Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton z podłogą typu AIR MATA - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:52

A przy pompowanie dętki z airmata . Jest jakaś "kolejnosc" pompowania najrpierw kil później podloga , czy to nie ma żadnego znaczenia ?

#42 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:59

wg mnie jest kolejność dobijania do docelowego ciśnienia : air mata, burty i na końcu kil



#43 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 30 wrzesień 2015 - 20:58

wg mnie jest kolejność dobijania do docelowego ciśnienia : air mata, burty i na końcu kil

Dokładnie w tej kolejności.



#44 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 wrzesień 2015 - 22:05

A powiedzcie jeszcze odnośnie podłogi. Jest to osobny element . Który za każdym razem
Wyciągacie po zakończeniu eskapad ?czy tez porostu pompujecie i spuszczacie powietrze ? Bez zbędnych cerygieli

#45 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 wrzesień 2015 - 22:34

nigdy nie wyciągałem air maty, tylko do czyszczenia, nawet do leżakowania w zimie była u mnie "w środku"



#46 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 październik 2015 - 00:09

nigdy nie wyciągałem air maty, tylko do czyszczenia, nawet do leżakowania w zimie była u mnie "w środku"

A co z suszeniem pontonu , też razem z matą ?



#47 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2015 - 00:16

wiesz, u mnie nigdy pontony nie były jakoś masakrycznie pełne wody czy brudu, po rybach podwijałem matę, pod spodem wycierałem dużym (specjalnie kupiony :) :) ) ręcznikiem i tyle

raz na kilka wypadów jeśli było wystarczająco ciepło , to dodatkowo zostawiałem na 20-30min i już

żadnego pontonu nie zakatowałem, a wręcz przeciwnie

w połowie sezonu i na koniec mycie kompleksowe suszenie do ostatniej kropli i impregnacja Yachticonem i już


  • gulf lubi to

#48 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2015 - 00:23

oczywiście parę razy w życiu zdarzyło mi się łowić i zwijać w deszczu, ale wtedy następny plus zwijasz wszystko mokre w kilka minut i do domu (nawet ze dwa razy, to po prostu wrzuciłem wszystko do bagażnika bez pakowania, bo tak padało), na drugi dzień poświęcasz chwile na wypakowanie, nadmuchanie połowiczne, wytarcie i przesuszenie, ale to przecież musisz zrobić niezależnie od konstrukcji podłogi i znów następny plus, matę bez powietrza wyjmujesz w 10s i wkładasz 15s :)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 01 październik 2015 - 00:27


#49 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 październik 2015 - 05:50

Wszystko się zgadza, tylko jeśli nie umiesz podebrać ryby i wyhaczyć na zewnątrz pontonu, używasz podbieraka to po airmacie. Szczupak ( duży ) podebrany podbierakiem złapany na woblera przedziurawił mi airmatę w 6 miejscach. Mnie to wyleczyło z tej podłogi , fakt że nie wychodzi mi wyhaczanie ryb w wodzie.



#50 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 01 październik 2015 - 07:20

Wszystko się zgadza, tylko jeśli nie umiesz podebrać ryby i wyhaczyć na zewnątrz pontonu, używasz podbieraka to po airmacie. Szczupak ( duży ) podebrany podbierakiem złapany na woblera przedziurawił mi airmatę w 6 miejscach. Mnie to wyleczyło z tej podłogi , fakt że nie wychodzi mi wyhaczanie ryb w wodzie.

Trzeba było zainwestować (ca 80zł) w najprostszą matę karpiową (wygodna do siedzenia), niezależnie od niej na podłodze mam marketową wykładzinę antypoślizgową (czarna ażurowa).

Ja pontonu używałem głównie do "karpiowania" (sondowanie, nęcenie, wywózka zestawów, podbieranie ryb) co ze względu na pozostałości, wymuszało wyjmowanie podłogi do czyszczenia, tyle że to żaden wysiłek.

Moim zdaniem jeżeli ktoś używa pontonu mobilnie (każdorazowy montaż i demontaż) to ponton z airmatą jest niezastąpiony. Ma wszak dwie wady; wymusza utrzymanie czystości (chodzenie bezpośrednio po macie w zapiaszczonych butach wcześniej czy później jej zaszkodzi), stosowanie aku żelowego lub dobrego pojemnika na akumulator (ja airmatę "załatwiłem" aku bezobsługowym, który okazał się nieszczelny).


  • gulf lubi to

#51 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2015 - 08:39

Wszystko się zgadza, tylko jeśli nie umiesz podebrać ryby i wyhaczyć na zewnątrz pontonu, używasz podbieraka to po airmacie. Szczupak ( duży ) podebrany podbierakiem złapany na woblera przedziurawił mi airmatę w 6 miejscach. Mnie to wyleczyło z tej podłogi , fakt że nie wychodzi mi wyhaczanie ryb w wodzie.

 

równie dobrze mógł Ci przedziurawić burtę ;)

Air Mata ma swoje ograniczenia, nikt nie twierdzi, że nie, ma też swoje niezastąpione zalety



#52 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 październik 2015 - 09:08

Też tak myślę , każda podłoga ma wady i zalety. Opisana przygoda ze szczupaczkiem "wariatem" nie ma na celu odwiedzenia nikogo od zakupu pontonu z airmatą tym bardziej,

że sam takowe sprzedaje. Ma dać do myślenia , i chyba dała bo pewnie mata karpiowa załatwia temat, ja miałem tylko zwykłą wykładzinę łazienkową , która była za słaba. Forum po to istnieje by wymieniać doświadczenia i pomysły.

Teraz jakbym pływał z podłogą pompowaną  pewnie wziąłbym z szafy kurzącą się mate karpiową, a pod kwasiaka pewnie jakąś podkładkę. :)



#53 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2015 - 09:14

ja pływałem z kwasiakiem i na szczęście takiego problemu nie miałem, ale zapobiegliwym pewnie "miednica" się przyda



#54 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 październik 2015 - 09:20

ja też pływałem kupę czasu na kwasiaku i nic, na podłodze leżały większe sztuki i też nic się nie działo, ale jeden "wariat" zmusił mnie do dźwigania 10kg więcej ;)



#55 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2015 - 09:53

W Juli fachowe miednice po 3 dyszki.



#56 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 październik 2015 - 13:05

@maweric wszystko można uszkodzić . Myślę że lekarstwem na sytuację jaka miała miejsce u Ciebie jest wyściełane maty choć by jakimś gumoleum . Odnośnie jeszcze tej air maty to Pisaliscie powyżej (bądź ja gdzies wyczytalem)ze czasami ona jest usztywniana kawałkiem sklejki/tworzywo . Jak to się ma do zwijania?

#57 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2015 - 13:11

normalnie się składa, przecież pontonu nie zwijasz w rulon


Użytkownik bazyloss edytował ten post 01 październik 2015 - 13:11


#58 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 październik 2015 - 13:16

Nie wiem jak Ty skladasz ,ja swój "roluje" od strony pawezy ku dziobowi

#59 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2015 - 13:56

nie rolujesz, bo masz pawęż :), tylko składasz na trzy/cztery zależnie od długości, to akurat mniej więcej wchodzi jedno w drugie, nie ma problemu



#60 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 15 wrzesień 2016 - 11:29

Podnoszę temat.

Kto widział lub posiada ponton - kajak Bark Elling Kardinal 430 z podłogą airdeck i może podzielić się wrażeniami?

Zastanawiam się nad kupnem tego modelu (pod spalinę) w związku z planowanymi wyjazdami  np. na norweskie fiordy, ale nie tylko.

Tak sobie myślę(może jestem w błędzie, bo nie wiem jak jest spasowana podłoga airdeck z bocznymi balonami), że wkładając dwie rury cienkościenne z kwasówki wzdłuż burt, przed włożeniem i napompowaniem  airdecka, usztywniłbym  znacznie ponton i zabezpieczyłbym  go przed falowaniem.