Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Sklep Złoty Karaś - Zaproszenie cz. 2 (wędki, kołowrotki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2015 - 22:14

A do innych metod wędkarskich, typu karp na przykład, też mają ofertę?

#122 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 październik 2015 - 23:05

A mnie sklep nie zachwycił. W obecnej formule nie wróżę mu sukcesu. Dużo ciekawych przynęt, ale myślę że jako całokształt nie trafi to w gust polskiego wędkarza. Obecnie wygląda to tak - cała masa różnych egzotycznych kosztownych różności i jednocześnie brak podstawowych artykułów, do których wszyscy są przyzwyczajeni. Lepszym biznesowo rozwiązaniem byłoby moim zdaniem uzupełnienie asortymentu o wszystkie znane i powszechnie kupowane w Polsce marki. Same nowości z Japonii/USA/Korei/Rosji polskiego wędkarza nie wyposażą. Mi zabrakło np. agrafek od Spinwala, przyponów od Dragona, główek jiggowych od Mustada, plecionek i żyłek znanych mi marek. Poza tym asortyment jest generalnie wąski, brak ciuchów, woderów, podbieraków i wielu innych rzeczy. No i jeszcze jedno, kompletnie pominięte inne niż spinning metody wędkarstwa. To wszystko nie zmienia tego, że kupiłem kilka ciekawych woblerów pod przyszłoroczne sumy, ale już na przykład na kupno kija nieznanej mi marki bez gwarancji (pytałem) się nie zdecydowałem, mimo że mi się całkiem podobał. To co napisałem to nie krytyka, tylko sugestie na przyszłość. Ogólnie mam nadzieję że sklep przetrwa, chociaż bardziej widzę go w formule internetowej.      

Acha, z parkowaniem kiepsko. Lepiej nawet nie próbować podjeżdżać pod sam sklep tylko od razu szukać miejsca na większym dystansie. 


  • rothen lubi to

#123 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 październik 2015 - 23:15

Kij który ni się spodobał, ale się nie odważyłem to SFGS-89M marki PALMS, opis tutaj http://www.palms.co....ua/en/shoregun/. Myślałem o tym jako o sprzęcie na sandacze i czasem bolenie z brzegu. Czy ktoś miał do czynienia z tym sprzętem? Cena przed rabatem to ponad 800 PLN. Warto?



#124 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 10 październik 2015 - 07:45

Z tego co mi się wydaje w Polsce jest zawsze 24 miesięczna gwarancja na wędki, kołowrotki ect. Domyślam się że PALMS nie uznaje gwarancji zagranicznych ale leży to w gestii sprzedającego by w razie wad zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Do zeszłego roku było tak w Graphiteleader że nie przyjmowali gwarancji z poza Japonii. W tym roku się to zmieniło i jest specjalny formularz gdzie nawet płeć użytkownika wędki się zaznacza :D nie wiem czy ma to jakiś wpływ na jej rozpatrzenie. Natomiast serwis po zaprzestaniu produkcji trwa do 5 lat. Reasumując wędka która ci się podobała na pewno jest objęta gwarancją jeżeli kupujesz ją na terenie Polski.



#125 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 10 październik 2015 - 09:41

Dokładnie - zgodnie z prawem, na podstawie dowodu zakupu na terenie UE - 24 m-ce zawsze..

Co do parkingu, ja o 18 zaparkowałem pod samym sklepem, miejsc bylo jeszcze kilka, a jak wychodzilem wraz z zamknięciem, to tez było gdzie stanąc.

Co do asortymentu - wspominali, że sporo rzeczy jeszcze zalega na zapleczu - trzeba dać im czas, a jak dla mnie większe szanse na przetrwanie mają koncentrując się na rzeczach oryginalnych, nawet kosztem tego, co można dostać w każdym innym wędkarskim.

p.s co do kijków - jak ktoś będzie szukał wędki w "umiarkowanej" cenie , poszperajcie w kijkach Daiwy -są serie niedostępne w Polsce, na fajnych blankach w naprawdę fajnych cenach.. :)



#126 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 październik 2015 - 16:34

Koledzy , a jak z ofertą muchową <_< ? Jest na czym oko zawiesić , odchudzić portfel? :D



#127 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 październik 2015 - 16:51

Koledzy , a jak z ofertą muchową <_< ? Jest na czym oko zawiesić , odchudzić portfel? :D

widziałem tylko sznury, ale może coś prezoczyłem.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#128 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 październik 2015 - 17:13

Dzisiaj od 9.30 do 10.15 zwiedzałem sklep w pełnym komforcie (zero innych klientów), mam podobne odczucia jak @Traq.

Ogólnie wśród personelu dało się odczuć zaniepokojenie: "wczoraj to byli z Jerkbaita, a dziś, jutro ...???"

Oczywiście parę paczek Keitecha i innych gumek nabyłem. (za torebkę zapłaciłem ;) ).


  • BOB i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#129 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 10 październik 2015 - 17:36

A do innych metod wędkarskich, typu karp na przykład, też mają ofertę?

 

najlepiej teraz biorą na Jackall Bros Flick Shake 4.8in - EBIMISO RED FLAKE, więc może coś znajdziesz ;) .....



#130 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2015 - 18:35

Witam Panowie

 

Byłem dzisiaj ok 13.00. Prawie pusto.

Interesowały mnie blachy, gumy...no i ogólnie...

 

Pierwsze wrażenia:

 

Po wejściu rzucają się w oczy stoiska z przynętami. I tego jest najwięcej. Stoiska centralne i w gablotach na ścianach. Nie widziałem w Wawie sklepu z tak obfitą i różnorodną ofertą przynęt. Bardzo bardzo dużo pięknej kolorowej, różnokształtnej egzotyki, Sezam dla Kolekcjonerów.

 

Żelastwa, które mnie interesowały też były. Fajne, ale w czmbuł drogie. Multum mikrowahadeł. Duże i bardzo duże wahadła po 40-60zł/szt. Dla mnie za drogo. Zdecydowanie.

 

 

Oczarował mnie popper Megabassa z regulowaną paszczą. Na cenę zerknijcie 2 razy. I ściana z wobkami do trollingu oraz na sandacza.

Schowana gablota z Bomberami.

 

Mało pudeł. Zero przyponów. Mało ciuchów. Idzie mocna jesień i zima. Szukałem rękawic, czapek i takich tam...Niet...

Kije słabo wyeksponowane. Kilka noży do filetowania i parę szczypiec.

Kilka markowych imadeł, to info dla muszkarzy i dla tych z nas którzy kręcą własne szczupakówki. Brak much szczupakowych, sandaczowych. Brak włochaczy na drapieżniki.

 

Uwagi:

Nie każdy z nas ( z tytułu zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii kręgosłupa, zawału i nadciśnienia lub prozaicznej nadwagi-patrz wielkiego brzucha) jest w stanie tak nisko schylić dupę, by wzrokowo, nie mówiąc już palpacyjnie, ogarnąć towar wiszący na hakach, tuż na wysokości obcasów.

Ojciec nauczył mnie siedzieć po wietnamsku, więc dałem radę.

Chętnie bym się napił kawy, takiej z ekspresu - ala Nero Cafe latte, bo mnie szybko zaschło w gardle. Z wrażenia. I milej chodzi się z kawką w łąpie, niż z suchym gardłem. 

Fajne życzliwe nam chłopaki z obsługi, sami chyba lekko zszokowani tą egzotyką.

I prośba do nich: Chłopy, ciszej z tymi Waszymi obawami o ilość klientów. Klient był i to słyszał.

A ja osobiście dziękuję za możliwość zrobienia zdjęć przynęt.

 

Pozdrawiam

Alek

 

 

Załączone pliki



#131 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 październik 2015 - 19:01


 

Uwagi:

Nie każdy z nas ( z tytułu zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii kręgosłupa, zawału i nadciśnienia lub prozaicznej nadwagi-patrz wielkiego brzucha) jest w stanie tak nisko schylić dupę, by wzrokowo, nie mówiąc już palpacyjnie, ogarnąć towar wiszący na hakach, tuż na wysokości obcasów.

Święta prawda - dwa najniższe poziomy półek dla mnie praktycznie nie istniały.


  • platynowłosy lubi to

#132 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 październik 2015 - 19:09

oferta rzuca na kolana :P



#133 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 10 październik 2015 - 19:52

Kumpel dzwonił, że lipa. Że jakoś nieswojo, mało, drogo itd. Myślałem, że żartuje.. ale jak tak czytam sobie komentarze niektórych użytkowników to chyba zaczynam mu wierzyć. 

Dziwne...


  • mifek i rothen lubią to

#134 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 październik 2015 - 20:13

Że "lipa" to raczej bym nie powiedział.

Co do cen: gumy, plecionki w cenach akceptowalnych, wędki, woblery są droższe i tańsze (ceny woblerów Sebile i Megabassa w innych sklepach też na początku szokowały). Weź pod uwagę że w większości jest to towar z wyższej półki i raczej trudno dostępny (o ile w ogóle dostępny w PL).


  • platynowłosy i BOB lubią to

#135 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 październik 2015 - 20:55

ktoś jutro jedzie do tego sklepu ? ja mam zamiar , może by jakiś tajny zlot zrobić i zaatakować później Wisłę ? dawno kilku znajomych mordek nie widziałem :D



#136 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2015 - 21:46

ktoś jutro jedzie do tego sklepu ? ja mam zamiar , może by jakiś tajny zlot zrobić i zaatakować później Wisłę ? dawno kilku znajomych mordek nie widziałem :D

Ja jutro nie mogę. Z Tomkiem i Łukaszem na rybki uderzamy. Wiesz gdzie.



#137 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 październik 2015 - 23:11

Będąc akurat w Wawie tez zajrzałem. Dla mnie ot tak sobie. Przynęt wybór spory, ale jak by rzec dziwnie podobnych od siebie nawzajem(zapewne się nie  znam). Wahadła rękodzielnik podobne klepie. Kije bliżej (mi) nieznanych firm nawet na blankach Lami i, na jakże, tytanach za 1400 PLN tez niezbyt przemawiają. Wole dołożyć np 200 PLN i StC  z górnej półki łyknąć. Oferta castingowa - żałosna raczej. Pono za miesiąc castingi Megabasa zawitają ?



#138 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 październik 2015 - 09:01

Byłem, kila setek zostawiłem,  oferta robi wrażenie, jak ktoś chce kupić mało popularne woblery to ma okazję, cześć oferty wróci na wschód  i sklep ma być dostosowany do polskich realiów (tak poinformował właściciel). Ma być sklep internetowy już niedługo, trwa wprowadzanie oferty, jeśli dobrze zrozumiałem docelowo ma być 150 tys sztuk asortymentu.

Czyli dalej będziemy się kisić w Polskich realiach i zachwycać wyrobami made in JDM, A na giełdzie wątki "świeżo sprowadzony" będzie miało setki wyświetleń. 

 

Ach Polska...


  • platynowłosy lubi to

#139 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 11 październik 2015 - 10:30

W dzisiejszych czasach mieć sklep wędkarski z prawdziwego zdarzenia trzeba mieć sporo kasy na towar , itp. , wszystkiego się nie da mieć od razu. Jeden będzie narzekał na brak odpowiednich gum , drugi na woblery , trzeci na kręciołki.Kiedyś mieliśmy tego wszystkiego o wiele mniej na półkach.Uważam że sklepy w Wawie są dość dobrze wyposażone jak na Polskie realia. 


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 11 październik 2015 - 10:31

  • platynowłosy lubi to

#140 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 11 październik 2015 - 10:41

Powinni połączyć rzadki asortyment (czym się wyróżniają) z typowym spotykanym w innych sklepach. Zrobić mix całości. Nie można całkowicie uniknąć popularnych marek znanych na codzień polskiemu wędkarzowi. Inaczej będą bardzo niszowi i skierowani do nadal nie tak licznej grupy polskich wędkarzy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych