Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedaż na forum a zwrot


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 20 październik 2015 - 11:52

Zdaje się koledzy że to forum koleżeńskie ??????? i gdy z jakiś względów kupującemu nie odpowiada zakupiony towar to najzwyczajniej powinien mieć możliwość zwrotu. 

Sam również tego doświadczyłem z obydwu stron...

 

Handlarzy zapraszamy na Allegro !!!

 

Skoro Karol się odezwał to i ja dam swoje 5 groszy.

 

Tak  jak i Karol uważam że jest to forum koleżeńskie i tak powinniśmy się traktować w obie strony.

Dlatego zaostrzył bym bardziej warunki na giełdzie do większej ilości postów , ale nie o tym tu mowa.

 

Sprzedawałem całkiem niedawno kijek. Karol poprosił o rezerwację i wyraził chęć zakupu, nie znam go osobiście ale nie miałem problemu z wysłaniem do niego kija i dogadaniem się. Ustaliliśmy że jeśli kijek nie będzie mu odpowiadał to odeśle go do mnie i pokryje koszty transportu.

 

Tak to działało jak do tej pory z mojej strony. I wiem wiem nie dzielimy tu nikogo na gorszych czy lepszych ale userowi z małą ilością postów czy stażem niestety ale bym nie wysłał.

 

To nie Allegro czy inny portal aukcyjny szanujmy się panowie wzajemnie.

 

Pozdro 

Sebo


  • Karol Krause i Hunter_pike lubią to

#42 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 20 październik 2015 - 12:06

Karol, może właśnie przez wzgląd na "forum koleżeńskie" powinniśmy dokonywać przemyślanych zakupów, tak aby nie wyzwalać takich dyskusji jak ta i stawiać się wzajemnie w niekomfortowym położeniu ? Mamy, w tym serwisie, możliwość poznania parametrów technicznych i użytkowych większości dostępnego, nie tylko na krajowym rynku" sprzętu, więc korzystajmy z tego i nie podejmujmy pochopnych decyzji, jak taka o zakupie multiplikatora z którego nie potrafi się być może korzystać ... !? Biorę jednak poprawkę na użytkowników, których trzyma tutaj magia giełdy ... i stoję na stanowisku, że zgodnie z prawem, sprzedający ma prawo odmówić zwrotu gotówki. 


  • Ricci i Hunter_pike lubią to

#43 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 październik 2015 - 12:27

Oj się wątek rozhulał... 

 

Forum koleżeńskie bezdyskusyjnie, szanujmy się bezdyskusyjnie... 

 

edit... ucięło mi pół posta... :) 

 

Jeszcze raz. 

 

Jak już Woytek zauważył - przed zakupem pomyśleć dwa razy i wówczas kupować. Inną jest sytuacja, gdy kupujący od początku ma jakieś wątpliwości, podzieli się nimi ze sprzedającym i ustalą, że w razie "w" możliwy będzie zwrot. Sytuacja czysta i jasna.

 

Przeciwnie zaczynają się nam robić "precedensy" do zakupów na próbę - kupię, jak coś mi nie przypasuje, to najwyżej oddam i koszty pokryję.

 

To uważam, że niespecjalnie koleżeńskie, gdyż sprzedającego stawia w dość niezręcznej sytuacji, w szczególności z wątpliwościami o to co działo się ze sprzętem. Kupiłeś, towar jest ok, ale Ci nie pasuje to sprzedaj dalej lub zrób co Ci fantazja do głowy podpowie albo zapytaj grzecznie sprzedającego czy możesz zwrócić jak się nie zgodzi, zero pretensji.    


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 20 październik 2015 - 12:47


#44 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 20 październik 2015 - 12:52

Zachowujesz się jak przyzwoitka @Kamila Be... weź się lepiej za jakąś robotę po wybory tuż tuż i idą ciężkie czasy- a tak marnotrawisz swoje 8 (czy tam może więcej) godzin pracy:) i chleba z tego mieć nie będziesz..

oceniam tylko sytuację z swojego punktu widzenia a piszę z tel w pracy bo mam taką możliwość.

Zdaje się koledzy że to forum koleżeńskie ??????? i gdy z jakiś względów kupującemu nie odpowiada zakupiony towar to najzwyczajniej powinien mieć możliwość zwrotu. 
Sam również tego doświadczyłem z obydwu stron...
 
Handlarzy zapraszamy na Allegro !!!

jeśli są ku temu przesłanki to owszem a w tym przypadku nie ma.

#45 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 20 październik 2015 - 13:10

Adaś bezwzględna sztama,z tym co napisałeś. Twój post powinien zamknąć dyskusję! Szanujmy się,bądźmy kolegami,ale też trochę klasy trzeba mieć i swoje "babole"na klatę przyjmować.


  • AdasCzeski, Hunter_pike i Woytec lubią to

#46 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 20 październik 2015 - 15:03

sorry ze tne Twoj post, ale chcialem sie skupic tylko na tym fragmencie.

Skoro uwazasz, ze przy sprzedazy na kolezenskim forum nie ma miejsca na zwroty, to proponuje przed sprzedaza zaznaczyc, ze zrotow nie przyjmyjemy i wgl. najlepiej przeniesc sie na allegro, gdzie bezkarnie mozna szukac jeleni, a nie kolegow.

Opis i interpretacja uzywanego sprzetu zazwyczaj tez zalezy od tego kto sie tego podejmuje..

chyba zupełnie nie zrozumiałeś tego co miałem do przekazania :) przeczytaj uważnie, może Ci się uda.
,, trzeba biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności wywnioskować w jakim stopniu można sobie na koleżeńskość pozwolić.."
Nigdzie nie napisałem że uważam że nie ma miejsca, wskazuję tylko na niekomfortową sytuację w jakiej znajduje się uczciwy i koleżeński sprzedający gdy ktoś zamiast spokojnie wytłumaczyć, przyjmuje roszczeniową postawę.
Sam sprzedawałem na forum zaledwie parę razy, za każdym razem zaznaczałem że nie ma problemu z odesłaniem jeśli coś miało by być nie tak i generalnie traktuję ludzi z forum z marszu jak kolegów, ale przyznam że zwyczajnie nie miał bym chęci tego robić gdyby ktoś na wejściu straszył mnie paragrafami :) gdyby też ktoś przypomniał sobie po 3 miesiącach że mu kij nie leży miał bym równie nie tęgą minę, ot i wszystko.

I tu zabawna sytuacja, kupujący chcą mieć prawa jak w super markecie, ale jak oddają do starego kolegi kołowrotki na przesmarowanie, to zamiast martwić się o jego zdrowie martwią się czy sobie za ich sprzęt wakacji nie zrobił.
Przecież kolega kupujący skoro kupił w dobrej cenie sprzęt pełni wartościowy, może sam wystawić na sprzedaż taniej o XXzł i to jest objaw koleżeńskości, a nie straszenie ustawami.

Tyle ode mnie, piany bił nie będę
z pozdrowieniami
Karol

@Edit:
Odpisywałem post z marszu nie czytając dalszej dyskusji, @AdasCzeski wyczerpał w 100% to co starałem się przekazać


Użytkownik Panek edytował ten post 20 październik 2015 - 15:12

  • Hunter_pike lubi to

#47 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 20 październik 2015 - 16:08

Zwrot koleżeński jest ok, zawsze można się dogadać na taką okoliczność i najlepiej zrobić to przed zakupem - w trakcie finalizacji.

 

Pamiętajmy także, że ten "kupujący" odesłał sprzęt pod pretekstem zwrotu uszkodzonego i niesprawnego sprzętu ( sprzęt podobno został wnikliwie obadany przez najznakomitszych  znawców w dziedzinie castingu i zaznaczyć tu trzeba że  "znawca" = posiadacz steeza ) Tak więc uważam, że fałszywymi oskarżeniami i zmyślonymi pretekstami kończy się koleżeńskość takiej transakcji.

 

Przypuszczam, że reakcja sprzedającego byłaby inna gdyby kupujący uczciwie podszedł do tematu i a nie posiłkował się kłamstwami i oszczerstwami, ale to tylko moja opinia



#48 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 20 październik 2015 - 16:25

Ale się rozpisaliście :-)

 

Generalnie multik został zakupiony przez kolegę obecnego właściciela, ale to on mi za niego zapłacił. Kupujący z forum był bardzo zdecydowany, sam podał cenę 650 zł z wysyłką i plecionką Varivas Sea Bass 1,2 około 125m (wystawiona była za 699 + KW). Mając świadomość sprzedaży w pełni sprawnego sprzętu zgodziłem się na taką cenę bo na horyzoncie pojawiła się moja była Daiwa Caldia za podobny pieniądz i było mi to na rękę, więc sprzedałem Tatulę za 650 zł. Nie było żadnej rozmowy o sprawdzeniu sprzętu czy pasuje czy nie i możliwości odesłania bo kupujący według mnie był napalony na tego multika.

 

Później dostałem info, że coś nie tak z hamulcem magnetycznym (sprawa już znana i opisana) więc zaproponowałem, to co napisałem w pierwszym poście. Trochę też wkurzyłem się, jak zaczęto mi od razu sypać paragrafami i nakazać wręcz zwrot gotówki. Można było podejść do tego inaczej tym bardziej że nie postąpiłem jak cham tylko zaproponowałem sprawdzenie lub serwis na swój koszt. Była na to zgoda więc po sprawdzeniu chciałem odesłać. Jak jest to też było opisane.

 

Ale tak jak napisałem wyżej, sprzedaż Tatuli poszła na zakup Caldii. Nie mam zamiaru oddawać gotówki, gdyż nie dość że sprzedany za relatywnie małą kasę (same knoby są warte ze 100zł) i sprzedający może go sobie sprzedać nawet drożej niż kupił to jest sprawny i próbowano mi wmówić że hamulec rzutowy nie działa. Najgorsze, że pisał to człowiek co stwierdził zacytuję: "mam trzy steezy"... Trochę szopka, ale można było załatwić to inaczej.

 

W każdym bądź razie jutro wysyłam ponownie multika i dziękuję za porady. 



#49 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 20 październik 2015 - 16:54

Z nadzieją, że każdy mógł zabrać głos w tej sprawie, większość wątpliwości została wyjaśniona i mamy obraz wzajemnych oczekiwań, temat, zgodnie z sugestiami, zamykam. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych