Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw szczupakowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krokoss

krokoss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 maj 2010 - 21:55

Jestem nowicjuszem, proszę o poradę jaki wybrać kij, multiplikator i plecionkę i długość oraz wytrzymałość przyponu do połowu szczupaka. Łowienie z brzegu, masa przynety 5-50gram (jerki). Kwota na zakup jakieś 1000-1300zł. Prosze o profesjonalne podejście do tematu.Pozdrawiam

#2 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 26 maj 2010 - 22:15

Witam,
Pogrzebaj trochę w zasobach forum, zapewniam Cię żę informacji jest multum. Na początek:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;start=0&
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4775& ;start=0&
Ja sobie skompletowałem na pierwszy zestaw shimano curado 201 DPV, st croix premier PC66MHF i do tego plećka 20 lb i lowi się elegandzko (powinieneś się zmieścić w podanej kwocię):D tylko na pewno nie od 5 gr :huh: Komfortowo jest gdzieś od ok 12.
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   mebone

mebone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŁódź -Bałuty

Napisano 26 maj 2010 - 22:17

Głównie czytam to forum ale nie wytrzymałem i musialem cos napisac. Na głównej stronie jerkbaita masz kilka artykulow na temat lowienia na jerkbaity poza tym skorzystaj z opcji szukaj ...

#4 OFFLINE   rogalson

rogalson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 26 maj 2010 - 22:28

skuteczne i pomocne. ale nie polecam :D

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 maj 2010 - 07:13

witaj na jerkbait.pl :D

od 5 gramm do jerkow szczupakowych to raczej utopia, umowmy sie, ze sensownie byloby od 15 do 50 gram :D

.

uwierz mi, za na poczatek nie bedziesz potrzebowal zadnych fajerwerkow
ps. funkja wyszukiwania i artykuly ze strony glownej to znacznie wiecej niz alternatywa na poczatek

#6 OFFLINE   woytek

woytek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 31 maj 2010 - 21:48

Witam wszystkich.
Mam wielką prośbę o doradzenie przy wyborze zestawu. Głównie chciałbym używać slider 7-12, fatso 10 ale też fajnie by było móc używać cięższych przynęt - sweepera czy jacka. Czy jest to w ogóle możliwe używanie jednego kija do przynęt w zakresie 20-90/100g? Zastanawiam się nad tym wędziskiem Rozemeijer Jointed Gentle Jerk 30-60g i zastanawia mnie czy da sobie rade z jackiem albo sliderem 12? Czy lepiej będzie wybrać kij do 90 lub nawet 120g? Z tego zestawienie przygotowanego przez Was wynika że do tego Rozemeijera optymalna jest Daiwa Procaster Rojo ale ma dość małą pojemność 160yardów 12lb, nawijając 20lb albo nawet 30lb nie będzie za mało plecionki nawiniętej?
Mam dość duży mętlik w głowie jak ten zestaw zgrać za wszelkie propozycję i pomoc z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 czerwiec 2010 - 07:59

Ja stosuję jeden kij do przynęt 10-110g i ogarnia bez problemu (oczywiście te 10g to już tylko w razie potrzeby, a nie optimum pracy). Jest to przezbrojony Dragon Millenium HD Jerk Cast Pro 1,9m 60-120g. Przezbrojenie polegało tylko na postawieniu większych przelotek w innych miejscach niż oryginalnie.
Zdecydowanie bierz kija mocniejszego, bo lżejsze jerki też z niego polecą, a dużych na słabym kiju ani nie rzucisz dobrze, ani nie poprowadzisz wygodnie.
Pojemność szpuli jest wyrażona w lb, ale linki monofilowej (żyłki) - plecionki 30lb wejdzie na pewno ponad 100m, a przy jerkowaniu używane jest i tak max 60m.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych