Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

mam pytanie glownie do chlopakow z Wrocka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 25 kwiecień 2006 - 12:57

Zapraszam w moje rejony, Mosty Jagiellońskie, fajna okolica. ładna woda.

#22 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 25 kwiecień 2006 - 13:04

Michumm miałem Ci wysłać SMSa ale cały czas coś mi wylatyuje z głowy. Ostatnie wyjazdy to całkowity spontan, bez planów więc ciężko coś ustalić z góry. Na dsługi łykend jadędo rodziców i może uda mi się zawitać do Olsztyna, ale to nic pewnego. Także do zobaczenia nad wodą, ale już w maju.

#23 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 25 kwiecień 2006 - 13:05

Kanał przeciwpowodziowy służy do... przepuszczania wody powodziowej :mellow: Jak wiesz, od kilku lat remontowano Jaz Bartoszowicki i kanał był niedrożny. Porósł glonami, zamulił się, niemal wysechł. Ale klenie z niego nie uciekły! Teraz wreszcie płynie w nim woda. I dobrze, że płynie mocno, bo kanał się oczyści.
A co Cię tak ciągnie powyżej jazu? Połowiłeś coś tam? Dla mnie tam jest tak sobie. Przynajmniej jeśli chodzi o klenie i jazie...

#24 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 25 kwiecień 2006 - 13:11

Spokojowo, bedzie jeszcze czas na rybki :D Ja na długi łykend jade do domciu, na moich żwiraczkach sproboje złowić wkoncu tego okonia 48cm.

#25 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 25 kwiecień 2006 - 13:25

Jacku, powyżej jazu jest kilka niezłych rafek jak się okazało. Zawsze było tam więcej wody, więc o ich istnieniu słyszałem tylko plotki. Natomiast teraz widać je jak na dłoni. Kilka lat temu złowiłem tam kilka kleni i jazi na bolonkę, ale trochę nieświadomie bo nie wiedziałem, że kawałek dalej jest taka rafka. Dziś już wiem skąd one tam były.

Natomiast w sobotę Andrzej wydłubał tam jazia 32cm, ja w niedzielę okonka około 30cm więc rybki tam są. Widziałem kilka ataków bolenia (jak mniewam).

Jeśli chodzi o ilośc wody w kanale, to rozumiem czemu on służy, ale -przecież wody powodziowej już nie ma. Więc mogliby to jakoś ustabilizować, a nie jednego dnia metr mniej, a drugiego niemal po brzegi....
Plus jest taki, że tak silny nurt zwabi więcej ryb na tarło z Odry. JAk woda stała, to zostało wniej to co chciało zaostać, ale nowe rybki raczej się tam nie pchały. Tera jak woda płynie, przypłyną takze rybki reofilne, koryto się nieco oczyści. Wrócą może dobre lata kanału... hehehe

Pozdrawiam