Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

kooper82 - moje woblery i wahadła


  • Please log in to reply
426 replies to this topic

#101 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Posted 09 September 2017 - 18:00

Konkretna robota. :good: Łuskę na foli można wykonywać stosując wiele technik, w zależności od tego czy potrzebujemy drobną łuskę czy troszkę większą. :)



#102 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 09 September 2017 - 20:57

Dziękuje za pochwałę. Koledzy mam pytanie . Czym mogę wklejać stelaż oprócz distalu rapid czy poksipolu ( dobry klej ale drogi i mało) jak robie większe wobki to znika szybko :( . Słyszałem coś o żywicy .... ale jaka to jest ? Bo ta do łódki co się stosuje do maty szklanej strasznie śmierdzi . Nawet sąsiedzi będą zli jak w piwnicy bedzie smierdzialo . Cos slyszalem o jakiejs epoksydowej. Macie może jakieś zdjęcia jakiejs zywicy co sie nada ....... ? I nie bedzie tak mocno smierdziala . Bede wdzięczny za podpowiedź .

#103 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 12 September 2017 - 15:30

http://www.bocianmix...odelarska-kleje

 

Znajdziesz taniej w necie. Podaję jako przykład, ze sklepu, w którym sam kupuję - stacjonarnie. Jest też wersja 5-cio minutowa, również bez zapachu, w proporcji 1/1


  • szopen1978 likes this

#104 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr P

Posted 12 September 2017 - 16:05

 Ja używam od dawna żywicę firmy Technicoll Epoxy Standard.( w podwójnej strzykawce).

Cena 14,50 u mnie w sklepie z farbami. Wystarcza na sporo średnich wobków (6,7cm).

Nie używam żadnych 5-minutówek ,przez to mam dużo czasu na wypełnienie wobków.

Zużywam 100%towaru bez strat.Niewielkie ubytki szpachluję szpachlą finisz f-my Novol.

Do dużych wobków kiepska wydajność  :wacko: niestety.



#105 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 13 September 2017 - 06:45

dziękuje za podpowiedzi , na razie zamówiłem distal clasic duże tubki :) ale zywice zobacze  :)



#106 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Posted 15 September 2017 - 12:02

Też używam distal clasic - przynajmniej nie trzeba się spieszyć ze zużyciem i praktycznie schodzi wszystko co rozrobione.


  • kooper82 likes this

#107 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,596 posts
  • LokalizacjaSan Escobar

Posted 15 September 2017 - 12:33

Piękne woblery! oby tak dalej 


  • kooper82 likes this

#108 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 15 September 2017 - 13:00

Piękne woblery! oby tak dalej 

dzieki kolego :)



#109 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 27 September 2017 - 13:15

Witam kolegów :) wystrugałem ostatnio kilka woblerów , boleniówki i sumowe ale pewnie szczupak też nie odpuści. Zaczynam od sumowych:

 

SUMOWE / SZCZUPAKOWE.wykonane z lipy , drut 1,5 mm, ster poliwęglan 2 mm frezowany, waga od 28 do 30 gr bez kotwic, długość i tu jest problem nie zdążyłem zmierzyć ( kolega mi już je zabrał ) ale gdzieś około  12 , 13 cm . Malowanie jak zwykle bez fajerwerków , farbami samochodowymi, oklejone folią ,,ameliniową,, :), stelaż przez całość skręcany ( widoczne na zdjęciu ) Attached File  stelaż.jpg   38.54KB   17 downloads

 Attached File  sum 2.jpg   53.9KB   11 downloadsAttached File  sum 2a.jpg   55.77KB   11 downloads

Attached File  sum1.jpg   47.19KB   11 downloads

Attached File  sum 3 a.jpg   48.72KB   12 downloadsAttached File  sum 3.jpg   54.06KB   12 downloads

 

BOLENIOWE- wykonane z pcv dł. około 7 cm, stelaż przez całość , waga 12 gr , oklejane folią ,, ameliniową,, jak zwykle farby samochodowe, oczy hmmmmm zrobiłem małą gafę , kupiłem nowiutkie oczka :) , zrobiłem woblerki , dołki pod oczka , pomalowałem i zabieram się za wklejanie oczek....... no i się nawklejałem :( . zrobiłem za małe otwory pod oczka . Więc ratując się namalowałem je ( czyli oczka malowane ). Ale nie jest źle.  

Attached File  1.jpg   58.06KB   12 downloadsAttached File  2.jpg   66.93KB   12 downloads


  • russian80, szymanek69, Skob.el and 6 others like this

#110 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Posted 27 September 2017 - 22:17

Niezła robota, łuska bardzo ładna i precyzyjnie wykonano. :)  Malowanie super, malowane oczka, myślałem, że są naklejane. Woblery pierwsza klasa, pogratulować.



#111 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Posted 28 September 2017 - 03:05

Jak zawsze wobki z amelinium pierwsza klasa ;)

#112 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 28 September 2017 - 06:36

Dziękuje koledzy :)

#113 OFFLINE   SpinRaf

SpinRaf

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 377 posts
  • LokalizacjaBydgoszcz

Posted 28 September 2017 - 08:25

robota konkret



#114 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,596 posts
  • LokalizacjaSan Escobar

Posted 28 September 2017 - 11:50

Sumowe  :wub:



#115 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 29 September 2017 - 20:21

Dziękuje :)

#116 ONLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 posts
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Posted 03 October 2017 - 19:01

Witam. przeglądając mój skromny przybytek gdzie strugam woblerki odnalazłem mój pierwszy wobler. Gęba mi się ucieszyła :) i przypomniało mi się jak latałem i szukałem potrzebnego materiału. Opiszę go specjalnie dla was :)

wobler wykonany z lipy wielosezonowej - leżała samotna gałązka w parku, szkoda mi się jej zrobiło i pomyślałem.... co tak sama sobie leży , to zabiorę ją do domu  i zrobię zacne dzieło. tak oto powstał wobler , wspaniały na wszystkie gatunki ryb ze szczególną dedykacją na Jazie i Klenie. wstawiłem drut - spinacz, ster kawałek plastiku z jakiegoś pojemniczka, no i przepiękne malowanie  bardzo drogimi jak sie okazało lakierami do paznokci mojej żoneczki. Lakiery te dostałem od niej w prezencie, z naciskiem ,że oczekuje na takie same lakiery. Te których użyłem  troszkę pomieszałem zakrętki i wyszedł przepiękny kameleon :), który jej się nie spodobał :(  .

Praca woblera : hmmmmm powiem wam wariacka , pływa jak mu się podoba Attached File  20171003_192819.jpg   46.13KB   14 downloads 

Myślę ,że pomysł wstawienia swoich 1 woblerków jest fajny. Na forum jest dużo osób ,które zaczynają coś tworzyć a sam wiem po sobie że można się zniechęcić do dalszej zabawy, która sprawia wielką frajdę jak złapie się rybki na swoje woblerki.  


  • Piotr Gołąb, woblery z Bielska, ag53 and 4 others like this

#117 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Posted 03 October 2017 - 21:38

Wspomnienie pierwszych samodzielnie wykonanych woblerów jest rozbrajające. :) Lecz nie każdy kto je wykonuje ma odwagę się nimi pochwalić. Może mnie wyśmieją, przecież jestem w gronie twórców, takie dylematy nimi wstrząsają. ;)  :) Ale jaka jest satysfakcja jak na tego pierwszego woblera złowimy rybkę, może nie dużą ale jednak na swojego. :D  :)


  • kooper82 likes this

#118 OFFLINE   _Xo

_Xo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:B

Posted 04 October 2017 - 10:24

Witam. przeglądając mój skromny przybytek gdzie strugam woblerki odnalazłem mój pierwszy wobler. Gęba mi się ucieszyła :) i przypomniało mi się jak latałem i szukałem potrzebnego materiału. Opiszę go specjalnie dla was :)
wobler wykonany z lipy wielosezonowej - leżała samotna gałązka w parku, szkoda mi się jej zrobiło i pomyślałem.... co tak sama sobie leży , to zabiorę ją do domu i zrobię zacne dzieło. tak oto powstał wobler , wspaniały na wszystkie gatunki ryb ze szczególną dedykacją na Jazie i Klenie. wstawiłem drut - spinacz, ster kawałek plastiku z jakiegoś pojemniczka, no i przepiękne malowanie bardzo drogimi jak sie okazało lakierami do paznokci mojej żoneczki. Lakiery te dostałem od niej w prezencie, z naciskiem ,że oczekuje na takie same lakiery. Te których użyłem troszkę pomieszałem zakrętki i wyszedł przepiękny kameleon :), który jej się nie spodobał :( .
Praca woblera : hmmmmm powiem wam wariacka , pływa jak mu się podoba attachicon.gif20171003_192819.jpg
Myślę ,że pomysł wstawienia swoich 1 woblerków jest fajny. Na forum jest dużo osób ,które zaczynają coś tworzyć a sam wiem po sobie że można się zniechęcić do dalszej zabawy, która sprawia wielką frajdę jak złapie się rybki na swoje woblerki.

Świetny pomysł ,sam mam gdzieś moje 2 poszukam i wrzucę heh

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • kooper82 likes this

#119 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 posts
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Posted 13 October 2017 - 21:34

No powiem ci woblerki pierwsza klasa naprawde duży szacun trzymaj tak dalej Teraz ja muszę pomału dojść do takiego fahowego tworzenia wobków dla siebie

#120 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,589 posts
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Posted 13 October 2017 - 23:15

Piotrek jak na pierwszego to całkiem elegancki,niech ja tylko znajdę mojego nr.1 z przed 9 lat to dopiero cudo jest  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: