Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak sprawdzić czy łożyska w multiplikatorze są do wymiany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:15

Generalnie smarowanie olejowe daje lepsze rezulaty (dla łożyska) jednak niekoniecznie w multiku. Głównym powodem są warunki pracy - trudno utrzymac olej w węźle łożyskowym, a nie możemy zastosować smarowania natryskowago, kąpieli czy mgły olejowej ani tym bardziej smarowania w obiegu zamkniętym. Można temu zaradzić smarując łożyska co kilka dni, tylko czy to ma sens? Do uszczelnionego łożyska ze smarem plastycznym nie trzeba zaglądać czasem przez kilka lat. Nie łowię ultralekko więc dylematów nie mam. Zresztą, jak pisałem wcześniej, mimo łożysk ze smarem plastycznym, nadal szpulki trzeba dodatkowo hamować...

#82 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:40

Generalnie smarowanie olejowe daje lepsze rezulaty (dla łożyska) jednak niekoniecznie w multiku. Głównym powodem są warunki pracy - trudno utrzymac olej w węźle łożyskowym, a nie możemy zastosować smarowania natryskowago, kąpieli czy mgły olejowej ani tym bardziej smarowania w obiegu zamkniętym. Można temu zaradzić smarując łożyska co kilka dni, tylko czy to ma sens? Do uszczelnionego łożyska ze smarem plastycznym nie trzeba zaglądać czasem przez kilka lat. Nie łowię ultralekko więc dylematów nie mam. Zresztą, jak pisałem wcześniej, mimo łożysk ze smarem plastycznym, nadal szpulki trzeba dodatkowo hamować...

Zgadzam sie z powyższym.

Woda ma mniejszą możliwość dostania się do łożyska w przypadku smaru. Ta konserwacja to też mi sie nie uśmiecha.



#83 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:56

wlasnie o to chodzi RBTS ,o dozowanie 

lozysko nie powinno byc zalane oliwka,to bardzo niekozystnie wplywa na odleglosci oraz zbieraniu sie oleju wewnatrz multiplikatora,1-2 krople na wyjazd

czesto kto uzywal np kolowrotka z hamulcem VBS wie o czym pisze,jak ciezko jest zapanowac nad poprawnoscia rzutow ,gdzie z lozyska oliwka dostala sie na tarcze VBS-a

dlatego ja uzywam bardzo rzadkiego oleju w spraju 3w1 zmieszanego 1x1 z oliwka,ma to na celu to iz podczas lowienia 5-6godzinnego nie zanotowalem spadku sprawnosci lozysk idacego w parze z odleglosciami,oraz to iz lozysko po takim lowieniu jest poprostu suche,w srodku nie zbiera sie olej

P.S

Na ogol sredniej klasy lozyska sa nierdzewne,wiec jesli smar ma na celu konserwacje,mija sie to z celem

caly czas pisze o lozyskach szpuli multiplikatora,tylko i wylacznie!!!


Użytkownik didi edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 22:09


#84 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 marzec 2016 - 12:31

Posiada ktoś z Was jakiś zapas? U mnie wymaga wyniany ... więc pilnie poszukuję: http://jerkbait.pl/t...onquest-dc-201/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych