Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wywiad z Pete Maina dla www.jerkbait.pl - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 czerwiec 2010 - 11:26

Cześć,
Pete Maina to historyczna postać w Stanach Zjednoczonych. Wyśmienity wędkarz, jeden z najbardziej doświadczonych musky hunterów na świecie. Bohater wielu filmów wędkarskich oraz autor książek, w których dzieli się swoją unikatową wiedzą o połowie musky. Jego imieniem i nazwiskiem sygnowany jest sprzęt zanej wielu forumowiczom amerykańskiej sieci sklepów Bass Pro Shop. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o Pete Maina nadarza się niezwykła okazja - wywiad na www.jerkbait.pl.

Zapraszam do lektury kolejnego wywiadu na jerkbait.pl. Tym razem z amerykańskim guru połowu musky - Pete Maina. :huh:

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 czerwiec 2010 - 11:33

Super material B)


Guzu

#3 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 04 czerwiec 2010 - 17:34

Dobra robota, Pitt.
Jutro ruszam podtrzymać kontakt ze strukturą! :D

#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 czerwiec 2010 - 18:13

Przeczytałem z przyjemnością :D

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 czerwiec 2010 - 20:49

Super artykuł. Co prawda miałem okazję wcześniej czytać ten wywiad to przyznać muszęponownie, że Pete Maina to światowiec i prawdziwy guru połowu mysky. Filmy DVD z nim są niesamowite, pełne humoru i ogromu wiedzy. Jeśli ktoś zamierza łowić właśnie te ryby to warto zapoznać z jednym z nich bo .... musky to nie szczupak :D

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 05 czerwiec 2010 - 06:05

Spotkalem Pete Maine iles lat temu na wystawie Muskie Show w Roselle . Sympatyczny i otwarty wedkarz , nauczyciel . Jest to czolowka lowcow muskie i szczupaka w USA . Polaczyl hobby z praca i sadze ze jest szczesliwym czlowiekiem . Zawsze usmiechniety . Mam jego jedna wedke jest to 8 stopowy kij nie do zajechania , od 2 do 8 oz . Cala seria wedzisk jest w Bass Pro Shop z granica 99$ jako gorna . Zdarza sie ze przy obnizkach mozna nabyc taniej . Porownujac do do St Croix Legend 300$ , Awid 230$ to mamy niezly przelicznik . Tak jak mowi Pete ...wedki sa nie do zlamania ...pamietam jak Jacek na Vermilionie zlamal Avida pod srednim szczupakiem . Popieram tez jego zdanie ...podtrzymujcie kontakt z struktura ...w tym jest gleboki sens czucia wody B)

#7 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 20:49

Podpisuje sie dwoma rekami pod tym co Pete mowil o pogodzie, cisnieniu itp. Dla mnie te czynniki tez sa najwazniejsze jesli chodzi o polow esoxow. Chociaz czasem tylko ryba decyduje-tydzien temu mialem taka sytuacje: poranek,cisnienie powoli spadajace,lekki poludniowy wiaterek-warunki perfekt. Za sliderem i spinerbaitem wyszly mi 3 dobre metrowce, nie pomoglo krecenie osemek. Wychodzilem z siebie bo ryby byly na wyciagniecie reki <_< Lowienie musky to nie bulka z maslem :mellow: Szacunek dla ludzi takich jak Pete bo wiedze i doswiadczenie maja ogromne.

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 czerwiec 2010 - 21:01

Podziękowania składam autorom za interesujący wywiad. Kolejna ciekawa lektura.
I tylko jednego mi brakuje......................., tych szczupakopodobnych, w naszych rodzimych wodach :D

#9 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 07 czerwiec 2010 - 10:30

Witam,
dzięki za ciekawy wywiad. :D
Rybne i dobrze rozpoznane łowisko, przydenne prowadzenie i wyczucie dobrze widocznej w wodzie przynęty, niezawodny sprzęt, właściwa pogoda, poszanowanie wody i wytrwałość to gwarancja złowienia okazu.


#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:57

Dobrze wiedzieć że gdzieś tam są ludzie , którzy nie są tylko chłopcami na posyłki albo pyskiem z nazwiskiem jako naklejką , na usługach nieskomplikowanego biznesu polegającego na uwiarygodniania każdego budżetowego szmelcu jaki im się każe .. Szczera autentyczność , którą stale lubię , profesjonalizm i odpowiedzialność wynikająca z wiedzy , którą da się bez problemu szanować .
No i niezawodny Pitt jako podpora tego populizującego się portalu .. ;) ;)

#11 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 07 czerwiec 2010 - 21:37

Kilka lat temu ogladalem film Muskies Maina Style
w roli glownej z tym panem -.Przyznam ze po jego obejrzeniu mozna dostac obledu.Z miejsca na ryby i do boju .
Zazdroszcze jerremu ze poznal tak sympatycznego osobnika .
Jednego z najbardziej znanych musky manaikow ,wlasciciela
Next-Bite Esox Angler Magazine, fotografa ,konsultanta oraz doradce dla Bass Pro Shops, Berkley wędkowanie, Mercury Marine, Tracker Łodzie, Raptor wędkowanie Technologies, Frabill, Motorguide Trolling Motors, Lowrance Electronics, Bert's Custom Tackle, inhibitor rdzy zapobieganie: Mustad Haczyki, Down Posiadacze Rod-Wschodniej, okulary Oakley, Smooth Toe, Sebile i Lakewood Tackle Boxes.
Przewodnik ,redaktor telewizyjny ,poprostu Amerykanski styl zycia :mellow: na wysokich obrotach .No czlowiek maszyna normalnie .
http://www.petemaina.com/
Piotrze swietnie napisane i milo sie czyta oby wiecej takich rodzynkow .
pozdrawiam Termos

#12 OFFLINE   Raptor1981

Raptor1981

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń k/Torunia

Napisano 08 czerwiec 2010 - 08:07

Świetny artykuł który stawia Jerkbait.pl na wysokim światowym poziomie wśród internetowych stron o tematyce wędkarskiej.
Jednego zazdroszczę tym wszystkim specom od poławiania ryb drapieżnych - że połączyli swoją pasje z pracą zawodową. To chyba marzenie każdego wędkarza że wychodząc na ryby idą do pracy.

Pozdrawiam Marcin.

#13 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 czerwiec 2010 - 15:45

Podaje na oko...suma nagrod pienieznych w zawodach czolowego zawodnika w bassie Van Dama za ostatni rok cos okolo 4.000.000$ ...do tego dochodza pieniadze za reklamy . Jest to czolowa twarz BassProShop...jest to oczywiscie czubek gory lodowej bo to najlepszy zawodnik ostatnich lat :D

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 20:24

dziekuje bardzo za pozytywne reakcje :D

@termos
esox angler zostal sprzedany przez pete kilka lat temu ... jezeli sie nie myle, to jakies 3 lata temu ... a teraz to juz esox angler magazine nie istnieje, kryzys dobral sie im do tylka i to swietne wydawnictwo splajtowalo ... z mojej prenumeraty mam jeszcze ostatni numer ... winter 2009
that is :wacko:

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2010 - 07:05

jedno co mnie niepokoi @pitt to że znowu podniosłeś poprzeczke :mellow: teraz potrzebne bedzie kilka artykułów żeby zejść na ziemię B)

Gratuluję zarówno samego wywiadu jak i tego że udaje Ci się docierać do ludzi ze światowego TOP-u (który to już raz?). To są historyczne i bezprecedensowe osiągnięcia, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ?

Rozszerzasz mi horyzonty, za co niezmiennie pozostaję wdzięczny :D
Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2010 - 13:11

Mysli, ktore mnie naszly podczas lektory wywiadu:

- to jest zupelnie inne spojrzenie, wzrokiem nawyklym do innej skali wedkarstwa w US.

- łowienie z lodu duzych ryb, u nas z powodu przerzedzenia drapieznikow sprawa marginalna...ale pamietam, ze Szwed opowiadal o tym ciekawe rzeczy, moze przyjdzie czas sprobowac?

- test z wedkami jest wart polecenia dla polskich testerow, ktorzy maja ambicje wypowiadac sie o sprzecie.

- bardzo ciekawe spojrzenie na temat przynet - to kazdy wedkarz powinien sobie oprawic w ramke i powiesic nad łóżkiem...

I refleksja glowna - im wiecej wywiadow z wedkarzami, ktorym sie udalo (i udaje) tym jasniej widac na czym polega droga do sukcesu wedkarskiego (mam na mysli tą czesc z rybami).

Dzieki Pitt za ten wywiad, nie pierwszy juz, jaki nam zalatwiles.

Gumo

#17 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 czerwiec 2010 - 09:05

Pitt - gratulacje. Miło wspomnieć, że dzięki Tobie i my zawitaliśmy na łamy tego kultowego pisma.

Może lepsze czasy jeszcze wrócą, choć w dobie internetu będzie to trudne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych