Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Propozycje wędzisk szklanych lub z domieszką.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 30 wrzesień 2015 - 16:53

Panowie, pytanie brzmi w ten sposób. Czy znacie, jeśli tak, to jakie modele wędzisk z włókna szklanego? Zaznaczę, że dostępne w Polsce. Chodzi o klasę 4/5. Cena, wiadomo, jak najmniej bolesna dla portfela. :)
I pytanko numer dwa. Czy uważacie że szklak daje lepsze możliwości rzutowe przy np rolce lub w sytuacjach gdzie jest mało miejsca?



#2 OFFLINE   zorroXXX

zorroXXX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Tomek

Napisano 30 wrzesień 2015 - 19:59

Mam na sprzedaż Cts #5 8'szklaka. Jak jesteś zainteresowany pisz na priv lub dzwoń 696 448 471

#3 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2015 - 20:08

Orvis Suprfine Glass to ponoć jeden z lepszych szklaków - we wrocławskim Flyhouse dostępny w klasach 3,4 i 5. Z ceną trochę gorzej - 1950 zł. Nie wiem dlaczego teraz tak drogo, bo coś mi się kołacze po głowie, że pod koniec ub. roku były tam fajne promocje, o ile się nie mylę właśnie na tę wędkę i cena nieznacznie przekraczała 1000 zł., chyba, że coś pokręciłem i był to jskiś starszy model, ale z pewnością także z włókna szklanego. Na drugie pytanie odpowiedzi nie znam, bo nigdy nie machałem takim kijkiem i szczerze powiem nie tęsknię za tym bo nie lubię muchówek z "full" ugięciem. Musiałbym się od nowa uczyć jak na nie łowić. Jakby co pisz do Mariusza (@Marszal)- wiem, że lubi "fulle" i ma Superfina, a może jeszcze coś szklanego.
  • Zielony i Kuballa44 lubią to

#4 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 20:50

Jeżeli chodzi o rzuty rolką to większe znaczenie ma tu  kształt i długość głowicy sznura.


  • Kuballa44 lubi to

#5 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:01

Ze szklakiem jest jak z operą, albo zakochasz się po same uszy albo "znielubisz" na zawsze. To bardzo specyficzne wędziska, które aktualnie mocno odbiegają od ogólnie panujących trendów w budowie wędzisk muchowych. Są to doskonałe kije do lekkiego i delikatnego łowienia. Trzeba się jedynie dostosować temperamentem do takiej wędeczki. Mam VISION Cult Fiber 6'6" w klasie 4-5 i jak do tej pory nie udało mi się rzucić tym ponad 20 m, ale też wędka ta nie do takich celów służy. U mnie jest to raczej kijek na mniejsze wody, gdzie rzut 8 - 10 m to wszystko co jest potrzebne. Przy krótkiej lince o braniu w takim momencie doskonale amortyzuje zmagania ryby. Powiem szczerze, że wykonywanie nim rolek również jeszcze mi nie wychodzi jakbym sobie życzył, ale myślę, że to kwestia czasu. Poza tym jego spolegliwość trochę utrudnia dynamiczne podniesienie linki z wody w celu uformowania rolki, ale wiem że się da i muszę ćwiczyć. Za to do rzutów znad głowy przy opanowaniu go jest świetny. I to układanie linki na wodzie przy takich spowolnionych ruchach jest po prostu piękne. Wiem, że w tej chwili kijek ten jest w dobrej cenie w Vision, coś koło 550 PLN. Ale lojalnie ostrzegam, że szklaki to kije nie dla wszystkich i wielu może się z nimi bardziej męczyć niż kochać. Tak jak na spektaklu operowym.

Lubię muchówki w klasie "full" i szklaczki są ich wydaniem. To takie "full" w klasie "Full". Ale wśród węglówek można odnaleźć wędki o głębszym ugięciu. Znane mi to ORVIS Superfine Touch, Thomas&Thomas Paradigm, VISION Cult czy Winston LS. Jeżeli nie jesteś pewny, czy akcja i temperament szklaka przypadnie Ci do gustu, sprawdź się może na początek na na kijku węglowym w klasie "full". Może w Twojej okolicy jest ktoś, kto też gustuje w "miękkich", bo "miękkim też można".


  • robert.bednarczyk i Kuballa44 lubią to

#6 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:04

Jeżeli chodzi o rzuty rolką to większe znaczenie ma tu  kształt i długość głowicy sznura.

Kształt głowice jest ważny, ale trzeba się nauczyć spolegliwym kijkiem "dźwignąć" tę "D-petlę" za kijkiem, a im jest ona większa tym cięższa i bardziej oddziaływająca swoją masą na uległy kijek.



#7 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:08

No i Mariuszek rozwałeś mnie ......., że "miękkim też można" . Coś kojarzyłem, że masz jakiegoś "orvisowego" szklaka ???. Nie moja bajka, podobnie jak klasyczne kołowrotki bez hamulca, nawet z topowych "stajni"........, ale dasz machnąć , co ?

#8 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:16

No i Mariuszek rozwałeś mnie ......., że "miękkim też można" . Coś kojarzyłem, że masz jakiegoś "orvisowego" szklaka ???. Nie moja bajka, podobnie jak klasyczne kołowrotki bez hamulca, nawet z topowych "stajni"........, ale dasz machnąć , co ?

A pewnie że dam. W końcu z lipieniami mamy randkę. Namachamy się za dwa tygodnie, oj namachamy.


  • Andrzej Stanek i robert.bednarczyk lubią to

#9 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:24

Padłem z tym miękkim. ;) Dzięki wszystkim kolegom  za te informacje. Jak widać jeszcze da się kulturalnie zapytać i kulturalną odpowiedź dostać. To cieszy. :) Napiętego sznura na lipkach panowie. :)


  • robert.bednarczyk i pawlikowski lubią to

#10 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:52

Padłem z tym miękkim. ;) Dzięki wszystkim kolegom  za te informacje. Jak widać jeszcze da się kulturalnie zapytać i kulturalną odpowiedź dostać. To cieszy. :) Napiętego sznura na lipkach panowie. :)

Obyś był dobrym prorokiem Kuba, bo dziś na lipieniach tylko nerwy miałem napięte. A mój tato zawsze mawiał, że jak księżyc w pełni, albo prawie ...... ryby można odpuścić. Serdecznie Ci także dziękuję za dobre słowo (choć nie uzurpuję sobie prawa do bycia jedynym jego adresatem) co do poziomu dyskusji, bo jest na forum wielu użytkowników, którzy czynią starania, by było normalnie.
  • Marszal lubi to

#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 październik 2015 - 06:57

Co do "rolki' to koledzy już odpisali  ;) natomiast w ciasnych warunkach szkło bije na głowę resztę a w szczegółności wysoko-modułowe wędki.

Łowię 7" Seekerem e-glass #4 i Sevierem 6"6' #5

To co można nimi robić w rzeczce o szerokości 5-7m w której na dodatek trzeba głęboko brodzić a do tego obydwa brzegi są tak zarośnięte gęstymi krzaczorami i drzewami, że w słoneczny letni dzień na wielu dobrych odcinkach słońce do wody nie dociera :o - to przechodzi często moje muchowe pojęcie  :lol:  :lol:  :lol:

zresztą na tym odcinku używam do spinningu także kijów szklanych ;)

Szklaki też są różne wiec zanim coś kupisz rozmawiaj z użytkownikami, nie wszystkie przypominają gumę od majtek  ;) za to w holu większość ma podobne i porządane w takich warunkach własności :)



#12 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 październik 2015 - 07:43

A ktoś coś wie o blankach, lub kijach zmontowanych na blankach od Wojtka Grocholi?

 

http://pstragman.pl/yellow-river-3/

http://pstragman.pl/rustic-river-3/



#13 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8004 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 październik 2015 - 09:09

FA tez sprzedaje jakies blanki szklane muchowe.



#14 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 październik 2015 - 09:23

Mam szklaka na blanku Tempes od FA. Szklak to trochę inny niż piszą w ogólności o szklakach, bo gdy się mierzy akcję metodą C-C, to nijak nie mieści się w zakresie "wolna". Wędka jest nieco szybsza niż wolna, ale niewiele ;) Ale gdy już rybę zapnie, to gnie się pod sam korek :) Pozwala to dalej sięgnąć sznurkiem niż standardowym szklakiem, bo rzuca się z grubsza tak, jak wolniejszym węglem, ale przy holu jest bajeczka :)

 

Mi ogólnie się spodobało i gdyby nie drobne perturbacje finansowe, to miałem już zamawiać drugi blank na szklaka dla żonki, ale będę musiał trochę poczekać :/


  • Kuballa44 lubi to

#15 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 październik 2015 - 09:37

A i jeszcze Batson SPG780 :) . Owszem, trzeba uzbroić, albo zamówić u kogoś. Jednoczęściowy, ale podatny na pocięcie. Wychodzi z tego piątka, u mnie najlepiej z linką DT5F. Kij niestety jeszcze dziewiczy, ale mam nadzieję, że za dwa tygodnie poczuję na nim ryby B) . Z pewnością różni się od blanków typowo muchowych, ale rzuca się nim normalnie. Daje radę spokojnie na 15m, ale i na 20 poradziłby. Ładnie linkę układa na ulicy :ph34r:


  • Pluszszcz lubi to

#16 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 październik 2015 - 09:45

Miałem CTS QUARTZ #4 8', kijek robiony na zamówienie w Fishing Art. Fajne łowienie na wyciszeniu. Jedyny problem to wiatr i spowolnione podawanie muchy, mowa o dużej rzece Dunajec. Zamawiałem go żyjąc wspomnieniami z lat młodości, odświeżyłem wspomnienia i kij po roku wystawiłem na giełdę. Trafił w dobre ręce, podobno przerzucił sporo ryb. Moja rada - zanim kupisz konkretny model szukaj okazji by porzucać trochę dłużej jak pięć minut. Pierwotna euforia może osiąść na oparach zachwytu szybciej jak się Tobie wydaje, może być wręcz odwrotnie... Dla mnie szklak to małe i średnie rzeki, na rozległe przedmuchane płanie lub przelewy jednak tradycyjnie - węgiel do pieca... Jest taka seria w CTS - VINTAGE kije głęboko ładujące się jednak na tyle szybkie by można było przyjemnie łowić. Poszedłem w tym kierunku, szklaki miło wspominam. Nie łowiłem tymi najnowszymi EPIC, podobno są bardzo dobre.

http://www.andrzejstanek.pl/post/49

Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 01 październik 2015 - 11:26

  • Kuballa44 i K.Kalisz lubią to

#17 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 01 październik 2015 - 10:26

tak się zakochaĺem w szklanych muchówkach; że innych wędek nie posiadam.Do krótkiej nimfy to pewnie nie jest najlepsze narzędzie, ale ja akurat tak nie łowię. natomiast na dużą rzekę spokojnie dają radę, ja mam Epica 686 do tych celów i nie ma problemu z zasięgiem czy sporą muchą. Ale zgadzam się że na szkło nsjfajniej łowi się krótkim kijem w małej rzece, suchar ewentualnie mała nimfa na długiej lince.

Użytkownik kocmyrz edytował ten post 01 październik 2015 - 10:27


#18 OFFLINE   Endriu1985

Endriu1985

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Imię:Endriu

Napisano 02 październik 2015 - 20:12

Zakupiłem Visiona Glassica 7'9" #4/5 i jak na razie testowałem go tylko raz. Musiałem przestawić się z rzutów sztywniejszymi węglówkami i na początku dziwnie się czułem ale jakoś poszło. Natomiast frajda z holu jest nie do opisania :) Na małe rzeczki będzie to idealne narzędzie :D


  • kocmyrz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych