Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ukleja taps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 17 czerwiec 2010 - 15:27

Mam pytanie co do łowności uklejki taps bezsterowej, jak radzi ona sobie na bolkach? ;)

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 czerwiec 2010 - 15:44

Kilka razy pytania dotyczace uklejek sie pojawialy - poszukaj w zasobach forum.

Mi na bolkach sie nie sprawdzily ( nie zlapalem). Zlapalem inne ryby - klenie, szczupaki.

Bardzo lotna przyneta, duze pole manewru jak chodzi o prace (mozliwosc podginania i doginania uszka woblera).

Nie mialem wynikow na typowo szybkosciowe prowadzenie - duzo lepiej sprawdzalo mi sie jerkowanie tapsem B)



Guzu

Załączone pliki

  • Załączony plik  tapso.jpg   265,71 KB   668 Ilość pobrań


#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 czerwiec 2010 - 17:14

ze sterem jest sporo lepiej.praca w czasie sciągania bardzo atrakcyjna, migotliwa delikatna,w czasie opadu super sie kolebie na boki lusterko fajne. na ten bez steru bolka nie złowiłem,na ten ze sterem w miarę,łowisko nie obfitowało w kabany lub omijały mnie szerokim łukiem <_<

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6557& ;prevloaded=1&&start=80

#4 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 czerwiec 2010 - 02:51

Mam pytanie co do łowności uklejki taps bezsterowej, jak radzi ona sobie na bolkach? ;)



Byłem chyba jednym z pierwszych testerów uklei Michała (2006). Niestety nie mogę wypróbować tej przynęty na polskich boleniach, ale na Atlantyku sprawdza się wyśmienicie. Złowiłem na tego woblera chyba wszystkie gatunki morskich ryb drapieżnych Irlandii (bass, rdzawiec, czarniak, troć, makrela, belona, wargacz, cefal, płaszczka, płastuga). W płytkich łowiskach prowadzę go boleniowym tempem, w głębszych łowię w opadzie.



#5 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 czerwiec 2010 - 00:15

Bezsterowa Uklejkę traktuję przede wszystkim jako przynętę powierzchniową. Nie nadaje sie ona na bardzo szybkie prowadzenie. Bezterowe są skuteczne prowadzadzone w poprzek nurtu i z nurtem.Na prowadzenie pod prąd czasami robię cięższe Uklejki 15-17 gramowe,które są mniej podatne na opór wody podczas prowadzenia. Standardowe 9cm mają 12g.
Swoich klientów czesto pytam jakie mają wyniki na uklejki i jak je prowadzą.Okazuje sie ,ze każdy łowi inaczej ?!

Bawią się nią w nurcie mając calą żyłkę nad powierzchnią,prowadząc w szybkim tempie chlapiąc o powierzchnię wody, z opadu, szarpiąc jak jerkiem, prowadzić tak by gdzbietem muskała powierzchnię itd. - co ciekawe wszyscy mają wyniki.

Do szybkiego szybkiego prowadzenia pod prąd powstała Uklejka ze sterem :Ukleja - S

http://www.wobleryta...l/Ukleje-S.html





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych