Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1360 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 07 maj 2018 - 09:32

W czwartek wybieram się nad Dadaj i będę tam do niedzieli więc na miejscu się okaże jak z rybami. Nie powstała plotka tylko pytanie czy ktoś więcej coś słyszał. Osoba która organizuje wyjazd w piątek 4 maja powiedziała mi że są jakieś zmiany (nie wiem do końca jakie dlatego spytałem), a wie to po kontakcie z GRWO w sprawie opłat za łódkę w maju. Dziś będę miał konkretniejsze informacje o co chodzi.



#802 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 maj 2018 - 09:37

Bartosz, nikt nic więcej nie słyszał z prostego powodu. Na tą chwilę nie ma żadnych zmian. Obowiązuje to co było tj.

 

Wędkowanie z łodzi dozwolone jest od 01 czerwca do 31 listopada. Z wkładką majową bądź podwójną licencją okresową wędkowanie z łodzi dozwolone jest od 01 maja do 30 listopada.

 

Licencja roczna 260zł - z wkładką majową 360 zł *

 

Licencja okresowa:

 

1 dzień z możliwością łowienia w maju 2 x 18 zł *

3 dni z możliwością łowienia w maju 2 x 45 zł *

7 dni z możliwością łowienia w maju 2 x 80 pln *

 

*Bez trollingu. Trolling możliwy po wykupieniu 2 licencji rocznych tj. 2 x 260zł.

 

Pozdro i niech się gnie :)


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 07 maj 2018 - 09:45

  • yakoto, Gobio Gobio i golenia lubią to

#803 OFFLINE   Dziadek Mróz

Dziadek Mróz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Imię:Marek

Napisano 10 maj 2018 - 13:44

Mistrzowie na Garminie zamieszają w wodzie, wpuszczą bąbelki, a po zawodach przybywam na rybki. Już karabiny przestawiam z kąta w kąt, aż same się rwą nad wodę. Zastosowałem się do rad, Was kolegów,  poszerzyłem ofertę dla zębali :), może powiększę swoja foto galerię.

Do zobaczyska na wodzie :).


  • Sławek.Sobolewski lubi to

#804 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 10 maj 2018 - 13:49

To trzeba przed  ... zanim okrutnie pokłują headbangerami i innymi koksakerami ;)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 10 maj 2018 - 13:49


#805 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 10 maj 2018 - 13:52

To trzeba przed  ... zanim okrutnie pokłują headbangerami i innymi koksakerami ;)

I dlatego mam już rezerwację na przyszły tydzień...:)))))



#806 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 10 maj 2018 - 20:46

A ja na niedziele jestem ustawiony. Jak nie bedą gryzły do południa to jest bar😂🙌

#807 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 14 maj 2018 - 13:25

Koledzy łowiłem w piątek i sobotę. 5 szczupaków (z czego dwa wymiarowe - większy 71 mocno poszarpany przez jakąś mamuśkę) i jeden okonek ok 25cm. Generalnie ryba brała na "Małym Dadaju" gdzie płycej i cieplej. Słyszałem od właściciela pensjonatu, o okoniach 40+ ale nie widziałem więc nie potwierdzam. Z racji, że pływałem bez echa skupiłem się na obławianiu trzcinowisk. Starałem się rzucić na granicę trzcinowiska - brania następowały praktycznie zaraz po ruszeniu przynęty do 2-3m od granicy. Woda bardzo fajna - myślę, że jeszcze tam zawitam.

Z wędkarskimi pozdrowieniami

B.Ł.



#808 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:10

3 dni łowienia z brzegu. Drobne okonie w hurcie, pojedyńcze 20-25cm (spinning). Piękne płocie z gruntu :) Chłopaki na Garmin już trenują...


Użytkownik szczupły Krzysiek edytował ten post 23 maj 2018 - 11:11


#809 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 24 maj 2018 - 21:05

Ma ktoś jakieś info z garmini?



#810 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 25 maj 2018 - 07:38

https://www.xtramarl...p?competition=9

 

Wyniki Live



#811 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 maj 2018 - 16:52

Świetna prezentacja wyników

#812 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 27 maj 2018 - 09:17

Parędziesiąt ekip bez ryby przez trzy dni. Musieli się chyba ostro starać.



#813 OFFLINE   Czaja911

Czaja911

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGrudziądz

Napisano 27 maj 2018 - 09:45

BARDZO BARDZO Ciężko było zrobić komplet ;) 



#814 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 27 maj 2018 - 10:52

Nie mówię o komplecie tylko o chociaż marnym okonku.



#815 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 27 maj 2018 - 11:09

Marny okonek mial wymiar 25cm, uwierz mi nie bylo latwo :)
Ja skonczylem zawody z marnym szczupaczkiem 50cm.
Krotkich okoni i pistoletów troche padało ale wymiarowe ryby nie wspolpracowały
  • lafer lubi to

#816 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 maj 2018 - 14:42

Ryby jak to ryby, jednym brały, innym nie. Mozna zganiać na pogodę, czy taktykę, ale duży wpływ miało przyzwolenie na łowienie do otwarcia zawodów. Tym samym zawodnicy sami sobie zrobili „pod górkę”. Skoro w niedzielę poprzedzającą GFS pływało ponoć 50 załóg, to trudno oczekiwać, ze przekłute ryby dalej będą chętnie współpracowały. Znam takich co złowili kilkanaście konkretnych ryb (70-80+) łowiąc jeden dzień lekko ponad tydzień przed zawodami, a przez trzy konkursowe dni ratowali sie dwoma 50+.
Ostatecznie padł z sali postulat, by zamknąć jezioro przed zawodami chociaż na tydzień dla zawodników biorących udział w GFS. Ale decyzji organizator nie podjął.
Byłem z kolegą pierwszy raz i przynajmniej trafilismy coś do miary. Nieznajomość wody strasznie pokutuje. To jednak 1002ha i ogromne zróżnicowanie dna. Jak ktoś nie zna namiarów, to ciężko nawiązać kontakt z czolówka. Po raz drugi z rzędu wygrywa ta sama ekipa i trzeba przyznać, ze uczynili to z przytupem, bo trafili 96cm. Gratulacje!
Kolega Czaja911 też swoje zrobił. 5 miejsce po 2 w zeszłym roku pokazuje, ze tu przypadków nie ma. Dobra taktyka i rozeznanie połączone ze znakomitymi umiejętnościami przynoszą wynik. Szacun!
Gdybym miał na coś narzekać, to na organizację. Totalny bałagan przy cumowaniu. Niby dostawiono pomostów, ale nikt nie zadbał o odpowiednie rozstawianie łódek. A są zawody, gdzie organizatorzy dopracowali to do perfekcji.
Inna mega wtopa to wyżywienie. Każdy z zawodników dostał po paczce pieczywa ryżowego i kabanosów jako pakiet startowy na całe trzy dni! W dodatku część kabanosów miała termin przydatności do spożycia do 22.05, a wydano je nam 24.05... Nas to szczęście nie ominęło. W dodatku pierwszego dnia po łowieniu jedynym posiłkiem był kubek z zupą. Trzeba było ratować sie płatnymi posiłkami w hotelowej restauracji lub kupując kebaby czy pizzę na mieście. Na drugi dzień do zupy dorzucono po dwie kiełbaski do upieczenia na ognisku. Być może to wynik głośnych narzekań wędkarzy dających sie usłyszeć tu i tam dzień wcześniej. Ba! Nawet piwo było reglamentowane do sztuk 6 na głowę, a rok wcześniej było ponoc bez limitu ;)
Na koniec kilka słów o nagrodach. Kwota pobrana przez organizatora w tym roku wzrosła, bo wpisowe to 800 zł bez noclegów, a rok wcześniej 1.000 zł z bodajże dwoma noclegami wykalkulowanymi w cenę (koszt jaki płaciłem obecnie to 180 za noc za tzw. dwójkę). Realnie daje to wzrost wpisowego o 160 zł. Pula nagród tymczasem drastycznie spadła. Premiowano 5 pierwszych miejsc w „łódkach” i 3 w kajakach. Za V miejsce w „łódkach” koledzy dostali nagrody w postaci kołowrotków Ryobi Zauber o wartości rynkowej mniej wiecej 250 zł. Rok wcześniej premiowano 10 pierwszych miejsc w „łódkach”, a echosondy trafiały sie chyba każdemu z tej pierwszej dziesiątki. Wiem, ze na zawody nie jeździ sie po nagrody, ale skoro szafowało się słowami „największe”, „najbardziej prestiżowe” zawody w PL, to jakiś standard wypadałoby trzymać. Za pierwsze miejsce w ubiegłym roku były dwie łódki o dużej wartości, a teraz łódka z nieznanej szerzej firmy, która na obecnych wędkarzach nie zrobiła piorunującego wrażenia.
Generalnie sporo osób odebrało tę edycję, jako skok na kasę. Dużo wziąć, mało dać i w dodatku dowalić załóg ile wlezie. 152 vs lekko ponad 100 rok wcześniej.

Zapytany przez kolegów, czy zamierzam wrócić, odpowiedziałem ze nie wiem. To był moj pierwszy raz i nie mam odniesienia jak było kiedyś. Spadek jakości z tego powodu był dla mnie niewidoczny. Czekam na relację z zawodów Creazy Fishermana. Tam ma być pokazana moc. Mi nie będzie dane wystartować, bo nie zdążyłem przy zapisach.

Na koniec jeszcze raz gratuluje zwycięzcom, pozdrawiam uczestników i przesyłam wyrazy uznania dla sędziów, którzy byli wręcz niewidoczni, a to oznacza że swoją prace wykonali perfekcyjnie. Tak jak na boisku bohaterami maja być zawodnicy nie arbiter, tak tu pierwsze skrzypce grali wędkarze z cienia dyrygowani przez ekipę sędziowską.

Do zobaczenia, albo i nie za rok :)

#817 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 maj 2018 - 14:49

Ryby jak to ryby, jednym brały, innym nie. Mozna zganiać na pogodę, czy taktykę, ale duży wpływ miało przyzwolenie na łowienie do otwarcia zawodów. Tym samym zawodnicy sami sobie zrobili „pod górkę”. Skoro w niedzielę poprzedzającą GFS pływało ponoć 50 załóg, to trudno oczekiwać, ze przekłute ryby dalej będą chętnie współpracowały. Znam takich co złowili kilkanaście konkretnych ryb (70-80+) łowiąc jeden dzień lekko ponad tydzień przed zawodami, a przez trzy konkursowe dni ratowali sie dwoma 50+.
Ostatecznie padł z sali postulat, by zamknąć jezioro przed zawodami chociaż na tydzień dla zawodników biorących udział w GFS. Ale decyzji organizator nie podjął.
Byłem z kolegą pierwszy raz i przynajmniej trafilismy coś do miary. Nieznajomość wody strasznie pokutuje. To jednak 1002ha i ogromne zróżnicowanie dna. Jak ktoś nie zna namiarów, to ciężko nawiązać kontakt z czolówka. Po raz drugi z rzędu wygrywa ta sama ekipa i trzeba przyznać, ze uczynili to z przytupem, bo trafili 96cm. Gratulacje!
Kolega Czaja911 też swoje zrobił. 5 miejsce po 2 w zeszłym roku pokazuje, ze tu przypadków nie ma. Dobra taktyka i rozeznanie połączone ze znakomitymi umiejętnościami przynoszą wynik. Szacun!
Gdybym miał na coś narzekać, to na organizację. Totalny bałagan przy cumowaniu. Niby dostawiono pomostów, ale nikt nie zadbał o odpowiednie rozstawianie łódek. A są zawody, gdzie organizatorzy dopracowali to do perfekcji.
Inna mega wtopa to wyżywienie. Każdy z zawodników dostał po paczce pieczywa ryżowego i kabanosów jako pakiet startowy na całe trzy dni! W dodatku część kabanosów miała termin przydatności do spożycia do 22.05, a wydano je nam 24.05... Nas to szczęście nie ominęło. W dodatku pierwszego dnia po łowieniu jedynym posiłkiem był kubek z zupą. Trzeba było ratować sie płatnymi posiłkami w hotelowej restauracji lub kupując kebaby czy pizzę na mieście. Na drugi dzień do zupy dorzucono po dwie kiełbaski do upieczenia na ognisku. Być może to wynik głośnych narzekań wędkarzy dających sie usłyszeć tu i tam dzień wcześniej. Ba! Nawet piwo było reglamentowane do sztuk 6 na głowę, a rok wcześniej było ponoc bez limitu ;)
Na koniec kilka słów o nagrodach. Kwota pobrana przez organizatora w tym roku wzrosła, bo wpisowe to 800 zł bez noclegów, a rok wcześniej 1.000 zł z bodajże dwoma noclegami wykalkulowanymi w cenę (koszt jaki płaciłem obecnie to 180 za noc za tzw. dwójkę). Realnie daje to wzrost wpisowego o 160 zł. Pula nagród tymczasem drastycznie spadła. Premiowano 5 pierwszych miejsc w „łódkach” i 3 w kajakach. Za V miejsce w „łódkach” koledzy dostali nagrody w postaci kołowrotków Ryobi Zauber o wartości rynkowej mniej wiecej 250 zł. Rok wcześniej premiowano 10 pierwszych miejsc w „łódkach”, a echosondy trafiały sie chyba każdemu z tej pierwszej dziesiątki. Wiem, ze na zawody nie jeździ sie po nagrody, ale skoro szafowało się słowami „największe”, „najbardziej prestiżowe” zawody w PL, to jakiś standard wypadałoby trzymać. Za pierwsze miejsce w ubiegłym roku były dwie łódki o dużej wartości, a teraz łódka z nieznanej szerzej firmy, która na obecnych wędkarzach nie zrobiła piorunującego wrażenia.
Generalnie sporo osób odebrało tę edycję, jako skok na kasę. Dużo wziąć, mało dać i w dodatku dowalić załóg ile wlezie. 152 vs lekko ponad 100 rok wcześniej.

Zapytany przez kolegów, czy zamierzam wrócić, odpowiedziałem ze nie wiem. To był moj pierwszy raz i nie mam odniesienia jak było kiedyś. Spadek jakości z tego powodu był dla mnie niewidoczny. Czekam na relację z zawodów Creazy Fishermana. Tam ma być pokazana moc. Mi nie będzie dane wystartować, bo nie zdążyłem przy zapisach.

Na koniec jeszcze raz gratuluje zwycięzcom, pozdrawiam uczestników i przesyłam wyrazy uznania dla sędziów, którzy byli wręcz niewidoczni, a to oznacza że swoją prace wykonali perfekcyjnie. Tak jak na boisku bohaterami maja być zawodnicy nie arbiter, tak tu pierwsze skrzypce grali wędkarze z cienia dyrygowani przez ekipę sędziowską.

Do zobaczenia, albo i nie za rok :)


Dzięki za info.
Nigdy nie planowałem brać udzialu w zawodach, tych, czy innych, ale doceniam to, że chciało Ci sie napisać takie rzeczowe podsumowanie.

Pozdrawiam

#818 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 maj 2018 - 14:54

Daniel,

Dziękuję za „dziękuję”. Czułem sie w obowiązku, by przedstawić punkt widzenia pierwszoroczniaka, by kazdy mógł sobie ocenić, czy chce wydać ok. 1.000 zł na osobę licząc z kosztami noclegów na imprezę, która jest znana wszystkim w PL.

Pozdrawiam
K.
  • Guzu i S.N. lubią to

#819 ONLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 27 maj 2018 - 15:35

Krzysiu ładnie to opisałeś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#820 OFFLINE   gregox

gregox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 27 maj 2018 - 15:59

Dokładnie tak jak Krzysztof napisął, zgadzam się z jego każdym słowem, kabanosy chciałem zwrócić na koniec ale nie mogłem znaleźć nikogo z obsługi. 

Załączony plik  WP_20180526_04_48_59_Pro.jpg   56,98 KB   36 Ilość pobrań

Załączony plik  WP_20180526_04_49_06_Pro.jpg   54,13 KB   38 Ilość pobrań

pzdr.


  • Piotrek Milupa i Krab lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych