Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mosty Żelizna Podedwórze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2022 - 22:30

Daj znać czy da się pływać.

 

 

Planuję wyjazd 8,9,10 chcę obskoczyć mosty i Bug, proporcje będą ustalane na bieżąco. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Postaram się nie zapomnieć i przesłać info.


  • S.N. lubi to

#522 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 07 grudzień 2022 - 15:26

Dzięki kolego za info. Wnioskuję, że jest ryzyko przymrożenia okolicy slipu, tam gdzie woda jest osłonięta od wiatru i nieruchoma. Czyli lepiej wziąć coś do kruszenia lodu :)

Obowiązkowo trzeba coś zabrać. Od Strony Dębowa pewnie nie zwodujesz bo tam jest osłonięte. Jeśli na schodach będzie ten kanał z lodem to można spróbować wrzucić pływadło na rogu przy "bocianie".
 



#523 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2022 - 00:32

Wy poważnie robicie takie mecyje na tej wodzie ? Więcej postów niż łowienia, a o rybach to już nie wspomnę.. zasięgi..😉

#524 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 09 grudzień 2022 - 11:07

[quote name="Bolesław" post="3077766" timestamp="1670455960"]

Wy poważnie robicie takie mecyje na tej wodzie ? Więcej postów niż łowienia, a o rybach to już nie wspomnę.. zasięgi..😉
O rybach się tu nie mówi bo jest tu więcej mięsołapów niż komukolwiek się zdaje więc nie ma sensu mówić gdzie co jak a tym bardziej wstawiać fotek które są rozpracowywane z hirurgiczna precyzja ...
  • S.N., karoln i highvoltage lubią to

#525 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 09 grudzień 2022 - 11:38

To ja Dodam tylko że wody bardzo mało.

#526 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2022 - 19:09

To ja Dodam tylko że wody bardzo mało.

Moje odczucia są inne. Wody porównywalnie z majem. Zauważalnie więcej niż końcem października.

Wodowanie było trudne i możliwe jedynie od strony lasu w narożniku - łódką z małą spaliną dało radę połamać lód.

Niestety moim zdaniem dziś było pożegnanie z Mostami. Od południa lampa i flauta na wodzie. Po zachodzi słońca momentalnie zaczęło "ścinać wodę". Dziś ma trochę przymrozić, a jeśli skuje to już wiatr tej wody nie ruszy.

W tym roku ta woda dała mi dwie życiówki jednego dnia, więc zasłużyła na odpoczynek 😉. Niestety bez kompa nie zmniejszę i nie załączę fotek.
  • karoln lubi to

#527 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2022 - 00:48

Na Mostach końcem październkika wodownie nie stanowiło żadnego problemu nawet gdybym miał 150km w spalinie na pawęży. Slip jest świetny. Reszta wody to wynaturzenie meliorantów.

#528 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 kwiecień 2023 - 20:23

Cytat z FB Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie "Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie, Posterunek Terenowy w Białej Podlaskiej, w dniu wczorajszym, w godzinach nocnych ujęli na gorącym uczynku mężczyznę który kłusował na zbiorniku „Mosty” w gminie Podedwórze. Mężczyzna od dłuższego czasu poławiał ryby przy użyciu sieci rybackich i więcierzy, o czym często informowali wędkarze. Łupem kłusownika padły ryby z gatunku szczupak, lin i karaś o łącznej wadze 22 kg., na szczęście stan ryb pozwalał na wypuszczenie ich do wody. Mieszkaniec gminy Podedwórze został przekazany Policji i usłyszał zarzuty z UoRŚ.
W trakcie czynności, wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Parczewie, w miejscu zamieszkania ujawniono duże ilości sieci i sprzętu połowowego.
O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Dziękujemy KPP w Parczewie za sprawną współpracę.
Podziękowania należą się również dla Grupy terenowej SSR przy Kole SAS w Białej Podlaskiej, strażnicy z tej grupy do wczesnych godzin porannych przeszukiwali zbiornik w celu ujawnienia ewentualnych wcześniej rozstawionych urządzeń połowowych. Brawo"
https://m.facebook.c...100069148751616



Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#529 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 06 kwiecień 2023 - 13:53

W związku z licznymi pytaniami, odnośnie rozpoczęcia sezonu szczupakowego, informujemy, że szczupaki w wodach Okręgu PZW Biała Podlaska łowić można od 30 kwietnia. Natomiast nadal obowiązuje zakaz spinningowania na wodach drobnych i wodach poza obwodowych objętych w wykazie wód na stronie nr. 5 zezwolenia na amatorski połów ryb. W przypadku ujawnienia osoby spinningującej, zostanie skierowany wniosek o popełnieniu wykroczenia do PSR z "Art.27a ust.1 pkt.2b Brak zezwolenia (art7 ust.2a) lub wbrew
zezwoleniu"
Komendant Grupy Terenowej SSR przy Kole SAS Norbert Szmytko.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#530 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 06 kwiecień 2023 - 16:19

Może ktoś zaznaczyć pineska na mapie slip na mostach? I opisać czy jest komfortowy?
Na podedworze znam.
Dzięki.

#531 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 06 kwiecień 2023 - 18:16

Masz tylko jeden i wystarczy na mapę popatrzeć i nie ma możliwości żebyś nie trafił 😉

#532 OFFLINE   chlyt

chlyt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 06 kwiecień 2023 - 22:38

Przepraszam, ale nie wiem , czy dobrze zrozumiałem. Dnia 30 kwietnia 2023 r. na wodach okręgu PZW Biała Podlaska mogę łowić na spinning szczupaki w rzekach należących do tego okręgu. Natomiast na zbiornikach retencyjnych tj. Mosty, Podedwórze, Żelizna jest to nielegalne, podlegające karze i mogę spinningować dopiero 1 maja? Jednocześnie zgodne z przepisami jest łowić je w tych wodach 30 kwietnia na żywca. Czyli jak rozumiem przykładowy wędkarz , który jest spiningistą wypuszczającym każdego złowionego szczupaka stanowi dla tego gatunku większe zagrożenie niż jego kolega łowiący metodą na żywca? Może zabrzmi to sarkastycznie ale zapewne pomysłodawcy tego zakazu uważają iż głęboko zażarty szczupak złowiony metodą żywcową na pewno przetrwa operację uwalniania z kotwicy, natomiast ten , który trafił się na gumy , woblery , czy jerki  na pewno nie? Czy może jednak jest odwrotnie, a ten zakaz to delikatnie ujmując paranoja? Czy ktoś jest w stanie logicznie to wyjaśnić?



#533 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Krz

Napisano 07 kwiecień 2023 - 14:49

Jak ktoś jest mięsiarzem to metoda nie ma znaczenia

#534 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 09 kwiecień 2023 - 18:04

Masz tylko jeden i wystarczy na mapę popatrzeć i nie ma możliwości żebyś nie trafił 😉


Nue byłem pewien ale veni, vidi, dzięki

#535 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 15 kwiecień 2023 - 13:21

To 30.04 można łowić na podedwórzu lub mostach czy nie



#536 OFFLINE   chlyt

chlyt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 15 kwiecień 2023 - 16:18

Z tego co jest napisane na stronie okręgu PZW Biała Podlaska wynika że można, ale nie na spinning.  Na żywca tak... bo to bardziej humanitarna metoda. A na poważnie. Ktoś z Panów z zarządu nie zajrzał do kalendarza. Zakaz spinningu do 1 maja obowiązuje na mocy niższego aktu prawnego jakim jest uchwała Zarządu Okręgu, a nie przepisów krajowych PZW. Widząc, że w tym roku sytuacja jest wyjątkowa w związku z tym, że ostatni dzień okresu ochronnego szczupaka przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, więc zgodnie z regulaminem PZW skraca się go i dlatego wolno łowić szczupaka 30 kwietnia. Jednocześnie uchwała na wodach naszego okręgu wyłącz spinning do 1 maja. Wystarczy więc odrobina chęci Panów z BP aby się spotkać , napisać uchwałę zmieniającą tę, która jest o jeden dzień i nie było by problemu , od 30 kwietnia na wodach stojących połów spinningiem byłby zgodny z przepisami. A tak, mona łowić spinningiem w rzece 30 kwietnia szczupaka, a na zbiornikach tj. Podedwórze, czy Mosty już nie. 


  • tomchaf11 lubi to

#537 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 kwiecień 2023 - 06:38

Na Podedwórze idzie woda doprowadzaniem. Wczoraj byłem woda fajna.

#538 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 kwiecień 2023 - 18:45

Z tego co jest napisane na stronie okręgu PZW Biała Podlaska wynika że można, ale nie na spinning.  Na żywca tak... bo to bardziej humanitarna metoda. A na poważnie. Ktoś z Panów z zarządu nie zajrzał do kalendarza. Zakaz spinningu do 1 maja obowiązuje na mocy niższego aktu prawnego jakim jest uchwała Zarządu Okręgu, a nie przepisów krajowych PZW. Widząc, że w tym roku sytuacja jest wyjątkowa w związku z tym, że ostatni dzień okresu ochronnego szczupaka przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, więc zgodnie z regulaminem PZW skraca się go i dlatego wolno łowić szczupaka 30 kwietnia. Jednocześnie uchwała na wodach naszego okręgu wyłącz spinning do 1 maja. Wystarczy więc odrobina chęci Panów z BP aby się spotkać , napisać uchwałę zmieniającą tę, która jest o jeden dzień i nie było by problemu , od 30 kwietnia na wodach stojących połów spinningiem byłby zgodny z przepisami. A tak, mona łowić spinningiem w rzece 30 kwietnia szczupaka, a na zbiornikach tj. Podedwórze, czy Mosty już nie. 

Zbiorniki retencyjne są podległe pod wody drobne a to oznacza że nie obowiązuje ten przepis co opisujesz. Też jestem za zmianą tych wód . Powód jeden bardzo dużo jest obecnie kosowników na zbiornikach . Nie ma dnia żeby nie stały siatki Mosty Podedwórze. SSR w tym roku prężnie działa ale tylko my wędkarze mogli byśmy temu zapobiec jak by można było spinningować za okoniem .



#539 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 kwiecień 2023 - 18:47

Na Podedwórze idzie woda doprowadzaniem. Wczoraj byłem woda fajna.

Idzie woda ale ktoś rozwalił kraty przy śluzie i nie wiadomo ile ryby wyszło ze zbiornika ?



#540 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 17 kwiecień 2023 - 05:12

Pewnie okoliczni kłusole z nimi walka jak z wiatrakami, bo niestety nie ma pożarnych kar.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych