Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   hauki123

hauki123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 21 maj 2013 - 19:56

Od 1 maja 0 wymiarowych szczupaków. Okonie też słabo.W niedziele 8 godz. pływania bez kontaktu. Jednak przedwczoraj na zawodach padł siedemdziesiątak i kilka mniejszych.Łowie z ręki na małym zalewie.


Użytkownik hauki123 edytował ten post 21 maj 2013 - 20:11


#162 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2013 - 20:01

A już myślałem, że ze mnie taki marny łowca...

 

 

 

Pływam Tresta-Karolinów. Już chyba 17-ty rok. Każdego roku tak jest. Wszyscy czekaja na 15 maja a tu dupa blada:) Tylko patrzeć jak się odezwą. Tydzień max 2. Jutro jadę to zdam raport. Ojciec był rano to szczupaka 1,8kg.wytargał na gumę. Miał tylko ten jedyny kontakt (też w trollingu) Były jeszcze 3 inne łódki bez kontaktu.

Jak pływasz 17-ty rok, to Twoje słowa, że za 1-2 tygodnie ruszą należy traktować jako wyrocznię. Może ruszą akurat w niedzielę....

Ja pływam drugi - z tym , że w zeszłym roku 2 albo 3 razy. W tym planuję 10-15 razy. Mam ponad setkę nad zalew. Ale trasa W-wa - Zalew bajeczna teraz oprócz odcinka między Radziejowicami a Mszczonowem.



#163 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 21 maj 2013 - 20:07

Ja mam nad zalew 7 minut simsonem:)

Ubiegły rok był bardzo dobry pod względem sandacza,ale okoń nie bardzo dopisywał. Szczupaka jest masa więc nawet nie biorę go pod uwagę.

ps.jeszcze sumy są ale ja nie nastawiam się na nie. Złowione jako przyłów sandaczowy 7 szt.bez rekordów. Takie do 10 kg.


Użytkownik brt3 edytował ten post 21 maj 2013 - 20:12


#164 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2013 - 22:07

To mnie pocieszasz, że szczupaka jest masa. Czyli warto..... . A jak z wielkoscią? Według twojej wiedzy szczupaki 80 i wiecej centymetrów to nie jest za duże wyzwanie na 10-15 wyjazdów w roku?



#165 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 22 maj 2013 - 11:05

Dzisiaj BK=bez kontaktu. 

Pytasz o 80-tki :huh:  w ubiegłym sezonie rekord to 2.70 kg. Dwa lata wstecz 5.30 kg. Cała reszta to oscylowała w okolicach wymiaru.

Natomiast sandacz to jakby z jednego rocznika 53-max 60 cm.

Ryba obecnie nie pobiera,więc jeśli ktoś ma wizję aby gonić z Wawy lub jeszcze skąsik to niech się mocno zastanowi.

Chyba że dla przygody ;)  



#166 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 maj 2013 - 11:55

Na ryby jadę , kiedy mam czas -  a nie wtedy kiedy biorą. Niestety, zazwyczaj kiedy pojadę to nie biorą, albo ja nie umiem złowić.

Ale chyba nie jest źle, skoro raz w tym roku byłem i 2 sztuki skusiłem jerkiem a koledzy miejscowi lepszych wyników nie mają. A juz myslałem, że to przez te jerki...



#167 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 22 maj 2013 - 12:48

Osobiście coś nie mogę przekonać się do jerków. Mam kilka salmiaków ale jeszcze nie były w wodzie. Jedyne jerkopodobne przynęty które stosuję to 13-tka soft4play. W ubiegłym roku od 15 do końca maja złowiłem 32 szczupaki. Brania od godz.20-ej do ciemności na wodzie max 1.5 metra. To kiler na płtykie wody ale skuteczność zacięć jest u mnie ograniczona. Próbowałem dozbrojek ale one tylko gaszą pracę przynęty.



#168 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 maj 2013 - 12:55

hehehe a moze problemem z przekonanie się do tych jerkow jest to, że:

 


 jeszcze nie były w wodzie 


  • Adaśko lubi to

#169 OFFLINE   xavier

xavier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:26

@brt3 ma na myśli soft4play(skuteczność), a w wodzie nie były chyba salmiaki... :-)



#170 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 maj 2013 - 13:40

no wiem wiem... mi chodzi wlasnie o to ze nie mzoe się do nich przekonac (wiec moze nie moze bo jeszcze wody nie widzialy i nie mialy okazji mu pokazac co potrafia) :)



#171 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2013 - 12:17

Byłem wczoraj 6 godzin na wodzie. Ponuro było i mokrawo. 4 godz.trollowałem bez najmniejszego kontaktu. Porażka.

Pod wieczór podpłynąłem pod rośliny przy brzegu. Do wody wpadło wszystko co miałem(nawet jerki :) ) Bolenie pięknie pokazywały swoją obecność ale totalnie olewały moje starania. W przypływie rozpaczy zapodałem węgorzyka  savage gear real eel,takiego oczojebnego i dosłownie w przeciągu 20-tu minut zaliczyłem kpl.szczupaków 50+ i miałem jeszcze 3 pobicia. Przynęty były na główkach 14 gr.i prowadzenie w bardzo powolnym opadzie. Z pysków to nawet główki nie wystawały. Dziwne to wszystko i straszne :)



#172 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 24 maj 2013 - 12:57

Byłem wczoraj 6 godzin na wodzie. Ponuro było i mokrawo. 4 godz.trollowałem bez najmniejszego kontaktu. Porażka.

Pod wieczór podpłynąłem pod rośliny przy brzegu. Do wody wpadło wszystko co miałem(nawet jerki :) ) Bolenie pięknie pokazywały swoją obecność ale totalnie olewały moje starania. W przypływie rozpaczy zapodałem węgorzyka  savage gear real eel,takiego oczojebnego i dosłownie w przeciągu 20-tu minut zaliczyłem kpl.szczupaków 50+ i miałem jeszcze 3 pobicia. Przynęty były na główkach 14 gr.i prowadzenie w bardzo powolnym opadzie. Z pysków to nawet główki nie wystawały. Dziwne to wszystko i straszne :)

 

I to w tym naszym "wariactwie" jest właśnie piękne... Pozdrawiam i zazdroszczę sandaczy na Zalewie. Na naszym niestety coraz gorzej z nimi :-( i też myślę czy by nie odwiedzić kiedyś ZS...



#173 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 maj 2013 - 12:57

Dobra wskazówka. Dam szansę węgorzykom w niedzielę.



#174 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2013 - 13:11

Myślę sobie że może tradycyjne gumy,woblery i inne żelaza na które łowimy,opatrzyły się już rybom. Łowiłem ciągle w tym samym miejscu bez najmniejszego kontaktu,natomiast po zmianie na "żmijkę" studnia jakby ożyła. 

 

Z innej beczki: Macie jakiś sposób na bolenia zalewowego? Tak jak pisałem,od kilku dni pięknie pokazują się na płyciznach. Pokazują płetwy jak rekiny. Potrafią przepłynąć tuż obok łódki. Dodam jeszcze że sztuki dochodzą do metra długości. Są ogromne. Słyszałem że możnaby spróbować na woblery w nocy. Macie jakieś sugestie?

ps.oczywiście wszelkiego rodzaju błystki,spiryty i trile to se można .... wsadzić jak narazie. Myślę sobie jeszcze że bolek aktualnie żeruje na wylęgu bo narybku jest niewyobrażalna wręcz ilość i dlatego ignoruje inne przynęty.

Taka jest moja wizja dotycząca tej sprawy.


  • stachcore lubi to

#175 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2013 - 22:28

Jednak jutro zawody na zalewie i nie jadę, bo łódki bym na 90% nie miał. Jak ktoś startuje to niech podrzuci później, czy cos się ruszyło na wodzie.



#176 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 25 maj 2013 - 23:58

Z innej beczki: Macie jakiś sposób na bolenia zalewowego? Tak jak pisałem,od kilku dni pięknie pokazują się na płyciznach. Pokazują płetwy jak rekiny. Potrafią przepłynąć tuż obok łódki. Dodam jeszcze że sztuki dochodzą do metra długości. Są ogromne. Słyszałem że możnaby spróbować na woblery w nocy. Macie jakieś sugestie?

ps.oczywiście wszelkiego rodzaju błystki,spiryty i trile to se można .... wsadzić jak narazie. Myślę sobie jeszcze że bolek aktualnie żeruje na wylęgu bo narybku jest niewyobrażalna wręcz ilość i dlatego ignoruje inne przynęty.

Taka jest moja wizja dotycząca tej sprawy.

 

Boleń na stojącej wodzie to strasznie trudny temat. Bardzo ważną kwestią jest też to, czy żeruje na uklejach czy na innym białorybie. Schematy i jakiekolwiek utarte kanony można zostawić na boku. Trzeba mocno kombinować a efekt rzadko gwarantowany. Ja osobiście na bolenie ze stojącej wody się nie nastawiam i traktuje je tylko jako miły dodatek przy szukaniu szczupaka. W sezonie trafia się przeważnie 3-4 sztuki, a jak dobry rok to i 5-6 ;)

 

Jest pewien sposób na bolenie ze stojącej wody, ale ja nie śmiem go używać bo najzwyczajniej w świecie to nie moja bajka.



#177 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2013 - 23:47

I jak tam wyniki zawodów?



#178 OFFLINE   hauki123

hauki123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 14:12

Dziś kilka pustych brań i okoń 38 cm. Przynęta Twister 7cm na 6g główce. Barkowice Mokre.Załączony plik  Zdjęcie0227.jpg   55,39 KB   32 Ilość pobrań



#179 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 lipiec 2013 - 15:50

Wybieram się w tym tygodniu na Sulejów z przystani na Bronisławowie.
Z niedzielnych zdjęć jakie dostałem od kolegów ze Swolszewic - kilka zębatych i sandaczy +60 cm, oraz sum wynika, że ryba gryzie. Czy ktoś z kolegów pływał w weekend w okolicach Bronisławowa ??



#180 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6265 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:12

Daj znać po powrocie, będę tam w kolejny weekend, ciekaw jestem efektów.

 

Bartek