Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumy rozmiaru XXL Pig shad, Mc rubber, Rip shad, Steez i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2017 - 15:54

Tak, a poza tym traktuję je jako jednorazówki, ale zadziorki robię (zaginam w odwróconą literkę V na końcu).

 

 

Twoja sprawa. Jedyną rzeczą, która powoduje, iż pin wyskoczy mi z gumy jest nielichy zaczep. Przy rzucie i prowadzeniu przynęty nigdy mi się to nie wydarzylo.

 

 

Przy sztywnym zestawie - czyt. między agrafką a kotwicą, przy wyrzucie zdarzało mi się że drucik wychodził z gumy i prowadziłem gumę z dyndającą dozbrojką pod nią.

Zapięcie kotwy minimalnie bliżej agrafki tak aby linka dozbrojki nie była napięta załatwia sprawę.

 

 

Drut przeważnie mam prosty bez haczyków zadziorów itp,  nie za krótki. 

 

 

Wie ktoś może gdzie dostanę piny do wbijania w przynęty Savage gear stinger spike? Patrzyłem to wszędzie są niedostępne...

 

 

Mi się te piny akurat nie sprawdzają, dużo łowie snackbaitami, i do podpinania zbrojenia wolę klasyczne cienkie piny np.od SG. Snackbaitowskie szybciej niszczą gumę.

To samo jest z ich ciężarkami, które możesz wpiąć w gumę, mają tendencję do wypadania i kaska leci do wody. Zamiast tego wolę wepchnąć śrucinę lub ciężarek-pałeczkę do dropsa.

Rozwiązaniem są szczypce jubilerskie, drut 1,5 mm np. z Leroy i kilka minut czasu. Nic nie wypada przy takiej grubości. Ja robię takie że nawet delikatnie wystają z gumy. W niczym to nie przeszkadza a w razie czego można zagiąć.



#102 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 październik 2017 - 18:01

Rozwiązaniem są szczypce jubilerskie, drut 1,5 mm np. z Leroy i kilka minut czasu. Nic nie wypada przy takiej grubości. Ja robię takie że nawet delikatnie wystają z gumy. W niczym to nie przeszkadza a w razie czego można zagiąć.

Tyle tylko, że gumy z wystającymi z grzbietu drutami wyglądają jak palisada w Biskupinie :P 


  • iNSaNeMaN lubi to

#103 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2017 - 19:27

Tyle tylko, że gumy z wystającymi z grzbietu drutami wyglądają jak palisada w Biskupinie :P

To się zgadza ale szczupakom to nie przeszkadza. A ja tam w przeciwieństwie do niektórych nie szukam kwadratowych ugięć w wędce :P .


  • szczupak1 i ObraFM lubią to

#104 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 październik 2017 - 07:18

To się zgadza ale szczupakom to nie przeszkadza. A ja tam w przeciwieństwie do niektórych nie szukam kwadratowych ugięć w wędce :P .

Nie trzeba szukać, dobrze wiemy która wędka tak się gnie :P



#105 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 październik 2017 - 11:27

Temat o dużych gumach to zagadnę.

Czy ktoś z kolegów próbował już nienachalne :) podróbki Pig Shadów od Dragona,bodajże Dragon Hammer?

Jak pracują,jak trzeba ewentualnie obciążać itd.Wszelkie info mile widziane.

Zaznaczam że nie chodzi o poszukiwanie zastępstwa dla Pig Shadów,po prostu ciekawość.

 

Pozdrawiam,Andrzej.



#106 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 04 październik 2017 - 11:42

Przez większą powierzchnię ogona pracują szerzej , bardziej agresywnie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • drag i szczupak1 lubią to

#107 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 październik 2017 - 14:11

Mam kilka pytan, jezeli chce zbroic na sprezynie to  sprezyna z glowka czy sprezyna bez glowki? Jezeli zamontuje dana gume z gotowym obciazeniem to podczas zmiany na inna gramature moge gume uszkodzic? Jezeli zastosuje sama sprezyne, to jak mam dociazyc? Sa jakies gotowe zestawy obciazen? Fajnie byloby w kazda gume wkrecic sprezyne od razu z dozbrojka i w miare potrzeby zmieniac tylko ciezar glowki, cos jak czeburaszka. Czeburaszki mam , nie uzywam, kupilem w gramaturze 5-30 gr po 20 szt ale drut w nich rdzewieje i jest dosc cienki , raczej nie bede ich uzywal.



#108 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 październik 2017 - 14:49

Jezeli zamontuje dana gume z gotowym obciazeniem to podczas zmiany na inna gramature moge gume uszkodzic?

Tak, będzie ja to osłabiało
 
 

Jezeli zastosuje sama sprezyne, to jak mam dociazyc?

Możesz zwykłą oliwką ołowianą z zatopionym krętlikiem, montując to na agrafce. Ja tak robię np. przy dużych świniach
ale 2 uwagi:
- uważaj aby wtedy oliwka nie wadziła o pierwszą kotwicę (bo ją stępi)
- niektóre gumy wymagają obciążenia aby dobrze pracowały i takie rozwiązanie nie poprawi istotnie ich pracy (bo oliwka tylko obciąża zestaw, a nie zmienia środka ciężkości całej przynęty)
Można też czeburaszką
 

Sa jakies gotowe zestawy obciazen? Fajnie byloby w kazda gume wkrecic sprezyne od razu z dozbrojka i w miare potrzeby zmieniac tylko ciezar glowki, cos jak czeburaszka. Czeburaszki mam , nie uzywam, kupilem w gramaturze 5-30 gr po 20 szt ale drut w nich rdzewieje i jest dosc cienki , raczej nie bede ich uzywal.

np. Storm R.I.P Multi-Depth Screw System

Użytkownik SzymusS edytował ten post 05 październik 2017 - 14:55

  • jbk i Negra lubią to

#109 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1746 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 05 październik 2017 - 17:48

Nie odwracaj się od czeburaszek.W nich ( nawet do kupienia na forum) blyskawicznie zmienisz obciążenie, nie tykając gumy z wkrętką.



#110 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 październik 2017 - 18:16

W sumie to mam ich dość dużo spróbuję z nimi, czyli bez sprężyny, jak zbroic czeburaszka duże gumy? mam kilka sztuk Fox 28 cm. Berkleye 20 cm. Jaskółek (quantum pelagic 20 i 23 cm oraz foxy 18 cm)używam narazie tylko do wertykalnej metody, tam nie trzeba kombinować z obciążeniem, główka 28 gr i łowię na każdej głębokości. Czy na jaskółki XXL też lowicie, czy raczej kotlety z wyraźną praca?

#111 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 05 październik 2017 - 18:29

dla mnie piny to tylko z haków kamatsu - duże oczko do czeburaszek --- jak kotwica na kółu ma luz w oczku fajnie wszystko dynda i pracuje ,  żadna siła nie wyrwie tych zadziorków , wyrwanie z zestawu tylko przy podczepieniu o zielsko może nie jest tanio bo 5 zł za 8 szt , ale sprawdzają sie przy dużych gumach



#112 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 październik 2017 - 21:53

W sumie to mam ich dość dużo spróbuję z nimi, czyli bez sprężyny, jak zbroic czeburaszka duże gumy? mam kilka sztuk Fox 28 cm. Berkleye 20 cm. Jaskółek (quantum pelagic 20 i 23 cm oraz foxy 18 cm)używam narazie tylko do wertykalnej metody, tam nie trzeba kombinować z obciążeniem, główka 28 gr i łowię na każdej głębokości. Czy na jaskółki XXL też lowicie, czy raczej kotlety z wyraźną praca?


Dragon ma bardzo ciekawe czeburaszki z agrafką i z mocnego druta.

#113 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 06 październik 2017 - 08:50

i czeburaszki cannelle. dragony ile wytrzymują napisze po powrocie ze Szwecji

#114 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 06 październik 2017 - 20:36

Panowie, jakich linek przyponowych używacie? Szukam czegoś mocniejszego(20kg+) od linki Dam'a- Surflon 7x7.
Miękka, wytrzymała i nie rozwarstwiała się- te warunki musi spełniac 🙂

#115 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 październik 2017 - 20:45

Ja  przypony wiaze z linki tytanowej daiwa prorex.wytrzymalosc 25kg.


Użytkownik Negra edytował ten post 06 październik 2017 - 20:46


#116 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 06 październik 2017 - 21:28

Ja przypony wiaze z linki tytanowej daiwa prorex.wytrzymalosc 25kg.

Jakiś czas temu szukałem, w żadnym sklepie nie mogłem znaleźć :( Skąd zamawiałeś?

#117 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 październik 2017 - 22:23

Ja używam poza fc 1mm surflonu dragona 30kg, a do lżejszego zestawu 18kg. Bardzo fajne zestawy(2,5m linki i do tego zapas tulejek) za niecałe 30zł.

Na opakowaniu jest logo American Fishing Wire wiec o jakość obawiać się chyba nie trzeba.

Użytkownik erqgth edytował ten post 06 październik 2017 - 22:25


#118 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2017 - 22:51

Ja używam poza fc 1mm surflonu dragona 30kg, a do lżejszego zestawu 18kg. Bardzo fajne zestawy(2,5m linki i do tego zapas tulejek) za niecałe 30zł.

Na opakowaniu jest logo American Fishing Wire wiec o jakość obawiać się chyba nie trzeba.

Surflon to materiał AFW więc nie ma się o co martwić. Sprawdzać tylko stan przy tulejkach.

Natomiast agrafki Dragona to loteria i ja wszystkie je wywalam.

Co do tulejek - czy Dragon gdzieś podaje że tulejki w zestawie z linką AFW też są produkcji AFW? I czy można je oddzielnie kupić?

Są rewelacyjne, gruba ścianka i zrobione ze stopu brązu. Jedyne co można im zarzucić to to że są ciut za krótkie jak dla mnie.

 

Zdecydowanie nie polecam tulejek Spro. Zwykła , cienka blacha.



#119 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2017 - 22:53

Panowie, jakich linek przyponowych używacie? Szukam czegoś mocniejszego(20kg+) od linki Dam'a- Surflon 7x7.
Miękka, wytrzymała i nie rozwarstwiała się- te warunki musi spełniac

http://savage-gear.c...duct/carbon-49/

 

Weź tą najgrubszą, spełnia wszystkie kryteria.



#120 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 październik 2017 - 22:54

Jakiś czas temu szukałem, w żadnym sklepie nie mogłem znaleźć :( Skąd zamawiałeś?

Niemiecki ebay, chcialem wczoraj jeszcze kilka m dokupic ale sa tylko 18 kg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych