Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nocne spiningowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 sierpień 2010 - 09:30

Forecast - prosimy coś więcej, w celach edukacyjnych: przynęta, metoda połowu, warunki atmosferyczne :lol:

#22 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 06 sierpień 2010 - 17:56

żyłka 0,14 kij rx6 2,9m 10-21gr wobler własny z balsy agresywnie pracujacy w wodzie jak i na piachu czego efektem jest owa sowa ... a stało się to tak ... widzac jak coś gania przy samym styku wody z brzegiem starałem się tam rzucić lecz wobler spadł na piach ... no to zwyczajnie zwijałem z powrotem aż tu nagle cuś zleciało z pobliskiego drzewa i go cap ... co to było widać ... kotwica rozm 10 eagle wbiła się w opuszkę szponów a sowa robiła kółka dookoła mnie przy wygiętym kiju aż zmęczona usiadła i dała sobie pomóc ... ojciec lał ze śmiechu i pstrykna mi fotkę ... co najlepsze po wypuszczeniu odleciała i po około 15 minutach znów wróciła na to samo drzewo ... tym razem trafiałem w wode

#23 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 07 sierpień 2010 - 20:52

Przyłów jakby tu nazwać....niewiarygodny/nadzwyczajny :huh: .Gratulacje łowcy :D .Jednak @forecast jak na nocne łowienie (nawet jazi i kleni)to bardzo cieniutko jedziesz...0,14 no,no,no :huh: .Ryby nie rwą Ci zestawu?
Pozdrawiam Tomi B).

#24 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 08 sierpień 2010 - 10:10

Ryby które mi się trafiaja w nocy zupełnie inaczej zachowuja się podczas holu dziecko we mgle niż jest to w dzień i mogę sobie pozwolić na tak cienka żyłkę ... nigdy mi nic nie porwało nawet w zeszłym roku gdy łowiłem na 0,12 ... dużo też daje miekki kij w zeszłym roku był to batson z rx6 2,9m do 10 gr i st.croix 3,5 m do 14 gr w tym postanowiłem ciut mocniej bo klenie się nie zawsze wcinały ... żałuje że nie mieszkam nad większa rzeka ale nie jest źle

#25 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 sierpień 2010 - 19:00

No dobra. Jakiej wielkości ryby łowisz /zdarza Ci się łowić celowo właśnie nocą?
Pytam, gdyż dla mnie 0,12mm, to raczej już przyponówka i to dość cienka a przecież nocą, nawet grubsza żyłka, nie sądzę, by była mocno widoczna.
Gdzie totaj udogodnienie?

#26 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 09 sierpień 2010 - 22:26

Odległość rzutu małym lekkim wabikiem to jest udogodnienie.
Owszem w lecie łowię celowo tylko w nocy.
Wielkośc ryb różna max jazie oscylujace 1 kg i klenie do 2 kg chociaż w tym roku te drugie gdzieś się zmyły.
Nie mam zamiaru narzucać swego zdania nikomu każdy łowi jak chce
Ja łowię akurat tak.

#27 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 sierpień 2010 - 19:02

Sorki. Chyba źle odebrałeś moje pytanie. To nie była zaczepka :D .
Ciekawość jedynie, gdyż sam nigdy nawet nie pomyślałem, by żyłkę 0,12 nawinąć na szpulkę kołowrotka.
Owszem używałem, jak już pisałem, w łowach spławikowych, jako przyponu. Może warto spróbować i tak???


#28 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:04

Łowię 0,12 w okoniowo - wzdręgowym łowisku bez zaczepów i szczupaków. Na wędce 0-5g 210cm długości to jest piękne łowienie. Do niczego innego sobie jednak 0,12 wyobrazić nie umiem. Nie w spinningu. 0,16 to minimum na klenie w dzień wg mnie. Ale również - nie zaczepiam! :mellow: Przestrzegam jednak młodszych wędkarzy przed odchudzaniem zestawu - duże ryby pływają i dają się łowić!

#29 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 sierpień 2010 - 22:00

Łowię 0,12 w okoniowo - wzdręgowym łowisku bez zaczepów i szczupaków. Na wędce 0-5g 210cm długości to jest piękne łowienie.

Ciężko żeby nie było piękne w TAKIM cudnym zakątku

#30 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 11 sierpień 2010 - 16:46

Podzielam zdanie @LASSOjbait,mimo że nie łowię zbyt często w nocy to nie schodzę poniżej 0,18(jazie i klenie)łowiąc długim,sprężystym 4metrowym kijem i to tylko dlatego że w zdecydowanej większości moich łowisk nie występują duże nocne drapieżniki:sandacz i sum,bo można i grubiej :mellow: .Zresztą ....gruby kleń ,niekoniecznie 2-kilogramowy,też potrafi niekiepsko nawywijać w nocnym zarośniętym łowisku.
Pozdrawiam Tomi B).

#31 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 sierpień 2010 - 19:01

Sorki. Chyba źle odebrałeś moje pytanie. To nie była zaczepka :D .
Ciekawość jedynie, gdyż sam nigdy nawet nie pomyślałem, by żyłkę 0,12 nawinąć na szpulkę kołowrotka.
Owszem używałem, jak już pisałem, w łowach spławikowych, jako przyponu. Może warto spróbować i tak???


Spoko też przepraszam przyzwyczajenie z innych forum.
Zawsze warto eksperymentowac.