Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy multik do przynęt 10-60g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 13 listopad 2015 - 23:25

Jestem pewien, że tylko nieliczne, współczesne multiki wykazały taka trwałość jak ich starsi bracia :rolleyes: :)


Pożyjemy, zobaczymy...:)

#22 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 listopad 2015 - 10:13

Dzisiejsze "młokosy " zapewne to w przyszłości sprawdzą... ;)  :D



#23 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 15 listopad 2015 - 00:18

Ale co to kolega Dziamber opowiada o kruciaku do jerkowania w zakresie 20-60g który się świetnie ładuje od 10g.
Może szanowni Panowie raczą zweryfikować koledze te rewelacyjne osiągi, bo się nam jeszcze, po pierwszych próbach kolega zniechęci.

#24 OFFLINE   dziamber

dziamber

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2015 - 22:56

Kolega BOB1 może coś w kwestii tego kija się wypowiedzieć, ponieważ miał okazję łowić takowym. Mialem w wersji pod zwykly kolowrotek i na cienkiej żyłce szło rzucać Salmo friskim 5 spokojnie na połowę Warty i była wyraźnie odczuwalna jego praca, także sądze, że nieźle, a dodam że ta prztnęta ma nieco ponad 5g. ale do takiego łowienia to już mam inną wędkę... Nie wiem jak będzie w przypadku multiplikatora ale patrząc po artykule podesłanym przez Minecjusza Abu Revo S stworzony jest wlasnie do tych obciążeń o które mi chodzi czyli w sumie 15-60g.



#25 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2015 - 23:11

jeśli mowa o K-don do 60g to potwierdzam 10-15 obsługuje spokojnie


  • dziamber lubi to

#26 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 16 listopad 2015 - 14:20

Zaczynałem od Okuma VS, w zakresie 20-70 dawał radę, mam go do dzisiaj głęboko w szafie jako zapas, albo do nauki dla syna ( jak podrośnie) :)



#27 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 18 listopad 2015 - 23:50

15gr to śmiało bierz Revo

Czy Revo sx też da radę ?



#28 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 19 listopad 2015 - 00:52

Revo s, sx stx to pancerne maszyny....oczywiście najlepiej 1 generacji....



#29 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 listopad 2015 - 07:54

Revo S rzucam spokojnie od 10g,a Skinner 15g leci aż miło.



#30 OFFLINE   PikeBay

PikeBay

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Sylwek

Napisano 22 listopad 2015 - 13:29

Witam. Zamierzam rozpaczać przygodę z castingiem. Kij jaki chce kupic to Dragon Millenium HD Fatso Jerk 1,80 m 25 - 60 g. Łowie na płytkiej wodzie do 2 m. Przynęty jakimi chcę łowić to głównie jerki od 20 do 50 gr np . Slider 10 . Chciałbym wybrać multiplikator...i tu mam problem..chcialbym coś nowego do 350 zl. Znalazłem OkumeTormenta LX...niewiem czy sie nada ... i jakiej średnicy plecionkę kupić ? Na sandaczowym kiju mialem w tym roku 0,14 mm i główki rozginałem jigowe...zaczepów troche jest ale nie do wyciągnięcia

#31 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2015 - 18:10

Sylwek - mam dokładnie ten kijek i nie mogę się zebrać żeby zrobić zdjecia i wystawić - jak chcesz to wpadnij do mnie i zobaczysz czy Ci pasuje. Stan niemal ideał.

Multiki - zaczynałem od niskich profili bo wszyscy polecali, bo lepiej lezy /zwłaszcza w małej dłoni/. Teraz mam jednego okrąglaka i też mi pasi. Za 350zł kupisz przyzwoitego okrąglaka który się nie rozpadnie zbyt szybko. 

Jak coś to napisz pw - ustawimy się i zobaczysz jak Ci leży w dłoni kijek z niskim i okrągłym multikiem.

 

Mi slider na zalewie się nie sprawdził. Moze za mało czasu mu dałem :D

Ale warto przejrzeć ofertę forumowych twórców - cuda robią! 

M

 

 

A plecionka - do przynęt 60g myślę że ok 30 - 40lb. to już tak z zapasem.

Do tej pory używam 40lb do wszystkiego :)

Od 15 do 80g. Delikatnie i 100g rzucałem. Teraz zamówiłem od kol. Psułek na giełdzie forumowej stren sonic braid 30lb w super cenie. to na zalew będzie ok i śmiało będziesz mógł rzucać bez obaw o odstrzelenie przynęty.

W "

A jednak stało się ... CASTINGOWA KAFEJKA :)

 " był ten tema poruszany.

Bo rozginać haki można, a w momencie wyrzutu przynęty przeciążenia są spore....

Na jednym multiku mam strena 40lb na drugim xzoga 60lb - będziesz mógł sobie zobaczyć/porównać przed ostateczną decyzją/zakupem.


Użytkownik Drac edytował ten post 23 listopad 2015 - 18:28

  • leo lubi to

#32 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 00:22

Z racji, ze na Allegro jest znowu promocja 0% skuszę sie chyba na jakis nowy multik, niz używkę.

Chciałbym nabyć kręćka do jerkow 20-65g. Na szpuli znalazłaby sie linka 30lb. Multik używany do kija jerkowego w tym samym zakresie c.w. co przynęty podane powyżej.

Na celownik wziąłem 2 modele dostępne na Allegro: Daiwa Tatula i Abu Revo.

Z Tatuli dostępne sa wersje:
1. JDM 103HL TW używka w idealnym stanie (650zl)
2. 100HSL (635zl) lub 200HSL (645zl)
3. 100XSL Type R (710zl) - nie wiem czy tak szybki mechanizm za szybko nie padnie?

Z Abu Revo sa:
1. SX (749zl)
2. S (639zl)

Który jest najbardziej godny polecenia dla żółtodzioba w castingu? Czytałem pochlebne opinie na temat Revo ale I i II generacji. Podobno właśnie obecna III generacja jest mało udana. Daiwa kusi ale boje sie tego magnetycznego hamulca, który bodajże jest w Tatuli.

Z góry dzieki za wszelkie porady.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 26 listopad 2015 - 00:40


#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2015 - 00:39

Dla mnie magnetyk lepszy. Brałbym 100 HSL. Wystarczająca ilość linki 30 lb wchodzi. Chyba że nawiniesz 40 /50 lb.



#34 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 00:52

Wejdzie tam 135m PP 30lb?

#35 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2015 - 01:31

Z tego co pamiętam lekko ponad 100. Ale 135 raczej nie . Głowy za to nie dam uciąć.



#36 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 listopad 2015 - 06:57

Z racji, ze na Allegro jest znowu promocja 0% skuszę sie chyba na jakis nowy multik, niz używkę.

Chciałbym nabyć kręćka do jerkow 20-65g. Na szpuli znalazłaby sie linka 30lb. Multik używany do kija jerkowego w tym samym zakresie c.w. co przynęty podane powyżej.

Na celownik wziąłem 2 modele dostępne na Allegro: Daiwa Tatula i Abu Revo.

Z Tatuli dostępne sa wersje:
1. JDM 103HL TW używka w idealnym stanie (650zl)
2. 100HSL (635zl) lub 200HSL (645zl)
3. 100XSL Type R (710zl) - nie wiem czy tak szybki mechanizm za szybko nie padnie?

Z Abu Revo sa:
1. SX (749zl)
2. S (639zl)

Który jest najbardziej godny polecenia dla żółtodzioba w castingu? Czytałem pochlebne opinie na temat Revo ale I i II generacji. Podobno właśnie obecna III generacja jest mało udana. Daiwa kusi ale boje sie tego magnetycznego hamulca, który bodajże jest w Tatuli.

Z góry dzieki za wszelkie porady.


Czemu boisz sie magnetyka ?
Jezeli zalezy Ci na dużej ilości linki ( bo rozumiem ze będziesz łowił w tym łowisku specjalnym gdzie są sumy) to brałbym 200 hsl/hl.

#37 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2015 - 07:23

Jako nieustanny, castingowy nowicjusz i ja polecam magnetyk



#38 ONLINE   mokilok

mokilok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 26 listopad 2015 - 08:01

Ja uczyłem się właśnie na revo S pierwszej generacji. Zresztą cały czas jest w użyciu bo jakoś nie chce się rozlecieć... :)

Cudowna maszynka do nauki w gramaturach od 10g. Hamulec - jak to odśrodkowy, finalnie (po dniu nauki) pozostawia się i tak to najlżejsze z możliwych ustawień.



#39 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 listopad 2015 - 08:22

Ja myślę, że każdy (może z wyjątkiem Type-R, chyba trochę za szybki) będzie dobry.

 

Nie wiem, dlaczego ludzie odradzają trzecią generację Revo SX, często nawet nie posiadając tego multika. Fakt, zdarzały się ponoć problemy ze spustem na początku dystrybucji (mój tego nie miał na szczęście) ale wyeliminowano ten problem. Mam takowy, 3 lub 4 sezon mu leci już, 90% czasu spędził przy jekrach. Fakt, masło to to już nie jest ale to może dla tego, że wyholował nieprzeciętną ilość ryb, zaliczył 2 kąpiele i tylko jeden serwis jak do tej pory. Mały, lekki, lata z niego od 10 g w górę, stosunkowo niedrogi. Jedyny minus tego multika jak dla mnie to mały rozstaw ramion korbki, zresztą stwierdziłem to dopiero po czasie jak połowiłem innymi multikami z szerszym rozstawem knobów.



#40 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 08:22

Czemu boisz sie magnetyka ?
Jezeli zalezy Ci na dużej ilości linki ( bo rozumiem ze będziesz łowił w tym łowisku specjalnym gdzie są sumy) to brałbym 200 hsl/hl.

Obawy sa przed ew uszkodzeniem tego magnetyka, choć tam raczej nic nie powinno sie popsuć. No i ew samodzielny serwis, bo w Certate zawsze bałem sie tego MagSeal (czy jak sie to nazywa) przy serwisie ;)

Czy na szpulkę 100HSL wejdzie 135m PP 30lb (0.28)? Tyle mi w zupełności wystarczy na wszystkie moje łowiska. Wg danych technicznych wchodzi tam 135m 0.32 (zapewne żyłki), stad pytanie czy wejdzie tyle samo cieńszej plecionki?

Ograniczyłem zatem juz wybór do jedynie 2 modeli: Tatula 100HSL (lub 200HSL jesli podana ilośc linki nie wejdzie na mniejszy model) i Revo SX. Dziś trzeba podjąć decyzje ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 26 listopad 2015 - 08:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych