Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

czasami trafi się cwaniak - Problem z @MIKOSZ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 lipiec 2010 - 11:57

A ja myślę tak jak inni, że to gówniarz max 12-13 lat. Teraz to czyta i już sam zgłupiał bo nie wie co robić. Pół biedy jak odeśle ten multik, ale gorzej będzie jak go gdzieś ściemni albo się go pozbędzie bo wtedy będzie miał już konkretne kłopoty. Popper współczuję bo z jedna sprawa to sprzęt ale mi się też parę razy w życiu zdarzyło być zrobionym w jajo i jak dla mnie to najbardziej boli sama świadomość.
Zastanawiałem się jakby tu wprowadzić weryfikację użytkowników, ale nic mi nie przychodzi do głowy, bo zaraz kupa przepisów o ochronie danych osobowych itp, itd.
Niestety takie sytuacje będą się zdarzały bo forum jest ogólnodostępne. I dotyczy to nie tylko takich transakcji, jestem np. przekonany że wiele osób ma tu konto tylko po to żeby się dowiedzieć gdzie kto co połowił a dalej to już wiadomo jaki jest schemat działania.

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2010 - 14:13

Mam, podobnie jak wszyscy w tym watku, nadzieje ze Policja rozwiaze ta sprawe i odzyskasz Waldku swoj sprzet.
Jak wspomnial Friko posiadasz ku temu odpowiednie dowody, wiec nie powinno byc duzego problemu.

Waldku.Po zalatwieniu sprawy rowniez prosba z mojej strony o poinformowaniu nas w tym watku o finale. Trzeba bowiem dac widoczny przyklad, ze na tym portalu złodziejstwo, oszustwo czy cwaniactwo nie jest i nie bedzie tolerowane.

A internet nie jest taki anonimowy jakby sie moglo niektorym wydawac...

Gumo

#23 OFFLINE   dun

dun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Błonie

Napisano 30 lipiec 2010 - 14:44

Proponuję udać się na pierwsze lepsze forum prawne, dobrze opisać zajście. Na pewno jakiś prawnik się wypowie na ten temat, jak najlepiej i najsprawniej załatwić tą sprawę. Ten oszust musi mieć świadomość że nie jest w żadnym wypadku anonimowy i bezkarny, w tej sytuacji.

pozdr Piotrek

#24 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 30 lipiec 2010 - 15:10

Jeżeli jest tak jak mówisz @popper to jest to jawne i bezczelne popełnienie przestępstwa a nawet (jakby się dobrze zastanowić) to może i dwóch przestępstw.

Masz maile jako dowody, zgłoś sprawę na policję lub prokuraturę. To nie czasy, że osoba za ekranem komputera może czuć się bezkarnie.

Jeżeli dysponujesz dodatkowo fotkami multika przed wysyłką (gdzie widać jego stan) to byłoby dobrze

A najlepsze rozwiązanie mogę ci podać na priv :D Bo tutaj publicznie nie można się o tym wypowiadać :D

#25 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 31 lipiec 2010 - 12:10

Cześć Popper.

Sprawa jest prosta. Gościu jest po prostu głupim złodziejem.
Zgłoś to na prokuraturę.
Mój brat miał bardzo podobne zdarzenie z gościem z allegro.
Jest już wyrok.
Gościu otrzymał zawiasy i oczywiście kwotę do spłaty.

Powodzenia

#26 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 31 lipiec 2010 - 21:01

Jeżeli złodziej jest nieletni to musisz założyć sprawę prawnemu opiekunowi. Ja zostałem oszukany na allegro i założyłem sprawę w sadzie choć wiedziałem że sama sprawa przyniesie mi więcej strat finansowych niż same oszustwo. Po roku sprawa zakończyła się na moją korzyść ale że oszust był nieletni to sprawa zaczęła się od nowa bo komornik nie był w stanie odzyskać moich dwóch stów. Mam już przygotowany nowy pozew tym razem przeciwko rodzicom i zabawa zaczyna się od nowa.
Dlatego jeżeli to jakiś gówniarz, to dzielnicowy powinien załatwić sprawę, a zaoszczędzisz Popper dużo czasu i nerwów.


#27 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 03 sierpień 2010 - 19:33

I ja współczuję . Jak czytałem ten temat to aż się zagotowałem .
Skąd się w ludziach bierze tyle cwaniactwa i pazerności . Sam też zostałem co nieco oszukany na innym forum ale jestem dobrej myśli , że sprawa dobiegnie szczęśliwego finału .
Jak to jest małoletni cwaniaczek to pewnie myśli , że oni są nietykalni i wszystko im wolno .

#28 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 03 sierpień 2010 - 20:34

Waldku jak sie tylko coś wyjaśni daj znać. Na multiplikator.pl też dla takich ludzi nie ma miejsca. Szkoda wielka, ze tak się stało ale dzięki , ze sprawę postanowiłeś nagłośnic bo takie postepowania trzeba piętnować. Mam nadzieję, że koleś oberwie za to oszustwo. :angry:

#29 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 15 sierpień 2010 - 14:02

No słów brakuje, ale jeżeli będziemy takim ...........( można dodać swoje ulubione słowo) odpuszczać to czujac się bezkarnymi będą okradać innych.Współczuje ale musisz o swoje walczyć!

#30 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:30

Idź Waldek na Policję.
Zbierz najpierw odpowiednie dokumenty dotyczące multika smsy pocztę mailową gg itp.
Dla policji to czysty wynik.
Masz jego dane adresowe bo przecież mulitik doszedł.
Oni ustalą sobie IP jego kompa ściągną wszystkie Wasze rozmowy i przyskrzynią go moment.
Nie ma co działać na własną rękę lub nie daj Boże go straszyć czymkolwiek...
Po prostu wszystko co wiesz w tej oto sprawie wyjaśnij na policji.

#31 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 18 sierpień 2010 - 13:34

Waldek jak tam sprawa wygląda bo już trochę czasu upłynęło. Chciałbym Ci pomóc mam pomysł jak to wszystko rozwiązać ale nie chcę wychodzić przed szereg bo może już poczyniłeś pierwsze kroki. Albo napiszę może Ty skorzystasz lub (oby nie) ktoś inny. Moim zdaniem zostałeś oszukany @Mikosz popełnił na twoją szkodę czyn z art. 286 par. 1 Kodeksu Karnego (potocznie wyłudził, oszukał Ciebie w celu wejścia w posiadanie mienia twojej własności multiplikatora). Należy wówczas zebrać całą dokumentację (wydruki: zamieszczonego ogłoszenia na portalu, z korespondencji elektronicznej najlepiej z widocznym IP komputera z którego została wysłana tu też pomocny może być multiplikator.pl za pomocą którego ustalisz IP komputera z którego na portal logował się @Mikosz, archiwum gg, sms-ów nie usuwaj z telefonu, potwierdzenie nadania przesyłki). Z tą dokumentacją udajesz się do najbliższej jednostki policji i tam składasz ustne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na tą okoliczność policjant sporządza protokół przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie, zapisując na nim Twoje zeznania może spisać do protokołu treść sms-ów i dołącza do niego dostarczoną przez Ciebie dokumentację. Później prowadzone jest postępowanie przygotowawcze tu w formie śledztwa nadzorowane przez prokuraturę rejonową właściwą dla Twojego miejsca zamieszkania. Prokuratura wszczyna śledztwo i każe je prowadzić policji. Chyba że wyślą to do prokuratury właściwej dla miejsca zamieszkania sprawcy czasami tak się dzieje bo nadzoruje postępowanie jednostka prokuratury właściwa dla popełnienia przestępstwa a tu moim zdaniem powinno być to miejsce zamieszkania @Mikosz. O ważnych sprawach które dzieją się w postępowaniu powinieneś być informowany pisemnie. Możesz również wszystko opisać sam dołączyć dokumenty i wysłać do swojej prokuratury pocztą lub zanieść im to na biuro podawcze. Ostatecznie skończy się to w ten sam sposób że policja wezwie Cię na przesłuchanie i dalej będzie prowadzić postępowanie. Jak masz jakieś pytanie lub inni użytkownicy to chętnie odpowiem. Procedura przy wyłudzeniu oszukaniu prawie zawsze jest taka sama nie zależnie od miejsca popełnienia przestępstwa. Jeśli złożyłeś już zawiadomieni to napisz co i jak może coś podpowiem a przy okazji inni skorzystają.

#32 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 18 sierpień 2010 - 20:27

Witam Tutaj trzeba chyba ustalić wiek łebka wydaje mi się że jest na pograniczu pełnoletności, bo jak małolat to nie ma chyba sensu go ciągać a od razu brać się za rodziców.Pozdrawiam Tornado

#33 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 19 sierpień 2010 - 10:37

Koledzy trzeba tu wprowadzić pewne terminy dla jasności. W prawie karnym materialnym a z takim mamy tu do czynienia dla sprawcy czynu zabronionego karalnego w wieku 13-17 lat obowiązuje nazewnictwo nieletni. Taki nieletni odpowiada na podstawie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich nie odpowiada z Kodeksu Karnego. Ta ustawa przewiduje też taki czyn jak oszustwo więc Sąd Rodzinny bo on rozpatruje sprawy nieletnich może nakazać naprawienie szkody więc w tym przypadku oddanie multika lub jeśli już go nie mam zapłacenie za niego. Obowiązek ten nakłada na opiekunów prawnych pewnie w tym przypadku na rodziców. Jeśli policja ustali że sprawca ma poniżej 17 lat a ukończone ma 12 lat to skieruje całą sprawę właśnie do Sądu Rodzinnego. Gorzej jeśli się okaże że chłopak nie ukończył jeszcze 12 lat wówczas nie podlega on żadnej odpowiedzialności w prawie karnym materialnym. Wówczas Waldek musi złożyć sprawę do Sądu Cywilnego i dochodzić swoich roszczeń od opiekunów prawnych chłopaka.

#34 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 16:44

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=14198&am p;prevloaded=1&&start=20

Nieeee, to juz przegięcie... słownika języka polskiego brakuje. Ja bym juz dawno zrobił nalot na chate :angry: . :F

#35 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 wrzesień 2010 - 18:38

Oooj Guzu błąd. Duży błąd. Trzeba było wiedzę wykorzystać zamiast zamykać temat.

#36 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 10 wrzesień 2010 - 20:48

Czy @Mikosz a Mikosz to jedna i ta sama osoba, bo jeżeli tak to dalej funkcjonuje na tym forum pisząc jakieś zapytania na temat wędek?

#37 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 wrzesień 2010 - 20:58

Czy @Mikosz a Mikosz to jedna i ta sama osoba, bo jeżeli tak to dalej funkcjonuje na tym forum pisząc jakieś zapytania na temat wędek?

Kwestia, jak nakładana jest blokada(ban) na konto. Z reguły jest na IP, z którego się rejestrował, choć niekoniecznie. Poza tym może mieć zmienne IP i wtedy nie pozostaje nic innego, jak kasować kolejne jego konta, o ile chce mu się mnożyć profile.


Swoją drogą- ma koleś tupet- wiadomo przecież, że modzi mają dostęp do IP userów....

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 wrzesień 2010 - 21:59

Oooj Guzu błąd. Duży błąd. Trzeba było wiedzę wykorzystać zamiast zamykać temat.



?

#39 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 wrzesień 2010 - 22:15

No trzeba było zrobić deala pod okiem policji. Teraz to małolat już się pilnuje.

Nie zamknąłeś tematu to oczywiste. Mój błąd.

#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 wrzesień 2010 - 02:27

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=14198&am p;am p;prevloaded=1&&start=20

Nieeee, to juz przegięcie... słownika języka polskiego brakuje. Ja bym juz dawno zrobił nalot na chate :angry: . :F


Krzysiek, masz rację, polskim językiem można pięknie obrzucić obelgami, ale aż oniemiałem. Zapytać o blank, jakby nigdy nic, w swoim starym temacie. Ani rozumu, ani wstydu, krzty przyzwoitości. Nie miałbym odrobiny wyrozumiałości dla takiego typa. Szczerze życzę, aby miał koleś poważne kłopoty, które go być może czegoś nauczą. Ewentualny wyrok dla rodzica - jeśli oskarżony jest nieletni - to dla niektórych może być nikła kara..

Kolega @Popper zdaje się odpoczywa teraz, od tego syfu również, ale może ktoś wie (i może! powiedzieć) jak sprawa stoi?

Pozdrawiam
Grzesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych