Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Praca woblera ze sterem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Leszczu

Leszczu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podl.

Napisano 04 czerwiec 2010 - 12:50

Zrobiłem dwa woblery ze sterem. I teraz zaczyna się problem. Podczas ściągania wykładają się na lewy bok. Nie wiem dlaczego. Nacięcia pod ster zrobiłem równe (no może jest minimalne odchylenie od osi), stery są troszkę niesymetryczne a i oczko woblera nie jest na samym środku i jest troche krzywe. Czy to przez oczko, niesymetryczny ster, oraz niesymetrycznie wklejony ster wobler źle chodzi? To jak mam wklejać ster aby on był zawsze równo, symetrycznie i jak wykonywać nacięcia po ster aby tez było rowne?

#2 OFFLINE   Janek

Janek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:23

Spróbuj podgiąć przednie oczko woblera lekko w prawo, powinno trochę pomóc. Ewentualnie możesz spróbować lekko spiłować (zwęzić) ster z prawej strony.

#3 OFFLINE   Leszczu

Leszczu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podl.

Napisano 04 czerwiec 2010 - 14:31

A moglby mi ktoś powiedzieć jak prawidłowo wkleić ster, czyli tak aby był on symetryczny do osi woblera?

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 08 czerwiec 2010 - 10:21

nie wkleisz idealnie prawie zawsze trzeba ustawić wobler nad wodą jak kolega wspomniał przeginając oczko woblera w jedną ze stron a jeżeli mocno odbiega od normy wtedy trzeba przyciąć ster.

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 11:02

Mógłbyś się pokusić o zrobienie szablonu-formy do której się wkłada korpus i tam robi nacięcie. Jednak to chyba nie potrzebne, wystarczy trochę zdolności manualnych, cienkopis zmywalny i uwaga przy czynności :D . Potem tylko podgiąć w potrzebną stronę uszko i gotowe.

#6 OFFLINE   Janek

Janek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 08 czerwiec 2010 - 11:44

Ja ster wklejam poxipolem i na mokro- zanim klej zwiąże ustawiam wobler w wannie z wodą przesuwając ster w lewo lub prawo. Czasami koryguje ustawienie woblera doginając lekko oczko nad wodą.

#7 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 08 czerwiec 2010 - 19:39

A czasem wychodzą takie wobki, że nic nie zrobisz. Nie pomoże kombinowanie ze sterem i oczkiem. Można jeszcze spróbować dać lamety ołowianej na przednią kotwiczkę. Ja mam taki problem jak Ty przy lekko obciążonych wobkach. Jak wobler jest słabo dociążony to bardziej go wypycha ku powierzchni i wychodzi więcej błędów w konstrukcji. Lameta obniża środek ciężkości i zmienia pracę ale koniec końców może sprawić, że wobler będzie działał.

#8 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 czerwiec 2010 - 11:14

Ja robię odrobinę szerszy otwór w którym zamierzam zamocować ster wtedy przy wklejaniu mam większe pole manewru. Stery wklejam na dwuskładnikowych klejach epoksydowych które po wstępnym stwardnieniu można formować na mokro i ładnie zalewają szczelinę w której jest zamocowany ster. Przy wycinaniu rowka na ster trzeba się przyłożyć bo można łatwo spaprać całą dotychczasową pracę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych