Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Gotlandia - informacje na temat łowiska


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Posted 15 September 2015 - 20:24

Przypadkiem znalazłem się na promie na Gotlandię. Ktoś z forum może tam poławia w tych rejonach jakieś drapieżniki albo mógłby coś podpowiedzieć? :)

#2 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 posts
  • Imię:Tomasz

Posted 15 September 2015 - 20:57



#3 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 posts
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Posted 15 September 2015 - 22:32

Generalnie na Gotlandię jeździ się wiosną na trocie. Przepiękna wyspa, bardzo trudne, skaliste brzegi. Brodzenie ze spinningiem. Raczej odludzie. Zazwyczaj mocno wieje.

A we wrześniu to nie wiem. Choć u nas we wrześniu zamykamy sezon trociowy. Może tam także. Spróbuj zasięgnąć języka.



#4 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 16 September 2015 - 04:15

pamietam jak w rybołówstwie pracowałem,pływało sie pod Gotlandie na połowy łososi na sieci...nie zawsze, ale bywało sie tam...



#5 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 posts
  • LokalizacjaMesogeios

Posted 16 September 2015 - 08:35

Polecam: Nickas fiskeblogg



#6 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Posted 16 September 2015 - 15:15

Cóż niektórzy przez przypadek na Gotlandię a niektórzy po mieście w korkach i tak qrwa do zaje....
  • BOB likes this

#7 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Posted 16 September 2015 - 18:28

Cóż niektórzy przez przypadek na Gotlandię a niektórzy po mieście w korkach i tak qrwa do zaje....

Taka praca.. ze 2 godzinki chodziłem z małą wahadłówką w okolicach Visby ale nic nie zdziałałem. Widziałem jedną troć. Jutro spróbuję nad jednym o ile nie jedynym na Gotlandii sensownym jeziorem sie zakręcić.



#8 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Posted 16 September 2015 - 19:11

Tak na poważnie życzę powiedzonka

#9 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,401 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 18 April 2023 - 22:59

Dzwoniłem do kolegi, który aktualnie wraz z ekipą od czwartku przebywa na Gotlandii. Na razie wszyscy na zero, nawet napotkani miejscowi. Wędkarzy w tygodniu brak, owszem zdarzają się przewodnicy z obcokrajowcami ale i oni bezsilnie rozkładają ręce. Pogoda ładna słoneczna, wysokie ciśnienie ponad 1030hPa i woda 4-5 stopni Celsjusza. W zatokach osłoniętych od północnego wiatru 6-7 stopni Celsjusza. Brak oznak życia w wodzie. Zdarzają się nieliczne kiełże. Próbują muchą i spinem ale na razie jakby rzucali do studni. W piątek zmiana pogody na lepszą i niestety wracają....
PS. Jak dostanę jakieś foty to wrzucę. Ponoć jest tam też obecnie ekipa od dzikich przygód.....i coś tam łowią.
 
 

 


#10 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,401 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 20 April 2023 - 16:30

Kilka klimatycznych fotek z wyspy.

Attached Files


  • Wobi, Piotr Gołąb, korol and 1 other like this

#11 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,204 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 21 April 2023 - 13:48

Trochę poszperałemi wyspa wydaje się fajnym kierunkiem na kilkudniowy wypad.

Tak z doświadczenia, wystarczy kilka poranków? Czy raczej trzeba jechać bez rodziny i łowić cały czas?



#12 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,401 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 21 April 2023 - 16:36

To zależy kiedy pojedziesz i na co się nastawisz. Jak trafisz w żerowanie, to jeden poranek może wystarczyć. Jak warunki będą niesprzyjające to i kilka dni może być mało. Jeśli wybierzesz się wiosną, to cały dzień można łowić przy sprzyjających warunkach. Latem to raczej poranki i wieczory. Choć woda tam jest bardziej słodka niż słona(niż u nas) i latem można liczyć na jazie, okonie i szczupaki. Na wyspie są też przyzwoite rzeki. Na tym wyjeździe kumpel trafił na spido + mucha jazia 50+. Jak mówił, w zatoce wygrzewało się kilkadziesiąt ryb o tym rozmiarze. Niestety tylko jeden dał się wyholować, bo reszta rozpierzchła się, gdy pechowiec narobił hałasu.


Edited by vako, 21 April 2023 - 16:39.

  • korol likes this

#13 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Posted 21 April 2023 - 22:11

Trochę poszperałemi wyspa wydaje się fajnym kierunkiem na kilkudniowy wypad.

Tak z doświadczenia, wystarczy kilka poranków? Czy raczej trzeba jechać bez rodziny i łowić cały czas?

Tak z doświadczenia to szwedzi łowią tak, że przyjeżdżają na spot na 3 samochody i do wody wchodzi jeden 1 lub 2 a reszta czeka czy coś się dzieje, jak są ryby to biorą. My w zeszłym roku mieliśmy kilka dni bez brania a było też 5 ryb w 20 minut we dwóch

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
  • korol likes this