Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nocny szczupak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TomekT

TomekT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:05

Witam
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie. Od kilku dni mamy potworne upały, w których odechciewa się spiningować. Jednak teraz na weekend jadę nad jezioro i chciałbym zapolować na szczupaka. I moje pytanie brzmi. Czy warto teraz wyjść na szczupaka w nocy kiedy w dzień jest piekielny upał?Jedni twierdzą, że szczupak żeruje, inni nie. Czy warto zastosować w nocy woblera z grzechotką, czy gumę. Jakie jest wasze doświadczenie?

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:27

na płyciznach łowiłem szczupaki okolo 23-24 na relaxa 7cm z głowka 5gram..były to klasyczne okolo wymiarki,nic wiekszego u mie nie pływało.dobre wyniki miałem tez na obrotówke 5 efzetke.

łowic warto,wtedy ruby wydaja sie mniej ostrozne,bo wala na czuja linia boczna.

ale warto się cicho zachowywać,zeby nie stukac zbytnio na łodzi,gdy lustro wody spokojne,
czesto łowiłem szczypaki dosłownie z pod nóg na płuciźnieganiały drobnice,moze sie trafic sporo okonia,też po upałach noca jedza :D

#3 OFFLINE   TomekT

TomekT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:31

Czyli warto teraz gdy w dzień jest upał wyjść w nocy. U mnie w jeziorze jest też sumek. W tamtym roku padł rekord 34 kg.
Myślałem też żeby zastosować popera.
A czy przypon dawałeś gruby, bo chyba w nocy nie jest to tak istotny element i szczupak nie wyczuje grubości.

#4 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:43

...istotny element i szczupak nie wyczuje grubości.


Coś z własnego doświadczenia Ci powiem (jeśli chodzi o szczupaki) żaden szczupak NIGDY nie wyczuje (nie widzi) grugości przyponu.
Przeszkadzać im będzie natomiast - jeśli rozpatrujemy tylko grubość a co za tym idzie sztywność przyponu - żle lub jak to inni mówią nienaturalnie pracująca przynęta.

Zawsze powtarzam gdyby szczupaki widziały nasze przypony - nigdy żaden by nam nie wzioł, no może ślepy jakiś , ale nie wyobrażam sobie pajka który by nam macał białą laską np. slidera. :):):):D

Czyli reasumując nie wyolbrzymiałbym grubośći stalki przy połowie pajków.

PZDR
Zanderix

#5 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2010 - 11:13

W zeszłym roku na 2 blisko siebie położonych stawach najlepsze wyniki miałem po zmroku.
Jeden se stawów to taka typowa niewielka glinianka z ogromną presją wędkarską, drugi to małe linowo karasiowe oczko z wodą jak kryształ, w zasadzie bez presji.
Na obydwu przez dobre 2 tygodnie chodzenia nie miałem w zasadzie żadnych wyników, do momentu aż kiedyś zagadałem się z kumplem i rzucaliśmy po zmroku. Nagle okazało się że szczupaki biorą całkiem nieźle i w ciągu godziny można było złowić 4szt. Fakt ze wszystkie raczej małe, ale brały tylko po zmroku.

#6 OFFLINE   TomekT

TomekT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 16 lipiec 2010 - 11:23

To dzisiaj spróbuje, zobaczymy czy w moim jeziorze szczupak też grasuje po nocy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych