Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukiwany Sandacz zalewu Mietkowskiego odnaleziony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 lipiec 2010 - 21:41

Andrew, ja to zmierzyłem najlepiej jak się da bo to lepsze niż ocena na oko. Czasem i ja się robiłem w konia oceniając tak ryby na oko. Uwzględniłem wygięcie ryby w pionie. Ryba od ręki do ogona jest powiększona a w drugą stronę pomniejszona. Tak na 2/3 długości się to równoważy. Pozostaje wątpliwa 1/3 od głowy. Na takim odcinku nie może być wielkiego błędu. Miałem w rekach sandacza 102 cm i wydaje mi się, że był zdecydowanie wyższy. Trudno porównywać zdjęcia bo mój jest zrobiony z daleka obiektywem 50 mm a tu jednak jest lekki szeroki kąt, blisko i wyciągnięte ręce.

#42 OFFLINE   Zander99

Zander99

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 lipiec 2010 - 16:27

Relax nakręca bo wypuscili imitacje gumy Dragona która zreszta tez jest imitacja jakiegoś francuskiego Reno która gdzieś, komuś, dziesiątki lat temu lowila sandacze jak skoki. Podobno. Tylko ze 20 lat temu to każda guma lowila....


Odnośnie opisywania gum należało by mieć wiedzę i pojęcie Reno to żadna Francuska marka tylko Amerykański produkt Reynowskiego którego oglądałem na targach w Warszawie na stoisku Relaxa było to w 99r występowało w kilku rozmiarach na które sam łowiłem a nowe chętnie wypróbuję.

#43 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 08 lipiec 2010 - 17:21

Zander99, ty się może lepiej koedukuje w zakresie posługiwania się cytatami bo idzie ci to beznadziejnie i wkładasz w moje usta coś czego nie powiedziałem. Oczekuje PRZEPRASZA! :angry:

#44 OFFLINE   Zander99

Zander99

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 lipiec 2010 - 18:11

Przepraszam faktycznie doklepałem tobie zamiast amatorowi o nazwie andrew

Przepraszam jeszcze raz :D


#45 OFFLINE   Zander99

Zander99

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 lipiec 2010 - 18:14

[quote]
Metrowy sandacz to piękny okaz, nikt tego nie kwestionuje. Ale takich ryb trochę już padło, więc to nie sensacja. Sensacją by było gdyba tą rybę uznano za nowy rekord. Ja podejrzewam, że to nie łowca nakręca ten cały numer.
[/quote]

Relax nakręca bo wypuscili imitacje gumy Dragona która zreszta tez jest imitacja jakiegoś francuskiego Reno która gdzieś, komuś, dziesiątki lat temu lowila sandacze jak skoki. Podobno. Tylko ze 20 lat temu to każda guma lowila....

Moim zdaniem sandal ma lekko ponad metr. Po pierwsze ogon jest podgiety a po drugie ryba jest blizej obiektywu na lewej rece a dalej na prawej. Wiec liczenie palcow nic tu nie da.
[/quote]


Odnośnie opisywania gum należało by mieć wiedzę i pojęcie Reno to żadna Francuska marka tylko Amerykański produkt Reynowskiego którego oglądałem na targach w Warszawie na stoisku Relaxa było to w 99r występowało w kilku rozmiarach na które sam łowiłem a nowe chętnie wypróbuję.

#46 OFFLINE   Zander99

Zander99

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 lipiec 2010 - 18:41

Powracając do tematu ile ten sandacz ma. Może znajdzie się ekspert od zdjęć i policzy paluszki.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  ryba.jpg   86,81 KB   556 Ilość pobrań
  • Załączony plik  sandacz.JPG   56,53 KB   571 Ilość pobrań


#47 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 08 lipiec 2010 - 23:30

Odnośnie opisywania gum należało by mieć wiedzę i pojęcie Reno to żadna Francuska marka tylko Amerykański produkt Reynowskiego którego oglądałem na targach w Warszawie na stoisku Relaxa było to w 99r występowało w kilku rozmiarach na które sam łowiłem a nowe chętnie wypróbuję.


Guma amerykanska ale tak jak pisalem wypuszczona po raz pierwszy pod koniec lat 80tych i skopiowana przez Dragona i Relaxa. Wiec daruj sobie te wycieczki bo i tak Ci juz posty redakcja slusznie powycinala jak widze.