Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1196 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 lipiec 2020 - 06:46

CYTUJE:  "HELIX 7 CHIRP MSI GPS G3 posiada wbudowany system MEGA Side Imaging, MEGA Down Imaging, Dual Spectrum CHIRP"

 

Dalej nic nie rozumiem, różnica mocy jest znaczna, znalazłem dane ale co z tym chirpem w 2D?  Jakie są konkretne różnice?

porównanie podstaw:

XNT9                                     XM9-ten lepszy

1250zł                           <-->   2300zł

4000W  (PTP)                <-->   8000W (PTP)

500W  RMS                   <-->   1000W RMS

full mode: 150-220kHz  <-->    ​full mode: 150-220kHz 

180-240=25stopni         <-->   180-240=25stopni

140-200=42stopnie       <-->    140-200=42stopnie

Dajcie proszę jakieś wnioski poza mocą przetwornika co widać gołym okiem,  x2.   

Pływałem z H8 msi+ kolegi, gdzie zasięg sonaru bocznego w mega na 12m gł dostarczał jasnego obrazu na 20-25m a to nie było możliwe w pierwszej generacji Mega. Proporcjonalnie zwiększył się też zasięg w Mega + na płytszej wodzie. Na temat sonaru tradycyjnego nie wypowiem się, praktycznie nie używaliśmy.


  • Lukas_arts777 lubi to

#762 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 17 lipiec 2020 - 20:58

Wiecie gdzie kupię osłonę na ekran do Helix 8/9’?
  • Lucas 235 lubi to

#763 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 lipiec 2020 - 21:14

Wiecie gdzie kupię osłonę na ekran do Helix 8/9’?

Ebay, Nie wiem czy ci wysyłają do nas:

https://lepper-marin...-fuer-helix-8/9

 

tu jest:

https://www.happyang...ctor/p/3735604/


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 lipiec 2020 - 21:18


#764 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 18 lipiec 2020 - 18:07

Dzięki. Kupię. Ale może coś wcześniej zajdzie się w PL

#765 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 lipiec 2020 - 18:43

Panowie posiadam Helixa 7 chirp si g2 z amerykanskiej dystrybucji. Na jesieni podczas pływania zaczal mi mrugac screen i sonda sie wyłączyła. Po ponownym odpaleniu dostalem informacje ze odbiornik GPS jest nie podlaczony i wszystkie opcje zwiazane z GPS i mapami po prostu zniknęły. Ostatnio odesłałem jednostkę do kumpla, który jest magikiem od elektroniki kumpel znalazl na plycie modlul GPS, znalezlismy taki sam uklad w necie i zamówiliśmy. Po przelutowaniu opcje map i gps dalej się nie pojawiają. Zaczyna to wyglądać jakby samoczynnie sonda sobie zrobiła zmianę softa i mam teraz jednostkę bez GPS. Czy to wogóle możliwe ? Nie mam pomysłu co zrobić z tą sondą teraz. Bez GPS sonda jest praktycznie bezużyteczna, 

 

Pozdr

M



#766 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 lipiec 2020 - 18:46

Panowie posiadam Helixa 7 chirp si g2 z amerykanskiej dystrybucji. Na jesieni podczas pływania zaczal mi mrugac screen i sonda sie wyłączyła. Po ponownym odpaleniu dostalem informacje ze odbiornik GPS jest nie podlaczony i wszystkie opcje zwiazane z GPS i mapami po prostu zniknęły. Ostatnio odesłałem jednostkę do kumpla, który jest magikiem od elektroniki kumpel znalazl na plycie modlul GPS, znalezlismy taki sam uklad w necie i zamówiliśmy. Po przelutowaniu opcje map i gps dalej się nie pojawiają. Zaczyna to wyglądać jakby samoczynnie sonda sobie zrobiła zmianę softa i mam teraz jednostkę bez GPS. Czy to wogóle możliwe ? Nie mam pomysłu co zrobić z tą sondą teraz. Bez GPS sonda jest praktycznie bezużyteczna, 

 

Pozdr

M

Nie sądzę, że sonar , ktróry nie ma opcji wifi dla update może sam zmienić soft. Najprawdopodobniej soft echa nie wykrywa modułu GPS. 

Co możesz zrobić- dwie opcje: albo sprzedać jako non gps, albo używać i waypointy zapisywać w smartfonie ,w apkach turystycznych. To tak realnie. 



#767 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 lipiec 2020 - 20:05

Miałem taki komunikat, ale w dużo starszym ploterze HM Matrix 67 GPS . Ten ploter miał jeszcze zewnętrzną antenę GPS.

 

Powodem wystąpienia awarii była krótkotrwała zmiana biegunowości zasilania. Uszkodzony został moduł obsługi GPS - serwis nie usunął tego uszkodzenia - ploter za ponad 5K poszedł do kosza.



#768 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 18 lipiec 2020 - 21:43

A może blokada regionalna?

#769 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 lipiec 2020 - 22:29

A może blokada regionalna?


Tak po prostu zaczęło mrugać i się włączyła? Nie sądzę... Miałem tą sondę 2 lata.

Pozdr

M



#770 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 19 lipiec 2020 - 10:05

Te echosondy nie mają blokady regionalnej. Myślę , że tylko serwis pomoże.



#771 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 lipiec 2020 - 20:58

Te echosondy nie mają blokady regionalnej. Myślę , że tylko serwis pomoże.


Problem w tym, że na serwis bym musiał do Stanów odsyłać chyba. Nie wiem czy europejski serwis mi będzie chciał naprawić amerykańską sondę. Co myślicie?

Kolejna sprawa znajomy mi przelutowywal nowy moduł GPS i nie pomogło więc nie wiem czy będą chcieli się wogole za taką naprawę zabrać :/

Pozdr
M

#772 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 lipiec 2020 - 06:27

Problem w tym, że na serwis bym musiał do Stanów odsyłać chyba. Nie wiem czy europejski serwis mi będzie chciał naprawić amerykańską sondę. Co myślicie?

Kolejna sprawa znajomy mi przelutowywal nowy moduł GPS i nie pomogło więc nie wiem czy będą chcieli się wogole za taką naprawę zabrać :/

Pozdr
M

Na stan mojej wiedzy serwis w USA realizuje pogwarancyjne naprawy, znajdź cennik, bo mają, no i najważniejsze pytanie, czy twój model mieści się na liście naprawianych urządzeń. Generalnie to ciężki temat będzie. 



#773 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 20 lipiec 2020 - 07:57

Wcale nie taki ciężki. Czasami wysyłam na naprawy pogwarancyjne i wszystko odbywa się dosyć sprawnie. Jest cennik zryczałtowanych kosztów naprawy https://www.humminbi...faqs/RepairFees i bez względu na uszkodzenia płaci się jedną cenę. Problemem jest przesyłka do US i z powrotem (celnicy nakładają cło nawet na używane urządzenie - jeśli nie mamy dokumentów, że już było opłacone wcześniej lub dowodu zakupu u nas). 


  • Maciej_K lubi to

#774 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 lipiec 2020 - 08:32

Wcale nie taki ciężki. Czasami wysyłam na naprawy pogwarancyjne i wszystko odbywa się dosyć sprawnie. Jest cennik zryczałtowanych kosztów naprawy https://www.humminbi...faqs/RepairFees i bez względu na uszkodzenia płaci się jedną cenę. Problemem jest przesyłka do US i z powrotem (celnicy nakładają cło nawet na używane urządzenie - jeśli nie mamy dokumentów, że już było opłacone wcześniej lub dowodu zakupu u nas). 

Jak na bogato- z obsługą celną- to wyjdzie połowę nowego echa z USA....



#775 OFFLINE   LASOTA1974

LASOTA1974

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 383 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lasoń

Napisano 22 lipiec 2020 - 09:57

Witam

 

Poszukuję ostatniej aktualizacji do Humminbird  Helix  7x Chirp SI GPS G2 bo na stronie Humminbird na chwilę obecną jest niedostępna.

 

Chciałem dokonać aktualizacji bo od momentu kupna ponad 2lata nie była aktualizowana.

 

Po zapisaniu punktu na wodzie i wyłączeniu echosondy nie zapamiętuje ich na liście punktów możliwe że to brak aktualizacji.

 

Będę wdzięczny za pomoc.. ;-)



#776 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 lipiec 2020 - 11:12

Witam

 

Poszukuję ostatniej aktualizacji do Humminbird  Helix  7x Chirp SI GPS G2 bo na stronie Humminbird na chwilę obecną jest niedostępna.

 

Chciałem dokonać aktualizacji bo od momentu kupna ponad 2lata nie była aktualizowana.

 

Po zapisaniu punktu na wodzie i wyłączeniu echosondy nie zapamiętuje ich na liście punktów możliwe że to brak aktualizacji.

 

Będę wdzięczny za pomoc.. ;-)

Poczekaj z tą aktualizacja bo się okazało ze wypuścili bubla i niektóre jednostki podczas akualizacji sie zawieszały powodując uszkodzenie sondy. Dlatego usunięto to ze strony głównej. Takie informacje widziałem na Facebooku na profilu głównym Humminbirda.

Pozdr

M


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 22 lipiec 2020 - 11:13


#777 OFFLINE   LASOTA1974

LASOTA1974

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 383 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lasoń

Napisano 22 lipiec 2020 - 11:22

Poczekaj z tą aktualizacja bo się okazało ze wypuścili bubla i niektóre jednostki podczas akualizacji sie zawieszały powodując uszkodzenie sondy. Dlatego usunięto to ze strony głównej. Takie informacje widziałem na Facebooku na profilu głównym Humminbirda.

Pozdr

M

Dzięki za info... ;)



#778 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 14:28



Po zapisaniu punktu na wodzie i wyłączeniu echosondy nie zapamiętuje ich na liście punktów możliwe że to brak aktualizacji.[/quote]
Mam to samo z takiej samej echosondzie. Najpierw zgubiła ze 3 waipointy potem ze poprawnie, a od 4 dni jak jestem na urlopie pamięta tylko do momentu wyłączenia
Tomek

#779 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 14:39

W temacie ostatniego update’a oprogramowania i map dla Helixa 9 Mega SI+ GP 3 GEN (software 2.280, base map 1.031) - update zakończony poprawnie. Mam jednak problem z parowaniem terminala po BT (iOS 13.6) - podczas parowania następuje reset echa i przywracanie ustawień fabrycznych. Na Androidzie jest niewiele lepiej (tzn udaje się sparować, jednakże próba podłączenia do Fishsmarta także powoduje reset i przywrócenie ustawień fabrycznych. Testy na wodzie w następnym tygodniu - zobaczymy jakie jeszcze niespodzianki się pojawią :-/ 


Użytkownik tomi81 edytował ten post 25 lipiec 2020 - 14:40


#780 OFFLINE   l0co

l0co

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 lipiec 2020 - 13:11

czesc.

 

nie wierze  ,ze temat nie był tu poruszany i pewnie nie dltego nie moge go znalezc.

 

Czy udalo sie komus z kolegow przeniesc punkty gps z garmina do helixa 9 g2n ?

 

Postepuje zgodnie z instrukcją programu HUMMINBIRD PC  w ktorym widze zaciagniete pkt z garmina ,, robie upload i ...nic.

Po wlozeniu karty do echa wciaz uparcie brak tych punktow a wiem ze na niej są bo zaciagniecie tych punktow z tej karty do komp działa.

 

pomocy

 

inaczej mam jakies 500 pkt do przeklepania  :)


  • Lucas 235 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych