,
- warto obłowić płytsze zatoczki, z myślą o szczupaku.

 Wielkie dzięki za informację. W związku z faktem, że będę z gościem zza granicy, chyba zostanie tylko Omulew. Logistyki nie przeskoczę. Może faktycznie poszukam najpierw sandaczy i okoni. Chociaż wolę kaczodziobe;).

 

pozdrawiam

 

ARTS



#9 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 10 wrzesień 2015 - 07:02

Weź jeszcze pod uwagę jedną rzecz - jezior jest silnie zeutrofizowane i latem kiedy woda jest ciepła tlen kończy się na trzech metrach :( także jeżeli będziesz przed mieszaniem jesiennym wody to raczej szukaj ryb płycej :ph34r:


  • BOB lubi to

#10 OFFLINE   Brenducha

Brenducha

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Sieradzki

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:53

Weź jeszcze pod uwagę jedną rzecz - jezior jest silnie zeutrofizowane i latem kiedy woda jest ciepła tlen kończy się na trzech metrach :( także jeżeli będziesz przed mieszaniem jesiennym wody to raczej szukaj ryb płycej

Dzięki, będę 18-22.09. więc jeżeli z tlenem tak kiepsko głębiej, to bardzo celna uwaga może być;)



#11 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2021 - 15:09

Wróciłem właśnie z tygodniowego pobytu nad jeziorem Omulew 10-17.07. Byłem od strony Jabłonek. Przed wyjazdem szukałem w Internecie jakichś informacji ale nie ma tego zbyt dużo, więc dorzucę coś od siebie choć nie będzie tylko o spinningu :ph34r:

Pozwolenie wykupione w Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Spółka z o.o.104,50 PLN. 

Spinning - były tylko 2 wypady - na grubiej za szczupakiem - na zero oraz w ciągu dnia z ULem za wzdręgą - tutaj też o dziwo na zero bo nawet mały okonek się nie połasił. Wziąłem ze sobą spodniobuty bo myślałem, że będę brodził ale zupełnie niepotrzebnie bo za dużo w takim upale przejść się w nich nie da a co chwilę i tak jest jakiś pomost. Wszędzie obecna jest moczarka co skutecznie utrudnia łowienie.

Spławik - codziennie z jednego, wytypowanego pomostu (dużo jest tych pomostów). Sypane kuku z puszki i zanęta. Wyniki to mnóstwo drobnego krąpia, leszcza, wzdręgi i płoci. Wszystko do 20cm. W ciągu dnia a raczej po południu towarzyszyły nam dzieci więc wiecie jak to jest - chlapanie, tupanie, krzyk i śpiew na przemian :). No ale każdego dnia było te 2-3h łowienia w totalnej ciszy więc mega mnie zdziwiło, że żaden lin się nie trafił. drobnicy jest tak dużo, że łowienie na robaki mijało się z celem. Zanim robak doleciał do dna był już zdjadany przez chmary uklejek lub w toni przez małe krąpie.

Grunt - za każdym razem były rzucone 2 do 4 wędek na żywca i filet (ryb od wielu lat nie zabieram więc nie ma o co kruszyć kopii :ph34r: ) - ANI JEDNEGO BRANIA, choć robiliśmy nasiadówki do 1:00 w nocy.

Ogólnie rybami wypadu okazały się 3 leszczyki ~40cm, jeden karaś 30cm i dwie wzdręgi ~30cm. Szaleństwo :D

No ale towarzysko było 10/10 i +4kg do masy ciała.

Rybkę wędzoną kupiliśmy w Szwaderkach (węgorz wędzony 140 PLN/kg :bighair: ).

Załączony plik  IMG-20210716-WA0005.jpg   130,93 KB   19 Ilość pobrań

 

 

 

 


  • Mariusz1000 lubi to

#12 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 10 kwiecień 2023 - 14:01

A tak dziś świętowało Gospodarstwo Rybackie Szwaderki - jezioro sławne Kownatki - legalnych kłusowników nie obowiązują okresy ochronne , wymiary i limity …

Załączone pliki



#13 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 kwiecień 2023 - 17:02

Znam tych "panów". To moi ulubieńcy z Plusznego. Tam świętują na okrągło!!! ... syny!