Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mosty Żelizna Podedwórze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 15 lipiec 2019 - 10:12

Witam, mam dosyć dziwne pytanie ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi :-) . Jak wygląda sytuacja z karpiem na zbiornikach? Nie chodzi mi o 2 czy 3kg karpiki. Ktoś widział złowionego dużego karpia? Wody są stare, teoretycznie powinny być w nich duże karpie. W wykazie zarybień PZW widnieje zarybienie karpiem tych wód. Tylko czy faktycznie były i są tam wpuszczane? W ogóle widział tam ktoś kiedyś karpiarzy? Pozdrawiam

#302 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 lipiec 2019 - 10:24

Nigdy nie widziałem tam karpiarzy,moze dlatego,ze jest ciężki dostęp z brzegu do wody. No i zbiorniki też mocno zarastaja. Za linem z łodzi siedzieli, podobno są kabany, sam bym je polowil

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

#303 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 15 lipiec 2019 - 10:59

Witam, mam dosyć dziwne pytanie ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi :-) . Jak wygląda sytuacja z karpiem na zbiornikach? Nie chodzi mi o 2 czy 3kg karpiki. Ktoś widział złowionego dużego karpia? Wody są stare, teoretycznie powinny być w nich duże karpie. W wykazie zarybień PZW widnieje zarybienie karpiem tych wód. Tylko czy faktycznie były i są tam wpuszczane? W ogóle widział tam ktoś kiedyś karpiarzy? Pozdrawiam

 

Osobiście nie widziałem aby ktoś łowił tam Karpie na wędkę. Celowo użyłem słowa na wędkę bo wiem i to od osoby dobrze poinformowanej o kłusownikach którzy wyjmowali zarówno Karpie jak i Amury (jakieś 3 lata temu). Niestety ale to lokalny standard. Sądzę jednak, że zarówno Podedwórze jak i Mosty mogłyby nie jednego karpiarza zaskoczyć.



#304 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:10

Liny piękne są. Karpia nie złowilem nigdy, ale też i rzadko bywam na zbiornikach.

#305 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:13

Na Podedwórzu widziałem dwa razy karpiarzy, ale nie pytałem o wyniki.



#306 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 15 lipiec 2019 - 13:15

Ciekawi mnie też to, czy jako przyłów między linami zdążają się karpiki. Jeżeli naprawdę je tam wpuszczają to od czasu do czasu powinien się jakiś trafić. A jeżeli były wpuszczane to powinny być jakieś stare ryby, które nie dały się kłusownikom. Chyba że to zarybienia tylko "na papierze".

#307 OFFLINE   adriano185

adriano185

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 26 lipiec 2019 - 11:17

Na Żeliźnie pewnej wiosny, po ciężkiej zimie której wystąpiła przyducha widziałem padnięte wielkie karpie. Na oko sztuki kilkunastokilogramowe. Był to chyba 2007 rok. Zdaje się, że od tamtej pory aż takich ciężkich przyduch nie było. W zbiorniku na pewno są ogromne karpie(no chyba, że te coroczne zarybienia to fikcja). Tylko jak je łowić w tak rozległym płytkim zbiorniku? Z tych paru stanowisk na grobli raczej nie da rady.

 

Niedługo będę ze spiningiem na Żeliźnie i tym razem skupiam się na krasnopiórze. 



#308 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 23 wrzesień 2019 - 12:38

Witam .
Jest szansa na wędkowanie w powyższych zbiornikach? Jak z roślinnością i poziomem wody?

#309 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 wrzesień 2019 - 12:42

Byłem w zeszlym tygodniu na Żeliźnie. Tak niskiej wody nie pamiętam ... Co do wyników to nic ciekawego. Kilka małych okoni.

#310 OFFLINE   MATI87

MATI87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 24 wrzesień 2019 - 13:20

Bylem ze 4tyg temu na Podedworzu to tragedia. Woda bardzo niska .nie bylo jak łapać. Chyba że cos sie zmienilo i zaczeli puszczać wodę na zbiornik. Za to na mostach woda byla calkiem fajna i bylo juz gdzie połowic.

#311 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 wrzesień 2019 - 15:04

Pytanie,czy od strony Mostów jest jakis slip, gdzie mozna zwodowac lodke Z przyczepki? Bo na pewno nie Z tej pierwszej grobli😀

#312 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 wrzesień 2019 - 15:06

Pytanie,czy od strony Mostów jest jakis slip, gdzie mozna zwodowac lodke Z przyczepki? Bo na pewno nie Z tej pierwszej grobli

 

Dlaczego nie ? Wodujesz się w woderach i jak przebrniesz płyciznę to dalej jakoś się może poczołgasz :D 



#313 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 27 wrzesień 2019 - 08:17

Witam. Ma ktoś jakieś informacje dotyczące stanu wody na podwórzu, da się pływaća może jakieś wyniki?



#314 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 wrzesień 2019 - 19:36

Byłem dziś nad rzeczką Tyśmienica i jeśli woda poszła w górę na zbiornikach tylko w 1/3 tak jak na Tyśmienicy to może warto zajrzeć ... :ph34r:



#315 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 październik 2019 - 20:15

Panowie woda poszła w górę choć z 10 cm. ?



#316 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 17 październik 2019 - 09:38

Żeliznę niestety trzeba sobie darować , przynajmniej tą część zbiornika od wsi Łózki , wody jest tyle , że łatwiej jest ciągnąć ponton niż wiosłować, nawet w dołach jest max 1,5 m . Do tego , z relacji miejscowego , co 2 dni siaty w biały dzień . Jak nie napuszczą wody to przyducha w zimie załatwi sprawę definitywnie .
  • S.N. lubi to

#317 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 październik 2019 - 09:42

Ja pitolę ... Co roku to samo z tymi siatami ... Jak gość dał po pińcet to wielkie oburzenie bo kasa idzie na przelew i przecież my za to płacimy !

I dawaj za komórę z ałtletu donieść na biorącego choćby tamten nawet korka nie powąchał ... Jak ciągają siatami to nie ma komu na policje zadzwonić ... Ech ...


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 17 październik 2019 - 09:44

  • motylW1, coma i Wojtek_34 lubią to

#318 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2019 - 15:53

Jak gość dał po pińcet to wielkie oburzenie bo kasa idzie na przelew i przecież my za to płacimy !

I dawaj za komórę z ałtletu donieść na biorącego choćby tamten nawet korka nie powąchał ... Jak ciągają siatami to nie ma komu na policje zadzwonić ... Ech ...

Wszędzie politykę musisz wtrącic ??? Choroba zawodowa czy jak  ;)



#319 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 październik 2019 - 16:00

Unikam jak ognia dysputy o politycznych tematach, ale to porównanie jak chyba żadne inne idealnie oddaje to co chciałem przekazać. No może poza tym kawałem o krowach. Jak jednemu z Niemców krowa zaczęła rodzić masę cieląt i mleka setki litrów dawać to drugi Niemiec prosił Boga aby mu taką samą krowę dać raczył. Jak taka sama sytuacja była u naszych rodaków to ten, który takiego zwierzęcia nie miał prosił aby zdechło to u sąsiada ...
  • Jacek_bp lubi to

#320 OFFLINE   Mondragon

Mondragon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 17 październik 2019 - 17:46

Byl ktos moze ostatnio na Podedworzu? woda sie podniosla?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych