Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nocne spiningowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 13:30

Bardzo przepraszam za jakość fotografii ale 0 2 w nocy nie miałem możliwości zrobić innych fotek, a rybka czekać też nie mogła.

Załączone pliki

  • Załączony plik  PH_41.jpg   58,05 KB   754 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 13:34

A tu przynęta na którą skusił się leszczyk, z pomiaru wynikało 59 cm ale coś chudziutki był nie ważył więcej jak 2.5 kg tak mniej więcej.

Załączone pliki

  • Załączony plik  PH_42.jpg   70,7 KB   509 Ilość pobrań


#3 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 14 lipiec 2010 - 14:15

Sorry, lecz ja nic na tych zdjęciach nie widzę. Czy mógłbyś opisać jaka to przynęta.

#4 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 15:08

Wiem że trudno się dopatrzyć ale mój tel w nocy nawet z pomocą latarki nie za bardzo daje radę, to gumka relaxa 5 gram..

Załączone pliki

  • Załączony plik  PH_46.jpg   86,51 KB   2782 Ilość pobrań


#5 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 15:56

Nic nadzwyczajnego, wczoraj w nocy spotkany na główce w Warszawie kolega złowił leszcza ok 0,75kg na Rapalkę Countdown 7cm. Ryba zapięta w obrębie pyska po wyraźnym uderzeniu.

#6 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 16:17

Może trochę wyjaśnień odnośnie holu bo zauważyłem że przy tej wielkości ryby (chodzi mi o silę) pojawiają się zgoła odmienne problemy, odczucia i wrażenia które dziś mogę porównać do holu ryby na standardowy zestaw ( 4m wędka plus kołowrotek 'tradycyjny' rozmiaru 2000.
W pierwszym momencie myślałem a właściwie byłem pewny że to sum, po uderzeniu i zacięciu, ryba szła gdzie chciała ale wolno i majestatycznie, dopóty kierowała się w kierunku środka rzeki nic się nie działo ale jak zacząłem skracać dystans leszcz szedł na zielsko i tu 2m wędki bardzo mi pomagało jako że księżyca nie było a warta ma jeszcze wysoki stan wody więc brzegi są wysokie i bardzo śliskie bo błotniste.
W jednej ręce wędka a drugą macałem podłożę i tak się przemieszczałem odciągając leszcza od zielska później gdzieś 10 - 15 minut mogłem go podciągnąć tak na 5 m i świeciłem latarką, leszcz ożywał pomyślałem sandacz ale coś nie tak z nim.
Przy samym brzegu na płytkiej wodzie gdy kucałem próbując go wyciągnąć nie miałem żadnych problemów z manewrowaniem rybą kijem to jak dla mnie wielka zaleta krótkiego kija. O latających kolanach nic nie będę wspominał.

#7 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 16:21

Czy to nic nadzwyczajnego to taki pewien nie jestem, rekordowe leszcze mają po 60-65 cm tylko mają większą wagę ten mój to chyba był na diecie hehe. Co do tych 59 cm to wiem że miał więcej ale mnie wystarczy 59 strasznie się szamotał, więc porównanie do 0.75 kg chyba jest trochę nie na miejscu.

#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 14 lipiec 2010 - 18:41

Tomey gratuluje Ci przygody z leszczem :D ale prosze wykasuj te zdiecia bo nie idzie tego ogladac

#9 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:08

Jak wykasuje te 'zdjęcia' to kto mi uwierzy ?
Moja toshiba g900 w dzień sprawuje się oki zresztą widać na zdjęciu gumy ale w nocy .....
Dziękuję za gratulację to miłe nawet bardzo :D, konkurencyjne forum jakoś wspominam z taką pewną dozą CHAMSTWA.

#10 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:11

Ja Ci wierzę :D

#11 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:23

Ja tam też wierzę;)


#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:44

U mnie leszcze podbierają okoniom filetowe paprochy :mellow:

#13 OFFLINE   Tomey

Tomey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGalway

Napisano 14 lipiec 2010 - 21:06

Czy ktoś miał okazję być nagrodzony przez WW medalem , czy to jest coś namacalnego materialnego czy tylko zdjęcie i opis ?
Bo do medalu było bardzo blisko lub brąz był pewny nigdy się nie dowiem, i nasuwa mi się myśl co bym zrobił jakbym miał wagę i w normie bym się zmieścił w łeb i do plecaka po medal ?
Myślę że bym zaczął dzwonić po wsparcie ..., ale może ten problem będę miał okazję rozwiązać innym razem.
Pozwolę sobie zadedykować tą rybkę mojemu nieżyjącemu ojcu który pokazał mi co i jak jeśli chodzi o rybki i( świat garów (hehe)za co będę mu zawsze wdzięczny.

#14 OFFLINE   Finnczyk

Finnczyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 21:40

Dzisiaj lowilem okonie i na meppse pomaranczowa nr 1 zlowilem leszcza. Czy te ryby biora na obrotowki czy to przypadek (zapiety byl za pysk)

#15 OFFLINE   Rychu

Rychu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:59

Czy ktoś miał okazję być nagrodzony przez WW medalem , czy to jest coś namacalnego materialnego czy tylko zdjęcie i opis ?
Bo do medalu było bardzo blisko lub brąz był pewny nigdy się nie dowiem, i nasuwa mi się myśl co bym zrobił jakbym miał wagę i w normie bym się zmieścił w łeb i do plecaka po medal ?



Tomey, medale nie są najważniejsze :mellow: liczy się kontakt z rybami, emocje... i to, żeby ryba wróciła w dobrej formie do wody. A jak już chcesz zgłosić medalowa rybę, to do WŚ. Tam liczy się tylko długość ryby. Miarkę każdy ma na łowisku i z wagą bywa różnie.

Pozdrawiam


#16 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 lipiec 2010 - 13:18

W Odrze regularnie siadają leszcze na spining wiec nie jest to czymś nadzwyczajnym. Oczywiście gratulacje przyłowu bo fajnie potrafi namieszac taka łopata na wędce tym bardziej w nocy.
W ubiegłym roku kolega podczas polowania na Turawie na sumy złapał leszcza ponad 70cm na Rapale Tail Dencer 12cm zapiety za pysk. Wobler prowadzony był w trollingu.



#17 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 17 lipiec 2010 - 07:45

Czy ktoś miał okazję być nagrodzony przez WW medalem , czy to jest coś namacalnego materialnego czy tylko zdjęcie i opis ?
Bo do medalu było bardzo blisko lub brąz był pewny nigdy się nie dowiem, i nasuwa mi się myśl co bym zrobił jakbym miał wagę i w normie bym się zmieścił w łeb i do plecaka po medal ?
Myślę że bym zaczął dzwonić po wsparcie ..., ale może ten problem będę miał okazję rozwiązać innym razem.
Pozwolę sobie zadedykować tą rybkę mojemu nieżyjącemu ojcu który pokazał mi co i jak jeśli chodzi o rybki i( świat garów (hehe)za co będę mu zawsze wdzięczny.

Córka w 2002r za leszcza 65cm dostała dyplom i figurkę z rybką z opisem największa ryba 2002r.
Przesłaliśmy zdjęcie, bez żadnych miarek.
Dotyczyło to Wędkarskiego Świata.

#18 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 05 sierpień 2010 - 21:40

Nocny przyłów nie lada kuriozalny aż włosy dęba staja ... jak to się stało ... bez komentarza ... młoda sowa uszatka

Oczekiwanych ryb zero

http://img267.imageshack.us/img267/3112/sows.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#19 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 05 sierpień 2010 - 22:20

Przyłów co najmniej ciekawy :lol:

#20 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:28

Forecast mistrzowski chyt! Bije moją mewę z zeszłego roku na głowę. Tomey nie rozumiem rozczulania się nad tym rekordem, to nie o to chodzi. Łów ryby dla siebie a nie do gazety. Ewentualnie na forum fotkę można wstawić, ale nie leszcza bo to nikogo nie poruszy. I kup sobie aparat, albo weź w promocji telefon z dobrym flashem.