Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1196 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2017 - 14:35

Mapy można generować od razu w urządzeniu na kartę ZeroLine. Można nagrywać na dowolną kartę i generować mapę w zewnętrznym programie albo kupić bardzo dobry ale drogi Autochart Pro (razem z kartą ZL) i wtedy wygenerowane mapy będą chodziły na innych Humminbirdach ( z obsługą map typu MasterLake).

Do echa jest dołączony Autochart Live.

A poza tym (dla mnie oczywiście) funkcja tworzenia map w echosondzie to taki dodatek do piz..


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 28 marzec 2017 - 14:36


#102 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2017 - 14:38

W reefmasterze możesz wygenerować pliki .HT Zawierają one izobaty. Taką mapę - bez podanych głębokości możesz wgrać do HB, ustawić sobie kolor dla kazdej paczki linii i masz jako-taką orientację w głębokościach, co wynika zresztą z układu Izobat. Przerabiałem, dzięki dobremu sercu jednego z userów otrzymałem Autocharta i piszę  z praktyki użytkowania jednego i drugiego softu do barymerii. Rewolucyjnym rozwiązaniem jest live autochart i jak koledzy piszą powyżej bezpośredni eksport na kartę z-lines.

Nie mam praktyki co do livecharta, jedno jest pewne0- żaden autochart nie generuje pliku z grafiką typu AT5, który można wymieniać między sobą i używać z dowolnego nośnika zewnętrznej pamięci.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 marzec 2017 - 14:45


#103 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2017 - 15:00

Upewniam się - kupuję kartę ZLine, wtykam do echa i już. Zbiera punkty dłużej niż wspomniane 8 godzin i nie nadpisuje?
I takie mapy chodzą tylko na moim echu?


Tapatalknięte z komórki

#104 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 15:11

mapa wygernerowana w lake master musi byc zapisana na karcie z-line ? czy moze byc na zwyklej karcie z marketu za 5zl ?

mapa wygenerowana przez echo moze zostac zapisana na zwyklej karcie ? czy tez musi zostac zapisna na karcie zline? bo zescie sie chlopy rozpisali , ale nie skumalem tego



#105 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 15:49

Upewniam się - kupuję kartę ZLine, wtykam do echa i już. Zbiera punkty dłużej niż wspomniane 8 godzin i nie nadpisuje?
I takie mapy chodzą tylko na moim echu?
 

Daniel to kupiłeś bez rozeznania tego ?  :blink:

 

 

A poza tym (dla mnie oczywiście) funkcja tworzenia map w echosondzie to taki dodatek do piz..

A to jak lepiej to zrobić wg Ciebie? Co jest do p...y w takim tworzeniu map?

 

Ja to tak sobie wydedukowałem, że można:

Zgrać logi do kompa z karty SD, obrobić w Autochart Live i z powrotem do echa? Czy nadal muszę kupić kartę i na tą kartę i dopiero do echa?

Czy też zgrać obrobić w Reefmaster i też do echa - np ale jak pisze Maciek_K to same izobaty.

 

A co zrobi wersja Pro lepiej niż Live?



#106 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2017 - 15:55

Daniel to kupiłeś bez rozeznania tego ?

Jak napisał Paprykarz - dla mnie mapy to taki trochę zbędny dodatek. W Garminie nawet nie uruchomiłem tej opcji.
Mnie interesuje reszta :-)


Tapatalknięte z komórki

Użytkownik Dano^ edytował ten post 28 marzec 2017 - 15:55


#107 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2017 - 15:59

Echo jest do sondowania a mapy to ja kupuję sobie Navionicsa. Jak już jestem na rybach to szkoda mi każdej chwili a co dopiero mówić o zbieraniu logów aby zbudować mapę. 


  • Dano. lubi to

#108 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 16:06

Kolego @Paprykarz jak byś mógł odpowiedzieć na mojego posta to byłbym wdzięczny. 

Jeden lubi mapy navionics drugi swoje . To juz kwestia gustu. 


  • Dano. lubi to

#109 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2017 - 16:25

Dokładnie. Dla mnie przy okazji, jak się coś będzie tworzyć - fajnie. Nie będzie - luz ;-)
Ostatni czynnik, który brałem pod uwagę, a życie pokaże jak sie sprawdzi urządzenie. Zatęsknię za mapami - dokupie program ;-)


Tapatalknięte z komórki

#110 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 16:31

Echo jest do sondowania a mapy to ja kupuję sobie Navionicsa. Jak już jestem na rybach to szkoda mi każdej chwili a co dopiero mówić o zbieraniu logów aby zbudować mapę. 

Super że kupujesz, ale 90% mazurskich jezior nie ma batymetrii - a po innych nie pływam.

 

 

Gość ma wersje Pro, czy to samo zrobię w standardowej wersji Live?

Czy w Helix Mega będą cieniowane czy tylko izobaty?



#111 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 16:35

Wszystkie programy są na nasze realia drogie... taki mamy klimat. Czy to rm czy autochart czy pakiet Office... nie ma lekko ,prawa autorskie kosztuja

#112 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 16:56

Pytanie do mniej zielonych w HB niż ja.

 

Teoretycznie jeśli miał bym nieskończenie dużą kartę SD i na niej zapisywał logi - to programu nie muszę kupować aby mieć batymetrię z zapisanych logów?

Albo inaczej, na każde jeziorko mieć osobną kartę. Przy obecnych cenach taniej niż program.

I całkiem nieźle to wygląda.



#113 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2017 - 18:31

Ludzie, przecież wszystko wiecie.



#114 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 18:35

Ja nie wiem , bo nie używam sprzętu hm , jak bym wiedział, to bym się nie pytał. Zresztą niewazne , dowiem się gdzie indziej.

#115 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 19:50

Ludzie, przecież wszystko wiecie.

To co piszę to domysły i intuicja nie poparta żadną wiedzą ani doświadczeniem. Korona by Ci z głowa nie spadła jak byś coś potwierdził lub wyjaśnił czy podpowiedział.

A takimi zdawkowymi odpowiedziami odstraszasz od marki HB i siebie, być może  przyszłych swoich klientów.

Tak jak napisał @siarq, ja też się dowiem, gdzie indziej, ale niesmak pozostanie... zamiast wdzięczność i szacunek dla Twojej wiedzy.

Obyś w życiu trafił na fachowca w nie swojej dziedzinie i chciał się od niego coś dowiedzieć i niech On wtedy powie:

"

Ludzie, przecież wszystko wiecie.

"

EOT



#116 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2017 - 20:05

Chłopy- nie ma o co skakać do oczu. G2N jest jeszcze mało popularna, wrzaskami można tylko odstraszyć tych, co ewentualnie chcieliby podzielić się swą wiedzą.

Piotr- na zdrowy rozum rozwiązanie z transferem logów ze zwykłej karty sd i na tej podstawie tworzenie mapy w liveautcharcie nie jest głupie, technicznie możliwe, bo są przecież 2 sloty na karty pamięci. Tylko czy producent takie rozwiązanie przewidział? Do takich działań służy program określonej wartości $$ .....Nie ma wyjścia, trzeba zapytać u  źródła i tyle.



#117 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 20:17

Nie skaczę nikomu do oczku. A jeśli to zrobiłem to przepraszam, było to nieświadomie i pod wpływem emocji.

Nie znam marki, nie używałem, zadawałem proste pytania by poznać przed ewentualnym zakupem.

Naprawdę nie dało się jasno odpowiedzieć.?

Są wcześniejsze wersję Helixa, zasada działania softu raczej się diametralnie nie zmieniła.

Po prostu chciałem się dowiedzieć....

Jak się dowiem to... ehhh



#118 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2017 - 20:20

Ale co chcesz wiedzieć? Ja nie pomogę, moje echo ma 1 slot na kartę. Wiem, ze od wiosny 2016 program LMAC z kompa rozpoznaje liveautochart. Trzeba go jednak eksportować w domu, przez kompa. Tyle wiem na pewno.

 W ogóle na forum sideimaging tematy o liveautochart mają bardzo mało odpowiedzi.........

Cieniowanie map uzależnione jest od możliwości echa. starsze wypusty i pierwsze helixy 5,7 dobrze radzą sobie z 4 odcieniami, w modelach wyższych paleta kolorów jest większa, najładniej wygląda to w liveautocharcie- nie ma co ukrywać. Tylko że 8 godzin zapisu na elektryku to ok 30ha dobrego pływania- bez wędkowania. Twoje pytanie zasadnicze o przerzut plików z byle karty sd do liveAC nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Cała nadzieja w DanoG, który bedzie miał G2N i może rozkmini ocb.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 marzec 2017 - 20:26


#119 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2017 - 20:43

Maciek, nie widziałem że w Helix gen1 jest jeden slot, to faktycznie może ograniczać w tym co pisałem wyżej i chciałem się dowiedzieć.

Może wiesz czy logi z Helixa można obrabiać np. w Reefmaster i potem je wrzucać jako mapy do Helixa?

Ja do tej pory żyłem z Lowrance i DrDepth.

Dano jak napisał, będzie wykorzystywał tylko sondę. Kupił mercedesa aby jeździć na dwóch pierwszych biegach. ;)

Zobaczymy co z tego wyniknie.



#120 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2017 - 20:47

Jestem umówiony na testy do Legnicy :-)
Będziemy odgadywać co to za cudo i ile warte.
A potem z życia i testów dam znać co wyszło. Jednocześnie chętnie posłucham podpowiedzi co i jak stestować, bo człowiek sam nie wszystko odkryje :-)
Na razie czekam i mam uchwyt RAM dzięki Psułkowi :-).
Jakieś aku większe, walizka do której zamontuję echo (podejrzane u Godskiego) i takie tam proste techniczne tematy. Pierwsze pływanie na pewno będzie szybciej niż wolno wędkować na Zegrzu :-)


Tapatalknięte z komórki
  • godski i sajdol1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych