Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DrDepth i Garmin echoMap 91sv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2015 - 14:37

Do echa można chyba wrzucić tylko mapę topo ( a drogowa Europy powiązana jest kluczem z urządzeniem). A po co Ci mapa drogowa w echu ? 

Z ciekawości pytałem.



#42 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 06:47

A możesz Paprykarz opisać nieco bardziej taki zestawik z przetwornikiem panoptix.

#43 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 listopad 2015 - 10:02

A możesz Paprykarz opisać nieco bardziej taki zestawik z przetwornikiem panoptix.

Z przednim czy tylnym Panoptixem ? I co dokładnie chciałbyś wiedzieć ?



#44 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 14 listopad 2015 - 17:58

Oj tam stara się. W zeszłym roku jadąc przez Norwegię jechałem trasą której nie było na mapie Garmina. Tunel o długości bodajże 10 km oddany ponad rok temu był nie ujęty na mapie. Pod koniec października była aktualizacja, jak bozia da, to może w tym roku uda się sprawdzić czy już go nanieśli. Używam Nuvi 2597 i map 2016.20 ( też z dożywotnią aktualizacją)

Bo to tunel był i go nie widzieli ;)



#45 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 15 listopad 2015 - 08:13

Jeden aby widział do przodu a drugi pod łódź. Fajna sprawa i przed zakupem chcę wybrać pełny zestawik.
I z tego co widzę model GPSMAP® 7410xsv
Słabo jest opisany.
Zamierzam wybrać się na targi do Łodzi i być może będą mielibte zabawki pokazane.
Czy logi które zapisuje w Lowrance będę mógł wgrać do tego Garmina?
Czy logi zapisywane w Garmin będę mógł obrabiać na kompie w dr depth?
Jest też model echoMAP™ CHIRP 92sv jakie są zalety i wady do opisanego powyżej?
Dzięki.

#46 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 listopad 2015 - 18:11

Jak chcesz obejrzeć 7410xsv to jest wystawiony w showroomie Garmina w Warszawie. Możesz pobawić się nim na ściance prezentacyjnej do woli ( w trybie symulacji oczywiście).

Nie podejrzewam aby logi z lowrance'a można było odtwarzać w Garminie, format zapisu danych jest inny.

 

Zaletą echoMap 92 sv jest zdecydowanie cena. 7410xsv to 4200 euro plus przetwornik to kolejne 500 euro, do tego dwa panoptixy po 1499 euro każdy.

 

Ja 7700 euro za taki zestaw bym nie dał, nawet gdybym defekował dolarami.

 

Po godzinnym używaniu panoptixa mam bardzo mieszane uczucia co do jego efektywności w praktycznym użyciu. Podejrzewam, że jego twórcy też, bo w przyszłym roku ma być premiera nowej wersji. A może zbyt przywykłem do skanowania bocznego, (tester Garmina też ciągle uciekał do skanowania bocznego i w dół jak chciał coś pokazać :D ). Ekran dotykowy, który miał reagować na palec w rękawicy nie reagował. Dopiero po jego namoczeniu i położeniu na ekranie 2-3 cm kwadratowych powierzchni (palca w rękawicy) działał. Czubek palca - zapomnij. Na szczęście nie reagował na chlapanie wodą.

 

Urządzenie jest ładne, prawie tak ładne jak Humminbird ONIX albo ION.

Technicznie i wizualnie są do siebie bardzo podobne. Równie ciężkie. Jeżeli chcemy uczynić z nich centrum do zarządzania innymi urządzeniami (panoptix , AS 360, radar, sterowanie silnikiem i co tam jeszcze kto sobie wymyśli ) to wydatek będzie uzasadniony. 

 

Jeżeli zależy nam na dużym ekranie i wyszukiwaniu ryb oraz struktur w wodzie to można kupić coś z równie dużym ekranem ale znacząco tańszego a to co zostanie przeznaczyć np. na zakup znanego kołowrotka, które znane są głównie z tego, że są do du.. Albo na co tam kto chce.

 

*Powyższe opinie są jedynie wynikiem moich obserwacji oraz odczuć z użytkowania i nie stanowią oceny powyższego sprzętu, którą zapewne każdy może mieć zupełnie odmienną. Szczególnie po wielomiesięcznym użytkowaniu. 



#47 ONLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 listopad 2015 - 20:00

A czy któryś z garminów współpracuje z silnikiem trolingowym np Motor Guide?



#48 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 listopad 2015 - 20:08

Jaki zakres współpracy ?

Bo przetwornik można https://buy.garmin.c...prod151732.html



#49 ONLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 listopad 2015 - 20:22

Pływanie po wyznaczonym kursie (izobatach ) Sterowanie silnikiem za pomocą przycisków na sondzie. Tak jak to jest w przypadku Lowrance.



#50 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 15 listopad 2015 - 21:54

A czy któryś z garminów współpracuje z silnikiem trolingowym np Motor Guide?

Na Garminie działa przetwornik wbudowany w MotorguideXi5 po zastosowaniu przejściówki...mam podłączony GpsMap50 ..a o sterowaniu silnikiem przyciskami na sondzie można na razie zapomnieć.



#51 OFFLINE   Demensiq

Demensiq

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Dms

Napisano 16 listopad 2015 - 02:59


Na Garminie działa przetwornik wbudowany w MotorguideXi5 po zastosowaniu przejściówki...mam podłączony GpsMap50 ..a o sterowaniu silnikiem przyciskami na sondzie można na razie zapomnieć.

:( 


Użytkownik Demensiq edytował ten post 16 listopad 2015 - 03:05


#52 ONLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 listopad 2015 - 09:37

Szkoda.

#53 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 09:43

Dzięki Paprykarz za wyczerpującą odpowiedź.
Całkiem niedawno byłem zdecydowany na zakup Humminbirda ONIX z przetwornikiem 360 stopni, jednak znajomy rzucił temat Garmina. Teraz to już mam taki mętlik, że już sam nie wiem w którą stronę się zwrócić...
echoMap 92 sv wygląda ok, ale wolałbym zainwestować w coś co nie będzie przeżytkiem po dwóch sezonach.
Czy mapki będzie można tworzyć w echoMap 92 sv za pomocą darmowego programu i jak to będzie wyglądało. Czy będą to tylko linie czy kolory? Głębsze miejsca granatowe a płytsze czerwone.
I jeszcze jedno czy zapisane logi w Garminie będzie można obrabiać w jakimś programie podobnym do dr depth?

#54 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 listopad 2015 - 09:58

Parę postów wyżej masz krótki opis programu Quickdraw Contours. Taką rolę ma pełnić. Darmowy, będzie dostępny najwcześniej w styczniu 2016



#55 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 11:41

Oczywiście będzie dostępny tylko dla urządzeń Garmin?

#56 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 listopad 2015 - 12:12

Oczywiście, bo to program Garmina.



#57 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 16 listopad 2015 - 19:46

 

Po godzinnym używaniu panoptixa mam bardzo mieszane uczucia co do jego efektywności w praktycznym użyciu. Podejrzewam, że jego twórcy też, bo w przyszłym roku ma być premiera nowej wersji. A może zbyt przywykłem do skanowania bocznego, (tester Garmina też ciągle uciekał do skanowania bocznego i w dół jak chciał coś pokazać :D ). Ekran dotykowy, który miał reagować na palec w rękawicy nie reagował. Dopiero po jego namoczeniu i położeniu na ekranie 2-3 cm kwadratowych powierzchni (palca w rękawicy) działał. Czubek palca - zapomnij. Na szczęście nie reagował na chlapanie wodą.

 

 

 

Witam szanownego kolegę Paprykarza

 

 

To ze mną miałeś ostatnio przyjemność pływać po Zalewie Zegrzyńskim . I chciałbym tu trochę sprostować twoja wypowiedz ,że od czegoś uciekałem. Po prostu panoptix jest to technologia za pomocą której łowimy ryby a nie wpatrujemy się bezowocnie w ekran ;)  . Ten przetwornik służy do praktyki a nie do teorii. Wiec z uwagi na ograniczony czas pływania bo było was tam kilka osób i każdemu musiałem poświecić trochę czasu nie zgłębiałem tej technologii bo nie było ku temu warunków .  Wolałem się skupic na bocznym skanie i systemie GPS do którego miałeś wątpliwości ale mam nadzieje ,że starannie je rozwiałem jeśli chodzi o jego dokładność Na pewno wspólne łowienie i wykorzystanie panoptixa w akcji praktycznej przekonało by cię co do tego REWELACYJNEGO!!! Narzędzia. A jest nim i to bez dwóch zdań . Ostatnio łowiąc okonie w toni na 12 metrach oglądałem swoja pracującą 5 centymetrową przynęte która w widowiskowy sposób biły pasiaki , nie mówiąc już o sumach które kwoczyłem w lato i obserwowałem z której strony łodzi dopływają bo efekt samego brania na ekranie miażdży!!!!!!! A dopiero po ułamku sekundy odjerzdza bombka z żywcem…. :D

 

Jeśli chodzi o twórców Garmina to pracują nie nad nowym rozwiązaniem tylko pogłębiają ulepszenia pierwowzoru ale to chyba normalne .. Na pewno poprawią przetwornik z widokiem do przodu który będzie wyłapywał przynete spinningową na ekranie, dużo dalej niż jest to w tej chwili ( jest to 20 metrów to całkiem sporo ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia). Ulepszona ma zostać funkcja 3d live vu z trybem historii choć i tak wymiata . A jeśli chodzi o funkcję live vu z wiązką w dół to chyba nie ma co tam ulepszać , jak dla mnie spełnia oczekiwania i łowi na nią już prawie cała szwedzka smietanka wędkarzy która preferuję technikę Vertical jiging.

 

Idąc dalej twój test z rękawiczka musiałem powtórzyć bo sam nie byłem zadowolony z takiego obrotu sprawy bo jestem wędkarzem całorocznym.. No i zadziałało z każdą rekawiczką dopasowaną pół neoprenową. Ja używałem Rapali i nie było żadnego problemu z obsługa urządzenia oraz nie było potrzeby używania całego palca…. Więc wszystkie rękawice ala narciarskie oraz z owczej wełny się nie nadają :D  …. Powłoka materiału która się styka z ekranem musi być gęsta tak jak nasz palec ….

 

No i na koniec chciałem przytoczyć twoją opowieść o tym ,że GPS w Garminie potrafi się zgubić podczas użytkowania w mgliste dni… W ziołem to sobie bardzo do serca bo przecież chodzi tu o bezpieczeństwo!!!!!!! i choć takiego przypadku nie miałem postanowiłem to sprawdzić na kilku urządzeniach jednocześnie ,a że mgły było przez miesiąc pod dostatkiem nie miałem z tym problemu.

Na dwóch jednostkach zamontowane były echosondy z serii GpsMap xsv 7412 ,7410,7408 oraz echomap 50dv 70dv i 527xs .. Oczywiście nie robiłem tego specjalnie do testów ale co dzień pływałem na ryby i musiałem dopłynąć po kilkanaście kilometrów na miejscówkę we mgle więc testy były praktyczne nie teoretyczne… W wyniku pływania przy prędkosci 60 km\h oraz widoczności czasami do 10 metrów w powyższych urządzeniach nie wystąpiło zdarzenie zgubienia pozycji.. bo jak bym ją utracił to chyba bym dziś tego tekstu nie napisał ;)  

 

pozdrawiam Damian L.

 

 

 

 

 



#58 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 16 listopad 2015 - 20:04

A tu kilka ciekawych filmików z panoptixem a akcji i nie tylko niestety po szwedzku  ;)

 

  


Użytkownik Dms edytował ten post 16 listopad 2015 - 20:11


#59 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 16 listopad 2015 - 20:43

Nie znam przypadku, żeby GPS zgubił sygnał z powodu mgły.....chyba że ktoś wyłączył satelity. :)



#60 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 21:01

Panowie pytanko, czy te zabawki będzie można zobaczyć na targach sprzętu wodnego w Łodzi w nadchodzący weekend?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych