Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie o spinningowanie z plaży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:07

Możemy sobie gdybać prawda jest taka że inspektorzy oirm , policja, straż miejska, straż graniczna przeleciała by się parę razy po plażach i wydaje mi się, że mogło by to wyglądać zupełnie inaczej.

#42 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:15

Kolega Krisu23 zakłada temat prosząc o konkretne rady, nie ma za dużo odpowiedzi dopóki nie nadarza się punkt zaczepny do przepychanek. Tak jest w większości tematów. Możecie mi wytłumaczyć ten fenomen jerkbait'a?
PS
Wiem, że to off top, ale temat i tak już zboczył z toru.

#43 OFFLINE   Janedpol

Janedpol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaCzarne

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:34

Informacja o max. 4 ostrzach ( grotach) była bodajże zamieszczona w regulaminie , który otrzymałem przy opłaceniu licencji na morze w OIRM w Słupsku , być może jest to nieaktualne ...
Tego typu informacje kol. Krisu23 może również potraktować jako rady a niekoniecznie zaraz przepychanki :D

#44 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 czerwiec 2010 - 17:34

Miałem przjemność w tym roku łowić belony zarówno zestawami z przywieszką jak i bez. Na początku łowiłem bez przywieszki kotwicami 8 i 10(ownery) czego efektem była wyjęta co trzecia-czwarta zapięta ryba, dużo niestety się spinało lub wogóle się nie zaczepiały. Gdy pod rząd 6 belon się nie zapięło zrobiłem przywieszki i ilość zapiętych i wyjętych ryb znacznie wzrosła. Owszem zdarzały się ryby zapięte w obrębie głowy, ale można je było spokojnie wypuścić, większość miała przywieszkę w środkowej części dzioba lub nożyczkach. Większym problemem były ryby(2lub3) które owinęły się żyłką jak baleron. Niestety nie nadawały się do wypuszczenia, ale nie była to wina przywieszki.
Moim zdaniem jeśli ktoś na siłę chce być etyczny i wyjmować co 10-tą biorącą rybę to niech nie stosuje przywieszek. Chyba na to mogą sobie pozwolić jedynie wędkarze mieszkający blisko Morza. Dla kogoś jak ja kto zrobił 900km żeby przez 2 dni złowić jakieś ryby wyboru nie miałem, wg mnie przywieszki nie kaleczą bardzo ryb, może dlatego że stosowałem do nich małe kotwiczki.
W

#45 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 12 czerwiec 2010 - 06:32

A kol Krisu wszystko czyta i na pewno jest to z korzyścią dla niego :mellow: Obojętne czy to off top czy nie. A przy tych upałach to na pewno belony popłynęły już na bornholm więc obojętne co bym stosował i tak pewnie nic nie złapię. Nawet wiadro granatów by nie pomogło.

#46 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 12 czerwiec 2010 - 07:03

A tak jak napisał @Wujek przejadę 800km i biorąc pod uwagę wszystko co piszecie, to jeśli zdarzy mi się branie można to uznać za cud. I czy w takiej sytuacji lepiej mieć przywieszkę? Wynika z tego, że lepiej.

#47 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 czerwiec 2010 - 07:27

A tak jak napisał @Wujek przejadę 800km i biorąc pod uwagę wszystko co piszecie, to jeśli zdarzy mi się branie można to uznać za cud. I czy w takiej sytuacji lepiej mieć przywieszkę? Wynika z tego, że lepiej.

Zawsze jest szansa na złowienie ryby. Kwestia tylko jakiego gatunku.

Załączone pliki

  • Załączony plik  477.jpg   27,62 KB   260 Ilość pobrań


#48 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 czerwiec 2010 - 22:57

No więc jak ktoś jedzie przez całą Polskę tylko po to żeby dajmy na to spróbować złowić belonę, to niech sobie tą przywieszkę założy. Bo inaczej węgorze z pyskiem bociana przyprawią go o wrzody i rozstrój nerwowy. Belona to najtrudniejsza do zacięcia ryba z jaką się spotkałem. Przynajmniej dla laika takiego jak ja.

#49 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 czerwiec 2010 - 07:28

a połowiłeś coś na tym morzu ??

#50 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 29 czerwiec 2010 - 18:20

Szpiegu g...no połowiłem. Przyjechałem w sobotę. W niedzielę były dorsze z kutra. I tu było ok bo potargałem jedyną dobrą rybę wyprawy, tak, że panom co się ze mnie podśmiewali kopary spadły. W poniedziałek o czwartej równo ze słoneczkiem zameldowałem się na plaży. Nie wierzyłem w sukces. Około szóstej zaczęło się wariactwo. Miałem w sumie do dziewiątej z 50 brań, ryb na kiju siedem. Wszystkie spadły. Ale jedną sobie liczę, bo miałem ją w ręce. Tylko, że się wywinęła a blacha wypadła z pyska. Byłem wściekły bo nawet fotki z bocianem nie udało się zrobić. Po południu zameldowałem się już z przywieszką. Zero. I tak do końca wyjazdu. Trafiłem po prostu na ostatni moment kiedy belony były przy brzegu. Odegram się za rok. Wciąga prawie tak samo jak łowienie bolków. Poza tym jakoś tam się obtarłem o temat. W Orzechowie też byłem łowiłem na kamieniach. Generalnie łowienie w morzu to zaje fajna sprawa i pełny relaks. Jeszcze kumpel dojeżdżał co tam mieszka więc było tym bardziej spoko.

#51 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 30 czerwiec 2010 - 10:03

morze wciąga lepiej niż nie jedno bagno :D wpadnij na zlocik na Górzycy pogadamy sobie o morzu :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych