Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny ,akumulator-zestaw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   andras

andras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 październik 2015 - 07:28

 

 Kolego nad  wodą nie ma żartów  , zaczyna mocno  wiać,  zawijasz do brzegu  i tyle. :)  :)   A rybki poczekają :D  

    

 

 

Też tak uważam , ale na sprzęcie  za bardzo nie ma co oszczędzać jeśli chodzi o bezpieczeństwo  .



#22 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2162 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 październik 2015 - 09:41

Thx All,

Sprecyzuję  dane : przeważnie spininguję 2 pełne dni od świtu do zmierzchu na  zaporówce 200 hektarów ,często mocno wieje ,  2-4 popołudnia,chciałem również  nie za odległe odcinnki Odry spróbować,zestaw  do pontonu ProM 320 F ,co  do  wagi  aku narazie wydaje mi się  że odległość 10-15m do przeniesienia  jest  do akceptacji, przeraża mnie cyfra  za aku i ładowarę , promocja  w decathlon jest spoko na MK 55 lbs,tylko ,że nie mogę znaleźć maksymizera do 55lbs,

Pozdro!

Nie wiem czy elektryk na rzekę to dobry pomysł, o ile z prądem to nie wiele trzeba o tyle pod prąd nie będzie łatwo, należałoby popytać tych co może pływają elektrykami po rzekach.

Po drugie jak chcesz pływać pełne dwa dni po zbiorniku 200 ha, to wg mnie wystarczyłoby pewnie 45lbs z maksymizerem (jest taki za 1300 zł w mc-sklep) do tego 2 aku po 100Ah kwasowe (Sznajder Marine po 420-450 zł) i dobra ładowarkę do kwasowych (od 50 do 150 zł), komplet wyjdzie Ci ok 2350 zł. Dwa aku można łączyć tak aby mieć dostępne 200Ah w 12V. Pamiętaj że aku AGM czy żelowy nawet dla pojemności 100Ah to tyle samo co w kwasowym 100Ah, pojemność taka sama, to co różni kwasowe akumulatory od żelowych i AGM to potencjalna liczba ponownych ładowań. Dbając o akumulator: kwasowy wytrzyma 5 lat przy spadku pojemności 30%, żelowy w tym samym czasie może spadnie o 15-20%. Dla mnie łatwiej wymienić kwasowy po 4-5 latach niż w 8 roku działania żelowego zastanawiać się czy jeszcze pociągnie.


Użytkownik wuran edytował ten post 05 październik 2015 - 09:42


#23 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 październik 2015 - 13:34

200ha to kawał wody. Pytanie, czy nie lepiej w tym wypadku zainwestować w używana spalinę 4-6KM.

Sumując kwoty za elektryka 45-55lb+2 aku 100Ah+ładowarkę, wyjdzie cena używanego Tohatsu/Yamaha/Mariner (1700-2000zł). Szukaj opcji z wbudowanym zbiornikiem, odpadnie konieczność zewnętrznego zbiornika i linii paliwowej.

 

Ja mam do Kolibri 360D spalinę Mariner 5KM, a na małe akweny ze strefą ciszy, czy kanały i nieduże rzeki (np Nogat) mam elektryka Osapian 45lb + aku 100Ah.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 05 październik 2015 - 13:35


#24 OFFLINE   bar888

bar888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacjakalisz/ostrów wlkp
  • Imię:bartek

Napisano 05 październik 2015 - 15:43

Wkoło prowincji   w której mieszkam  jest strefa ciszy all,z drugie strony jak  mam  do dyspozycji auto  którego nie muszę tankować-możliwość wykorzystania tego do wypraw  spiningowych jak ktoś z okolic Kalisza  chętny  to  chętnie zabiorę, ,stąd pomysł wypadów  nad  Odre  ,Dziś zamówiłem silniczek  55/60 LBS z maks.w piątek odbiór i nie wiem  co  z aku . nie mogę  się zdecydować czy ten kompletu   ,czy zapy-sznajder ,raz wędkarze piszą  że 55 lbs  po lekku na rzekę Odrę  , blisko się nada  innym razem  że nie,nie wiem jak z miejcmi do wodowania się  to wiąże i dopłynieciem  na miejscówe



#25 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 06 październik 2015 - 17:28

Posiadam silnik 55lb i aku 100ah. Przy łodzi 430, 3 osoby ze spinem w ręce i pudełkami, w pogodę z wiatrem max 3m/s wg GPS lecielismy 6-7 km/h na 5-tym biegu. Na spalinowym 2,5KM lecieliśmy tą łodzią około 11km/h MAX. Niby wiele niewiele, ale przy 5-tym biegu to już mega obciąża aku (kable ciepłe) i prąd szybko ucieka.

 

Jesli na odcinku Odry gdzie łowisz jest wartki nurt to szału nie będzie. U nas we Wroclove po regulacji rzeki woda prawie nie płynie także na elektryku da rade :)



#26 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 06 październik 2015 - 20:26

Maximizer i porządne kable poprawią osiągi. U mnie podobnie 55lbs na 5tym biegu dość mocno obciążał kable i aku.  



#27 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 październik 2015 - 21:03

Maximizer i porządne kable poprawią osiągi. U mnie podobnie 55lbs na 5tym biegu dość mocno obciążał kable i aku.  

 

Najgorsze w dobrych osiągach to małe przekroje kabli, zły styk (podłączenie do aku przez np. "żabki"), wstawianie tzw. "kipawy". 

Ogólnie styki w przełącznikach są zbyt małe aby prąd o natężeniu ok 60 nie przepływał ze zbyt dużym oporem czyli nie robił z przełącznika  (i silnika) grzałki. Tak to już jest.

Maximizer dobrej firmy daje sobie radę.  :)



#28 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 07 październik 2015 - 17:06

Też myślalem o tym maksymizerze ale mysle jednak na zakupem spaliny 6-8km, takze chyba nie bede wiecej inwestował w silnik elektryczny :)



#29 OFFLINE   bar888

bar888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacjakalisz/ostrów wlkp
  • Imię:bartek

Napisano 07 październik 2015 - 21:41

 zakupione, na razie nie wierzę ,że mam ten silnik zobaczym jak zostanie zweryfikowana moja wyobrażnia  ,dzięki za pomoc.