Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mosty Żelizna Podedwórze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5793 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 luty 2021 - 08:03

Ja mam znajomego który łowił w latach 70, 80-tych i opowiadał że autokary przyjeżdzały z Polski i każdy łowił. Sam łowił 200-300 szczupaków w sezonie, największy z 15kg, widziałem spreparowaną głowę więc prawda. Miał na kiju większego którego ktoś skłusował i okazało się że ważył 18kg. Metrówek to nie liczył ile łowił. 


  • mafijas i luk_80 lubią to

#402 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4561 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 kwiecień 2021 - 09:28

Po metrówkach śladu nie ma ;) Widać, że zima trwała dłużej w tym roku choć wiosna już jest. Za dwa tygodnie będzie pięknie. Bobry trochę rządzą, ale widziałem też truchło bobra. Ciekawe co bobra rozszarpać mogło ?

 

Załączony plik  z1.jpg   23,66 KB   21 Ilość pobrań       Załączony plik  z3.jpg   164,88 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  z4.jpg   169,64 KB   20 Ilość pobrań       Załączony plik  z5.jpg   154,96 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  z6.jpg   101,54 KB   18 Ilość pobrań       Załączony plik  z7.jpg   68,92 KB   18 Ilość pobrań

 

 


  • kmr1, nox66 i biturbo lubią to

#403 ONLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 19 kwiecień 2021 - 12:42

Wilki, są w okolicy.
Jak tam poziom wody na zbiornikach?

#404 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4561 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 kwiecień 2021 - 14:01

Możliwe, że to wilki ? Nie łatwiej takim sarnę upolować ? Mam nawet foto tego co z bobra zostało, ale wiadomo, że do publikacji to za bardzo się nie nadaje. Wodą fajna choć po tych opadach spodziewałem się troszkę wyższej. Pomimo tego śmiało można pływać za rybką.

#405 ONLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:00

Bóbr to przysmak wilka bo ma dużo tłuszczu.
No to super informacja za 2tyg rozpoczynam sezon, ponieważ spławik to nie moja bajka.
  • S.N. lubi to

#406 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 20 kwiecień 2021 - 16:51

Panowie rozumiem, że na Mostach i Żeliźmozna pływać wyłącznie na elektrykach. A czy jest tam jakieś dogodne miejsce do slipowania łodzi?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#407 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 kwiecień 2021 - 20:56

Panowie rozumiem, że na Mostach i Żeliźmozna pływać wyłącznie na elektrykach. A czy jest tam jakieś dogodne miejsce do slipowania łodzi?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Na zbiornikach można pływać na spalinie, są slipy, problem zaczyna się jak jest niska woda i rozwinie się roślinność.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#408 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4561 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:00

Jak jest naprawdę niska woda to jest problem popływać pontonem ... A jeśli chodzi o łódkę to trzeba mieć konkretne info z pierwszej ręki o stanie wody coby nie zawracać zaraz po przyjeździe :D 



#409 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 25 kwiecień 2021 - 18:09

Teraz na Mostach i Podedwórzu wody jest dużo czyli ok 120/180 cm
  • zator, nox66 i Olo1970 lubią to

#410 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2021 - 17:09

Chcę zacząć przygodę z mostami..😉 Wyszło na to że tam spędze majówkę. Pewnie już wszystko było.. ale zapytam.. na spalinie można ? Choć wolę elektryk i na pontonie będe miał, ale warto wiedzieć. Polecilibyście jakieś miejsce do slipu z przyczepy ? Jednostka spora więc trzeba autem terenowym utopić przyczepę by zwodować.. wolno tam pływać w maju ? Jakieś polecane miejsca gdzie popływać ? Jestem zielony... nawet tam nie byłem.z brzegu.. a majówka za pasem.

#411 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 kwiecień 2021 - 20:17

Dużą jednostką to łatwo nie będziesz miał. Jeśli dobrze manewrujesz przyczepą, dasz radę.

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

 

W tych trzech miejscach możesz próbować, kolejność według trudności dostępu. Z każdego z tych miejsc będziesz miał dostęp do innej części zbiornika. Polecam zapisywać trasę na wodzie, można pobłądzić wśród trzcin, chociaż teraz łatwiej, bo dżungla jeszcze nie porosła.

Nie wiem jakie masz auto, ale wszędzie musisz pokonać wał, stromy i dość wąski. Polecam wjazd na górę, ustawienie się równolegle do wody i wtedy zjazd tyłem. Po prostej zabraknie ci kąta rampowego w zestawie i możesz uszkodzić mocowanie, a może i zerwać przyczepę z haka.

O tym, co można, a czego nie, poczytaj w zezwoleniu, warto.   ;)


  • godski lubi to

#412 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 26 kwiecień 2021 - 20:54

Przyjedź też odpowiednio wcześnie, będzie dużo ludzi i na slipowanie trzeba będzie poczekać w kolejce. Ja wybieram się na trzy dni z kempingiem, gdyby ktoś chciał się spotkać na pogaduchy, zapraszam na priv

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
  • kondzit@wp.pl lubi to

#413 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2021 - 21:11

Bardzo Ci dziękuję za taki opis.. 👊 Trochę żartowałem z wielkością jednostki, w sensie że duża jak na ponton gdyż 4.30 z 25 km silnikiem,.elektrykiem i aku, więc ręcznie nie zrzucę, zawsze topię przyczepę. Mam starego land cruisera więc luz. Manewry ogarniam. A co powiesz o tej wodzie ? Szczupak.. zimno jest.. Wg. niektórych to na mazurach się jeszcze nie wytarł.. regulaminu jeszcze nie czytałem, ale rozumiem że w maju można pływać ? Na Śniardwach i wielu innych wodach np. od czerwca dopiero..

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 kwiecień 2021 - 21:22


#414 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 kwiecień 2021 - 21:35

Można pływać, szczupak wytarł się, powodzenia

Napisz o wynikach po majówce.



#415 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2021 - 21:56

Widzę ogarniasz.. no jak lubelska brać nie wykłusowała..😉 Plytko widzę okrutnie, łatwe to do przewłowienia, wytrzebienia.. mała płytka woda.

#416 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 kwiecień 2021 - 22:19

Wbrew pozorom nie takie łatwe. Zobaczysz ile tam jest miejsc do zniknięcia dla ryb. Warto poszukać tych największych.



#417 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2021 - 22:31

Cieszy mnie to.. te slipy, miejsca.. które mi wskazałeś, to spokojnie wjadę i zatopię przyczepę ? Dopytuję, gdyż mam tak skonstruowaną, że muszę głęboko wjechać.. raczwj,wszędzie daję radę, ale jak jest długo lekki spad, no to.. to nie patrol.. (też mam, ale rozebrałem..😁) po ciągnik trzeba do wsi lecieć..😉

Użytkownik Bolesław edytował ten post 26 kwiecień 2021 - 22:32


#418 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 27 kwiecień 2021 - 00:21

Dużą jednostką to łatwo nie będziesz miał. Jeśli dobrze manewrujesz przyczepą, dasz radę.
https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3
https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3
https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

W tych trzech miejscach możesz próbować, kolejność według trudności dostępu. Z każdego z tych miejsc będziesz miał dostęp do innej części zbiornika. Polecam zapisywać trasę na wodzie, można pobłądzić wśród trzcin, chociaż teraz łatwiej, bo dżungla jeszcze nie porosła.
Nie wiem jakie masz auto, ale wszędzie musisz pokonać wał, stromy i dość wąski. Polecam wjazd na górę, ustawienie się równolegle do wody i wtedy zjazd tyłem. Po prostej zabraknie ci kąta rampowego w zestawie i możesz uszkodzić mocowanie, a może i zerwać przyczepę z haka.
O tym, co można, a czego nie, poczytaj w zezwoleniu, warto. ;)

Bartku co robię nie tak? Jak klikam w podane linki to pokazuje mi moje miejsce zamieszkania?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#419 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 08:18

Cieszy mnie to.. te slipy, miejsca.. które mi wskazałeś, to spokojnie wjadę i zatopię przyczepę ? Dopytuję, gdyż mam tak skonstruowaną, że muszę głęboko wjechać.. raczwj,wszędzie daję radę, ale jak jest długo lekki spad, no to.. to nie patrol.. (też mam, ale rozebrałem..😁) po ciągnik trzeba do wsi lecieć..😉

Tylko środkowy wjazd czyli z linku numer dwa. Możesz jeszcze próbować ten z pierwszego linku, ale najłatwiej tak jak napisałem. 3 link to nie ma żadnego slipu i trzeba po wale przerzucać, zsuwać pływadło.  
A tak w ogóle to takim silnikiem zagotujesz tam wodę  :lol:  :lol: 
 



#420 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 kwiecień 2021 - 08:52

Bartku co robię nie tak? Jak klikam w podane linki to pokazuje mi moje miejsce zamieszkania?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

 

Nie mam zielonego pojęcia  :blush:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych